Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-04-2012, 22:31   #41
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by orlos View Post
nie chce, żeby wyszło, że się wymądrzam, ale w Olsztynie w zeszłych latach wylatywało się z kolokwium za nazwanie tego piętą

(prof. Kaleczyc preferowal sformułowania: staw skokowy, skok, staw skokowo-goleniowy / stępowo-podudziowy)
Zapewne za nazwanie żuchwy dolną szczęką, gruczołu sutkowego mlekowym, zębów siecznych jedynkami, dwójkami i trójkami również się wylatywało (u prof. Fliegera przynajmniej).
To nie jest forum lekarzy tylko właścicieli i hodowców, więc możemy chyba skorzystać z powszechnej i zrozumiałej nomenklatury?
Skoro trunksia nie była pewna nazwy tej części ciała to podsunęłam jej nazwę zwyczajową.
Grunt, że wszyscy wiedzą o jaką część ciała chodzi- i "laicy" i zawodowcy. A kolokwium nikt przecież tutaj zdawać nie będzie
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 24-04-2012, 22:51   #42
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

w Warszawie sa lagodniejsi na ustnym przechodzila przednia/tylna łapa, na pisemnym mogla byc przednia tylna ale musialabyc konczyna

ja uwazam, ze Ci którzy znaja troszke anatomie powinni poprawiac bledy w nazewnictwie. choc jak najbardziej na poprawne nazwy zootechniczne niekoniecznie anatomiczne, wlasnie dlatego, ze forum hodowcow eksterieru.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 24-04-2012, 23:12   #43
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Nie rozumiem do końca.
W takim razie pięta jest do zaakceptowania czy jest już zbyt zwyczajowa?
Przecież nie można oczekiwać, że zaczniemy nazywać tylną łapę kończyną miedniczną, kolor oka kolorem tęczówki, długość ucha długością zewnętrznej krawędzi małżowiny usznej, cieczkę okresem proestrus.
Przecież to głupie.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 24-04-2012, 23:20   #44
orlos
Junior Member
 
orlos's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Location: Gdynia / Olsztyn
Posts: 114
Default

Dla tego mówiłem, ze nie chcę się wymądrzać. Tak tylko zwróciłem uwagę, bo w sumie pięta do (potocznej, ludzkiej) kostki nie należy
Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
długość ucha długością zewnętrznej krawędzi małżowiny usznej
Jeszcze przejdźmy na łacinę ;P fajnie by to brzmiało ;P
orlos jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 00:08   #45
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by orlos View Post
Dla tego mówiłem, ze nie chcę się wymądrzać. Tak tylko zwróciłem uwagę, bo w sumie pięta do (potocznej, ludzkiej) kostki nie należy
Jak w takim razie proponujesz nazywać wyrostek piętowy u psa?
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 01:13   #46
Shyboy
aen'drean va, eveigh Ain!
 
Shyboy's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Stargard
Posts: 205
Send Message via Gadu Gadu to Shyboy
Default

Orlos, małym trololo mi tu pachnie
__________________
'Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś' Antoine de Saint-Exupery
Shyboy jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 01:55   #47
Wilu
Junior Member
 
Wilu's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Brzeg
Posts: 53
Default

Ja wrócę do tematu wystawy może i sędziego a raczej oceny

Uzasadnienia lokaty, żadnego nie było, nie wiem czy ktokolwiek usłyszał jakiekolwiek uzasadnienie. Po prostu teczki zostały rozdane i dostaliśmy podziękowania zachęcające do zejścia z ringu

Dla jasności
Ocena dobra.

Opis: Ciężki, mocny, krótkonogi, o małotypowej sylwetce, ciężka głowa, kufa głęboka i ciężka, oko nie żółte tylko szklisto-zielonkawe, zmarszczki na czole, dobry ruch ale przekątowany tył

Kto zna Lunka, wie jak wygląda =)))))))))

Pozdrawiam =]
__________________
Anyż Lunar Wilk z Baśni
Wilu jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 07:53   #48
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Wilu View Post
Uzasadnienia lokaty, żadnego nie było, nie wiem czy ktokolwiek usłyszał jakiekolwiek uzasadnienie. Po prostu teczki zostały rozdane i dostaliśmy podziękowania zachęcające do zejścia z ringu
Szczerze mowiac ja rzadko kiedy slyszalam uzasadnienie lokaty, a jesli juz to byl to jakis absurd, np jak ostatnio bo za chudy, mimo to zawsze ocena doskonala i ... ostatnie miejsce Glowa do gory, ja juz powoli sie z tymi wystawowymi dziwnosciami oswajam
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 08:16   #49
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Wilu View Post
Ja
Opis: Ciężki, mocny, krótkonogi, o małotypowej sylwetce, ciężka głowa, kufa głęboka i ciężka, oko nie żółte tylko szklisto-zielonkawe, zmarszczki na czole, dobry ruch ale przekątowany tył

Naprawdę?
Jak tacy rodzice mogli dać coś... takiego, to ja nie mam pojęcia.
Bajka; nie pokombinowałaś Ty czegoś z rodowodami? (Albo sędziemu się psy "pomendlały").

Już miałam przed wystawą napisać, że jeśli p. Redlicki, to możecie się spodziewać... ciekawego sędziowania. Nie zrobiłam jednak tego, żeby nie "straszyć" i źle nie nastawiać, ale widzę, że teraz naprawdę dał z siebie wszystko.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 08:52   #50
Wilu
Junior Member
 
Wilu's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Brzeg
Posts: 53
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Glowa do gory, ja juz powoli sie z tymi wystawowymi dziwnosciami oswajam
Spokojnie się nie przejmuje, ino się uśmiałem no i zdziwiłem ciut My jeździmy na wystawy by Lun się zmęczył spotkał innych szaleńców jemu podobnych i takie tam a co do samego ringu to mamy swoje cele (wychowawcze) które są sprawdzane w jego reakcji i zachowanu podczas wystawiania.

A co do samego wystawiania, no po prostu jak już się płaci za wystawę to oczekuje się rzeczowego i fachowego ocenienia =))) a przynajmniej chyba jestem idealistą :P


Grin, ciiii no tajemnice Bajki zaraz wydasz :P
__________________
Anyż Lunar Wilk z Baśni
Wilu jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 09:02   #51
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post


Bajka; nie pokombinowałaś Ty czegoś z rodowodami?
Cholera, wiedziałam,że się wyda! Furia jest zakochana w prawiejamniku sąsiadów i to ze wzajemnością! To tłumaczy te krótkie nogi... Zrozumcie! Nie można było stawać na drodze prawdziwej miłości! No co mieliśmy zrobić? Zabronić? Czasem dla uczucia trzeba odrzucić na bok wszelkie zasady! Niech miłość zwycięży! A Hitt powiedział, że się zachowa jak dżentelmen, da nazwisko i będzie kochał jak swoje

A tak poważnie, co do uzasadnień, to my nie raz słyszeliśmy,tyle,że nie w Polsce...(chociaż i od Polskich sędziów się zdarzyło ). Bardzo fajnie by było, gdyby taka moda sędziowania na głos i omawiania stawki przyjęła się i u nas. Bardzo lubię, gdy sędzia jasno i głośno mówi "kto, co i za co". Dla mnie to jest oznaka profesjonalizmu. Jeśli ktoś jest fachowcem w tym co robi, to wystawcy wiele się mogą od niego nauczyć.
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 09:28   #52
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Bajka View Post
A tak poważnie, co do uzasadnień, to my nie raz słyszeliśmy,tyle,że nie w Polsce...(chociaż i od Polskich sędziów się zdarzyło ).
Nam generalnie dosyc czesto. Nie raz takie uzasadnienia klarowaly, dlaczego sedzia ustawil stawki tak a nie inaczej...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 10:47   #53
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Wilu View Post
Dla jasności
Ocena dobra.
Co dostaly pozostale psy w stawce?

Quote:
Originally Posted by Wilu View Post
Opis: Ciężki, mocny, krótkonogi, o małotypowej sylwetce, ciężka głowa, kufa głęboka i ciężka, oko nie żółte tylko szklisto-zielonkawe, zmarszczki na czole, dobry ruch ale przekątowany tył.
OK, jasne. Wiem skad mogla byc taka ocena.
Lunek to kawal psa... Dodatkowo ma sporo siersci i jest krotki, a to optycznie robi z niego "klocka". Doskonale to znam, bo mam to samo z Eligo - gdy stajemy kolo "lysych" konkurentow to Eligo zawsze wyglada na masywniejszego.
Co do budowy - wszystkie psy byly mocniej katowane. Jeden z nich baardzo dlugi (w 111 w zyciu sie nie miesci). Ciezka glowe mial nie Lunek (on ma masywna), ale jeden z jego konkurentow (kanciasta, bardziej kwadratowa niz trojkatna - o "psim" wyrazie). Lunek wyroznial sie jak nic wlasnie typowoscia glowy - jedyny mial ten wymagany wilczy wyraz. Jasno zolte oko to nie wada, a zaleta - to byl jego plus w tej stawce, a nie minus.
A co do lokat - nie bylam, wiec nie wiem jak psy sie prezentowaly. Nie chce bawic sie w opisy poszczegolnych psow, ale jakbym miala wybrac ze stawki repa to bylby to Lunek (ma najwiecej cech, ktore cenie).

A co do oceny... Lunek ma dobra za to co jest w ocenie. Wiec dziwi, ze BOBa ma sunia, ktora ma krociutkie nogi, jest baaardzo dluga i mocno katowana.

Jedno jest pewne - wyglada na to, ze najgorsze oceny dostaly najfajniejsze wilczaki tej wystawy... Zwyciezcy to zdecydowanie nie moja bajka - NPwR i NSwR to typowy czeski typ wilczaka. Na BOBa w tym porownaniu bardziej zasluzyla Enid - zreszta klasa mlodziezy suk byla zdecydowanie najmocniejsza i sama w tej klasie szukalabym BOBowego wilczaka (pomijajac prezentacje tego dnia, bo nie wiem jaka byla).
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 10:56   #54
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

A są gdzieś wyniki?? Bo ja chyba ślepa jestem :/
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 10:59   #55
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

A może ktoś napisać jakie były wyniki. Jestem ciekawa, bo szybko się zwinęliśmy na spacer po wystawie i nie czekaliśmy do końca. Kto dostał NPwR i NSwR i BOBa?

Baszti dostała ocenę doskonalą i dobry opis. Jestem z niej zadowolona, bo wystawiła się moim zdaniem lepiej niż ostatnio (moze dlatego, że sędzia był mężczyzną?). Była druga, pierwsze miejsce w dziewczynach w młodzieży zajęła Enid (ale to ładna sunia, więc nie czujemy sie "poszkodowani" . Z opisu wywnioskowałam, że wybrał Enid ze względu na mocniejsze kontrasty w ubarwieniu. Faktycznie Enid jest ciemniejsza, bardziej brązowa. Sędzie chciał też, żeby Baszti biegała szybciej (ale ona nie chciała i weź bądz tu mądry ).
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 11:07   #56
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Lunek to kawal psa... Dodatkowo ma sporo siersci i jest krotki, a to optycznie robi z niego "klocka". Doskonale to znam, bo mam to samo z Eligo - gdy stajemy kolo "lysych" konkurentow to Eligo zawsze wyglada na masywniejszego.
Ekhm... będę znowu wredna jędza i mnie Wilu już totalnie znielubi, ale chciałam jeszcze dodać, że Lunek jest ZA TŁUSTY(w każdym razie był gdy się ostatnio widzieliśmy ) - co z taką obfitością futra jaką ma młody i tym, że młody to faktycznie jest kawał psa, robi wrażenie jakie robi

Wieść gminna niesie, że wszystkie psy w młodzieży zeszły z "dobrą".
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 11:25   #57
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna View Post
A są gdzieś wyniki?? Bo ja chyba ślepa jestem :/
Tzn nie znam wszystkich, ale szlo to jakos tak:
http://www.wolfdog.org/site/pl/shows/id/4621
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 11:32   #58
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Edytowałam i poprawiłam sędziego, ale chyba się jeszcze nie odświeżyło.
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 11:35   #59
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Bajka View Post
Wieść gminna niesie, że wszystkie psy w młodzieży zeszły z "dobrą".
W takim razie ja wysiadam - kompletnie tego nie rozumiem. Skoro E-Wilk z Polskiego dworu sa "dobre" to jakim cudem Declan ma Najlepszego Psa? Glowe i budowe ma z tym samym typie typowym dla PD.

Jesli wazne bylo, aby pies nie byl masywny to co z Naj.Szczenie robi Eetee II od Uhoste - przeciez to kopia tatusia. Sunia wyglada jak samczyk na dodatek na ten sam wyglad - jest bardzo mocno przekatowana i ma ten wyraz dlugowlosego ONka.

Nie lapie o co chodzilo...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 11:42   #60
Wilu
Junior Member
 
Wilu's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Brzeg
Posts: 53
Default

Co do kątowania, to Lunek kombinował po pierwsze ze stresu (asystent sędziego nie do końca mu podpasował i się ciut przestraszył) i ogólnie nie miał dnia, po drugie jak się okazało miał mały problem z brzucham (dzień wcześniej ukradł torebke ze smaczkami, po wystawie "wyrzucił z siebie" podszewke tejże toebki) dopiero wtedy się uspokoił troche. Ale ogólnie to nie był jego dzień

Cała męska młodzież zeszła z oceną dobrą.
I co najmniej jedna dziewczyna w młodzieży - ale tam nie wiem w sumie jak to wyglądało, tylko opisy zasłyszałem.

No Lunek zaprezentował się tak:
__________________
Anyż Lunar Wilk z Baśni
Wilu jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org