Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-06-2008, 06:49   #1
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default Lidi jsou krutý aneb otrava

Od úterka bojujeme s Amatty wolfem rhoderick sodar a Usanem s otravou. Nevím jestli se otrávili z pozřených buřtů venku ,nebo je někdo cíleně otrávil. Ami je na veterině hospitalizován a je pod infuzí a Usan je doma taky na infuzi,jenže Ami je na tom den odedne horší,už vůbec nevnímá a jde z něj krev ,má křečový záchvaty . Je mi hrozně a celá se třesu.Dnes se tam bojím zavolat.Držte nám všichni palce já pro ty psi žiju. Jen nechápu proč to lidi dělají ,jak může být někdo tak krutej ?
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2008, 09:21   #2
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Romano, držím moc, moc palce!!!
Moc doufám,že to zvládnou, MUSÍ - jsou bojovníci !!!!
Lucka
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2008, 14:00   #3
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Drzim vam vsetkym palce...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2008, 19:43   #4
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Teď jsme přijeli z veteriny a Ami mě přivítal,chudák malej strašně trpí.Má zánět střev ,ledvin ...a bílkoviny má 800 stoupli mu ze 700 . Aspoň že nás dneska vnímal a celou mě umyl,byl sice od zvratků,ale v tu chvíli mi to bylo jedno.Pořád váhám jestli ho v takovym stavu vzít domu s kapačkama a s těma záchvatama ,tam je zase doktor po ruce ,ale chybí mu tam smečka.Zachránila by ho výměna ledvin ,která se ale dělá v Usa .Budeme za nim jezdit každý den. Je to bojovník a oba to zvládnou .
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2008, 22:32   #5
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Jezismarja, drzim vam moc palce, at to psi zvladnou.

Vim jak vam je, my jsme meli podobny pripad pred tydnem, mlada cubina se z toho vzpamatovava jeste ted. Nastesti toho neceho sezrala jen kousicek, takze jsme meli "jen" nepretrzite zvraceni, posleze cerny prujem, potom prujem s krvi - spis by se dalo rict krev s prujmem Fena byla vycerpana, mela bolesti, sotva chodila.
Na veterine jsme byli peceni vareni, RTG, rozbor krve, injekce... Ted uz ma jen antibiotika, prujem jeste porad, i po tydnu po vsech lecich, diete, ATB...
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 05:22   #6
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

A jakou měla hodnotu bilkovin ? Mi do toho ještě chytli zánět. Ale stále věřím že ta hodnota bílkovin se zastaví a začne klesat.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 07:45   #7
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Všichni držíme palce, abyste se z toho brzy dostali
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 08:50   #8
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Romana Hajasova View Post
A jakou měla hodnotu bilkovin ? Mi do toho ještě chytli zánět. Ale stále věřím že ta hodnota bílkovin se zastaví a začne klesat.
Zadnou presnou hodnotu mi doktori nerekli. Jen ze bilkoviny jsou zvysene, ale zrejme ne tak drasticky, protoze to nijak neresili. Proste pes nemel silne krece a byl schopen chodit po vsech ctyrech, takze to klasifikovali "jen" jako tezkou gastroenteritidu. Napichali injekce a poslali nas domu, a za pul dne jsem tam byla zpatky, ze psa sla krev a takhle kolem dokola...
U nas byl asi velky rozdil v tom, ze ona toho nestihla sezrat moc, jinak by na tom byla asi jako ti vasi. Ale ty nervy, to nikomu nepreju zazit.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 09:20   #9
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Romano, jestli je to už váš pátý otrávený pes, tak bych to řešila přestěhováním . Variantu, že bych zůstala kvůli nějakému magorovi bez psa zavrhuji.Udělá to znova, pokud přežijí. Jenže pak už to nerozchoděj. To je situace, která zdánlivě nemá řešení, ale něco musíte změnit. Já bych neměla energii na to, zažívat to znovu a znovu.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 21:33   #10
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Já to zažívala v Jirkově 4krát ,pak jsme se přestěhovali sem do Chomutova a při mim štěstí jsme to schytali stejně a ještě kevšemu Bezručovo údolí je proslulí jedovatýma nástrahama ,to jsem se dnes dozvěděla.Prý do Postoloprt jezdí spousta lidí s otravou.Takže buďto sousedi ,nebo bezručák.Já už na tohle nemám sílu.buťo se odstěhujenm někam do Beskyd a tam bych to skusila ,nebo budu raději bez psů.Už na to nemám opravdu sílu. neni to jediný město ,kde se tohle dělá...Je mi tady z toho opravdu zle. Nebo zvolím jiný stát.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2008, 09:33   #11
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default

Quote:
Originally Posted by Romana Hajasova View Post
neni to jediný město, kde se tohle dělá...Je mi tady z toho opravdu zle. Nebo zvolím jiný stát.
Je mi ľúto čo sa Vám a Vašim psom stalo. Držím palce, aby to dopadlo dobre.
Sám som to zažil viackrát na rôznych miestach môjho bydliska po Slovensku.
Ale nevoľte Slovensko.
Aj v inej téme odznelo " Na blbca narazíš všade".
Podľa mojich vedomostí je u nás, aspoň minulý rok bolo, legálne trávenie líšok a ešte niektorých druhov škodnej strychnínom. Robia to úplne legálne poľovníci, aspoň tí otrlejší. Boj s takouto skupinou ľudí je boj s veternými mlynmi.
Návnady na deratizáciu dostaneš takisto bežne v drogérii.
Najhoršie je, že ani polícia nemá snahu niečo spraviť, aj keď ide o miesta navštevované aj deťmi. Malá tabuľka s označením pozor návnada, pokiaľ vôbec je, nič nevyrieši. Deti tomu aj tak nevenujú pozornosť a sústavne ich sledovať je prakticky nemožné.
Pri ostatnom útoku na naše zvieratá ( streľba) som oznámil susedom naokolo, že som podal na políciu trestné oznámenie. Známy v uniforme sa so služobným autom zastavil u nás a prešli sme viditeľne okolie domu. Magora to možno na čas zabrzdilo. Pol roka je zatiaľ pokoj.
Michal
borislav jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2008, 09:54   #12
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Romana Hajasova View Post
Nebo zvolím jiný stát.
My jsme v jinem state a neni to nic platne. Blbci se najdou vsude. Jak to vypada se psy, jsou lepsi?
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2008, 12:42   #13
Tipsy
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 20
Default

Ahojte, drzim Romanka palce. Nestacim sa divit, je mi z toho nanic...
Tipsy jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2008, 15:56   #14
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Hmm jak tak koukám ,tak si nevyberu,nedivim se že vlci i ostatní zvířata prohrávají boj s lidmi .Ty jedovatý nástrahy by měli zrušit a to už i kvůli malým dětem. Jedný pani kousek od nás v Blatně ,někdo zapálil kotec se psi ,naštěstí se zachránili ,ale pak je stejně otrávil. Přemýšlela jsem aspoň o koni ,bíložravci ,ale i snima je to stejné. Já to se zvířatama vzdávám ...
Jinak Usanovi se přitížilo,sice malinko klesli bílkoviny na 600 ale selhávají ostatní orgány ,těžce dýchá a Amimu se prý ulevilo,výsledky jeho rozboru budu mít večír až za nim pojedeme.Zatím neměl záchvat a snad ani krvavý průjem,no uvidíme dneska . Ale chudáček trpí a sotva chodí ,vypadají jak trosky .Když je držím takhle oba vedle sebe ,říkám si PROČ ? Ještě dáme na zahradu kamery ať máme důkazy a nikde jim nesundám košíky,když tohle přežijí,ale mi budeme pevně bojovat ...
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2008, 16:13   #15
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Toto je hrozne ake su tie ludia svine, naozaj uz je to vrchol... Jeden aby si kupil pomaly ostrov a ohradil elektrikou...
Romana, drzim paste a aj tebe Mirka.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2008, 20:11   #16
Aris
Junior Member
 
Aris's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 16
Default

Tak to poznám, síce nie otravou, ale strielaním na psov, kvoli tomu, že sú v dedine na volno, aj ked ich mám pri nohe. U nás jednému psovi odsekli hlavu Šla som na prechádzku a našli sme telo a 20m odtial hlavu. Je to fakt des. Aby sme sa báli pustiť psa z očí
Aris jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2008, 21:13   #17
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

když se to do pátku nezlepší tak je chtěj utratit ale já si je vezmu i s kapačkama domu a dám jim ještě týden šanci ,pak by je to nemělo cenu trápit,děsně trpí bolestmi všeho hlavně ledvin ,jsou intoxikovaný. Ale bojujou a mi s nimi ,tak pevně věřím že se ty ledviny chytí. Je to hrůza čeho jsou lidi schopný-
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2008, 21:57   #18
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Taky držím palce. Lidi jsou zlí, co dělám v útulku, se s tím setkávám každý den...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 01-07-2008, 23:29   #19
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

modlím se za vás !
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 02-07-2008, 08:56   #20
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Nase Alina uz je z toho venku, vcera dobrala antibiotika a prujem konecne taky prestal. Je fakt, ze na tom nebyla tak zle, jako Usam a Amatty. I kdyz pro me to byla hruza, v tak hroznem stavu jsem psa nikdy nemela.

Drzim palce, at to ti vasi zvladnou.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org