Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-05-2013, 14:01   #21
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

ANO uz davno to treba bylo urobit ked problem neni ten to vrhy Crying wolf no aj mixy v Francuzku, Finlandii aj Mutara psy tez
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:02   #22
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

A co pomocné metody? Pomohlo by, kdyby měl Issar testované DM.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:03   #23
Krotkovsky Peter ml
Junior Member
 
Join Date: May 2013
Posts: 2
Default

Môj názor na toto, by mal riešit garand plemena a nie chovateľ. Chovateľ by mal byť chránený klubom a nie aby robyl višetrovatela a to ešte na svoje náklady, na to je klub, garand plemena a FCI , aby zachovali čistotu plemena ! Ale bez dôkazu neni sudcu. Edit Molnár je známa chovateľka na úrovni , neverím , že by tento zásah do plemena urobila , ale nato by ste maly mať dôkaz. (ale všetko je možné). Na June ani na jej sestre nevidím žiadne znaky Starlosa. Preto by sa na nich malo chovať a nie im brániť bez dôkazu! Ja sa bez dôkazov nikdy nepripájam do takéjto diskusii, lebo tím ohováram a škodím plemenu ČV, chovatelovi a jeho chovu !!
Krotkovsky Peter ml jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:08   #24
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Peter, váš klub se snaží zachovat co nejlíp, a o Edit vím že seriozní není a to co se týká i jiných plemen, která množí bez PP....tak proč by svoji chybu nezakryla...
mája jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:08   #25
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Peter to ze nie vidat na psa nie znaci ze on je 100 % cevecko su mixy ktere vypadaje eksterjerovo lepej niz cevecki.

p.s. Edit neni povazna chovatelka ked nie pomaha vyjanit co je co a chovat na crying wolf- no nie vidit v tym to ziadnej dobrej idei
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:09   #26
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Bohuzial u Edit jednoznacne doslo k prikrizeniu Saarloosa minimalne dvakrat. Videla som osobne jedneho syna dvoch vlciakov od Edit (Sibir CW x Thalia CW), ktory ma testy paternity, takze tieto dve "CSV" skutocne jeho rodicmi, a ten pes nielenze ma hnedy cumak a svetlohnede oko, ale navyse povahou je to totalny saarloos. Krasny pes, ale jednoznacne nieco take do nasho chovu nepatri.

Mrzi ma to, ale podla mojho nazoru klub nema povinnost voci zvieratam importovanym zo zahranicia, ak dana zahranicna chovatelska stanica dokazatelne porusila chovatelske pravidla a dala vystavit preukazy povodu krizencom, je z hladiska garanta plemena velmi riskantne akceptovat preukazy povodu z tejto stanice nadalej ako dokazy plemennej prislusnosti.
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:10   #27
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

no ta to chovatelska stanica je v inym klube - a klub z klubem rozhodovat to moze a pisat do FCI tez. majitel/chovatel- nie ma takeho prava a klub moze.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:10   #28
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

klub moze, pokial zisti precin na zvieratach ktore su pod jeho patronatom, ziadat napravu. Ale nase zvierata zatial nebolo dokazane ze nie su ciste CSV, ten pripad sa stal vo Francuzsku a vies aka je situacia v ich klube, ked sa tam krizi veselo. Z tohto hladiska ma skor Peter ako majitel feny ktorej povod je spochybneny predoslou Editinou cinnostou, ziadat od Edit doklady o tom, ze zviera z jej chovu je naozaj po tych predkoch ako je uvedene v rodokmeni (minimalne potvrdit alebo nevyvratit otcovstvo u matky) a ak to nie je ochotna, ziadat od nej nahradu skody. Zistovat ci je Issar dedkom zmienenej suky je uz proste hodne na dlhe lakte...

Peter - lenze sucku si importoval chovatel, to je jeho sukromna zmluva s chovatelkou. Ze mu chovatelka predala nieco comu nevie dokazat povod spolahlivo (kedze lajstro od nej bohuzial uz nic neznamena), tak je to problem medzi nimi dvomi.
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:11   #29
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

spochybňovanie bez dôkazov... nie moc prijatelné v demokratickej spoločnosti, kde na každý argument musí byť hmotný dôkaz...
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:11   #30
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

mas pravdu, no chovat na psy ktere moze byt nie ceveckami tez nic pekneho o chovatelu nie chovorit nie kazdy pes ma mat stenata a chovatel ma odpovidat nie len za jeho pracu no za plemeno tez. To co znaci jeden vrh od psov ktere su pod "?" z tym co bude za 5-10 rokov ked zla genetika bude uz rozsirena a takich to psov bude dost.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:13   #31
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

Quote:
Originally Posted by Tom Goro
klub sa ma riadit platnymi pravidlami klubu a tie nie nevyhnutne musia byt demokraticke - niekedy to dokonca ani nemusi byt ziaduce. prirovnavat preto pravidla "demokratickej spolocnosti" k pravidlam urcenym klubom nie je vhodne.
ina otazka je ci to co robi klub ma oporu v pravidlach/stanovach atd. - ale demoraticke to urcite byt NEMUSI.
komu sa nepaci, moze zacat bojovat za zmenu tychto pravidiel, vystupit z klubu alebo sa podriadit. to len taka pripomienka od nezasvateneho a nestranneho pozorovatela.
suhlasim, avsak rozhodnutie chovatelskej komisie je alibistické, ked ziada napr. od juny nejaké dalsie testy, ja sa pýtam konkrétne aké, akých psov porovnat, co sa tým získa? flash nezije... este raz sa pýtam co sa teda dá zistit? ja hovorím a prosím, nezničme hned suku, tým ze sa vyradí z chovu, pretoze juna je velmi dobrá suka, ktorá ma co do chovu dat... nech sa narodí celý vrh, kde je problem? ved nikto nehovori o tom, ze tie stence su automaticky chovné, mozu sa pozorovat, jednoznacne tato situacia sa moze vyriesit a dostat pod kontrolu, avsak nie s takymto vlazným, ba priam az nepriatelským postojom niektorých klubových funkcionárov...

ja juninu vzorku poskytnem na vyziadanie klubu, avsak klub musi prejavit zaujem, ale opakujem, neviem presne co chce klub porovnavat...
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:14   #32
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

noo co da jeden vrh 1-5-10-20-30 ..... )
no to chovat nebo nie pokazuje ako chovatel mysli o plemeno a to co chce zostavit na buduci
p.s. to jest pripomina povahu maleho detia- " no ja budem to robit, ked mi povedeli ze nie mozem"
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:14   #33
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Pavol, vravis "spochybňovanie bez dôkazov... nie moc prijatelné v demokratickej spoločnosti, kde na každý argument musí byť hmotný dôkaz..." lenze ten dokaz je - pes s cervenym nosom s testom paternity ktore potvrdzuju ze sa narodil zo spojenia dvoch PP zvierat z ch.st. Crying Wolf. To znamena ze minimalne tie PP z danej ch.st. vydane po narodeni tych dvoch "CSV" su len zdrapmi papiera. A Edit, namiesto toho aby pomohla vyjasnit situaciu (lebo kazdy urobi chybu obcas) tak mlzi a nespolupracuje. Preco to neriesis s Edit, ale s nasim klubom, ktory nema pristup k zvieratam (data od Issara su dostupne)? Pre potvrdenie ze dedom Juny bol naozaj Issar potrbujes aby Edit dala spravit testy paternity pre Juninu matku. Na zaklade takeho testu sa klub moze rozhodnut akceptovat jej PP...
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:14   #34
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

klub niečo spochybní, nech dokazuje svoju pravdu, ja budem svoju, doposiaľ som nebol klubom detailne informovaný o ich postupe, len strohý list od vtedajšieho predsedu oskara doru, ktorý to vyriešil jednou vetou... pokiaľ viem problémový je vzťah Yam - Issar, čo s tým má junina matka Rubin? nerozumiem... ako sa volajú rodičia z toho prípadu vo Francúzsku?
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:15   #35
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

vsetko je napisane na wolfdog.org treba len pozret samemu.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:15   #36
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

prepac, nepamatala som si mena tak som myslela ze Junina matka je Y C.W. Rodicia toho cerveneho psa su C.W. Thalia a C.W.Sibir
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:16   #37
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

otec je Y C.W
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:16   #38
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

výsledok porovnania vzoriek Yasmine - Issar: V pripade, ze nie je k dispozii DNA obidvoch rodicov, da sa rodicovstvo len vylucit, nie potvrdit.
V tomto pripade vsak DNA profil pravdepodobneho rodica a potomka su podobne, cize nie je mozne rodicovstvo vylucit...
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:17   #39
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

to Yasmine je dcerou Issar nebo nie?
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-05-2013, 14:17   #40
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

ano je...

.
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org