Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-10-2011, 21:58   #1
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default Odrobaczanie (lambie)

Quote:
Jednemu z właścicieli, którego szczeniak okazał się chory na Giardię, hodowca Right Puppy Kennel poradził aby wykąpał suczkę w wybielaczu
Co to jest za choroba? Bo ja słyszałam tylko o Giardia lamblia czyli "robalu", pasożycie. Występuje i u polskich psów i wcale nie tak rzadko.
Wiem, że to może z boku tematu ale nieprawdziwe informacje rzutują na całość przekazu.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 22:02   #2
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Nie znam się na weterynarii, przetłumaczyłam tak jak było w oryginale. Chyba z kontekstu widać, że nie chodzi o chorobę, tylko o radę hodowcy.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 12:05   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Występuje i u polskich psów i wcale nie tak rzadko.
Nic dziwnego - wedlug badan ok. 50-80% wszystkich mlodych psow jest nosicielami. W niektorych miastach podobno nawet wiecej - po prostu malo kto to bada, wiec wykrywalnosc jest niewielka.


Jako ciekawostke podam, ze u niemowlat (ludzkich) zakazenie lambiami (tymi samymi) dochodzi do 80%. I nie jest to zakazanie sie od psow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 12:09   #4
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Nic dziwnego - wedlug badan ok. 50-80% wszystkich mlodych psow jest nosicielami. W niektorych miastach podobno nawet wiecej - po prostu malo kto to bada, wiec wykrywalnosc jest niewielka.


Jako ciekawostke podam, ze u niemowlat (ludzkich) zakazenie lambiami (tymi samymi) dochodzi do 80%. I nie jest to zakazanie sie od psow...
Dlatego trzeba badać , badać i odrobaczać wszystko co żyje dzieci również i to systematycznie!!
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 12:22   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
Dlatego trzeba badać , badać i odrobaczać wszystko co żyje dzieci również i to systematycznie!!
Zgadza sie - jedna wazna rzecz: na lambie nie dzialaja zwykle srodki, no i nie odrobacza sie psow raz, ale zwykle przez kolejne 3-4 dni.
Te warte uzycia to Aniprazol i Panacur (oczywiscie dla psow ) Dobrze likwiduja takze inne smieszne zyjatka...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 12:33   #6
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Ja tak odrobaczam- raz coś z prazikwantelem- choć teraz już na rynku są tabletki trójskładnikowe (ale ciągle z prazikwantelem) o szerszym spektrum (Cesal, Cestem, Dolpac- tych używamy). A następnym razem coś z fenbendazolem- czyli Panacur czy Aniprazol.
Jak coś mnie niepokoi to daję Aniprazol 3 dni z rzędu (wtedy mam pewność, że lambie nie przeżyją)

Fqajna sprawa- Cestem robi tabletki na 35 kg, więc sporo wilczaków załapie się na ten przedział i nie trzeba dawać psu kilku tabletek. Oprócz tego jest smakowa i niektóre psy chętnie jedzą je z ręki (np. Centuś, Shey je ale jak na ręku oprócz tabletki są super smaczne chrupki).

Fajny temat z odrobaczaniem wyszedł- może Margo zmienisz tytuł albo podzielisz, żeby odrobaczanie i wybielanie się nie mieszało?
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 15:34   #7
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Rybka, a jak często odrobaczać psa? Chodzi mi o profilaktykę tzn jak często to robic jeżeli nie ma widocznych oznak choroby czy zarobaczenia?
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 16:10   #8
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Ja do ukończenia roku czasu odrobaczałam psa raz w miesiącu bo w tym wieku nie ma niestety czasu na robaczycę- pies szybko się rozwijał i robale objadające go witamin i składników budulcowych mogłyby bardzo zaszkodzić.
Po skończeniu roku odrobaczam jak mi się przypomniało
Ale nie rzadziej niż raz na 3 miesiące.
Z resztą odkąd młody skończył rok i tak odrobaczany jest często bo po każdym wyjeździe wilczakowym typu obóz, wystawa, spotkania (czyli jak spotykamy dużą ilość psów i wąchamy się po pupach, jemy dziwne rzeczy i liżemy siuśki suczek).
Ale teraz idzie zima, więc mały będzie dostawał tablety co około 3 miesiące aż do wiosny, kiedy znów ruszymy na spotkanie z przygodami
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011, 08:35   #9
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Oj, to ja potraktowałam temat po macoszemu... Zatem dziś idziemy do weta

Rybka, jeżeli w domu mam koty to je równiez muszę odrobaczać wtady, kiedy psa, tak?
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011, 09:17   #10
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Oj, to ja potraktowałam temat po macoszemu... Zatem dziś idziemy do weta

Rybka, jeżeli w domu mam koty to je równiez muszę odrobaczać wtady, kiedy psa, tak?
Dokładnie tak

Ale wiem, że jestem w znaczącej mniejszości bo większość właścicieli psów (w ogóle, nie mówię tylko o wilczakach) odrobacza psy ZNACZNIE rzadziej. Cóż, mieszkając z psem, dzieląc z nim czasem łóżko, czasem talerz muszę mieć pewność, że nic mi nie da w gratisie
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2011, 10:04   #11
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Pewnie, z racji wykształcenia masz większa świadomość co psisko może przynieść

Ehh, błogosławiona niewiedza
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org