Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-10-2011, 19:49   #1
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default Drbání

Mám takový dotaz. Můj pes je krmen masem + všechno možné kolem (zelenina, ovoce, vajíčka, jogurty, tvaroh, ovsené vločky...) + lososový olej + kvasnice. Dostáva to, co dostával od štěnětě (teď je mu asi 1 tričtvrtě roku). Někdy ale máva období, že u něj pozoruji "nadměrné" drbání, jakoby se drbal více a houževnatěji než normálně. Nikde nemá vypadanou srst, ani vyrážky, blchy jsem taky nenašla a začervenané podrážděné místa má jenom tam, kde se často drbe - logicky (hlavně pod předními packami).
Chci se zeptat, jestli někdo nepozoroval u svého psa něco podobné, třeba po nějakem jídle nebo tak nějak.
Díky
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 21:01   #2
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Mám takový dotaz. Můj pes je krmen masem + všechno možné kolem (zelenina, ovoce, vajíčka, jogurty, tvaroh, ovsené vločky...) + lososový olej + kvasnice. Dostáva to, co dostával od štěnětě (teď je mu asi 1 tričtvrtě roku). Někdy ale máva období, že u něj pozoruji "nadměrné" drbání, jakoby se drbal více a houževnatěji než normálně. Nikde nemá vypadanou srst, ani vyrážky, blchy jsem taky nenašla a začervenané podrážděné místa má jenom tam, kde se často drbe - logicky (hlavně pod předními packami).
Chci se zeptat, jestli někdo nepozoroval u svého psa něco podobné, třeba po nějakem jídle nebo tak nějak.
Díky
Ukaž to veterináři a zeptej se jestli by to nemohl být demodex.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 21:01   #3
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My řešili asi tři týdny zpátky přesně to samé, taky se začal najednou mnohem víc drbat, aniž bychom zjistili příčinu. Taktéž krmíme masem a zeleninou, nevšimli jsme si žádných změn v kožichu, taky měl jen několik stroupků v místech, kde se drbal (hlavně pod krkem). Nakonec jsem koupila nějaký sajrajt na odblešení, že to zkusíme a uvidíme, pokud to nezabere, tak budeme řešit dál... a během pár dní drbání přestalo. Takže nejspíš přece jen potkal nějakou blešku, jestli to nebyla náhoda, že to zrovna přestalo samo
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 23:06   #4
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Ukaž to veterináři a zeptej se jestli by to nemohl být demodex.
A co je demodex?
Díky.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 06:12   #5
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Ja jsem taky u feny zazila jednou obdobi zvyseneho drbani, taky jsem to tady myslim resila, nakonec jsem na veterinu nesla, taky to vypadalo,ze se vlastne nic nedeje, akorat jsem si koupila opravdu hypoalergenni sampon a mozna to pomohlo anebo to taky zmizelo samo od sebe, nevim. A muze byt na neco alergicky, to bys asi musela zkouset a pozorovat.Btw, ja myslela, ze demodex muze mit jen stene nebo mlady pes, ze to ziska od matky. Ve starsim veku, uz by ho chytit nemel, ale mozna se pletu, kazdopadne demodex je hrozny svinstvo.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 07:25   #6
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Pár mojich odchovanců to řešilo také. Já to tenkrát myslím konzultovala s Luckou Novoveskou, a nějak jsme se dopracovali k následujícím možnostem: vnější parazit (blecha...), vnitřní parazit (je třeba odčervit), nějaká kožní choroba, alergie na žrádlo (nějaký druh granulí), alergie na něco jiného (např. pelech z umělých vláken apod.). Jeden majitel nechával udělat rozbor srsti (nebo kůže nebo co) a tenkrát měl málo (nebo moc) fosforu nebo tak něco. Kurnik to je pěkná věta. Odborníci mě ukamenují...
No každopádně pomohla úprava stravy a přidání nějakých živin.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 10:44   #7
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Demodex je kožní parazit a sám od sebe svědění nezpůsobuje. Za to můžou až bakterie, které se pustí do míst, kde vypadává srst.

Podobné zvýšené drbání míváme v období línání. Myslím, že to může být třeba i suchou kůží...

Jako štěně se tedy extrémně drbal po nedobrovolném koupání v potoce, kam spadl - nebyla v něm zrovna nejčistší voda a to řešil veterinář nějakou injekcí.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 11:34   #8
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Také jsme měli problém s drbáním, dva psi ze tří se drbali, červené rozdrápané místa, přední packy, podpaží a ocas, zvláštně nasládle zapáchali, na veterině nám nepomohli pořád tlačili anální žlázy (uspané nebyly) a na konec to uzavřeli jako potravinová alergie i když každého jsme krmili něčím jiným. Už jsem se na to nemohla koukat, poslední kapka byla když si Amee rozdrápala oko, naložila jsem psa a jela jsem na veterinu aby viděli jak vypadá jejich měsíční léčba, chtěli ji nasadit antihistaminika, to jsem odmítla, zajela jsem si do práce, kde jsem si půjčila dezinfekční mýdlo, kterým jsme koupali pacienty s MRSA, a vydrbala oba psy od hlavy až k patě, po pár dnech ještě jednou a bylo po smradu i po drbání.
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 12:13   #9
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

jak jsem psala, on vypadanou srst nemá, taky nesmrdí a rozdrápanou kůži má jenom v podpaží (ale nijak extrémně, spíše to má jenom začervenanéa to ne konstatntně). K vetovi se mi zatím chodit nechce, podobné období měl také začátkem léta a pak to přešlo. Jo, taky s emi občas vykoupe v nějaký vodě, máme tady rybníky a říčku Rokytku. Já si spíš říkám, jestli mu nechybí nějaký vitamín nebo něco.
Začátkem roku jsme právě byli u veta s tím, že měl opravdu pupence a rozdrápané podpaží, kde měl strupy. Dostal antibiotika a přešlo to. Pak jsem mu koupila lososový olej a syrové kvasnice, právě proto že jsem četla, že je to dobré na kůži a srst a taky to pomáha u některých kožních problému. Myslím že to alespoň částečně pomohlo. Jen jak říkám, občas má právě takové období "drbání". Zkoušela jsem taky sledovat stravu, ale zatím jsme k ničomu nedospěla
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 21:59   #10
Aremi
Junior Member
 
Aremi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 12
Default

Taky krmíme masem atd., kolem cca 2let se psisko začalo nadmíru škrábat, po čase následovala citlivost na škrabkání a hlazení od člověka jako by byl "lechtivý" po celém těle, potom se objevily vylysané flíčky pod okem a na čumáku (tam už to byl demodex), nakonec se zjistila příčina oslabení a následků - tasemnice, pak už stačilo jen pořádně odčervit a vše se dalo do pořádku, podotýkám že odčervujeme pravidelně 3-4x ročně, asi tenkrát venku sezobl nějakou pochutinu
Aremi jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 22:28   #11
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Quote:
Originally Posted by Aremi View Post
Taky krmíme masem atd., kolem cca 2let se psisko začalo nadmíru škrábat, po čase následovala citlivost na škrabkání a hlazení od člověka jako by byl "lechtivý" po celém těle, potom se objevily vylysané flíčky pod okem a na čumáku (tam už to byl demodex), nakonec se zjistila příčina oslabení a následků - tasemnice, pak už stačilo jen pořádně odčervit a vše se dalo do pořádku, podotýkám že odčervujeme pravidelně 3-4x ročně, asi tenkrát venku sezobl nějakou pochutinu
Amee taky sežere na co příjde, někdy si připadám jako bych měla kozu na pastvě - kolik sežere trávy, jindy jsem na procházce s prasetem když se vyválí v každém h....ě, naštěstí teď máme klid, žádné škrábání. Jsme na mase s pečlivě vytřízenou přílohou.....
__________________
http://amee.rychly.cz/
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2012, 10:51   #12
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Trochu se vrátím k téme drbání... Nezpozorovali jste někdo u svých psů alergii na Scalibor, která by se projevila právě nadměrným drbáním?
Opět řešíme tenhle problém, ale teď to přerostlo do extrému, byli jsme u veta, ale ze stěrů nevěděl nic potvrdit ani vyloučit, dnes jedeme na kontrolu. Dal nám nějaký šampón a vlk dostal injekci proti drbání. Zdá se že to ustupuje, ale pro jistotu jsem mu dala dole Scalibor, protože se mi zdá, že se začal více drbat právě po nasazení (může být samo náhoda)
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2012, 11:49   #13
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My máme Scalibor už druhým rokem a v pohodě, ale na cvičáku mi zrovna tuhle jedna paní povídala, že obě její fenky (jack russel a jorkšír) na něj měly alergii, prý jim na krku úplně vypadaly chlupy, drbaly si ho a dělaly se jim tam mokvavé strupy. Takže nějaká reakce na to může být...
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2012, 14:00   #14
Aremi
Junior Member
 
Aremi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 12
Default

Scalibor máme na vlčákovi už třetím rokem a naprosto v pohodě,určitě se může vyskytnout alergická reakce, ale některým psům obojek ze začátku vadí že je na na krku, je to přece jen něco jiného než obojek normální, tak se na něm škrabou- viz. naše 8 kg fenka co mívá kiltix.
Aremi jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2012, 20:01   #15
Vaquita
Junior Member
 
Vaquita's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brno
Posts: 23
Send a message via Skype™ to Vaquita
Default

Mně se po Scaliboru taky drbala fena (zlatý retrívr), mívala ho dva nebo tři roky po sobě a ten poslední mi furt mamka volala, že pes se neskutečně drbe... Po sundání byl za pár dní klid.
Vaquita jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2012, 08:44   #16
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

My máme Scalibor druhý nebo třetí rok, holky ho snáší výborně, jenže letos máme ten problém, že ho výborně snáší i klíšťata! Vám funguje proti havěti stejně dobře jako loni?
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2012, 10:07   #17
mbubab
Junior Member
 
mbubab's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Blatenská pahorkatina
Posts: 27
Default

Minulý rok Scalibor ani jedno klíště,letos ten samý obojek,ale klíštáci ho nák ignorovali,vet mi řekl,opláchnout vlažnou vodou,a poté znovu nasadit a pořádně utáhnout aby ho měl v podtatě "až na kůži" a kontrolovat utažení neb sem časem sám od sebe povolí,od tý doby zatím žádný další klíště.
Ono těch klíštat je o dost víc než loni
mbubab jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2012, 10:16   #18
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

já používám Scalibor taky druhým, nebo třetím rokem, a vím že se mi drbal i předtím, jen nevím zda v důsledku aplikace obojku. S klíšťaty ale problém nebyl. Teď jsem mu ho dala dole a zatím se nedrbe, al eto je dost možná ještě důsledek ty injekce, kterou dostal...

Asi počkám do nejbližší kontroly u veta a pak asi zkúsim nasadit znova. Když se začne drbat, letí a vyzkouším nějaký spot-on.
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2012, 19:43   #19
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My ho máme druhý rok a loni byl super, za celé léto měl asi dvě klíšťata, a to chodíme někde po lese furt. Letos už měl tři... tak nevím, jestli jich je letos tolik nebo co... Nebo nějaká vadná várka obojků
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2012, 20:08   #20
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Jéje, my už toho vyzkoušeli! Frontline, Kiltix, Scalibor,... a nedám dopustit na spot-on Duowin contact 8ml, je drahý jako čert aplikuji jednou za 3 měsíce 2*8ml, klíště ani jediné za celou sezónu, alergie nebo drbání žádné. Pro mě skutečně nemá konkurenci!
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org