Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-05-2007, 21:38   #1
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default Litomierzyce 19/05/2007

Rzutem na taśmę – dwa dni przed ukończeniem „18-tki” Eury zdobył CAJC-a , a tym samym zachował szansę na Młodzieżowy Championat Czech .Teraz podobno wystarczy już tylko załapać „dorosłego” CAC-a, zamienić go na CAJC-a i ... już. Droga nieco trudniejsza niż normalna, bo CAC-a wcale nie tak łatwo wywalczyć, ale pewnie podejmiemy i to wyzwanie.
Pogoda w Czechach piękna – żar lał się z nieba, ring wilczaków w pełnym słońcu, ale na szczęście przy „ciągu gastronomicznym”, więc pod parasolami przy zimnym piwie było całkiem znośnie. Miejsca nie za dużo, wilczaki-psy patrzyły na siebie wilkiem, Eury wymieniał groźne pomruki z Bartem, właściciele pacyfikowali porywczych młodzieńców. Suczki rozlokowały się nieco dalej ,a o tym jakie znaczenie będzie miała płeć piękna dla prezentacji Eurego w ringu - poniżej.
Poznaliśmy Evę – od Gejsy i Data, potem podeszła do nas p. Matrasova (jej suczka zdobyła BOB-a) i na pogaduchach – a jakże rozmowy całkiem poważne o dysplazji, prześwietleniach, planach wystawowych - zeszło nam dwugodzinne czekanie na ocenę.
Eury – po raz ostatni w młodzieży, pobiegł bez zbytniego entuzjazmu, zęby pokazał sędziemu, ale jako ostrzeżenie wraz pomrukiem, gdy ten usiłował mu włożyć całą dłoń do gardła. Obmacywanie zniósł dobrze, a sędzia- kynolog robił to dokładnie – sam nawet rozstawił Euremu nogi . Opis długi i dokładnie „rozebrać” nie potrafę , ale CAJC jest, więc pewnie zbyt wielu defektów sędzia nie znalazł..
W psach dorosłych DAT Sedy Chlup prezentowany doskonale przez właścicielkę, spokojny,zrównoważony, stał jak posąg – tylko pozazdrościć . Podobał nam się również Ariminium Timberwolf ( wystawiał go zawodowy handler), choć początkowo sądziliśmy, że... to suczka - drobny,bardzo delikatny, trochę mało zsocjalizowany. Jednak nie zmieniam zdania – w mojej ocenie - bardzo ładny .
Kiedy na ring wkroczyły suczki, Eury wpadł w miłosny szał.. Jedna z nich miała cieczkę (tuż przed ?, tuż po?). Kotłowanina była taka,że wcale nie jestem pewna, czy nie będzie potomstwa. Krzysiek trzymał Eurysia w pół, ja trzymałam Krzyśka, właścicielka suczki wyszarpywała ją spod naszej trójki. Oj,działo się, działo - ku uciesze widzów (kibicowali Eurysiowi)!
Wyobraźni czytających ten tekst pozostawiam przebieg porównania o BOB-a . Ja z Eurysiem ubranym w ringówkę i wyżej wspomniana suczka. Parę fotek mamy – zobaczycie ! Zachodzę w głowę jakim cudem DAT na tę damę nie reagował?
Tak więc przebieg konkurencji w suczkach umknął nieco naszej uwadze – musiałam wyprowadzić Eurego na łączkę,żeby się młodzian nieco uspokoił, ale trud mój był daremny.
No i finały.
Tu z kolei ja robiłam „za gwiazdę” - sama wybrałam Eurysia do finałowej grupy : ring przygotowawczy malutki, psy jeden na drugim, pani prowadząca finały mówi coś do mikrofonu, głośniki skrzeczą, ja wytężam ucho, ale niewiele rozumiem. Wchodzimy na ring właściwy w kształcie długiego, wąskiego prostokąta (takie ” miejsce dla orkiestry” poniżej sceny, na której stało tylko podium i siedzieli honorowi goście), ustawiamy się w szeregu pod sceną – Euryś drugi z kolei; sędzia macha ręką stojąc przy pierwszym psie – dla mnie to oczywisty sygnał,że prezentujemy psy w ruchu, więc pędzę za tym pierwszym – tymczasem okazało się,że to już był wybór psów do ścisłego finału. Sędzia z klasą – z ringu nas nie przegnał, za to chyba „ za karę” kazał nam dwukrotnie przelecieć się w tym upale tam i z powrotem (inne psy prezentowały się tylko raz!) ,wychodząc ze słusznego założenia, że „skoro tak chcą się pokazać, to proszę bardzo”. Za to publiczność doceniła nasz wysiłek prawdziwym aplauzem. A Euryś zapomniał nawet o suczce!
Po „występie” podeszłam do sędziego z przeprosinami za moje gapiostwo,ale okazało się,że i on był tą całą sytuacją mocno rozbawiony.
Jednym zdaniem – nasz pokaz w Litomierzycach uważam za udany ,....choć mocno wyczerpujący.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2007, 22:19   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

uhhh
no ladnie
gratulacje wynikow
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2007, 22:25   #3
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

super
ale gdzie te zdjecia
sa u was w galerii?
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2007, 22:29   #4
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Marzena,
wiemy już jak do Ciebie trafić - 53 km przed Wrocławiem wypatrzyliśmy drogowskaz na Twardogórę. Nawet się zastanawialiśmy czy nie zrobić Ci niespodzianki , ale my ludzie "starszej daty" po namyśle doszliśmy do wniosku,że wypada się jednak wcześniej zapowiedzieć. I tak zrobimy następnym razem
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2007, 22:38   #5
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok
super ale gdzie te zdjecia
Będą,będą - może jutro. Sporo ich Krzysiek zrobił, tym razem mamy chyba wszystkie wystawiane psy. Było naprawdę na co popatrzeć
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2007, 22:41   #6
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:)
Marzena,
wiemy już jak do Ciebie trafić - 53 km przed Wrocławiem wypatrzyliśmy drogowskaz na Twardogórę. Nawet się zastanawialiśmy czy nie zrobić Ci niespodzianki , ale my ludzie "starszej daty" po namyśle doszliśmy do wniosku,że wypada się jednak wcześniej zapowiedzieć. I tak zrobimy następnym razem

i trzeba bylo przyjechac...
zwlaszcza, ze siedzialam w domu...
Ehm-kolejnym razem mam nadzieje!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2007, 23:26   #7
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

wszystkie.... mmm gejsa
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2007, 23:33   #8
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok
wszystkie.... mmm gejsa
Są też fotki Gejsy. Ma bardzo piękny ruch. Chyba ją trochę sędzia nie docenił.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2007, 07:10   #9
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
[...]Podobał nam się również Ariminium Timberwolf
w ruchu, tak?
maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org