Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-08-2012, 10:53   #121
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

nie zgodziłbym sie co nagle to po diable ........ choć ten diabeł doprowadza mnie do szału
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 22-08-2012, 15:12   #122
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Ups! I znowu się zawstydzę Zakodowałam sobie (źle przeczytałam) że szczeniaki są do odbioru w połowie września, a to chodziło o ich narodziny Nie mniej doliczając 2 mies na odchowanie wychodzi połowa listopada a to dla nas nadal trochę za wcześnie- chyba, że zmieni nam się sytuacja w domu.

Co do Twojego pytania to powiem tak. Wydaje mi się że wiem jakiego wilczaka szukam, co jest dla mnie priorytetem. Pisze "wydaje" ponieważ pewna będę dopiero kiedy przeżyję z nim życie A tak serio to czy za rok będę mogła napisać, że jestem na 100% pewna? A może dopiero za 5,10,20 lat? A może w międzyczasie zmienię zdanie i pozamieniam priorytety? Bo teraz przykładowo chce psa, który będzie przede wszystkim członkiem rodziny i towarzyszem a później zapragnę prowadzić hodowle? Dlatego trudne jest to dla mnie pytanie- i jedyna szczera odpowiedz jaką mogę udzielić to to że na chwilę obecną wiem jaki jest (jak wygląda, jak się zachowuje) mój wymarzony wilczak Nie zamierzam jednak szukać ideału, bo tak jak napisałaś takowych nie ma- będę jednak węszyć w pobliżu

Dziękuje za linka- czytałam jakiś czas temu, teraz trochę sobie odświeżyłam wątek

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Co wg Ciebie znaczy "niebawem"? Jeśli hodowca (niekoniecznie odnoszę to do miotów Inti czy Czakram, piszę ogólnie) kryje sukę teraz i to ogłasza, to dolicz 2 miesiące ciąży + 2 miesiące na odchowanie maluchów w hodowli i uzyskasz przypuszczalny termin najwcześniejszego odbioru szczeniaków. Czyli - 2-gą połowę grudnia

Zadam Ci jedno proste pytanie: czy jesteś pewna, że potrafisz już patrzeć na wilczaki i wiedzieć które ich cechy są dla Ciebie najważniejsze? Idealnego psa nigdy nie będziesz miała, więc powinnaś widzieć na czym Ci najbardziej zależy i szukać szczeniaka po rodzicach, którzy te cechy mają. Przeczytaj sobie ten wątek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, sporo rozjaśnia: http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=9693

Serio, w przypadku wilczaków naprawdę sprawdza się maksyma: "co nagle, to po diable"

A co nie nagle, też po diable.
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 22-08-2012, 19:07   #123
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
A co nie nagle, też po diable.
Hahah, oby po mniejszym
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 23-08-2012, 14:29   #124
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

dupel:/ kasuje zatem

Last edited by Emi; 23-08-2012 at 16:25.
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 23-08-2012, 15:38   #125
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Dlatego trudne jest to dla mnie pytanie- i jedyna szczera odpowiedz jaką mogę udzielić to to że na chwilę obecną wiem jaki jest (jak wygląda, jak się zachowuje) mój wymarzony wilczak Nie zamierzam jednak szukać ideału, bo tak jak napisałaś takowych nie ma- będę jednak węszyć w pobliżu
Uchylisz choć trochę rąbka tajemnicy?
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 28-08-2012, 13:52   #126
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

makota Ty już wiesz
Quote:
Originally Posted by makota View Post
Uchylisz choć trochę rąbka tajemnicy?
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 28-08-2012, 14:14   #127
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
makota Ty już wiesz
Ej no teraz ja sie zaciekawilam
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2012, 16:29   #128
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Ej no teraz ja sie zaciekawilam
Widzimy się niebawem, więc będziesz miała okazję mnie skrupulatnie przepytać ale nie ma nic za darmo, potem ja będę przepytywać Ciebie, już tworze listę pytań :P
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2012, 17:17   #129
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Widzimy się niebawem, więc będziesz miała okazję mnie skrupulatnie przepytać ale nie ma nic za darmo, potem ja będę przepytywać Ciebie, już tworze listę pytań :P
Z checia wypytam , odpowiedziec na pytania tez moge, ale uwierz mi bedzie mnostwo, duzo bardziej doswiadczonych osob, ktorzy na pewno beda chetni by odpowiedziec takze dobra okazja by sie wszystkiego dowiedziec
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org