Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Reklama i prasa

Reklama i prasa Wilczaki w prasie, reklamie, teledyskach i telewizji (grające 'siebie' lub wilki). Artykuły i programy o rasie...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-10-2013, 07:37   #41
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Ponieważ głosowanie na formę kalendarza jest już zakończone, możemy zacząć zbierać zdjęcia. Anula- możesz podać warunki jakie ma spełniać zdjęcie? Gdzie i do kiedy można przesyłać etc.
Jak zdjęcia zostaną zebrane mogę zrobić kolejną ankietę, w której wybierzemy 13 najlepszych fotek.

Rybka, ależ Ty czujna! cóż za emocje !
kwoli ścisłości wybrało Pirelli wilczakowe (18 głosów), ale frekwencja nie powalająca.
Może na guglu stworzyć jakiś album otwarty i tam przesyłać fotki?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 08:29   #42
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
- Przy zalożeniu, ze ma byc 1 zdjecie na strone, to przy formacie A3 oznacza to min 4963 x 3508 px przy 300 dpi. Ale jako ze druk cyfrowy jest mniej wymagajacy, wystarczy 240 dpi, czyli 3970 x 2806 px (wyzsza wartosc px = dluzszy bok)
Juz o wymaganiach technicznych dla tego wariantu pisałam, zatem gwoli przypomnienia cytuję co powyżej.

Tez mysle, ze otwarty album na guglu jest doobrym pomyslem. Tylko ja nie wiem, jak to sie robi, zeby kazdy mogl tam wrzucac foty - do tego jestem za gupia
Oczywiscie mozna slac foty tez do mnie na mail, i ja je bede sukcesywnie je slac na gugla... Nie wiem, co lepsze, postanówcie
Podaje:

anna(małpka)annawielbut.pl

zalaczniki do 20-paru mega spokojnie przejdą
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 09:01   #43
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Tez nie wiem jak stworzyć otwarty album na guglu, ale zawsze możemy zrobić wątek na forum - nie ma sensu by Anuli dokładać roboty i zawalić skrzynkę.
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 10:11   #44
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Jak każdy wrzuci fotkę to nie będziemy w stanie zweryfikować czy się nadaje (zła jakość, za mały rozmiar) no i nie będzie jak ich ponumerować.
Myślałam bardziej o wrzuceniu fotek gdzieś (album gugla czy jakaś skrzynka mailowa) i potem wrzucenie ich jeden pod drugim z numerami i ankietą.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 10:19   #45
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Wymiary są już podane przez Anule i każdy sam powinien sprawdzić czy jego zdjęcie ma odpowiedni rozmiar, i każda osoba wrzucająca swoje propozycję powinna numerować zdjęcia tak by była ciągłość (jeśli dwie osoby wrzucą zdjęcia w tym samym czasie i zdjęcia będą miały te same numery to zawsze można edytować posta)
Mi te rozwiązanie wydaje się najprostsze.
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 10:30   #46
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Zakładając wątek do wrzucania zdjęć nie będziesz wiedziała ile zdjęć będzie docelowo, w związku z tym nie będzie możliwe zrobienie ankiety.
Druga sprawa- zdjęcia i tak będą musiały być pomniejszone, żeby były widoczne w poście i nie będzie można ich użyć do zrobienia kalendarza. Więc tak czy inaczej trzeba będzie oryginał dobrej jakości gdzieś posłać (na maila czy jakiś serwer).
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 10:50   #47
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Zawsze można stworzyć nowy wątek z ankietą (ale fakt trochę się ich nazbiera )
Ale jest różnica czy Anula dostanie na maila tylko 13 wybranych zdjęć czy 100 propozycji w oryginalnym rozmiarze.
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 16:08   #48
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

I Rybka i Magda macie racje. Z jednej strony przyda sie weryfikacja techniczna na wstepnym etapie, a z drugiej i tak fotki trzeba przed wrzuceniem do sieci (na WD czy na gugla) pozmniejszac. ja moge to zrobic i sukcesywnie wrzucac zmniejszone foty na gugla, np ponumerowane, i do 5 osobnych folderow (wiosna, lato, jesien, zima, uniwersalne) i z każdego wybierze sie w wyniku glosowania po pare najlepszych fot.
Glosy mozna rownie dobrze oddawac w watku, w mailu, albo zalozyc wydarzenie na fejsbuku - jesli ktos ma problem z WD. Ale nie wszyscy sa fejbukowi...
Moze to mozna tez sensowniej wymyslec - rzuccie jakies inne propozycje logistyki
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 16:09   #49
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by MagdaW View Post
Ale jest różnica czy Anula dostanie na maila tylko 13 wybranych zdjęć czy 100 propozycji w oryginalnym rozmiarze.
Bede czesciej czyscic poczte
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 16:26   #50
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

mozna stworzyc wspolna poczte na gmailu podac wszystkim haslo i login i tam wrzucac wszystko
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 16:34   #51
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
mozna stworzyc wspolna poczte na gmailu podac wszystkim haslo i login i tam wrzucac wszystko
To dobra myśl! (Pod warunkiem, ze nikt nie bedzie stamtąd wyrzucał cudzych zdjęć )
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 17:06   #52
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

można też zrobić temat tutaj. ja zrobię pięć głównych postów, każdy będzie wklejał zdjęcia niżej a ja będę segregował i numerował w postach. Potem będzie można zagłosować.
Ja też myślę nad limitem, tzn. nie więcej niż 6 zdjęć każdy, albo jakoś tak?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 18:42   #53
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Ja też myślę nad limitem, tzn. nie więcej niż 6 zdjęć każdy, albo jakoś tak?
Oszalałeś????? (no chyba, że porozsyłasz swoje foty do nas i my będziemy klepali limity)
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 20:17   #54
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Oszalałeś????? (no chyba, że porozsyłasz swoje foty do nas i my będziemy klepali limity)
Popieram!
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 20:44   #55
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

no dobra, dobra - to bez limitów

ale ciągle nie wiem, mail - pomysł jest dobry, ale przeglądanie dużej ilości zdjęć będzie upierdliwe. A z drugiej strony jak login i hasło będzie ogólnie dostępne, to ktoś może wejść i dla "zabawy" wykasować część zdjęć...
może być temat, albo galeria na guglu. Warunkiem może być to, żeby przesyłać mały format zdjęć, którymi dysponuje się we wskazanej przez Anulę rozdzielczości?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 20:48   #56
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
A z drugiej strony jak login i hasło będzie ogólnie dostępne, to ktoś może wejść i dla "zabawy" wykasować część zdjęć...
To niech jedna osoba założy konto, a login z hasłem udostępnia poprzez PW tylko dla zainteresowanych zarejestrowanych użytkowników forum.
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 21:20   #57
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by MagdaW View Post
To niech jedna osoba założy konto, a login z hasłem udostępnia poprzez PW tylko dla zainteresowanych zarejestrowanych użytkowników forum.
Bo chyba nie rozumiem (pomrocznosc jasna?) - chodzi o to, ze trzeba zalozyc konto na guglu+, a nie konto mailowe, tak? Bo chyba tylko wtedy to ma sens... czy trzeba podac wtedy jakies dane osobowe? Nie prosciej po prostu wysylac na mail? Zrobie akcje w Photoshopie i fotki zmniejszac sie beda z automatu... Jestem za tym, zeby ulatwic, ale wkladu pracy i tak sie chyba nie da uniknac...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 21:23   #58
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

jest to jakaś myśl.
Uważam też, że nie ma co tracić czasu. Mogę założyć dzisiaj takie konto i od nocy wysyłać osobom zainteresowanym dane na PW odnośnie loginu i hasła.

Aczkolwiek i tak myślę, że ta forma głosowania będzie mega trudna, bo jak głosować - mail z konkretnej godziny, konkretnego dnia, zdjęcie nr?

ja też chętnie w całym przedsięwzięciu pomogę, tylko nie wiem jak
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 21:42   #59
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
jest to jakaś myśl.
Uważam też, że nie ma co tracić czasu. Mogę założyć dzisiaj takie konto i od nocy wysyłać osobom zainteresowanym dane na PW odnośnie loginu i hasła.

Aczkolwiek i tak myślę, że ta forma głosowania będzie mega trudna, bo jak głosować - mail z konkretnej godziny, konkretnego dnia, zdjęcie nr?

ja też chętnie w całym przedsięwzięciu pomogę, tylko nie wiem jak
Rybka, a moze ty postanów za nas ?
anula jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 21:57   #60
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Przy założeniu, że uwierzymy sobie na słowo, że posiadamy fotki w wystarczająco dobrej jakości proponuję przesyłać je na maila w słabszej jakości (mam takiego zapasowego maila, więc może się w końcu przyda). Dajmy sobie na to ileś czasu (np. do końca miesiąca). Mogę wziąć na siebie stworzenie ankiet, gdy zamkniemy zbieranie fotek. Utworzę pięć topików na każdą porę roku plus "zdjęcia nieuczesane", ponumeruję, opiszę i utworzę ankiety.
Będzie to wymagało nieco więcej pracy ale unikniemy chaosu i wszystko będzie bardzo przejrzyste. Po głosowaniu poprosimy autorów "wybranych" o przesłanie zdjęć w dużych formatach na skrzynkę Anuli, która przygotuje kalendarz.
Chyba, że będziemy wrzucać fotki sami do topików ale wtedy nie mamy kontroli nad jakością zdjęć, oraz segregacją na pory roku. Może się zrobić niezły bigos, tym bardziej, jak zaczniemy komentować czy dyskutować pomiędzy zdjęciami. Wtedy przebrnięcie wszystkiego będzie trudne. A tak wszystkie foty będą jedna pod drugą na samym początku i pod nimi będzie można sobie podyskutować.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org