Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-04-2013, 09:16   #41
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Oj, chyba będzie spora konkurencja :-)
Się wybieramy, a i owszem, my także.
Zalezy jak sie na to patrzy my jedziemy na ploty i zobaczyc dzieciaki, a wystawa przy okazji, ja mam tylko nadzieje ze Urcio nie zje konkurentow
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2013, 15:27   #42
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by Comaronnie View Post
a czy coś wiecie o sędzinie - Małgorzata Hałas, będzie w Płocku
Odniosłam wrażenie, że boi się wilczaków albo może po prostu się spieszyła W każdym razie pierwszy raz spotkałam się tym, że sędzia nie dotyka psów, nie sprawdza samcom jajek, a na zęby jedynie rzuca okiem. Podczas porównania wystarczyło przebiec pół kółka. Ale to i tak dużo, bo widziałam, że u borderów podczas porównania psy tylko podchodziły do stolika. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem było to, że Ulvar został poproszony o zaprezentowanie inochodu. Kolor oka został opisany jako doskonały, z czym się z przyjemnością zgodzę, bo Ulvar ma bardzo jasne, żółte oko Wysoko noszony ogon, również jest u tej Pani w cenie Niestety nie zgadzam się z opisem klatki piersiowej. W opisie mamy, że klatka jest doskonała, odpowiednio głęboka (piszę z pamięci), co nie jest zgodne z prawdą, bo Ulv ma klatkę za głęboką. Z resztą moim zdaniem ocena klatki piersiowej włochatego psa, bez macania, jest zupełnie bez sensu
Jestem bardzo ciekawa jak ta Pani oceniałaby w większych stawkach, bo moim zdaniem ma pojęcie o rasie, ale za pośpiech i dystans do psów duży minus

Do moda/admina: czy mogę prosić o dodanie Pani Małgorzaty Hałas do listy sędziów, bo chciałabym dodać wyniki wystawy.
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2013, 20:46   #43
Comaronnie
Junior Member
 
Comaronnie's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 17
Default

dziękuję z informacje. w Płocku sama się przekonam czy to pośpiech czy norma. moja Anarchia ma dopiero 7 miesięcy to może nie będzie się jej bała i będzie ją dotykać
__________________
www.comaronnie.cba.pl

Comaronnie jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2013, 21:42   #44
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Miejmy nadzieję, że mała słodka Anarchia rozczuli sędzinę Może dzięki niej ta Pani przekona się, że wilczaki nie są takie straszne
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2013, 22:44   #45
Comaronnie
Junior Member
 
Comaronnie's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 17
Default

Miejmy nadzieję.
__________________
www.comaronnie.cba.pl

Comaronnie jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2013, 05:53   #46
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Miejmy nadzieję, że mała słodka Anarchia rozczuli sędzinę Może dzięki niej ta Pani przekona się, że wilczaki nie są takie straszne
Trzymajmy kciuki, bo w tej kwestii na samce nie mamy co liczyć :-))
One wręcz starają się by w ringu zrobić odwrotne wrażenie.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2013, 07:44   #47
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

i mam w "poważaniu" to sędziowanie .
bez urazy i przepraszam jak kogoś uraziłem .
a tak naprawdę nie pociąga mnie ten "spęd" i wolę wskoczyć do kajaka lub na rower lub do kina lub na ryby albo na motor
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2013, 09:31   #48
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
i mam w "poważaniu" to sędziowanie .
bez urazy i przepraszam jak kogoś uraziłem .
a tak naprawdę nie pociąga mnie ten "spęd" i wolę wskoczyć do kajaka lub na rower lub do kina lub na ryby albo na motor
Mnie nie uraziłeś; ja lubię wystawy, ale wcale nie uważam, że inni też powinni je lubić.

Ty zwyczajnie spamujesz temat Ale to niestety na tym forum norma, że w temacie wystaw wypowiadają się głównie ludzie, którzy na nie nie jeżdżą.
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2013, 09:34   #49
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Mnie nie uraziłeś; ja lubię wystawy, ale wcale nie uważam, że inni też powinni je lubić.

Ty zwyczajnie spamujesz temat Ale to niestety na tym forum norma, że w temacie wystaw wypowiadają się głównie ludzie, którzy na nie nie jeżdżą.
no to mi dowaliłaś . wypowiedziałem tylko swoje zdanie na ten temat jeden jedyny raz . a tu ....... teraz mam doła stres i obciążenie psychiczne aby nie zabierać zdania i nie wyrażać swojej opini
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2013, 07:42   #50
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Bura, wczesniej wspomnialam ze Pan Rehanek jako jeden z nielicznych dal konkretne wytlumaczenie co do tego czemu dany pies wygrywa. Cofam co powiedzialam, chyba w ciagu tych dwoch lat od kiedy ostatnio bylismy cos sie zmienilo,bo wczoraj uslyszalam najwiecej absurdow o wilczaku jakie mozna bylo stworzyc
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2013, 09:18   #51
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
chyba w ciagu tych dwoch lat od kiedy ostatnio bylismy cos sie zmienilo
Można nawet snuć domysły co.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2013, 11:29   #52
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Powtórzę nie ma rzetelnych i znających rasę czyt. wzorzec sędziów, może się cosik zmieni jak któryś z wilczakowców zostanie sędzią ale i tu widzę obawy że taki sędzia będzie sędziował pod swój "typ" wilczaka. Nie ukrywam iż przestałem jeździć na wystawy przez sędziów bo jak się słyszy i widzi ich wybory to nóż się w kieszeni otwiera a że na stare lata nerwowy się robię i mało tolerancyjny bał bym się że w najlepszym wypadku naubliżał bym takiemu delikwentowi.
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2013, 16:03   #53
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

No wiesz moze i czytaja wzorzec ale na wlasny sposob mnie wczoraj sedzia powiedzial ze Uro ma wg wzorca za krotkie uszy
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2013, 17:17   #54
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
No wiesz moze i czytaja wzorzec ale na wlasny sposob mnie wczoraj sedzia powiedzial ze Uro ma wg wzorca za krotkie uszy
Uro nie ma moze szczescia w grze, za to ma szczescie w miłości. Poza tym (cyt.): "To wie się, co się ma"
Zajebisty jest na fotach, i tyle. Chrzanić sędziów. Jedź na wystawe np do Grecji, bedziesz miała początek Intera - tam mała konkurencja
Jesli potrzebne wam tytuly oczywiscie.
A i wakacje ładne przy okazji.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2013, 19:22   #55
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Uro nie ma moze szczescia w grze, za to ma szczescie w miłości. Poza tym (cyt.): "To wie się, co się ma"
Zajebisty jest na fotach, i tyle. Chrzanić sędziów. Jedź na wystawe np do Grecji, bedziesz miała początek Intera - tam mała konkurencja
Jesli potrzebne wam tytuly oczywiscie.
A i wakacje ładne przy okazji.
Dzieki za mile slowa o Urciu Calkiem niezly pomysl z tymi wakacjami, choc poki co wakacje planujemy bardziej pracowicie niz wystawowo czyli obozy szkoleniowe
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2013, 10:05   #56
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Witek View Post
Powtórzę nie ma rzetelnych i znających rasę czyt. wzorzec sędziów, może się cosik zmieni jak któryś z wilczakowców zostanie sędzią ale i tu widzę obawy że taki sędzia będzie sędziował pod swój "typ" wilczaka. Nie ukrywam iż przestałem jeździć na wystawy przez sędziów bo jak się słyszy i widzi ich wybory to nóż się w kieszeni otwiera a że na stare lata nerwowy się robię i mało tolerancyjny bał bym się że w najlepszym wypadku naubliżał bym takiemu delikwentowi.
I o to chodzi, i o to chodzi..... Mojście Wy. /mnie też "opadło" i jest problem z tym "nożem" /
I nie mówię tylko o ocenianiu naszego psa! Człowiek już nie jełop i porównanie ma... stoją dwa psy, a sędzia wybiera byleco. Żal Ludzi, którzy z entuzjazmem /jeszcze/ wydają pieniądze i jadą na wystawę. Podoba mi się ten entuzjazm /to, że ja go w sobie nie mam nie znaczy, że go nie rozumiem i że mi się nie podoba / i ta radość.... żal Was-zapaleńców/pasjonatów....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2013, 10:05   #57
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Bura, wczesniej wspomnialam ze Pan Rehanek jako jeden z nielicznych dal konkretne wytlumaczenie co do tego czemu dany pies wygrywa. Cofam co powiedzialam, chyba w ciagu tych dwoch lat od kiedy ostatnio bylismy cos sie zmienilo,bo wczoraj uslyszalam najwiecej absurdow o wilczaku jakie mozna bylo stworzyc
Ogólnie z tego co zauważyłem był to sędzia, który faktycznie sporo tłumaczy, co, jak i dlaczego. Faktycznie wilczaki, które mnie się najbardziej podobały lądowały na II / III lokatach.

Z tego wniosek, że sędzia też człowiek, i też może mieć gorszy dzień (biomet niekorzystny, kac lub złość na aktualną sytuację polityczną czy fałszowaną żywność), więc Burasku nikt ci nie da żadnej gwarancji, że u takiego to a takiego sędziego doznasz kompleksowej i rzetelnej oceny.

A może lekarstwem jest jeździć tylko do Czech i Słowacji?
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2013, 10:11   #58
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
No wiesz moze i czytaja wzorzec ale na wlasny sposob mnie wczoraj sedzia powiedzial ze Uro ma wg wzorca za krotkie uszy
A czy krótkouchy Uro jeszcze w zimowej szacie? Wyglądał dość puchato.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2013, 10:15   #59
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
A może lekarstwem jest jeździć tylko do Czech i Słowacji?
Mnie powalił kiedyś sędzia, który po sędziowaniu przyznał się do złej oceny, bo...... całą noc jechał pociągiem....
Wiesz co, Netah? To ja zamiast tych Czech, Słowacji, Grecji-srecji, po prostu uznam, że mam psa wzorcowego /ale będę surowa i "uchyłki" wyłapię /, poczekam na kolejne spotkanie z najfajniejszymi "Rajskimi" by z Nimi sobie wzajemnie "pokadzić" nt. naszych psów przy browkach i złośliwio-radośnie "pojechać" po wszystkich sędziach-nieudacznikach... Pasi?
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2013, 10:24   #60
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
A czy krótkouchy Uro jeszcze w zimowej szacie? Wyglądał dość puchato.
Tak , zakrotkouchy jest wciaz w zimowym ubranku, ale powoli zrzuca bo dom sie robi zaklaczony

Co do tlumaczenia sedziego, logicznie to on tlumaczyl dwa lata temu, teraz to byly jakies absurdy, a najgorsze ze asystent z uwaga i potakujac uczyl sie tych bledow. Lokata to nic bo my zawsze jestesmy na koncu, ale opisy sa zwykle dobre, dlatego teraz mnie najbardziej martwi uzasadnienie czemu Uro dostal bdb; czyli 'za krotkie uszy', 'za gruby' i 'ogon za wysoko noszony'. Dodatkowo sedzia ocenil psa bez dotykania, a co za tym idzie, chudy i lekki w budowie Uro ma opis ze jest mocny, szeroki i muskularny.

Sedziowie i asystenci nie chca dotykac psow, podobnie bylo w Inowroclawiu, sedzina ostroznie macala Ura, spytala sie asystentki czy chce dotknac Ura, a tamta ze nie musi bo widzi. Co widzi? Kupe futra?
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 06-05-2013 at 10:37.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org