Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-09-2010, 02:36   #1
Ilona
Junior Member
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2
Default kupić czy adoptować?

witam
chciałam kupić córeczce pieska - pasterskiego - myślałam o berneńczyku - ale ona chciała bardziej podobnego do wilka jak haski - a ostatnio znalazłam ogłoszenie z wilczakiem - i pomyślałam, ze to właśnie piesek dla córeczki.
tylko nie wiem czy adoptować, żeby nie brudził w domu czy kupić szczeniaczka?
czy wszystkie wilczaki są dobre dla dzieci czy tylko z tej hodowli http://www.mojpupil.pl/psy-mioty-Cze...lczak,345.html ?

ile powinien kosztować taki piesek?
Ilona jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 08:44   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Zgodnie z ostatnimi postulatami, aby "żyło się lepiej" (w końcu to ogólnonarodowy, obowiązujący trend), piszę do Khana: macie błąd w ogłoszeniach internetowych, który sugeruje, że będziecie sprzedawać szczeniaki bez rodowodu, w co nie bardzo chce mi się wierzyć.
Więc skoro na forum pojawia się taka śmieszna prowokacja (inaczej nie mogę tego nazwać, bo inna wersja-kryptoreklama byłaby bez sensu, w końcu hodowla Cwany Wilk może się wszem i wobec ogłosić na stronie WD) warto od razu naprawić błąd?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 09:12   #3
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

witam
chciałam kupić córeczce pieska - pasterskiego - myślałam o berneńczyku - ale ona chciała bardziej podobnego do wilka jak haski - a ostatnio znalazłam ogłoszenie z wilczakiem - i pomyślałam, ze to właśnie piesek dla córeczki.
tylko nie wiem czy adoptować, żeby nie brudził w domu czy kupić szczeniaczka?
czy wszystkie wilczaki są dobre dla dzieci czy tylko z tej hodowli /.../
ile powinien kosztować taki piesek? "


Dostałam histerycznego śmiechu /pierwszy post!/, aż się zakrztusiłam dymem z papierosa....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 09:30   #4
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Z całą pewnością i odpowiedzialnością Czechosłowacki wilczak (adoptowany czy kupiony )nie jest psem odpowiednim dla córeczki
Bardziej tu będzie pasował Cocker spaniel
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 09:32   #5
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Rety, jak ten post to nie podpucha, to... chyba należałoby prosić, nie - BŁAGAĆ hodowców o bardziej odpowiedzialne formułowanie ogłoszeń o miotach.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 09:37   #6
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Grin też tak myślę
hahaha ale w pewnym sensie cel osiągnięty nie ważne gdzie i jak byle by mówili
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 09:49   #7
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

"byle by mówili"
nie wypowiem się w temacie hodowli, ale treści postu.
/Który bardzo chcę traktować, jako żart.../
Gratulacje za poczucie humoru -surrealizm w czystej postaci!
...
Gorzej, jeśli się okaże, że to jednak nie żart
Wtedy pozostanie optować za spanielem -najwyżej mu się uszy "podrasuje" na wilka..
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 09:51   #8
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Gaga, dziękuję za zwrócenie uwagi. Mogło to u niektórych budzić jakieś wątpliwości. Na wolfdogu oczywiście będzie.

Last edited by Khan; 09-09-2010 at 10:10.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 11:49   #9
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Nie no, słaby troll jest słaby.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 13:21   #10
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Nie bardzo rozumiem tego posta chcesz wilczaka wziąć, kupić ( jak zwał tak zwał) dla córki? Bo... no właśnie bo co , bo jest podobny do wilka?...Bo...ona tak chce? Czy dlatego że fascynuje cię ta rasa, jej charakter, na wpół dzika natura,pewna niezależność ale i przywiązanie do człowieka ,takie zupełnie inne niż u reszty psów? Nie można wziąć psa ot tak sobie bo jest jak wilk, nawet jak to będzie szczeniak ( o psie ze schroniska czy adoptowanym bezpośrednio od hodowcy wypowiadać się nie będę, bo nie znam takich ).Powiem Ci jak to wygląda z mojej strony-koło wilczaków chodzę już trochę , i staram się zarazić tą jak to nazywam chorobą resztę rodziny.Nie mam wilczaka (jeszcze) ale, nie przymierzam się do jego ,,kupna'' od razu . Też mam małe dziecko w domu ,gdybym zgodziła się już na kupno ,pierwszego samodzielnego zwierzaka, to na pewno, nie byłby to pies prędzej jakieś małe zwierzątko jak szczur ,chomik czy coś podobnego. Ktoś doradzał spaniela hm...nie była bym co do tego taka pewna czy piesio dał by się tłamsić przez dziecko ( z doświadczenia).Dlatego rozważ dobrze tą decyzję , absolutnie nie zniechęcam Cię do wilczaka ale, jego nie można mieć od tak.
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 13:52   #11
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Mi sie nasuwa jedna refleksja: nie pisac w ogloszeniach, ze wilczak jest psem rodzinnym i przyjacielskim, bo ludzie mysla, ze to "labek" i idealna przytulanka dla dziecka. Ktos kto nie zna rasy - nie zrozumie przeslania takiego tekstu. Potem dzwonia ludzie, ktorzy mysla, ze wilczak to URODZONY piesek kanapowy i dla dziecka, taki z ktorym nie trzeba NIC robic
Owszem mozna trafic super psa, ale wiekszosc zachowan to efekt pracy przewodnika. To psy, z ktorymi trzeba pracowac - nie beda calymi dniami merdac ogonem i kochac kazdego czlowieka i psa, ktorego spotkaja.
Kazdy kto ma wilczaka lub kontakt z rasa wie doskonale, ze rasa jest trudna i wymaga ciaglej pracy i uwagi.
Z takiego zle zrozumianego ogloszenia szczeniak moze trafic do kogos kto najzwyczajniej w swiecie nie da sobie rady i go sprzeda/odda/wyrzuci. Przeciez juz tak bywalo...

Moze lepiej pisac, ze sa mocno zwiazane ze swoim ludzkim stadem - mocno przywiazuja sie do czlowieka?
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 14:57   #12
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Moze lepiej pisac, ze sa mocno zwiazane ze swoim ludzkim stadem - mocno przywiazuja sie do czlowieka?
i dodać, że ta cecha oprócz oczywistych pozytywów ma dużą wadę-problem z lękiem separacyjnym


spaniel to mały i często dość delikatny pies (a pies przypominam broni się zębami), ja z doświadczenia małych psów małym dzieciom nie polecam. dodatkowo to myśliwy-temperamentny, inteligentny, samodzielny pies. też nie łatwy w przyuczeniu na ozdobę kanapy i żywą zabawkę dla dziecka.

Zadna rasa ani kundelek nie nadaję się dla dziecka. niektóre rasy są jednak lepiej predysponowane do życia w rodzinie z dziećmi . I wilczaki chyba jednak dobrze znoszą towarzystwo dzieci.

sikanie w domu jest małym problemem w wychowaniu szczeniaka. znaleść bezproblemowego dorosłego psa takiej chodliwej rasy do adopcji będzie ciężko.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 15:00   #13
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Nie chcę zniechęcać do dyskusji, ale przy okazji poprzedniego miotu na stronach hodowli Wilk z Polskiego Dworu pojawiły się podobne zaczepki. Tym razem zaczepka pojawiła się na wolfdogu. Nikt kto jest zainteresowany wilczakiem nie stawia sobie czy innym pytania sformułowanego jak w pierwszym poście.

Last edited by Khan; 09-09-2010 at 15:05.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 15:15   #14
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Tak, ja też uważam, że im więcej postów w tym topicu, tym większą frajdę ma prowokator.
Nad odpowiedzialnym formułowaniem ogłoszeń może dobrze by jednak było przy okazji pomyśleć.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 15:35   #15
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

"ale, jego nie można mieć od tak"
Można, można... widać to po ogłoszeniach psów do oddania /choćby na WD/.
Można, można... co widać po ogłoszeniach psów do sprzedania po zaniżonych cenach lub bez papierów /lub to i to/.
...
"Tym razem zaczepka pojawiła się na wolfdogu."
Khan -czy to jest zaczepka, okaże się, jeśli >Ilona< odezwie się jeszcze /*/ i zostanie wzięta w ogień dociekliwych pytań. W zależności od Jej odpowiedzi będzie wiadomo, czy to niezorientowana w rasie kochająca mama, czy wirtual...
Mam nadzieję, że >Ilona< jest tworem czyjejś wyobraźni -to mniej groźne dla potencjalnego piesia-"pluszaczka" /bez względu na rasę/...
...
A swoją drogą jestem zdziwiona /jeśli to jednak nie wymysł rozdwojonej jaźni/... chyba każdy z nas, zanim stał się opiekunem wilczaka, "siedział" na forum i czytał, czytał, czytał /a i tak nadal potrafimy popełniać błędy/. Taki post, to "droga na skróty".
...
/*/-może ma czas tylko w nocy -swoje posty napisała "głęboką" nocą

Last edited by Puchatek; 09-09-2010 at 15:37.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 16:37   #16
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Hmm...masz rację ale mi głównie chodzi o to co napisała -Ilona- że dopiero co dowiedziała się o rasie , na dodatek -Jej- córka chce miec psa który przypominał by wilka, i od razu chce mieć
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 17:18   #17
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Dla mnie 1 post jest prowokacja, ale serio nikt kto ma chociazby przydomek hodowlany nie mial do czynienia z rownie glupimi pytaniami na zywo/przez telefon wlacznie z 'po ile szczeniaki i czemu tak drogo'?

A co do "ataku". Jak sie wilczaki reklamuje jako wszystkomajace, wszystkoumiace idelane pieski do towarzystwa i rodziny i dla dzieci a nic nie pisze o pracy, systematycznosci i niezmiennosci i problemach ktore moga byc, to sam sie prosi.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 18:00   #18
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Zadna rasa ani kundelek nie nadaję się dla dziecka. niektóre rasy są jednak lepiej predysponowane do życia w rodzinie z dziećmi . I wilczaki chyba jednak dobrze znoszą towarzystwo dzieci.
Jak dla mnie tak samo jak i inne rasy - trzeba je wszystkiego nauczyc.
Ale pamietaj, ze wilczak to pies:
1/ wyjatkowo ruchliwy i zywotny, wazy 25-45kg - moze nawet przez przypadek zrobic dziecku krzywde;
2/ z tendencja do ustawiania sie i zabawy z dzieckiem po psiemu - wiadomo do czego to prowadzi.
Jesli ktos ma dzieci i sie decyduje, to nie wmawiajmy mu, ze wilczak to urodzony dogoterapeuta i ze nieuczony nie zrobi krzywdy. Moze i 9 psow nie zrobi, ale jak 10ty nie bedzie lubil dzieci to co wtedy? A jak zacznie dojrzewac i bedzie chcial ustalac hierarchie w stadzie?

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
Nie chcę zniechęcać do dyskusji, ale przy okazji poprzedniego miotu na stronach hodowli Wilk z Polskiego Dworu pojawiły się podobne zaczepki. Tym razem zaczepka pojawiła się na wolfdogu. Nikt kto jest zainteresowany wilczakiem nie stawia sobie czy innym pytania sformułowanego jak w pierwszym poście.
Niestety mylisz sie - pelno ludzi stawia takie pytania. Co drugi telefon zaczyna sie od pytania tylko o cene, co trzeci jest wielkim zdziwieniem, ze z tymi psami sie pracuje, etc. Coraz wiecej ludzi nie interesuje sie rasa, ale tylko i wylacznie wygladem i uwaza, ze wilczaki to maskotka dla dzieci. Serio. Dlatego o tym napisalam.
Powinno sie pokazywac rase z kazdej strony, zeby ludzie wiedzieli co kupuja i jakie moga ich czekac problemy. Z jednym wilczakiem ich nie bedzie, a z drugim cala masa - tego sie nie przewidzi, nawet jesli nasza suka jest "tuci, tuci", a pies to super grzeczny czempion. Pies trafia do ludzi, ktorych nie znamy i jesli nie beda o wszystkim uswiadomieni, moze sie wydarzyc nieszczescie.

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Dla mnie 1 post jest prowokacja, ale serio nikt kto ma chociazby przydomek hodowlany nie mial do czynienia z rownie glupimi pytaniami na zywo/przez telefon wlacznie z 'po ile szczeniaki i czemu tak drogo'?
Ja mam cala mase pytan w tym stylu.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 09-09-2010 at 18:02.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 18:23   #19
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Z ciekawości sprawdziłem czy inicjator zeszłorocznej nagonki spał spokojnie tej nocy. Okazuje się, że nie. Był bardzo aktywny na Forum Wilka z Polskiego Dworu. Kolejne wpisy to 1.44, 1.54, 1.57. Wpis na wolfdogu to 2.36. Oczywiście to o niczym nie świadczy.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2010, 18:25   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Jak Admin łaskawie podzieli temat, to będzie fajny topik, w oderwaniu od tego fascynującego, pierwszego postu.

W przypadku ogłoszeń o sprzedaży szczeniąt Wilczaka mamy pewien zgrzyt. Bo ogłoszenie to reklama-ma zachęcić czytającego do „KUP TERAZ” i nawet, jeśli dołożymy do tego całą procedurę w postaci rozmowy telefonicznej, osobistej, wizyty itp., to i tak trudno oczekiwać, że autor owej reklamy (ogłoszenia) nagle podczas rozmowy w cztery oczy, zmieni opcję o 180 stopni i zacznie potencjalnego, zainteresowanego straszyć. Możemy dyskutować o etycznej stronie ogłoszenia, a właściwie bardziej o etycznej stronie konsekwencji takiej a nie innej treści, ale w obliczu niczym nieskrępowanego bajkopisarstwa na prywatnych stronach hodowli, ja się przestaję dziwić.
Bo tu wchodzi mechanizm zwyczajnej konkurencji: kup moje a nie sąsiada.
Lata temu, biegając po wystawach zaczepiałam wystawców różnych ras i pytałam o dane psy. Odpowiedź można podsumować jednym zdaniem: doskonały dla dzieci, do rodziny, do bloku, świetnie się uczy, bardzo wierny. I opis ten dotyczył KAŻDEJ oglądanej rasy. Więc jeśli wilczaki zostają wrzucone w te same schematy-to nic nowego.
Problem moim zdaniem leży gdzie indziej-w świadomości odpowiedzialności za sprzedane psy. Liczenie, że potencjalny chętny na szczeniaka przeczytał i ZROZUMIAŁ wszystko, co zostało o Wilczakach napisane w sieci (z naciskiem na te mniej różowe opisy), jak dotąd pokazuje, że można bardzo źle trafić. Oczywiście można i dobrze, czego każdy z nas nawzajem sobie życzy, a przede wszystkim psom.
Khan-ja tu zupełnie nie "piję" do Ciebie, bardziej patrzę na zjawisko ogólnie. Dziwią mnie obietnice dotyczące przyszłego eksterieru, gabarytów czy "użytkowości" szczeniaków, bo ludzie to łykają jak młode pelikany, są przeświadczeni o wyjątkowości kupionego szczeniaczka, a potem są zwrotki, bo choroba, bo nie starczyło determinacji na ułożenie wspólnego, harmonijnego życia.
Rozumiem jednocześnie problem ogłoszeń: jak w dwóch zdaniach zachęcić kupujących i być w miarę rzetelnym.

__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org