Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-11-2006, 13:36   #1
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default Linienie

Czy Wasze wilczaki też gubią sierść jesienią???
Max przez pierwsze 3 lata życia gubił sierść w sposób zupełnie niezauważalny, zawsze mając piękną kryzę. W zeszłym roku liniał w grudniu ale zrobiło się zimno więc szybko zaprzestał linienia wracają jako tako do formy. Obecnie określenie dla Maxa "pies śmietnikowy" wydaje się najbardziej trafnym. Znów pewnie będzie miał piękną sierść na lato. Na którejś z wystaw późno letnich otrzuymał w opisie od Pani Bukład - pięka i bardzo bogata szata.. Teraz dostałby w opisie: ledwo widoczne pozostałości po szacie... Co robić. Podaję biotynę w preparacie Dermatex i Omegę w płynie dodaję do posiłów. Nie chcę też przedobrzyć. Ale mniejsza i szcuplejsza od niego Eresha wygląda przy nim na conajmniej równą woelkością sunię. Różnica jest między nimi bagatela 12 kg i parę cm w kłębie.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2006, 13:53   #2
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Bożenko, pokaż Maxowi zdjęcia Skalra z lazne. Gwarantuję, że będzie mu wstyd wyglądać chodź w 1/3 tak żałośnie, jak Juzio bez sierści i natentychmiast zaprzestanie niecnych praktyk pozbywania się pokątnie futra

Ew. możesz go wygonić z sypialni do kojca. Zaraz mu rozum wróci. Sierść też
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2006, 16:52   #3
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna
Bożenko, pokaż Maxowi zdjęcia Skalra z lazne. Gwarantuję, że będzie mu wstyd wyglądać chodź w 1/3 tak żałośnie, jak Juzio bez sierści i natentychmiast zaprzestanie niecnych praktyk pozbywania się pokątnie futra
no biedny Baleron, dalej sie z niego nasmiewaja
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2006, 17:08   #4
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Quote:
Originally Posted by Joanna
Bożenko, pokaż Maxowi zdjęcia Skalra z lazne. Gwarantuję, że będzie mu wstyd wyglądać chodź w 1/3 tak żałośnie, jak Juzio bez sierści i natentychmiast zaprzestanie niecnych praktyk pozbywania się pokątnie futra
no biedny Baleron, dalej sie z niego nasmiewaja
No wiesz, zawsze lubiłam być złośliwa. A specjalizuję się we wtykaniu szpilek na prawo i lewo

Bożenko: pozostaje nam się cieszyć, że sezon wystawowy już za nami!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2006, 18:02   #5
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Ale zima przed nami. Juzio to chociaż te włosięta tracił w upał, a ta moja sierota Chociaż wyglądał śmiesznie a Maxior żałośnie.
W życiu nie wiedziałam że ma taką długą i cienką szyję. Jakby teraz jakaś panna przyjechała na krycie to jak bym wyglądała? ano tak i co bym powiedziała jak by się mnie spytali a gdzie jest Max?
Pochowałam w domu lustra, żeby się psinka nie przestraszył.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2006, 23:55   #6
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Tinula mniej więcej od 4-5 roku życia traci sierść bardzo regularnie - przez 3 miesiące co trzy miesiące.

Dopóki przebywała dużo z Leszkiem w terenie, liniała 'po bożemu' - w lecie była "chudziutka" a w zimie - puszysta. Odkąd jednak poszła na emeryturę coś się psince przesunęło i w zimie, czyli w sezonie grzewczym jest goła, a lecie - sama widziałaś w czerwcu w K-wie - wyglądała jak zimowy wilk i nawet serce jej wysiadało z przegrzania. Musieliśmy jej golić brzuch i robić prysznic kilka razy dziennie. Teraz właśnie kończy przebierać się w letnie futro i też wygląda śmiesznie, bo została jej tylko zanikająca kryza i bujne portki

Zauważyłam też, że różnice miedzy futrem letnim i zimowym bywały rozmaite w różnych latach - nie wiem od czego to zależy - może od stopnia upałów i mrozów, a może od formy psa?
Skądinąd brak dużego futra nigdy Szarej nie przeszkadzał szaleć w mrozy, ogólnie - im zimniej, tym pies weselszy i w lepszej formie.

Ale Max jest super nawet łysy! Wystarczy tylko trochę poczekać i znów będzie zadawał szyku na wystawach!
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2006, 16:18   #7
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna
Ew. możesz go wygonić z sypialni do kojca. Zaraz mu rozum wróci. Sierść też
Co Ty opowiadasz. Wlasnie wyczytalam, ze tzw. specjalisci, ktorzy w zyciu wilczaka w mieszkaniu nie mieli i ich psy znaja jedynie kojce i slabo ocieplone budy twierdza, ze NIE MA ZADNEJ roznicy. Ze siersc zalezy wylacznie od genetyki. I obojetne, czy psa ma psa w domu, czy w zimie na dworze to bedzie mial taka sama siersc... Oj, musze to powiedziec psom z Izraela, ze teraz powinny miec (wedlug "specow") zimowa siersc nawet jesli na ich pustyni jest nadal 30 stopni....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org