Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

View Poll Results: Souhlasíte s tím, aby køí¾enci kanadské vlèice a NO bez PP byly zapisováni v registru ÈsV ?
ano 15 17.86%
ne 69 82.14%
Voters: 84. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-11-2011, 13:04   #241
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
" Byli jsme si vědomi, že jde o náročný dlouhodobý pokus v trvání 10 i více let a v případě úspěchu by se v PP potomků tohoto křížení zvýšil podíl vlka"

Dnes mame rok 2011 a tak by mne zajimalo, jestli je mozne se jeste docist novejsi zpravy ?
U toho,když se tohle projednávalo jsem jako tehdejší člen výboru byl, takže mohu podat malé vysvětlení. Když si přečteš ten text pořádně, tak zjstíš, že tahle věta se v žádném případě netýkala Mutar. Plánovalo se nakrytí feny ČsV karpatským vlkem pana Lakatoše. Svou tehdejší fenu k tomu dával k dispozici Ing. Hartl. To tehdy bohužel nevyšlo.

V textu je i jedno podstané tvrzení : "Proto, když přišel pan Hrach s tím, že se mu povedlo nakrýt svoji kanadskou vlčici jeho psem NO bez PP, kterého dostal jako štěně,... Nakrytí se povedlo a narodili se 2 psi a 2 feny. Jeden pes uhynul a zbylá štěňata nabídl pan Hrach k disposici na pozorování po stránce DKK...Nabídku p. Hracha jsme v chovné komisi akceptovali jako možnost realizovat původní záměr se sledováním dominance vlka na DKK"

To není pravda. Krytí Armína nebylo nijak náhodné, ale objednané skupinou lidí z tehdejšího KCHČSV. O tom svědčí především sám pan rach, z jehož dopisu Mirka citovala hned na první straně tohoto fóra. Nebylo to žádné využití příležitosti, jak se to snaží někteří prezentovat. Bylo to za zády Klubu připravované a bez vědomí Klubu uskutečněné. Dokonce jsem zahlédl důkaz o tom, že u toho krytí byli.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Ps: Je opravdu skoda, ze neni mozne precist si podobne dlouhe vysvetleni ze strany druhe, uz jen pro porovnani nazoru.
Myslím, že toho se nedočkáš. Z jejich strany nebude zájem už se k tomu vyjadřovat, protože by se stále více zaplétali do nepravd a výmyslů. Navíc zcela jistě nechce nikdo veřejně odhalovat, jak se v současnosti Mutary množí a s jakými papíry.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 14:05   #242
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post

To není pravda. Krytí Armína nebylo nijak náhodné, ale objednané skupinou lidí z tehdejšího KCHČSV.
Pavle to přece není pravda. Já jsem v té době pracovala s Naďou (která u krytí byla) na jedné katedře a vím, jak ke krýtí došlo a za jakých podmínek.
Armín a Lupína spolu byli celý život v jedné ohradě a nikdy se nespářili i když mnohokrát mohli, žádné krytí se nedalo naplánovat a už vůbec ne objednat. Tohle je fakt nesmysl.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 14:10   #243
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

U vlka se nedá nic plánovat. Buď chce - svolí k tomu, nebo nechce.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 14:18   #244
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Pavle to přece není pravda. Já jsem v té době pracovala s Naďou (která u krytí byla) na jedné katedře a vím, jak ke krýtí došlo a za jakých podmínek.
Armín a Lupína spolu byli celý život v jedné ohradě a nikdy se nespářili i když mnohokrát mohli, žádné krytí se nedalo naplánovat a už vůbec ne objednat. Tohle je fakt nesmysl.
Sama to potvrzuješ, že u krytí byla (a dokonce tam byly pořízeny i nějaké snímky). Tak to asi úplná náhoda nebyla, když si tam Hrach pozval lidi ke krytí. Jak Hrach sám potvrdil, vytvořili záměrně takovou situaci aby Lupína se nemohla bránit a aby ji Armín mohl nakrýt.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 14:25   #245
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Sama to potvrzuješ, že u krytí byla (a dokonce tam byly pořízeny i nějaké snímky). Tak to asi úplná náhoda nebyla, když si tam Hrach pozval lidi ke krytí. Jak Hrach sám potvrdil, vytvořili záměrně takovou situaci aby Lupína se nemohla bránit a aby ji Armín mohl nakrýt.
Prosímte Hrach toho napovídá
Pokud vím, ale to není na 100% tak Naďa v té době s Klubem nic společného neměla zato k Hrachovi jezdila běžně. Nebyla tam náhodou a už vůbec ne kvůli tomu aby pomohla nakrýt vlčici. Já nemám proč jí hájit, ale vím jak to bylo, a nelíbí se mi, když se situace převrací a zkresluje až dokresluje.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 14:37   #246
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

A už končím. Tahle debata je nesmyslná.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 14:43   #247
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já si taky myslím, že to nebylo plánované a snad už vůbec ne klubem (byť se starým vedením). Ale spíš to vidím tak, že se využilo momentální situace s dobrmanem , tak jak to někde psal Franta a vlčice se tak nějak trochu "přiznásilnila"......
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 15:02   #248
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Pavel;410752]Sama to potvrzuješ, že u krytí byla (a dokonce tam byly pořízeny i nějaké snímky). Tak to asi úplná náhoda nebyla, když si tam Hrach pozval lidi ke krytí.

Nejsem odborník, tak nemůžu diagnostikovat s určitostí, ale tohle mi už fakt zavání paranoiou..K tomu už není co dodat.
Pro Gabrielu: pokud tě zajímá vyjádření druhé strany (s kterou nemám ohledně dění v klubu co do činění, jsem s čsv začátečník), tak ti asi nezbyde než se té druhé strany zeptat
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 17:23   #249
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Nejsem odborník, tak nemůžu diagnostikovat s určitostí, ale tohle mi už fakt zavání paranoiou..K tomu už není co dodat.
No vidíte, odborník nejste, tehdy jste zcela jistě v Klubu ještě nebyla, informace nemáte, ale soud vynášíte. K tomu skutečně není co dodat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 21:03   #250
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Podle knizky p. Hracha to vidim jako Daniela. Pokousel se nekolikrat driv Lupinu nakryt, jenze to neslo. Nebudu opisovat celou kapitolu, ale jako "objednane" to taky nevidim.
Lupina byla tak trochu oblbnuta pachem jejiho oblibeneho psa dobrmana a nechala se nakryt, druhy den dokonce pak jeste jednou Arminem.na obou snimcich neni nikde mezi stromy a dokonce nevidim ani voditko, pritom kniha zminuje, ze na voditku byla...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 22:07   #251
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Ono těch verzí od Hracha samotnýho je několik...
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 22:19   #252
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

fotkam docela verim...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 23:15   #253
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Ono těch verzí od Hracha samotnýho je několik...
Já znám verzi Nadi. Ten dobrman tam hrál klíčovou roli. Ale on nebyl otcem vrhu, to zdůrazňuji!!!!! Protože nakonec bychom se dočetli, že Klub to objednal, otec je dobrman a já je chovám
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 23:15   #254
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Angry

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Krytí Armína nebylo nijak náhodné, ale objednané skupinou lidí z tehdejšího KCHČSV.
Aha, takze pravda to neni, ale staci to parkrat zopakova, a pravdou se to stane. Seminko podezreni bylo zasito. No neni to poprve, ani naposledy, ze?
Dobra prace Pavle.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
fotkam docela verim...
fakt? tem z na papire? z negativu?
nebo tem na internetu?
nijak to nekomentuju...
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 23:44   #255
Wolf.Love
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 21
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Já to tedy v kupní smlouvě mám, že majitel musí předvést dospělého psa/fenu alespoň jednou na klubové nebo speciální výstavě. Myslím, že soudný jsem Danielo .
Podle mého přece není cílem účast na výstavě vyhrát tituly, ale předvést svého psa na veřejnosti. Tak jsem tedy alespoň já vždycky k výstavám přistupoval. Kupodivu můj Hoky byl sice nestandartní, ale byl o něj vždy velký zájem ze strany diváků a dokonce jsem dostával i nabídky na zahraniční krytí (Hoky byl nechovný), které jsem ovšem briskně odmítal. Výstava je, podle mého, příležitostí, kde se může chovatel veřejně pochlubit prostřednictvím majitelů svými odchovy. Sice máme i bonitace, ale nebudeme si nalhávat, na ně moc veřejosti nepřijde.
Pavle, já to taky ve smlouvě mám a rozhodně pro mě výstavy nebyly povinností...Ale když už si výstavy někdo třeba oblíbí a jezdí tam rád, rád sbírá tituly-na čemž není nic špatného, jak má potom věřit nějakým rozhodčím..Na to jsem chtěla poukázat. Jak sis všiml, ani mě se nelíbí jako Tobě, co se zde děje...Jen jsem vše chtěla uvéct na pravou míru....
Wolf.Love jest offline   Reply With Quote
Old 01-11-2011, 23:45   #256
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Quote:
Originally Posted by Charles View Post
Aha, takze pravda to neni, ale staci to parkrat zopakova, a pravdou se to stane. Seminko podezreni bylo zasito. No neni to poprve, ani naposledy, ze?
Dobra prace Pavle.


fakt? tem z na papire? z negativu?
nebo tem na internetu?
nijak to nekomentuju...
jako fotografka vim dobre, ze fotky se daji krasne upravit, nakonec jsem kus voditka nasla a nijak to kniha ani nezamlcela, jen si myslim, ze kdyz fena absolutne nechce, tak to proste nejde. Dokazala mi to nase fena, ktere byl vybran krasny pes, jezdilo se tam nekolikrat v kritickych dnech, ale ji se nelibil a nelibil, radeji chtela oriska od vedle. a to nebyla vlcice...

Ale uz me to fakt nebavi, mrzi me ze jsem to tady cele ozila zrovna ja..kdo tomu vsemu stejne poradne nerozumi.
Jen tak opet hrozne hloupa otazka na konec...kdyz se psi budou v chovu vybirat presne podle vsech radu a pravidel, budeme mit pak vsichni uplne stejny exterier, stejne povahy , psy k nerozeznani ?
Nevim, jestli bych pak takoveho vubec chtela....
Tak a ted me ukamenuji vsichni, kdo tomu rozumi...:-)
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2011, 01:32   #257
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

šutr
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2011, 02:52   #258
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

vim ze to je kamenak...Romane...:-) no treba exterier jako fr. buldoci..ti vypadaj vsichni temer stejne...:-) bylo mi jasne, ze timto se mnou uz nikdo diskutovat nebude...:-)
o sve naivnosti jsem informovala predem a o sve hlouposti taktez...:-)

ale ted vazne...

proste nemohu pokracovat v soukrome detektivce, bez vesekerych zucastenych ...takze asi tak...no a hlavne mi jde prece jen o to, najit pro sebe stenatko a ac bude ci nebude splnovat standart ci ne, bude moje zlaticko a budu ho milovat...a o to uz mi jenom jde...:-)

Last edited by GabrielaVesela; 02-11-2011 at 02:57.
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2011, 09:34   #259
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja len rychlo - nikdy sa nepouzivaju len perfektne podla standardu vyzerajuce psiska. A nikdy sa aj z najlepsich spojeni nerodia len idealne steniatka. Roznorodost tu je a bude a je vpustana do chovu nie preto, ze je ziaduca (naozaj teoretickym idealom slachtenia je mat vsetky psy rovnake, hoci napriklad farebna variabilita bude u CVciek vzdy, nastastie), ale preto ze je potrebna pre zachovanie genetickej variability vseobecne. Ale je rozdiel vpustit do chovu zvierata s odchylkami od standardu ktore su chybyckami krasy (ako je tmavsie oko, menej vyrazna maska, dlhsi chvost), a zvierata, ktore maju vyrazne netypicke znaky, ako je maska typu malamut alebo rozvesene usi. Napriklad maska ako u malamuta sa u CSV nikdy nevyskytovala, preto jej objavenie sa v populacii by bolo asi tak ziaduce ako objavenie sa padnutych usi.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 02-11-2011, 09:36   #260
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

A o to naozaj nejde ci je pes tvoje zlaticko - samozrejme ze je. Aj keby bol skrizeny s tym buldockom.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org