Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-07-2008, 07:01   #1
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default Jak to jest z tą bonitacją

np: Jadę do Czech robie sobie bonitacje , jadę do Słowacji robie bonitacje ,jestem w Polsce robie bonitacje każda w innym kraju która się liczy ? czy można co roku powtarzać i uzyskiwać teoretycznie lepszy lub gorszy wynik z wpisem do bazy z każdym rokiem pies sie zmienia ?
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 12-07-2008, 10:52   #2
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Tylko Polacy mogą tak robić, bo u nas w kraju nie ma obowiązku bonitacji. W krajach gdzie ten obowiązek jest pies do bonitacji podchodzi tylko raz w życiu.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 12-07-2008, 11:13   #3
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

bonitacja robi sie jeden raz w zyciu - mozna ja powtorzcyc tylko z powodu testu charakteru tz. wymiary zostaja takie samie jak bylo w 1 bonitacje tylko jest powtorzony test psichiczny.
z drugej strony nie za bardzo uda sie i bonitacje powtorzyc jesli ja robi cie u specow. oni psy pamietaja i .... jesli juz pies ma bonitacje drugi raz poprostu odmowia oceniac psa.

nowosci z SK - w Hronec przegliad mlodych jest juz od 3 miesiecy. a bonitacja - psy od 24 a suki od 18 miesiacy.

na Litwie przegliad od 3 miesiacy a bonitacja - suki od 15 a psy od 18. (w regulaminie hodowlanym mami to ze suki do hodowli moga isc od 18 a psy od 12 miesiecy.)
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 18:32   #4
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

A czy jest górna granica wieku przy bonitacji? Wydaje mi się, że pies w wieku np. 12 m-cy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty i jego wygląd, wybarwienie i wzrost mogą się znacznie zmienić...
Czy jest jakiś optymalny czas, kiedy pies powinien przejść przegląd bonitacyjny? Czy brak bonitacji niesie ze sobą konskwencje w hodowli (mam na myśli ograniczenia).
Ile jest "okazji" w roku dla zrobienia bonitacji? W jakich krajach?
Znowu grad pytań
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 18:59   #5
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
A czy jest górna granica wieku przy bonitacji? Wydaje mi się, że pies w wieku np. 12 m-cy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty i jego wygląd, wybarwienie i wzrost mogą się znacznie zmienić...
Czy jest jakiś optymalny czas, kiedy pies powinien przejść przegląd bonitacyjny? Czy brak bonitacji niesie ze sobą konskwencje w hodowli (mam na myśli ograniczenia).
Ile jest "okazji" w roku dla zrobienia bonitacji? W jakich krajach?
Znowu grad pytań
W Polsce brak bonitacji nie niesie za sobą żadnych konsekwencji bo jest ona nieuznana przez ZKwP i raczej nie będzie.
Co do terminów to są one podawane w kalendarzu wystaw na wolfdogu.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 19:03   #6
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Gornej granicy nie ma, ale dolna dla czeskiej bonitacji to 18mc, a dla slowackiej nie moglem znalezc, ale wydaje mi sie, ze podobnie lub od 15mc, wiec w wieku 12mc raczej nie mozna przeprowadzic bonitacji, a co najwyzej svod mlodych.

Bonitacja jest obowiazkowa w Czechach i na Slowacji. W Polsce to jedynie dodatek. W tamtym roku organiowano nastepujace bonitacje: 4 w Czechach, 3 na Słowacji, 3 we Włoszech, 2 w Niemczech i po jednej w Polsce, Litwie, Belgii oraz Francji.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 19:08   #7
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

To jeszcze jedno pytanko Przegląd młodych (tam, gdzie ocenia się wstępnie jak szczenię rokuje) odbywa się jeszcze w hodowli czy nowy właściciel musi sam o to zadbać?
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 20:18   #8
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
To jeszcze jedno pytanko Przegląd młodych (tam, gdzie ocenia się wstępnie jak szczenię rokuje) odbywa się jeszcze w hodowli czy nowy właściciel musi sam o to zadbać?
Nowy właściciel juz wybiera się na przegląd młodych.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org