Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-02-2011, 14:46   #21
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

kdyz mam celovku,tak vidim psa,kdyz na ni posvitim,protoze se ji lesknou oci a vypada jako Baskerville. Ale mam fakt jen tu obycejnou,stezi dosviti dva metry,takze ted jsem si vyrazila za Prahu na nocni toulku do mist,ktera neznam,jen s mapou a stalo se to,ze jsem dosla uplne nekam jinam. Po cervene jsem sla na opacnou stranu,nez jsem chtela. Ale ja jsem v tomhle magor,zacnu asi nosit survivalou vybavu,i kdyz jedu jen na dve hodiny
po ty celovce co jsi rikala se kouknu. Ale ted si rikam,ze uz bude svetlo a svitici veci poridim kdyz tak na podzim...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 15:03   #22
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Je to sice mimo téma, ale když se bavíte o lese, musím se podělit o svůj zážitek s Amee, kdy jsem šli ve slunečném podzimním dnu po lesní cestě, všude plno listí, Amee si lovila myši a já tlačila kočár, nikdo nikde paráda, najednou udělá Amee hop hop a něco šňupe v listí, tak jsem ji jen okřikla Fůůůj (předpokládala jsem že má myš nebo nějakou zdechlinu), ale z toho listí se začala zvedat osoba, ve mne začalo bušit srdce, že je to nějaký násilník, nemohl Amee ze sebe setřepat, ta měla radost že jsi našla hračku..... Chlap v pracovním oděvu, já jen čekala kdy zvedne motorovou pilu a začne nás honit, naštěstí byl chlap tak ožralý že se byl rád, že se postavil vedle sebe jen prázdnou litrovku rumu, vykoktal ze sebe že měl krásné probuzení, já nasadila rychlé tempo pryč, mlel tam ještě něco ale to už jsme byli daleko....
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 15:31   #23
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Taky přidám podobnou mimo téma - na ranní procházce míjíme skejtovací hřiště, kde po ránu ani jindy nikdo nebývá. Rakša tam s radostí běžela, tak jsem koukala, co tam má, a ona doběhla k lavičce a schovala za ní hlavu.
A v tu ránu šup, kluk co na ní asi spal (ležel a opěradlo ke mě, takže jsem ho neviděla) z polohy vleže vylítl do stoje... Rakše se to moc líbilo, já se omlouvala, a chudák skejťák vydejchával šok:] Až pak jsem si všimla vedle opřeného kola...
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 15:38   #24
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Na odrazy potme je najlepsie cervene svetlo. Mal som pozicanu celovku s prepinanim dve velke diody biele a jedna mala cervena, sviateim si tak dopredu a rozmyslam naco je ta cervena dioda - tak som prepol a vpredu tak cca 150m zacala svietit dopravna znacka - prepol som na bielu a nic - tma jak v pytli. S ocami to asi bude podobne. A aj signalne zrkadla na nocne pouzitie su cervene.
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 21:11   #25
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
40 centimetrů? Asi máš na mysli metry, že? No zní to zajímavě. A retrívr je holt chudák, měli byste mu pořídit taky světlomet a nebo sluneční brýle, ať je to fér
Ano, 40cm. bo je mala a namirena je celovka kousek pred ni. Navic tohle je Petzl Ty zas moc dobry celovky nemaj
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2011, 21:13   #26
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Tak třeba Petzlovky těch třicet metrů zvládnou, můžu jen doporučit. Ale do očí bych tím retrívrovi ani jinému zvířeti nesvítila

No o ztrácení v lese v noci mi povídej, už je to dlouho, ale jednou jsme si svítili na cestu mobilem (displejem) a máma dokonce i kolegovým notebookem:P
Tohle co mam je obycejne petzl za 500. Vyzkousena na elbrusu, 30m fakt nedaj Nejlepsi jsou jeskynaarsky, kterou delaj cinani, je velka asi libovej parek a sviti okolo 40 a hlavne nema kontinualni rozptyl, takze sviti vsude stejne vyrazne. Sam doma jednu mam a super
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2011, 16:42   #27
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Tedy přijde mi to trochu nešikovné aby si hafan přisvěcoval baterkou. Vidí jen tam co dosvítí a nic víc. Při té rychlosti co dokáže vyvinout. To jako kdyby si člověk dal překážkový běh s čelovkou ve skalách.

Používám od ManMat postroje LongDistance a ty šedivé reflexní pruhy po tmě na silnici září opravdu dost.
V přírodě raději po nasvícení netoužím. Dokonce když zmizí raději ani nevolám, kdoví kdo se tam ještě pohybuje, a jen čekám na místě až uslyším zrychlený dech navrátilců. Hafani mají naražené vojenské známky. To je dobré hlavně když stupidní pejskaři považují čekající vlčáky za opuštěné a volají MP(naposled před týdnem).
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2011, 19:44   #28
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
Tohle co mam je obycejne petzl za 500. Vyzkousena na elbrusu, 30m fakt nedaj Nejlepsi jsou jeskynaarsky, kterou delaj cinani, je velka asi libovej parek a sviti okolo 40 a hlavne nema kontinualni rozptyl, takze sviti vsude stejne vyrazne. Sam doma jednu mam a super
Já používala taky Petzlovku za pár stovek a třicet metrů fakt dala Že by to bylo tím, že to bylo v Čechách?
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2011, 10:08   #29
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Já používala taky Petzlovku za pár stovek a třicet metrů fakt dala Že by to bylo tím, že to bylo v Čechách?
Nerekl bych, ze maj v rusku vetsi tmu. Mozna temno , ale ne tmu.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2011, 12:16   #30
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

V Rusku maj hlavně větší kosu....

Já mám teda taky Petzlovku a nedám na ni dopustit, ale že by svítila 30 metrů, to teda ani náhodou (stála sice pár stovek, ale taky už ji mám pár let). I když já mám dost nespolehlivý vzdálenostní odhad. Ale po pravdě mi úplně stačí vidět na tři metry. Když já vidím na tři metry, tak na jak daleko musím být vidět? To je úplně proti vlčím zákonům - vidět a nebýt viděn.

Nicméně svítící obojky pro holky taky mám, je to do barevný látky zašitý kus průhledného plastu napojeného na ledku a dvě hodinkové baterie. Buď to svítí nebo bliká (což hrozně žere). Nevýhoda je akorát, že je to krátké, takže musím dát na každou stranu obojku jednu, aby byl pes vidět, když se otočí. Jinak je to vidět celkem dobře, v srsti se to neztrácí, ale vzhledem k tomu, že máme psy buď na vodítku nebo venčíme tam, kde nechceme být viděni, tak už jsem je dlouho nepoužila. Dají se koupit v Psí pekárně na Smíchově, ale srovnání cen nemám. (Jinak tam mají neuvěřitelné psí výmysly, většinou k ničemu, ale bez nich jste nula.. )
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2011, 20:00   #31
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

kdyz teren znam,tak si nesvitim ani v noci,vyjma slezani prudcich kopcu,pac je to o osklivy pady.Ale pokud dostanu blaznivy napad,jako pred tydnem,ze si vyzkousim neznamou trasu,tak bez celovky by to neslo.Ze pes nesviti mi taky nijak zvlast nevadi,prave,ze si taky rikam,ze je dobre,ze o nas nikdo nevi,aspon se muzeme tise zdejchnout kdyby nahodou neco....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2011, 21:25   #32
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Já ten obojek používám hlavně na zahradě, ať z okna vidím jestli tam pes "ještě" je.
Ale v terénu to není špatné, na poli za barákem volám a jdu k psovi, svítily jen oči ale on to nebyl pes ale prase..... pes šel vyčůraně za mnou. Tak jsme zdrhali oba dva.

Last edited by LenkaR; 03-03-2011 at 21:30.
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2011, 03:15   #33
nievas
Junior Member
 
nievas's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Padul (GRANADA)
Posts: 3
Default salut je suis un nouveau loup spagnol,je máppelle jose

Salut
je suis spagnol , j´habite a granada (españa)je ne sais pas si j´ai ecris au lieu precis
dans mon blog vous pourriez voir des fotos et des videos de mes animaux
von voyaga¡
www.lajungladejose.blogspot.com
nievas jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org