Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-07-2012, 16:00   #41
yadira-szara
Junior Member
 
yadira-szara's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 17
Default

Odkopuję temat, bo tak sobie oglądałam zdjęcia z wystaw ostatnich.
Naszło mnie co do ringówek: o wiele estetyczniej wygląda trzymanie ringówki zwiniętej w dłoni (jak właścicielka K-lee) (tutaj moje zdjęcie: klik), a nie w dwóch rękach.
W miarę możliwości warto też wystawiać na jak najcieńszej ringówce. Fajnym wyjściem jest żmijka (też jest na zdjęciu powyżej), wygodnie się na niej wystawia, nie przycina sierści.
yadira-szara jest offline   Reply With Quote
Old 19-07-2012, 16:16   #42
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Bo chyba tak powinno sie robic, mnie nasz szkoleniowiec uczyl by zwinac sobie ringowke i w jednej rece trzymac, ale ostatnio Smrodziacha wystawiala moja mama, a ona zrobila jak chciala, a skoro ja strajkowalam to za zle jej miec nie moge

Co do zmijki, owszem taka cienka moze i wyglada duzo lepiej bo ginie w wilczakowej siersci, ale dla mnie to jest po prostu zacisk.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 19-07-2012, 16:41   #43
yadira-szara
Junior Member
 
yadira-szara's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 17
Default

Zacisk, ale przy umiejętnym posługiwaniu się nim nie ma problemu - rodezjan nie protestuje
yadira-szara jest offline   Reply With Quote
Old 19-07-2012, 16:49   #44
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by yadira-szara View Post
Zacisk, ale przy umiejętnym posługiwaniu się nim nie ma problemu - rodezjan nie protestuje
Bo rodezjan jest grzeczny

To w sumie wybor wlasciciela czy chce sznurek czy lancuszek, do mnie przemawiaja sznurkowe, a najbardziej podobaja mi sie te ozdobne dla malych pieskow, ale gdzie to na wilczaka
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 19-07-2012, 17:01   #45
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Co do zmijki, owszem taka cienka moze i wyglada duzo lepiej bo ginie w wilczakowej siersci, ale dla mnie to jest po prostu zacisk.
Dla mnie też. Moim zdaniem pies musi superowo akceptować wszytko inne, żeby ładnie, na luzie pokazać się na żmijce.
Może tu zaraz na mnie gromy z jasnego nieba polecą, ale nie rozumiem jaki cel ma pokazywanie np. szczeniaków w trakcie socjalu z wystawą na żmijkach czy innych zaciskach, a to coraz częściej widać na ringach....A taki maluch, ma przecież wystarczająco emocji dookoła...po co mu dowalać...
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 19-07-2012, 17:33   #46
yadira-szara
Junior Member
 
yadira-szara's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 17
Default

Rodezjan swój charakter ma i jakby mu się coś nie podobało to sprzeciwić się potrafi

Bajka, jeśli szczeniak ma być 'show' to często się go na żmijce wystawia. Odpowiednie posługiwanie się żmijką nie jest dla takiego malucha gorsze niż wystawianie go na sznurkowej ringówce. Przy długowłosych rasach jest to też ochrona szczeniecej sierści.

Ja też osobiście preferuje jak najcieńsze ringówki się da, ale to już trzeba się zgrać z psem.
Z moją 25kg suką w typie laba ćwiczę na 3mm sznureczku dla ozdóbek (kupiony na grzywacza znajomej) i wiem, że gdyby była rasowa to mogłabym ją na takiej wystawiać bez problemu.
yadira-szara jest offline   Reply With Quote
Old 19-07-2012, 17:54   #47
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Wywołano mnie do tablicy
Kalinkę wystawiam na żmijce i owszem jest to zacisk, ale nie muszę się z suką szarpać, ona wie z czym jeść żmijkę Zaczęłam jej używać, bo moja skórzana przestała ładnie wyglądać i była za długa. Nigdzie nie umiałam kupić nowej skórzanej, ale krótkiej, więc kupiłam żmijkę. Żmijka ma tez to do siebie, że nie wkręcają się w nią włosy jak w każdy inny łańcuszek. Do żmijki kupiłam sobie skórzaną krótką rączkę i nie mam pociętych dłoni
Lila Rouge się dopiero uczy, mam dla niej sznurkową ringówkę, ozdobną więc jak w końcu jej użyję, to się pewnie odezwą głosy, że wilczak to nie york Ale dla młodej też zaczęłam używać żmijki, ona nie czuje się bynajmniej jakoś poszkodowana, że ma ringówkę zaciskową - uczy się reagować na moje sygnały, tak aby żmijka nie była zaciśnięta na maksa. Ale najważniejszy powód dla jakiego w jej przypadku używam żmijki to fakt, że zdarza się jej podgryzać ringówkę, sznurek od razu byłby do wyrzucenia, a na żmijce już widać postępy, bo jej się nie da przegryźć i nie jest milusia do podgryzania
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 19-07-2012, 19:48   #48
yadira-szara
Junior Member
 
yadira-szara's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 17
Default

Czyli mam potwierdzenie, że żmijka nie jest zła
Z rodezjanem nie mam problemu wcinania się włosa, ale jak trenowałam z owsikiem to wtedy była przydatka
yadira-szara jest offline   Reply With Quote
Old 20-07-2012, 15:03   #49
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Ringówka sznurkowa, jaką posiadam, też się nieźle zaciska. Nasza obecnie ciężko pracuje jako.... smycz. Sucz już w miarę opanowany. Małe "szczekaczki" obcykane więc zamiast ganiać obwieszona smyczą właściwą co do rozmiaru wtykam sobie w kieszonkę zwiniętą ringówkę i w miarę potrzeby prowadzę psa "na sznurku". Fakt, w cywilizowanych miejscach może być z tym kłopot. Sama pamiętam podśmiewanie się sąsiadów z owego sznurka. Pies tylko jakoś na smyczy chodzić przestaje raptem umieć.....
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2012, 10:40   #50
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by yadira-szara View Post
Czyli mam potwierdzenie, że żmijka nie jest zła
Z rodezjanem nie mam problemu wcinania się włosa, ale jak trenowałam z owsikiem to wtedy była przydatka
Też potwierdzam, że żmijka jest ok., choć kiedyś byłam jej przeciwniczką dopóki nie przyjrzałam się jej dokładnie - to nie łańcuch oczkowy, który plącze sierść i co za tym idzie w pewnych momentach wyrywa włos. Żmijka działa na psa tak, gdy pies biegnie można ją luzować, zatem od strony widza wygląda, to jakby pies biegł na sztywnej "smyczy", a tak naprawdę, biegnie na poluzowanej, wokół szyi.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 22-07-2012, 16:35   #51
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Odzywam się dopiero teraz,bo byliśmy na wystawie
Quote:
Originally Posted by yadira-szara View Post
Bajka, jeśli szczeniak ma być 'show' to często się go na żmijce wystawia.
Pewnie, że tak, tylko po prostu uważam, że w przypadku takiego szczeniaka, który czuje się niefajnie, dowalanie mu zaciskiem na szyi/mega cienką ringówką jest nie w porządku w stosunku do psa i nie ma co mówić o poprawności użycia, bo gdy maluch chce zwiać w panice np, to za bardzo nie ma opcji poprawnego użycia czegokolwiek... i może być z tego więcej krzywdy dla psa niż pożytku. Wszystko jedno czy to będzie żmijka, czy cieniutka ringówka: jedno się wżyna a drugie się wżyna i dusi – obydwa niefajne.


Quote:
Originally Posted by yadira-szara View Post

Ja też osobiście preferuje jak najcieńsze ringówki się da, ale to już trzeba się zgrać z psem.
Z moją 25kg suką w typie laba ćwiczę na 3mm sznureczku dla ozdóbek (kupiony na grzywacza znajomej) i wiem, że gdyby była rasowa to mogłabym ją na takiej wystawiać bez problemu.
Ja też praferuję, bo pies się ślicznie prezentuje Moje dziewczę też biega na kilkumilimetrowej sznurówce i też jest ok, tylko właśnie chodzi mi o to co napisałaś: najpierw trzeba wiedzieć, że dla psa to jest ok. Po prostu do mnie nie przemawia argument, że pies ma być do show więc od początku ma biegać na zacisku-żmijce, albo na cieniutkiej ringówce i nie ważne co o tym myśli, a jak się mu nie podoba, to „weźnie i nawyknie, bo ma być do show i krzywda się mu nie dzieje” Yadira, ja nie mówię o Tobie,ani o nikim personalnie - ja mówię o tym, co widać na wystawach w różnych ringach. Szczególnie, że forum czytają różne osoby, także takie, które wyjdą za tydzień ze swoim pierwszym szczeniakiem na ring i na wstępie zafundują mu żmijkę kupioną 5 min. wcześniej, bo przeczytały na wolfdogu, że nie ma lepiej, bo żmijka nie plącze sierści i to tylko tak z zewnątrz wygląda, że pies biega na napiętej a poza tym, to jest śliczna.


Każdy pies jest inny, każdemu pasuje co innego Moje Lu ma 2,5 roku, miała być wystawowa (jeśli by się nadawała) i jest. Na początku przy czymkolwiek zaciskowym (właściwie stosowanym), Lu czuła się niefajnie i wszystko jedno, jakie to było grube i z czego zrobione, tak samo niefajnie czuła się w bardzo cienkiej ringówce (nie było walki, prób wyrywania się, jakichś jazd itp.,ale widziałam po psie, że czuje się po prostu niekomfortowo i nie widziałam powodu by „cisnąć dla idei”). Zaczynałyśmy od biegania na ładnie dobranej obroży i rączce skórzanej, takiej jak do żmijki. Potem 2 lata biegałyśmy przeważnie na zwykłej, grubej, miękkiej, niezaciskowej ringówce. A na brak tytułów i sukcesów wystawowych, zdecydowanie nie możemy narzekać Od kilku miesięcy biegamy na cieniutkiej czarnej, też niezaciskowej „sznurówce”, bo dopiero teraz dla Lu jest na to czas i pies czuje się w tym ok Zeszło długo, ale mnie to nie przeszkadza, a pies jest zadowolony
Na początku zrezygnowałyśmy świadomie z wypasionego wyglądu (chociaż zmijkę mam super ładną ) dla komfortu psychiczniego psa Bo akurat mam taki egzemplarz, który tego potrzebował Może kolejny psiak będzie wymiatał od małego w żmijce - tego nie wiem, zobaczymy jak się mu będzie podobało i do tego dostosujemy to co będzie miał na sobie w ringu

Żeby nie było wątpliwości –ja do nikogo nie piję, są i szczeniaki pięknie biegające na żmijkach i łańcuszkach, ja piszę generalnie, odnośnie podejścia do „psa do show” w różnych rasach. Po prostu nie lubię walki za wszelką cenę, bez patrzenia na psa, w imię zasady "pies ma być do show" , bo pies to nie rzecz. A na ringach bardzo często widać takie podejście. Pies by sobie bez wystaw poradził, a skoro my chcemy realizować sobie nasze ambicje czy co tam kto ma w ringu, to uważam, że naszym psim obowiązkiem jest zrobić to tak, by dla psa to było ok.
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org