Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-07-2011, 10:01   #101
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Mimochodem, zvykat psa co žije v bytě trvale s lidskou smečkou na kotec na zahradě je opravdu náročné a srdcervoucí. Výhled na stromy, ptáčky a kdo ví co nehraje žádnou roli. Pes je zvyklý sdílet malý prostor a cítit všude kolem sebe pach páníčků a to těmto závislákům jen tak něco nenahradí. Člověk může udělat všechna možná opatření, nikdy nepustit psa do postele, spát vždy v jiné místnosti než pán, po čas co jsou páníci v práci trávit dny v interiérovém kotci... venkovní kotec je něco docela jiného a válčíme s tím už několik měsíců. Díky bohu za sousedy, kteří nemají snahu ho zastřelit nebo otrávit, protože si o to svým chováním teď vyložene říká a to byl v bytě o samotě zcela bezproblémový - a stále je. Ale to je debata někam úplně jinam.
Zrovna tato problematika bude asi dost individuální - bude se různit psa od psa. Závisláka mám velkého, přesto na barák a kotec si zvyká výrazně lépe a rychleji, než na byt. Nevím čím to je, ale je to tak.

Jani

www.sophia.wbs.cz
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 01:22   #102
Vaquita
Junior Member
 
Vaquita's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brno
Posts: 23
Send a message via Skype™ to Vaquita
Default

Tak což o to, mně se líbí čévéčka více ve vlčí barvě, s výraznější barvou, ale na druhou stranu to pro mě není to prvořadé. Jinak moc díky za tipy, na podzim navštívím pár vybraných chovatelských stanic a mám v plánu i výstavu v brně v září, tak snad to všechno vyjde podle plánu :-). a pak se uvidí, kdy budou štěňátka...
Jinak já v bytě nic moc cenného nemám, i když bydlím v podnájmu, všechen nábytek a vybavení mám vlastní, takže když by to štěndo nedejbože zničilo, tak se až tak moc nestane, nemám k nim až tak osobní vztah, že bych nepřenesla přes srdce pár škrábanců a kousanců :-) a když už to bude vypadat blbě, tak se hold koupí nový kus :-). Navíc v bytě nejsou ani koberce, takže o věc míň ke kousání a trhání, jen bude třeba vyřešit ty kabely (máme volně ložené naštěstí jenom od televize a počítače, ale to přítel už asi půl roku slibuje, že to nějak vyřeší, tak uvidíme, třeba ho konečně přiměju :-) ). Máme sice doma kocoura a toho kabely nikdy moc nelákaly, takže to nebylo potřeba...
Vaquita jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 08:19   #103
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Vaquita View Post
Jinak já v bytě nic moc cenného nemám, i když bydlím v podnájmu, všechen nábytek a vybavení mám vlastní, takže když by to štěndo nedejbože zničilo, tak se až tak moc nestane, nemám k nim až tak osobní vztah, že bych nepřenesla přes srdce pár škrábanců a kousanců :-) a když už to bude vypadat blbě, tak se hold koupí nový kus :-). Navíc v bytě nejsou ani koberce, takže o věc míň ke kousání a trhání, jen bude třeba vyřešit ty kabely (máme volně ložené naštěstí jenom od televize a počítače, ale to přítel už asi půl roku slibuje, že to nějak vyřeší, tak uvidíme, třeba ho konečně přiměju :-) ). Máme sice doma kocoura a toho kabely nikdy moc nelákaly, takže to nebylo potřeba...
Jestli mohu poradit: jestli jste v podnájmu, ověřte si, zda pes v bytě nebude problém samo o sobě - pro majitele/pronajímatele. Také bych popřemýšlela, jaké vztahy máte se sousedy, jestli jsou starší či mladší (starší - důchodci - budou většinu dne doma) a jaký mají vztah ke zvířatům/psům. Na kolik jsou tolerantní!
Mám s tím ne zcela dobré zkušenosti....Opravdu hodně záleží jak na majiteli bytu, tak na bytovém družstvu apod. a na konkrétních nájemnících. Abyste nebyli nemile překvapeni!
Jani
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 13:26   #104
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Jestli mohu poradit: jestli jste v podnájmu, ověřte si, zda pes v bytě nebude problém samo o sobě - pro majitele/pronajímatele. Také bych popřemýšlela, jaké vztahy máte se sousedy, jestli jsou starší či mladší (starší - důchodci - budou většinu dne doma) a jaký mají vztah ke zvířatům/psům. Na kolik jsou tolerantní!
Mám s tím ne zcela dobré zkušenosti....Opravdu hodně záleží jak na majiteli bytu, tak na bytovém družstvu apod. a na konkrétních nájemnících. Abyste nebyli nemile překvapeni!
Jani
S tímto zcela souhlasím a taktéž doporučuji. Bydleli jsme s čévéčkem v podnájmu - majitelka bytu super - té pes nevadil, líbil se jí. Ale v baráku (stará bytovka 4 patra po dvou bytech na maloměstě) jen důchodci a ženský s prckama na mateřské. Pes nezůstával nikdy doma sám - odpadlo teskné vytí, štěkání a ničení v nepřitomnosti majitele. Ale přesto to byl problém, pes prý dupal (měli jsme všude krom kuchyně koberce, tak nevím jak na nich mohlo čévéčko našlapující jako vlk dupat), mlátil hračkama - pak už měl jen hadrové a měkké ale běda když dostal třeba kost. A když jsem se pokusila paní co bydlela pod náma říct, že oni mají malé děti a ty často taky běhají a křičí a pláčou a řádí - a já to nijak neřeším, protože jsou to děti a děti tohle dělávají. Tak proč ona nemůže pochopit, že pes je pes a tak nemůže jen ležet na gauči jako plyšák. (upozorňuji, že měli doma sami psa - kokršpanělku - kdežto my krvelačnou vlčí bestii asi ) Tak to jsem byla nařčena že NEJSEM NORMÁLNÍ - srovnávat malé dítě a psa, že mi snad přeskočilo.
Došlo to tak daleko, že když jeden z nás přicházel domu - druhý ho se psem chodil vítat před barák, aby pes nedělal rámus, když vítá páníčka. (o takovejch věcech jako psí chlupy na společné chodbě - co ze psa popadalo než jsme vyšli schody do 3.patra - se radši ani nezmiňuji.)
Takže opravdu vřele doporučuji řešit tohle radši předem, než pak koukat jak tele na nový vrata (jako já).
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 17:46   #105
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
...Tak to jsem byla nařčena že NEJSEM NORMÁLNÍ ...
Buď v klidu. My taky NEJSME NORMÁLNÍ. Čtyři psy ve dvoupokojáku a k tomu ještě kočku. A taky miminko. Čekáme, kdy se objeví sociálka (na popud některého starostlivého souseda).

O tom, že psy taky stavíme na stejnou úroveň s dětmi (co se hluku a rozumu týče) nebudu ani mluvit.

Jenže ono to není jednoduché ani když se se sousedy předem domluvíš. Ti naši zprvu házeli psovi přes plot šunku. A teď si vymýšlejí čím vším jim znepříjemňuje život. Zahrnuje v to hlasité pití vody...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 18:46   #106
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Musim rict, ze sousedi umi tak zneprijemnit zivot, ze se dost lidi kvuli tomu odstehuje nekam na samotu.Psa se samozrejme nevzda., Ale tlak je to velky, zvlast u psa, ktery ma problem byt doma sam a nauci se to treba az za pul roku. Nebo rok. Clovek je stresovanej a diky tomu i pes, no pak se to mota v kruhu...A tyhlety pronajmy jsou fakt zradny v tom, ze pokud na majitele zacnou tlacit sousedi a je jedno jeslti opravnene nebo ne, tak tu vypoved z najmu klidne da, aby mel klid....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 19:02   #107
Sodoma
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 23
Default

Lidi vy mě docela děsíte! Bydlim taky v pronájmu (nezaměňovat s podnájmem) v baráku, kde mi majitelka bydlí o patro výš a zatím jsem stále od úmyslu "vlčáka sobě poříditi" neupustil, domácí koteček už má naprojektovanej, ale jak to tady tak čtu, měl bych si snad vytisknout nějakej dotazník a nacpat ho sousedům do schránek. A i tak si vlastně nemůžu bejt ničím jistej. Copak neexistuej nějaký rozumný řešení, jak se případným potížím vyhnout? Teda samozřejmě kromě pořízení vlastního domku na samotě (což bohužel z jistých důvodů není momentálnbě možné)?
Sodoma jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 19:45   #108
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Sodoma View Post
Lidi vy mě docela děsíte! Bydlim taky v pronájmu (nezaměňovat s podnájmem)
Omlouvám se, to naše byl taktéž nájem. nikoli podnájem.

Last edited by Elsia&Benjamin; 29-07-2011 at 19:49.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 21:46   #109
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Sodoma View Post
Lidi vy mě docela děsíte! Bydlim taky v pronájmu (nezaměňovat s podnájmem) v baráku, kde mi majitelka bydlí o patro výš a zatím jsem stále od úmyslu "vlčáka sobě poříditi" neupustil, domácí koteček už má naprojektovanej, ale jak to tady tak čtu, měl bych si snad vytisknout nějakej dotazník a nacpat ho sousedům do schránek. A i tak si vlastně nemůžu bejt ničím jistej. Copak neexistuej nějaký rozumný řešení, jak se případným potížím vyhnout? Teda samozřejmě kromě pořízení vlastního domku na samotě (což bohužel z jistých důvodů není momentálnbě možné)?
Bohužel tento problém se nevyskytuje jen při nájmu a podnájmu, ale dokonce i v rodinném domě (nebo se může vyskytnout), kdy pes začne vadit jednomu nebo více nepejskařským členům domácnosti, protože zkrátka není plyšový a celý den neproleží. Popřípadě psa příliš drezůrujete, týráte atd... (s tím že týrají psa se setkalo asi mnoho čévéčkářů, protože vlčáci jsou teatrální tvorové a čím víc publika, tím víc řevu při trestu za nesplněný zákazový povel - trest např. chycení za kožich). Nepejskaři nikdy nepochopí, že tihle psi mají jiný projev a budete obviňován z lecčeho... pes bude výt, tedy mu nedáváte najíst, pes se po vás při hře naoko ožene s vyceněnými zuby - je to krvelačná bestie (čsv hodně cení zuby, ten můj i na hračky a kostičky když si s nimi hraje a není vrčení jako vrčení), pejskaři nepejskaři (paničky s malými psíky z paneláku a spol.) se vám budou vyhýbat a nejspíš i budou po okolí rozhlašovat, jak je možné, že někdo chová vůbec takové zvíře. Je to sice pes, ale s jiným chováním než psi obvykle mají a z toho pramení i předpojatost a nedůvěra z neznalosti.
Jsou to sice hrozné scénáře, ale člověk se na ně musí připravit a hodit je za hlavu, jinak by se z toho zbláznil.
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 22:21   #110
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Co dodat. Vyčerpávající.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2011, 08:44   #111
Vaquita
Junior Member
 
Vaquita's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brno
Posts: 23
Send a message via Skype™ to Vaquita
Default

tak majitel bytu vlastní celý dům, je to spíše menší dům o asi 10 bytech, nad námi mají sousedi dva ohaře, pod námi rodinka s dětma jorkšíra a ještě jsem potkala westíka. V domě bydlí samí mladší, chodící do práce (naštěstí :-) ) a rodinka s dětmi se stěhuje pryč v září, tak jsem zvědavá, kdo se nastěhuje místo nich. Jinak majitel se zvířaty problém nemá, ptala jsem se ho na to již při podpisu smlouvy, jelikož jsme v té době už měli kocoura, tak jsme taky museli vybírat byt podle toho, kde majiteli nevadí zvíře (což je občas problém). Takže z tohoto pohedu to mám zjištěné, je otázka, jestli to zvládnou sousedi :-). Snad jo a taky doufám, že se pak brzo už budeme stěhovat do vlastního.
chtěla bych i z toho důvodu štěně v létě, když skončím školu, abych štěně mohla naučit samostatnosti ještě před nástupem do práce. Budu s ním moct být déle doma a postupně ho na to zvykat, abych nedráždila zatím fajn sousedy...
Vaquita jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2011, 07:49   #112
Sodoma
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 23
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Bohužel tento problém se nevyskytuje jen při nájmu a podnájmu, ale dokonce i v rodinném domě (nebo se může vyskytnout), kdy pes začne vadit jednomu nebo více nepejskařským členům domácnosti, protože zkrátka není plyšový a celý den neproleží. Popřípadě psa příliš drezůrujete, týráte atd... (s tím že týrají psa se setkalo asi mnoho čévéčkářů, protože vlčáci jsou teatrální tvorové a čím víc publika, tím víc řevu při trestu za nesplněný zákazový povel - trest např. chycení za kožich). Nepejskaři nikdy nepochopí, že tihle psi mají jiný projev a budete obviňován z lecčeho... pes bude výt, tedy mu nedáváte najíst, pes se po vás při hře naoko ožene s vyceněnými zuby - je to krvelačná bestie (čsv hodně cení zuby, ten můj i na hračky a kostičky když si s nimi hraje a není vrčení jako vrčení), pejskaři nepejskaři (paničky s malými psíky z paneláku a spol.) se vám budou vyhýbat a nejspíš i budou po okolí rozhlašovat, jak je možné, že někdo chová vůbec takové zvíře. Je to sice pes, ale s jiným chováním než psi obvykle mají a z toho pramení i předpojatost a nedůvěra z neznalosti.
Jsou to sice hrozné scénáře, ale člověk se na ně musí připravit a hodit je za hlavu, jinak by se z toho zbláznil.
Tak fajn, znamenám si mentální poznáku, přestávám řešit co by mohlo nastat kdyby a problémy budu řešit za pochodu až nastanou... Jen doufám, že se nebudu muset mockrát stěhovat.
Sodoma jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2011, 07:24   #113
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

To opravdu doufej!! protože stěhování je věc, kterou čsv snáší opravdu špatně!!! Musí si zvykat kompletně na vše nové, nejen na to být sám doma, ale udělat si i to nové "doma". A v okolí nové kamarády..

Jo a i z puvodně milých sousedů dokáže příchod čsv udělat něco naprosto nepoznatelného! A to ani nemusí řvát. Někdo se vlků prostě bojí od pohledu a připojí -li se trochu jiné chování a navíc bujnost dorostence...
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2011, 09:43   #114
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Sodoma View Post
Tak fajn, znamenám si mentální poznáku, přestávám řešit co by mohlo nastat kdyby a problémy budu řešit za pochodu až nastanou... Jen doufám, že se nebudu muset mockrát stěhovat.
Jo, určitě doporučuji počítat s tím nejhorším a být pak mile překvapen.
My měli v druhém bytě dost štěstí. Co poschodí, to pes a v jednom případě i kočky. Sice taky několik starších lidí..občas si někdo posteskne, ale s prvním bytem naprosto nesrovnatelné. Paní sousedka mě dokonce v dobrém upozornila, že mi pes doma strašně "brečí", ale že jim to fatk vůbec nevadí, že taky měli takového psa..tak jen mi to chtěla říct, abych o tom věděla. Pravda, fena už se taky trochu uklidnila. Tak či onak, je to strašně moc o lidech. Jak se říká, kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2011, 19:54   #115
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Sodoma View Post
Tak fajn, znamenám si mentální poznáku, přestávám řešit co by mohlo nastat kdyby a problémy budu řešit za pochodu až nastanou... Jen doufám, že se nebudu muset mockrát stěhovat.
Nic ve zlým, ale tímhle jsi tomu nasadil korunu. Takovému zájemci, který na to má takový názor bych štěně neprodal. Všechno chce řešit dopředu a nikoliv až poté, co problémy nastanou. Pokud nemáš podmínky pro držení psa, tak si ho prostě bohužel nemůžeš pořídit. ádkami se sousedy, zavíráním psa, štěhováním a následně změna majitele (vrácení chavateli, nový majitel nebo v nejhorším případě útulek) psovi jistě prospívat nebude. Nezlob se, mluví ze mne jen zkušenosti s podobnými případy
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2011, 21:53   #116
Sodoma
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 23
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nic ve zlým, ale tímhle jsi tomu nasadil korunu. Takovému zájemci, který na to má takový názor bych štěně neprodal. Všechno chce řešit dopředu a nikoliv až poté, co problémy nastanou. Pokud nemáš podmínky pro držení psa, tak si ho prostě bohužel nemůžeš pořídit. ádkami se sousedy, zavíráním psa, štěhováním a následně změna majitele (vrácení chavateli, nový majitel nebo v nejhorším případě útulek) psovi jistě prospívat nebude. Nezlob se, mluví ze mne jen zkušenosti s podobnými případy
No a co myslíš že se tu snažím dělat, než že se snažím podchytit případné problémy dopředu? Jenže mi z toho neustále vyplývá, že nemám šanci podchytit všechno i kdybych se přetrhl. Jak mají vypadat podmínky pro "držení psa" se snažím zjistit, ale zatím mi vychází dost nejednotné, neb zatímco jedni zvíře zavírají venku v kotci, druzí si ho parkují až do postele a argumentů proč je to či ono lepší než to druhé mají všichni dost.
Hádkám se sousedy bych se velice rád vyhnul, zatím jsem neměl vůbec žádné a hodlám u toho zůstat jak dlouho to půjde, ale pokud budu počítat s tím nejhorším co může nastat, tak bude pes o samotě kvílet, sousedům rupne v kouli a já při příchodu najdu vyvrácené dveře a byt v plamenech neb jak jsem se tu dozvěděl nedávno, reakce sousedů se může kdykoliv změnit, i kdyby zpočátku byla dobrá. Jak se na tohle připravit dopředu? Mám se preventivně odstěhovat na samotu? Pokud bych byl rentiér tak už tam dávno bydlím, leč bohužel není tomu zcela tak.
Pokud máš nějaký seznam bodů, jejichž splněním se člověk může dopředu zabezpečit proti veškerým komplikacím, PROSÍM, PODĚL SE SE SODOMÁČKEM, budu ti opravdu neskonale zavázán!
Sodoma jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 07:50   #117
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Sodoma View Post
..... ale pokud budu počítat s tím nejhorším co může nastat, tak bude pes o samotě kvílet, sousedům rupne v kouli a já při příchodu najdu vyvrácené dveře a byt v plamenech neb jak jsem se tu dozvěděl nedávno, reakce sousedů se může kdykoliv změnit, i kdyby zpočátku byla dobrá. Jak se na tohle připravit dopředu? Mám se preventivně odstěhovat na samotu?
Osobně jsem toho názoru, že je důležité, aby byl člověk soudný a zodpovědný. Vždy! se může stát něco, s čím člověk zkrátka nepočítal (neboť člověk míní, a život mění). Ale důležité je, aby člověk vzniklou situaci racionálně a zodpovědně řešil. Proto jsem psala, abys (jestli Ti mohu tykat) raději počítal s variantami horšími a byl třeba později mile překvapen. Psi jsou různí, lidé jsou různí. Co jednomu vadí, druhému je šumák. (Dostali jsme např. od souseda vyhubováno, že si s nedostatečnou frekvencí vybíráme schránku, která díky napěchovaným letákům nepůsobí esteticky pěkně...).
Takže být Tebou, v klidu si sednu, v hlavě sesumíruji všechny informace o čsv které jsi dosud získal a pak si sám sobě zodpovědně zodpověděl několik základních otázek typu: PROČ chci zrovna ČSV, kolik času na něj budu skutečně mít (teď, ale co za 1,2 roky, když budu mít přítelkyni/přítele..atd.), zjistit situaci se sousedy/byt.družstvem, bude mi vadit když mi štěně/pes zničí oblečení/drahé vybavení.., když bude mít pes např. problém s dětmi - BUDU to řešit?

To, jestli nechávat psa v kotci, nebo jej mít v posteli...to už jsou spíše drobnosti, které samy vyplynou z vašeho společného soužití. Třeba by sis nikdy psa do postele nevzal, ale náhodou se ráno probudíš s vlčiskem v nohách a zjistíš, jak je to příjemné, nebo naopak zjistíš, že ačkoliv chceš mít vlčisko místo polštáře, tak ono s Tebou prostě jednu postel sdílet nechce..Budete se učit vy oba, jeden od druhého. Se spoustou věcí Vám čévéčkáři určitě rádi poradí, ale pak tam bude spousta věcí, na které budeš muset přijít Ty sám. Ne, kecám, budeš na ně muset přijít Ty se svým vlčiskem. Protože oba jste originál a co funguje na jednoho, nemusí zabírat na druhého.

Takže vše s rozvahou a chladnou hlavou. Důležité je si pravdivě říct, jak by ses zachoval v situacích, kdy bude problém Tvůj pes (je jedno, jestli čsv nebo jiné plemeno)..Jestli by pro Tebe bylo snazší dát psa pryč, nepořizuj si ho. Jestli to má být Tvůj parťák, člen rodiny a tak to budeš řešit, není asi až tak co řešit. To je čistě můj názor.

Mě by Pavel psa evidentně také neprodal...Přesto si troufám říct, že mé vlčisko se nemá zrovna špatně.

Hodně zdaru při rozmýšlení. Klidně napiš..s tou svou ochechulí jsem si docela "užila", stejně jako se sousedy.
Jani a Sofušín
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 11:48   #118
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Sodoma View Post
Pokud máš nějaký seznam bodů, jejichž splněním se člověk může dopředu zabezpečit proti veškerým komplikacím, PROSÍM, PODĚL SE SE SODOMÁČKEM, budu ti opravdu neskonale zavázán!
Neber to osobně, napsal jsem jen svůj obecný názor.
Žádný seznam bodů nemám a zájemce o štěňata jsem si vždy prověřoval individuálně. Základem ovšem je to, že si myslím, že pes (myslím tím ČsV a podobná plemena) nepatří do bytu. To je móda posledních let, dříve to byly jen skutečné výjimky, žeby někdo měl v paneláku německého ovčáka. Ale samozřejmě jsou výjimky, nicméně právě unich je vždycky potřebné řešit dopředu sousedy. Mám majitele psa z mého chovu taky v pražském paneláku. Ale byslí v přízemí a sousedí s kočárkárnou a se sousedem nad ním nemá problém, protože ten má taky psa. Ale to je skutečně výjimka.
Je chvályhodné, že si chceš pořídit čévéčko, ale pokud nemáš podmínky, tak to prostě nedělej. Ne vše, po čem člověk touží, si může pořídit. pokud budeš chtít chovat koně, asi taky se nebudeš snažit ho nějak "nacpat" na předzahrádku u pražského dvojdomku. Ano, já si myslím, že majitel psa by měl mít domek se zahradou.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 12:57   #119
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Mně by Pavel psa taky neprodal. A nebyl by jediný, většina dlouholetých chovatelů by mi psa asi neprodala. Holt nebyla jsem (a pořád nejsem) prototyp skvělého majitela s rodinným domkem, miliónem Kč na kontě, rodinnou podporou za zadkem, ani dlouholetým návštěvníkem čsv akcí. A stejně si troufnem říct, že Hayaakim se má u mně lépe než někteří psy práve u takových majitelů. Že člověk, co nemá dom se záhradou, tak by si nemal pořizovat psa? Pavle, nesouhlasím s tebou, protože si myslím (i když samo to není pravidlo ani ani) že lidé, kteří mají psa v bytě, dokážou dám tomu psovi někdy mnohem víc, než kdyby měli dom se záhradou. Ne každý měl to štěstí a narodil se do pohodlnýho života.
A to, že má někdo do nejmenších detailů naplánovanou budoucnost, má dobrou práci, domek se záhradou a všechno je skvělý, ty nejlepší podmínky pro psa nebo dva nebo i tři, no stačí jedinej nepředvídatelnej okamih, a přijde o všechno. Co bys dělal v takovém případě? Ale ty, Pavle, určitě počítáš předem i s takovou možností, že?

to Sodoma: netvrdím, abys ses vrhnul do koupí a chovu čsv bezmyšlenkovitě jen proto, že to prostě chceš (jako třeba já), musíš si taky uvědomit všechny pro a proti a taky zvážit, čeho všeho si ochoten se vzát v prospěch psa. Jednou možná budeš mít rodinu a děti (tvůj rodinnej stav neznám), co když nastane situace třeba alergie na psy u dětí? Nebo kvůli opravdu dobré prácí stěhování do zahraničí. Nebo cokoliv, když si budeš muset vybrat mezi svým pohodlím a psem. Co uděláš? Vzdáš se pohodlnějšího života? Zbavíš se psa? V první řadě si musíš uvědomit, že ty ses rozhodol sdílet svůj život se psem, ty sis ho vybral, ne on tebe. Ty máš rodinu, kopu kámošů, práci, své koníčky... ale ten pes má jenom tebe.
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 13:42   #120
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Mně by Pavel psa taky neprodal. A nebyl by jediný, většina dlouholetých chovatelů by mi psa asi neprodala. Holt nebyla jsem (a pořád nejsem) prototyp skvělého majitela s rodinným domkem, miliónem Kč na kontě, rodinnou podporou za zadkem, ani dlouholetým návštěvníkem čsv akcí.
Hmm, tak tady jsi trochu přestřelila. Nevím, kde jsi vyčetla tyhle požadavky na majitele, ale mohu Tě upozornit, že mám majitele, který žije na životním minimu, protože je invalidní důchodce, mám majitele, kteří mají psa v panelákovém bytě, ... a tak bych mohl pokračovat. Je vidět, žes to zcela nepochopila. není to v žádných nalajnovaných podmínkách, ale v individuálním posouzení přístupu každého zájemce.

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Že člověk, co nemá dom se záhradou, tak by si nemal pořizovat psa? Pavle, nesouhlasím s tebou, protože si myslím (i když samo to není pravidlo ani ani) že lidé, kteří mají psa v bytě, dokážou dám tomu psovi někdy mnohem víc, než kdyby měli dom se záhradou.
Přečti si nejprve, co jsem napsal. Samozřejmě existují výjimky, ale obecně podle mého názoru velký pes do bytu nepatří.

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Ne každý měl to štěstí a narodil se do pohodlnýho života. A to, že má někdo do nejmenších detailů naplánovanou budoucnost, má dobrou práci, domek se záhradou a všechno je skvělý, ty nejlepší podmínky pro psa nebo dva nebo i tři, no stačí jedinej nepředvídatelnej okamih, a přijde o všechno. Co bys dělal v takovém případě? Ale ty, Pavle, určitě počítáš předem i s takovou možností, že?
Určitě ne, ale to je nepředvídatelná okolnost. Kdyžto to, že budu mít psa v paneláku v 5. patře, kde se sousedy mám problém už teď, když pustím trochu více nahlas televizi, to je důvod předvídatelný. Navíc pes není ani hračka, ani náhrada za dítě. ČsV není společenské plemeno ať se to někomu líbí nebo ne. Takový pes by měl pracovat nebo minimálně být u domu jako hlídač. Bohužel v dnešní době je čím dál, tím více chován jako pouhý plyšák
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org