Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-03-2011, 04:35   #61
Z LASÓW LOTHLORIEN
Junior Member
 
Z LASÓW LOTHLORIEN's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lublin
Posts: 298
Default

Quote:
Originally Posted by Mistrali View Post
Nim da się pogłaskać musi najpierw co najmniej kwadrans przypatrzyć się danej osobie a potem ewentualnie odważy się podejść i pogłaskać. Nie wiem jak to będzie jak sędzia do nas podejdzie.
Tak, ten problem jest dość częsty z tego co zauważyłam, więc witam w klubie. Ponoć to przechodzi w wiekiem, moja już ma większe zaufanie ale przez około 2tygodnie było źle. I tak potrzebuje jeszcze czasu, którego na wystawie sędzia nie da, no bo jak? Jesteśmy poważni, nie bawimy się w gonianego.

Najgorsze jest to (a może i nie takie najgorsze?), że odczuwa lęk tylko i wyłącznie przed panami i to też nie wszystkimi... może tym razem sędzia się jej spodoba?
__________________
Pierwszy cios musi być mocny... zaoszczędzi ci to wielu następnych.

Z LASÓW LOTHLORIEN jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2011, 04:41   #62
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Quote:
Originally Posted by Z LASÓW LOTHLORIEN View Post
Tak, ten problem jest dość częsty z tego co zauważyłam, więc witam w klubie. Ponoć to przechodzi w wiekiem, moja już ma większe zaufanie ale przez około 2tygodnie było źle. I tak potrzebuje jeszcze czasu, którego na wystawie sędzia nie da, no bo jak? Jesteśmy poważni, nie bawimy się w gonianego.

Najgorsze jest to (a może i nie takie najgorsze?), że odczuwa lęk tylko i wyłącznie przed panami i to też nie wszystkimi... może tym razem sędzia się jej spodoba?
No właśnie brak czasu na ringu jest straszny, bo jak sędzia podejdzie to najpewniej Baldur się cofnie, a jak go przytrzymam ''siłą'' to zapewne zacznie się wyrywać i piszczeć, i bądź tu mądrym Musimy liczyć na to że sędzia będzie z tych wyrozumiałych A jak nie to będzie hardcore na wystawie Psy mają lepsze ''wyczucie''od nas, jak jakiś sędzia się nie podoba to powód musi być
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''

Last edited by Mistrali; 06-03-2011 at 04:46.
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2011, 15:34   #63
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Z LASÓW LOTHLORIEN View Post
Tak, ten problem jest dość częsty z tego co zauważyłam, więc witam w klubie. Ponoć to przechodzi w wiekiem, moja już ma większe zaufanie ale przez około 2tygodnie było źle. I tak potrzebuje jeszcze czasu, którego na wystawie sędzia nie da, no bo jak? Jesteśmy poważni, nie bawimy się w gonianego.

Najgorsze jest to (a może i nie takie najgorsze?), że odczuwa lęk tylko i wyłącznie przed panami i to też nie wszystkimi... może tym razem sędzia się jej spodoba?
Hiii norma dla każdego mniej odważnego csv - ja polecam ćwiczenia na mostku lub przed kościołem (względnie w centrum miasta)...
Idziesz z maluszką i ustawiasz na komendę "stój" i ona cierpliwie musi tak stać jak idą ludzie, będzie chciała się wycofać, to trzymasz mocniej smycz - to właśnie przydaje się na wystawce pies musi stać, choćby nie wiem jakie emocje nim targały. Kilka ćwiczeń i zobaczycie, że będzie lepiej.
Drugie wg mnie fajne na opanowanie tchórza i przełamanie "stracha" - to idziesz sobie z psiakiem do przejścia podziemnego i głośno tupiesz nogami, tak, że echo odbija się od ścian i biegając tak z maluchem pokazujesz mu, że nic złego się nie dzieje - to dobre na halówki, bo tam odgłosy są skumulowane i straszne dla szczeniaczków.
Fakt przechodzi na jakiś czas, ale małe mają potem kolejną fazę nawrotu "stracha", który zazwyczaj pojawia się niespodziewanie i znowu trzeba pomóc mu pokonać "to to"
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2011, 15:38   #64
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Po to się jeździ na wystawy do klasy szczeniąt (i od niedawna baby), bo ocena w tych klasach jest nam na nic, do niczego się nie liczy i jest mało miarodajna w tym wieku, za to odwalamy z maluchem socjal. Nawet jeśli wylecicie z młodym z ringu, to bedzie oznaczać tylko i wyłącznie konieczność pracy, nic więcej. Wstyd to jest jak pies, który nie pierwszy raz staje na ringu, jest w klasie dorosłej i ewidentnie przedstawia zero kontaktu, zero zaufania do właściciela. Bo albo właściciel zawalił sprawę, albo osobnik jest....niehodowlany z powodu fatalnego charakteru.
Quote:
Psy mają lepsze ''wyczucie''od nas, jak jakiś sędzia się nie podoba to powód musi być
Ca n'existe pas! Sędzia to nie ociekający krwią kat w czasie pracy, pies powinien spokojnie znieść podejście i dotknięcie - to żadna tragedia
Ale po to właśnie są klasy: baby-młodzież, aby pies zdążył się otrzaskać z sytuacją, którą NB szalenie łatwo generalizuje, bo ten schemat jest, jak mało co, powtarzalny, a to dla psa ogromne ułatwienie.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2011, 15:26   #65
Z LASÓW LOTHLORIEN
Junior Member
 
Z LASÓW LOTHLORIEN's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lublin
Posts: 298
Default

Z innej beczki - otrzymałam zgłoszenie na wystawę ale! piszą mi, że niby nie zapłaciłam... ja na to: - JAK NIE, JAK TAK?!

Spodziewam się, że okazanie potwierdzenia wpłaty na samej wystawie wystarczy, żeby rozwiązać ten problem?
__________________
Pierwszy cios musi być mocny... zaoszczędzi ci to wielu następnych.

Z LASÓW LOTHLORIEN jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2011, 16:21   #66
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Quote:
Originally Posted by Z LASÓW LOTHLORIEN View Post
Z innej beczki - otrzymałam zgłoszenie na wystawę ale! piszą mi, że niby nie zapłaciłam... ja na to: - JAK NIE, JAK TAK?!

Spodziewam się, że okazanie potwierdzenia wpłaty na samej wystawie wystarczy, żeby rozwiązać ten problem?
Jeśli pokażesz potwierdzenie wpłaty to na pewno nie będzie kłopotu
Miałam taką samą sytuację jak Ty na wystawie w Szczecinie z Tamlinem
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2011, 18:38   #67
Z LASÓW LOTHLORIEN
Junior Member
 
Z LASÓW LOTHLORIEN's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lublin
Posts: 298
Default

Niektórych robota papierkowa zwyczajnie przerasta, skoro mają takie luki :P
__________________
Pierwszy cios musi być mocny... zaoszczędzi ci to wielu następnych.

Z LASÓW LOTHLORIEN jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 05:06   #68
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Baldur robi postępy Przełom nastąpił wczoraj ( w sensie 13 marca ). Byłam z moimi oboma oberwańcami na spacerze a Baldur sam z siebie zaczął podbiegać do innych psów z głośnym woof i przednimi łapkami położonymi przed siebie. Pieski go goniły, potem on gonił je i była zabawa...nareszcie. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła.W zabawie Baldur jest bardzooo głośny, non stop woofa . Chociaż on właściwie nie podbiega tylko tak skacze do tych piesków jak żabka . Jeśli chodzi o stosunek do ludzi to wciąż jeszcze wychodzi z założenia ''ty lepiej nie podchodź,podziwiaj z daleka a ja ewentualnie mogę podejść cię powąchać,ale bez tykania'' Ale pracujemy nad tym Chociaż raz Baldur mnie zaskoczył bo pobiegł za jakimś starszym panem i na niego skoczył, na szczęście facet był tolerancyjny wobec młodocianych dzikusów . Czasem widzę też że jakaś konkretna osoba bardzo go zaciekawiła i skrada się za nią bacznie obserwując ale gdy ta osoba się zorientuje i chce go pogłaskać to Baldur zaraz robi w tył zwrot Scena gdy sędzia do nas podchodzi a mały wyrywa się i próbuje uciec mi pod nogami śni mi się już po nocach
Na wystawę mam blisko, mam zamiar być od godziny 9:00, liczę więc na to że jeśli przez godzinę Baldur będzie w towarzystwie tylu psów i tyle osób wokoło będzie go ''miziało'' to chociaż trochę oswoi się z sytuacją przed wejściem na ring
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''

Last edited by Mistrali; 15-03-2011 at 05:14.
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 19:28   #69
Z LASÓW LOTHLORIEN
Junior Member
 
Z LASÓW LOTHLORIEN's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lublin
Posts: 298
Default

Quote:
Originally Posted by Mistrali View Post
Baldur robi postępy Przełom nastąpił wczoraj ( w sensie 13 marca ). Byłam z moimi oboma oberwańcami na spacerze a Baldur sam z siebie zaczął podbiegać do innych psów z głośnym woof i przednimi łapkami położonymi przed siebie. Pieski go goniły, potem on gonił je i była zabawa...nareszcie. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła.
Bardzo się cieszę, to tylko chwalić i nagradzać za dobre!

Co do reakcji na sędziego to mi się już śni od dawna :/ ale trzeba być dobrej myśli
__________________
Pierwszy cios musi być mocny... zaoszczędzi ci to wielu następnych.

Z LASÓW LOTHLORIEN jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 19:36   #70
Z LASÓW LOTHLORIEN
Junior Member
 
Z LASÓW LOTHLORIEN's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lublin
Posts: 298
Default

Quote:
Originally Posted by Mistrali View Post
Jeśli chodzi o stosunek do ludzi to wciąż jeszcze wychodzi z założenia ''ty lepiej nie podchodź,podziwiaj z daleka a ja ewentualnie mogę podejść cię powąchać,ale bez tykania''


... "nie tykaj stope, tylko nie stope"

__________________
Pierwszy cios musi być mocny... zaoszczędzi ci to wielu następnych.

Z LASÓW LOTHLORIEN jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 20:20   #71
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

HEJ, Mistrali a może miała byś chęć przybyć przed 9 na dworzec w Katowicach??? Ja i Ola będziemy socjalizować nasze siostry w pociągu...a potem razem spacerkiem do SpodkaPogadamy po drodze .OLa co Ty na to,Mistrali co Ty na to???? pozdrawiam, Spiderka
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 20:27   #72
Z LASÓW LOTHLORIEN
Junior Member
 
Z LASÓW LOTHLORIEN's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lublin
Posts: 298
Default

Madzia ubiegłaś mnie super sprawa by była!!!!!
__________________
Pierwszy cios musi być mocny... zaoszczędzi ci to wielu następnych.

Z LASÓW LOTHLORIEN jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 20:40   #73
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Też bym się bardzo cieszyła Zresztą jeżeli ktoś jeszcze będzie pociągowy to na dworcu nie będzie problemu żebyśny się rozpoznali hi hi...
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 23:23   #74
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Pociągiem o 9 rano przyjedzie Marchencki z Prestą - z Wrocławia
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 23:35   #75
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Jestem jak najbardziej za Napiszcie tylko mniej więcej o której mam być z Baldurkiem na dworcu to powitamy całą czeredę, która się tam zbierze
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''

Last edited by Mistrali; 16-03-2011 at 04:47.
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2011, 20:21   #76
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Gia,ale czad.Marchencki prosze nie ruszać się z dworca .Zaraz popatrzę o której godz mamy planowy przyjazd do Katowic,Spiderka
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2011, 20:33   #77
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Już wiem,już wiem W Katowicach będziemy 8.26 planowo Kurcze ale fajnie juz doczekać się nie mogę.Kolega jak nas wypatrzy to niech daje sygnały głosowe hi hi. Mistrali dzięki że przyjdziesz po nas bardzo bardzo sie cieszim Spiderka
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2011, 14:45   #78
marchencki
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Złotoryja/Wrocław
Posts: 149
Default

Wg pkp o 8.11 jesteśmy w Katowicach.
marchencki jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2011, 17:49   #79
Mistrali
Junior Member
 
Mistrali's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Chorzów
Posts: 285
Default

Quote:
Originally Posted by marchencki View Post
Wg pkp o 8.11 jesteśmy w Katowicach.
To my z Baldurem będziemy na Was czekać na dworcu o 8:00. Najpierw ''odbierzemy'' Ciebie i Prestę ,a potem poczekamy by powitać Cymbarkę i Czakram
__________________
''FLECTERE SI NEQUEO SUPEROS, ACHERONTA MOVEBO''

Last edited by Mistrali; 17-03-2011 at 19:57.
Mistrali jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2011, 19:25   #80
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Wg pkp o 8.11 jesteśmy w Katowicach
5.18 wyjazd myślałam raczej o tym następnym 6.25-9.18 albo zaryzykujemy jazde bez pasow i na niewygodnym siedzeniu i pojedziemy moim autkiem?
gdybys sie namyslil na autko to zapraszam 724 704 658
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org