Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wilki i wolfdogi

Wilki i wolfdogi Wszystko na temat tych najblizszych braci CzW... A do tego informacje na temat innych wilczych ras: Saarloosów, Lupo Italiano...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-07-2010, 18:14   #21
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Ale ja nie mówie o sprowadzaniu tylko o tym że np zobacze gdzieś w tv czy cos i będe się zastanawiac. A jeśli już coś miała bym przywiezc to holendra krótkowłosego z Czech
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 27-07-2010, 18:19   #22
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Miru View Post
no to wszystko jasne ,a patrząc na husky czy malamuty te amerikanskie bedę się zastanawiać czy to rzeczywiście na pewno one a nie np Inuit czy cus?
To, czego ze 2 lata temu nieoficjalnie dowiedziałam się od pewnej osoby pracującej we władzach DEFRA na temat rozmnażania psów w W Brytanii, zwłaszcza tzw. zwierząt wilkopodobnych, o handlu nimi na dużą skalę, o tzw. przekrętach i sposobach omijania przez "hodofców" prawa i wszelkich przepisów, tudzież o nawiedzonych wilko-maniakch, którzy mają rozmaite idee fix i próbują je realizować jakby żyli na księżycu a nie w cywilizowanym kraju należącym do UE spowodowało u mnie tzw. opad szczęki, który trwa do dziś.

Wydaje mi się, że możliwość kupienia oficjalnie Czw lub saarlosa jest czymś, co w pewnym sensie chroni kraje europejskie na kontynencie przed tego typu "degeneracją" na tak wielką skalę. Po prostu nie napędza się tzw. mechanizm "owocu zakazanego"
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 27-07-2010, 18:25   #23
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Nawet by mi sie nie śniło, żeby takie coś mieć , wole nasze słowiańskie wilki
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2010, 15:12   #24
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
To, czego ze 2 lata temu nieoficjalnie dowiedziałam się od pewnej osoby pracującej we władzach DEFRA na temat rozmnażania psów w W Brytanii, zwłaszcza tzw. zwierząt wilkopodobnych, o handlu nimi na dużą skalę, o tzw. przekrętach i sposobach omijania przez "hodofców" prawa i wszelkich przepisów, tudzież o nawiedzonych wilko-maniakch, którzy mają rozmaite idee fix i próbują je realizować jakby żyli na księżycu a nie w cywilizowanym kraju należącym do UE spowodowało u mnie tzw. opad szczęki, który trwa do dziś.
włos sie jezy jak sie czyta te strony.... ale mania posiadania wilka lub wilkopodobnego jest ogromna i u nas w kraju...okazuje sie np ze moja wspolokatorka miala dziadka lesniczego, ktory nie wiem jak/kolezanka tez nie wie/ ale mial pozwolenie na trzymanie wilka, skrzyzowal go z ONką, z czego jedna suka jest wlasnie w jej rodzinie, nie znam losów reszty szczeniąt. Suka obecnie wydala na świat kolejne potomstwo,tatus nieznany, jakis wiejski zawadiaka... ehhh
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2010, 15:59   #25
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Czytałam ostatnio jakie warunki powinien spełniać człowiek aby móc tarzymac wilki lub jego hybrydę , wiec niema się co dziwić że, takie pozwolenia mnożą się jak przysłowiowe grzyby po deszczu
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2010, 18:10   #26
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Skrzat&BOW View Post
..okazuje sie np ze moja wspolokatorka miala dziadka lesniczego, ktory nie wiem jak/kolezanka tez nie wie/ ale mial pozwolenie na trzymanie wilka, skrzyzowal go z ONką, z czego jedna suka jest wlasnie w jej rodzinie, nie znam losów reszty szczeniąt. Suka obecnie wydala na świat kolejne potomstwo,tatus nieznany, jakis wiejski zawadiaka... ehhh
Sorry ale mi się włos na głowie jeży na takie opowieści Bardzo bliskich (pierwsze-drugie pokolenie) wilków powinno chodzić po ulicach całego kraju co najmniej tyle, ile mamy psów "pisz-pan-wilczur". W 99% to opowieści o "taaaakiej rybie" (tfu! wilku)
Na logikę-skoro prekursorzy hodowli żonglowali "eFkami" i mieli z tym niemały problem, to jakim cudem "eFjedynki" miałyby bezproblemowo latać wokół ludzkich domostw, mieszkać w mieszkaniach itp? Skoro wielu ludzi do dziś tłumaczy strachliwość czy nadmiernie wybujały popęd łowczy swoich psów wilczą krwią to mam uwierzyć, że owe F1 z leśnych przypadków zachowywały się wzorcowo? Bo osobiście, w tych historiach nigdy nie słyszałam o kłopotach z ową półdziką krzyżówką :P

Pomijam już oczywiście kłopoty twórców rasy z próbami skrzyżowania obu gatunków

"W naturze owoce nie łączą się z białym cukrem"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 29-07-2010 at 18:12.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2010, 19:47   #27
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Heh no właśnie, ile prawdy jest w tych opowiastkach ludzi którzy słyszeli od kogoś ,że słyszał od kogoś innego, że gdzieś tam za górami suka poszła sobie w las i wróciła zaszczeniona, a szczeniaki znalazły dobre domy i są to takie grzeczne pusie.

,,Fantazja, fantazja bo fantazja jest od tego...
''no właśnie od czego???
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2010, 20:25   #28
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Lata temu osobiście niemal wsiadałam z Romkiem do auta aby wziąć takiego z Bieszczadzkiej stanicy WOPistów Czystej krwi ONki z wilkiem karpackim
Jak człowiek nie wie, że F1 i F2 baaaardzo średnio nadają się na psa-towarzysza to równie łatwo sprzedaje i kupuje takie opowieści.
Swoją drogą chyba drzemie w ludziach marzenie obcowania z dzikością w ujarzmionych okolicznościach
Trudno się dziwić, mnie też kiedyś wzięło po Londonie i Curwoodzie
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2010, 21:24   #29
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Cóż się dziwić ludziom że chcą być takimi zakapiorami ( marzenia z dzieciństwa ) las, wilki, traperzy zupełnie jak z książek Londona , tylko nie mogą zrozumieć że to przygoda nie dla każdego...No ale nie każdy wilczakowiec jest zakapiorem i nie każdy zakapior ma wilczaka .
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2010, 21:37   #30
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ale dlaczego od razu zakapiorami?
Wracając do eksperymentów krzyżowania psa i wilka, twórcy rasy i same zwierzęta zapłacili ogromna cenę za selekcje, w wyniku której dziś możemy cieszyć się naszymi wilczakami. Cena zwierząt to życie, ludzi-cóż, nie wierzę, że byli tak bezduszni aby bez mrugnięcia okiem pozbawiać życia wszystkich osobników, które wymykały się założeniom.
Ktoś, kto dopuszcza się krzyżowania na własną rękę (jak choćby inuits) bierze na siebie niewyobrażalną odpowiedzialność. Co, jeśli w miocie będzie 8 zwierząt, które trzeba zabić?
Z drugiej strony - bezrozumne rozmnazanie bez papierów i szukanie "wilczaka bez rodowodu" to też sprzeniewierzenie się tej
"ofierze", złożonej na "ołtarzu rasy".
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2010, 09:59   #31
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Na vašem listě vlczakopodobnych nevidím tyhle:
http://www.jamthund.cz/novinky.php

Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2010, 10:43   #32
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Podobno są to psy myśliwskie o ile się orientuję , coś jak Elchhundy w Norwegii ??
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2010, 10:45   #33
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak. Tihle jsou ze Švédska, používají se na lov losů. Teď se jim narodilo 15(!!) štěňat.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2010, 10:52   #34
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Czy maja te psy u was ?? Bo z tego co właśnie patrze o nich, to psy można powiedzieć że wszechstronne .
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2010, 11:00   #35
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak, asi to budou dobří psi na práci.
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@...=137526208@z=6
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2010, 11:12   #36
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

No widzę że u was rasa powoli sie zadomawia . Jak u nas shikoku http://www.shikoku.pl/
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2010, 11:34   #37
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ti jsou taky krásní.....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2010, 11:38   #38
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

tak ładne są ale w Polsce to rasa unikalna
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 20:21   #39
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

" Sorry ale mi się włos na głowie jeży na takie opowieści Bardzo bliskich (pierwsze-drugie pokolenie) wilków powinno chodzić po ulicach całego kraju co najmniej tyle, ile mamy psów "pisz-pan-wilczur""


No jest duuuze prawdopodobienstwo ze to opowiesci typu tych "z mchu i paproci" i łyknelam jak młody rekin. tez sie zdziwilam...ale nawina jestem z natury moze. poprosilam kolezanke o zdjecia tej suki, jak podesle to wrzuce. zobaczymy moze lepiej co i jak....

Last edited by Skrzat&Bow; 13-09-2010 at 20:24.
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org