Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-03-2011, 17:39   #1
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default Bojacnost

Zdravim, mam asi 16-ti mesicni fenku. Venku na prochazkach se neboji projizdejiciho vlaku, autobusu. Samozrejme pokud se obejvi nejakej kraval, tak se lekne a jako by chtel utect. Kdyz jdeme ven, beru s sebou peska a nacvicujeme "lumpika" a zakus. Celkem se zakousne, muzu s ni mavat. Nicmene ted na cvicaku se zacly nacvicovat obrany, do kterych se pomalu zapojujeme. Dostalo me, kdyz se nacvicovalo jakoby na zkousky, kdy prisel instruktor s barelem, v kterem byl kamen, nebo prisel s destnikem a pred psem ho otevrel. To se moje fenka mohla zblaznit, proste chtela utect. Nejak jsem ji neustesoval, spis okrikl a kdyz se mi ji podarilo udrzet u me, ta pochvala. Kdyz si vezmu kanystr ja, tak ji to moc nevadi, i si ho ocucha, ruzne do nej kopu a jako by si s ni hraju, to je celkem v pohode. Ale jak to dela cizi clovek, je s prominutim posrana. Co s tim? Jak v psovi probudit aspon obranarskej instinkt? Mam se zacinanim obran pokracovat? Jak ji presvedcit, aby se nebala a na toho pana s rukavem nebo peskem se rozbehla? Nebo mam casto doma nacvicovat situace, ze neco spadne ze stolua dela to kraval? nejak ji proste prekvapovat, aby si zvykla? Rad bych, aby pochopila, ze ne kazdeho muze pustit do bytu. a ne s kazdym bejt kamos. KDokoliv na ni promluvi, tak se snim chce hned hrat a kamosit se...
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org