Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-12-2007, 20:59   #21
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ja naparwde nie rozumiem dlaczego ktos mialby sie obrazac. Szanuje, ze ktos nie chce- OK, nie umiem tylko zrozumiec powiazania pomiedzy faktem, ze pies jest "moj" a powiedzeniem, ze ma jakis niedostatek.
O co chodzi?????
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 21:12   #22
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

dobry temat, bo mam pytanko chcemi miec dobre wilczaki czy jakies psy z rodowodem wilczakow?

jesli dobre to trzeba jak najweciej wiedziec i widziec nie dostatkow zeby ich weciej nie rozmnazac, jesli chcemi miec jakies psy to mozna rozmnazac wszystko co ma szary kolor i stojace uszy

ja POZWALAM na wykorzystanie moich fotek i pokazania w moich psow nie dostatkow bo oni ich maja, bo nie ma IDEALNEGO psa, ja jescze takiego nie spotkalam i watpie czy kiedys taki urodzi sie
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 21:24   #23
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

tak mi się teraz przypomniało Kasia&Cora ty tak jak ja (tak mi się wydaje ) dopiero w tym roku tak na prawde masz wilczaka i styczność z nim .Czytałaś pewnie o otwartej sierści A czy miałaś okazję ja zobaczyć ? Ja miałam to szczęście i teraz wiem jak to wygląda Mam 2 wilczaki jeden ma gładką sierść drugi ma fale dunaju i ta jest ok i ta ale czy nie chcielibyście zobaczyć o jakich falach mówię? Jedna rasa wszystkie rasowe a jednak inne NIE GORSZE INNE dla porównania można by pokazać sierść wybitnie długą Nie Typową dla tej rasy a jednak sie zdarzyła Można by pokazać typy sierści ale nie chcecie zdjęć to wam nic nie pokarze

Ja też wyrażam zgodę na pokazywanie moich psiaków
Wolfin masz racje każdy psiak , człowiek ma wady i sztuką jest umieć śmiać się z tych wad
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 21:35   #24
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ja naparwde nie rozumiem dlaczego ktos mialby sie obrazac. Szanuje, ze ktos nie chce- OK, nie umiem tylko zrozumiec powiazania pomiedzy faktem, ze pies jest "moj" a powiedzeniem, ze ma jakis niedostatek.
O co chodzi?????
Ludzie tak po prostu maja. Nie wszyscy, ale po co ryzykowac forumowa wojne, jak trafi sie na kogos kto sie obrazi.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 21:37   #25
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Anetka, tak, bo narazie ja nadal testuje sedziow, bo jak mam olraundery tak mam oproc kilka

dobrze ze mami i takich sedziow na Litwe KTORE same prosza o szkolenia na sedziowanie wilczakowe-taka osoba bedzie u nas na klubowej sedziowac w 2008 roku. ale jak zrobic szkolenie bez fotek i realnych psow?
Sedzia glowe ma i bardzo dobra juz min 30 lat sedziuje ale.... sam mowi ze nie wszystko jeszcze wie i chce weciej dowiedzie cie .
takich liudzi szanuje jak i tych ktore umia gadac o wady swoich psow (malzonkow i dzieci tez )
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 21:46   #26
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Najlepsza jest wersja na wyrazenie zgody na zdjecia
Ja teznie mam nic przeciwko.
Ale u nas np. dlugowlosego wilczaka nie ma, wiec trzeba wrzucic czyjes zdjecie.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 22:07   #27
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Przykład



Dwa psy dwa z rodowodem dwa tej samej rasy oba piękne jednak wadą jednego jest brak pigmentu który rzutuje na oceny na ringu
Czy to komuś urąga?
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 22:19   #28
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Aneta teraz jeszce przydało by się podać powód dlaczego wyszedł taki psiak, jakie geny to spowodowły,jacy byli rodzice. A przykłady długiej sierści mogę podać na syberianach,tylko musiałabym poszukać zdjęć.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 22:34   #29
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
człowiek ma wady i sztuką jest umieć śmiać się z tych wad

Nawet niekoniecznie smiac, mysle, ze świadomosc wad swiadczy o normalnym spojrzeniu na obserwowany obiekt. Dla mnie obrazanie sie za wytkniecie oczywistego niedostatku jest hmm..... delikatnie mowiac brakiem rozsadku.

Aneta dawaj te fale Dunaju Jak sie domyslam one troche moje wiec chetnie zobacze
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 22:49   #30
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Właśnie właśnie Shaluka ale nie znam żadnych danych szkoda
Zdjęcie fali Dunaju zrobię jutro bo teraz fale śpią i niech tak zostanie
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 23:06   #31
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Witam wszystkich!
To mój pierwszy post na tym forum, ale widząc beagielki nie mogłam się powstrzymać-jest mowa o braku pigmentu u tej suczki, ale zdjęcie nie pokazuje czy jest bi, czy tri (raczej bi). Jeżeli jest bi- to brak pigmentu nie jest wadą.
(chociażby wspaniała Dufosee Guinevre)
To taki mój skromny głos przeciw ocenianiu cudzych psów na zdjęciach
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 23:19   #32
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Jeszcze raz powiem nie oceniam i nie chcę oceniać niczyich psów chcę pokazać tylko różne przypadki .
Faktycznie zdjęcia nie mogą być brane za dowód 100% pewności że tak jest bo nigdy nie pokazują prawdy i nie będą (A może ona ma gdzieś czarną plamkę) jednak mogą nam pomóc bardziej wyobrazić sobie jak to może w realu wyglądać Czy ktoś opowiadając ci o kolorze np. brązowym a ty nigdy go nie widząc będziesz wiedzieć o czym on mówi?
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2007, 23:32   #33
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default




Ta bigielka też wygląda jak Bi ale zapewniam Cię że jest trikolor więc zdjęcia mogą być mylące NIE OCENIAM PSÓW ANI WŁAŚCICIELI
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 00:25   #34
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
Ta bigielka też wygląda jak Bi ale zapewniam Cię że jest trikolor więc zdjęcia mogą być mylące NIE OCENIAM PSÓW ANI WŁAŚCICIELI
Ta wygląda na faded tri
Wiem, że nie oceniasz właścicieli (psy siłą rzeczy tak), ale bigielce na zdjęciu została publicznie przypisana wada, której prawdopodobnie nie ma, a to wprowadza w błąd czytających i prowadzi do złego wniosku, że brak pigmentacji u tej rasy zawsze jest wadą.
A właściciel psa nie może tego zdementować np. innym zdjęciem
A gdyby czytał to na przykład przyszły nie do końca zorientowany nabywca jej szczenięcia

Ja bym się nieobraziła gdybyście wzięli na tapetę mojego psa i pisali o jego prawdziwych wadach stwierdzonych naocznie, ale wkurzyłabym się gdyby ktoś wynalazł w necie zdjęcie i na jego podstawie coś wymyślał...
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 00:33   #35
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

No i wlasnie o tym mowilam
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 00:48   #36
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

To może zmiana tytułu wątku na :
Piękne rasowe i bez wad
uchwycone w niefortunnych zdjęciach przypominających wady rasy
Nie powinien nikt się obrażać i złościć bo przecież mowa jest o Pęknych rasowych bez wad którym nie wyszło zdjęcie , bo było żle naświetlone pod złym kontem pies w tym momencie sie potknął Bo w 90% tak z tymi zdjęciami jest

Quote:
Ja bym się nieobraziła gdybyście wzięli na tapetę mojego psa i pisali o jego prawdziwych wadach stwierdzonych naocznie, ale wkurzyłabym się gdyby ktoś wynalazł w necie zdjęcie i na jego podstawie coś wymyślał...
PRZYZNAJE CI TROSZKę RACJI
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 09:55   #37
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Specjalnie dla ciebie Gaga
Sierść gładka


Sierść jak ja to nazwałam Fale Dunaju



Brakuje jeszcze otwartej , jasnej i ciemnej i oczywiście Bardzo nie typowej
Teraz wiecie o czym mówiłam a wyobrażaliście sobie jaką sierść

Komentarz do zdjęć
sierść 1
- powstała z połączenia dwóch psów o takiej samej gładkiej sierści
sierść 2
- powstała z połączenia suki z gładką sierścią i psa z otwartą sierścią
Oba psy są młode

Proszę o ewentualne korekty i spostrzeżenia
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 10:13   #38
joke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warszawa
Posts: 230
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
To może zmiana tytułu wątku na :
Piękne rasowe i bez wad
Kurcze... koniecznie chcecie publicznych konfrontacji
ale ja nadal nie wiem, o co chodzi. Sami sobie odpowiadacie, że nie chcecie oceniać psa, ani właściciela, tylko sie uczyć. Ale w dalszych postach (przykład beagla) widać, jak ktoś ocenia nie znając specyfiki psiej rasy więc co, mamy mówić "co myślimy na temat tego psa/suki nie znajac się na tym? Wybaczcie, ale sama przekonałam się o dwóch (??) typach wzorców, które reprezentują różne hodowle. Nie wiem, czy ktoś rozstrzygnie ten istniejący spór, ale fakt jest taki, że np. jedne osoby uważają, że wilczak powinien mieć mocną budowę, inne, że lekką itp.

Nadal uważam, że jeżeli KTOŚ CHCE poznać wzorzec bliski "prawdziwemu" wzorcowi, MUSI być na bonitacji którą robi Oskar Dora, w realu. On czasami mówi na głos, który pies ma co dobre czy złe.
Słowo daję, że po zdjęciach, wirtualnie, nie da się ocenić psa w sposób rzetelny.
Jeszcze zauważyłam, że większość z nas wie, co ich pies/suka ma nie tak, więć PO CO pokazywać, co inne psy mają inaczej??? Aby ujrzeć, że nie tylko MÓJ pies tak ma - inny też?
dowartościowanie
Proponuję wymyślić inny temat, aby móc porozmawiać na forum (może: jak mój pies reaguje gdy...), albo weźmy sie za mycie okien i pastowanie podłóg, bo z braku zajęć powstają głupoty
joke jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 10:41   #39
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Jolu, dla mnie nie jest to ani glupota ani rozstrzygane sporow miedzy hodowlami.
temat jednak wywoluje niejednokrotnie reakcje niemal histeryczne wiec chyba zakonczony,powiem tak:
ABSOLUTNIE wszyscy wytykaja wady innych psow szepczac sobie do ucha. Spotykajac innego wlasciciela czw lata temu juz slyszalam ze dany pies ma to i tamto a inny cos innego. jednoczesnie stajac twarza w twarz z wlasicielem wlasnie omawianego psa kazdy readosnie wykrzykuje zachwyty nad pieknym burym
A potem ktos cos komus chlapnie i rodza sie nieporozumienia. Takie sa fakty. Osobiscie uwazam , ze lepsze jest odarcie z tajemnicy pewnych rzeczy bo sprawa wtedy mocno traci walor sensacji
Ale nie bede sie ani upierac ani walczyc skoro znakomita wiekszosc woli wersje istniejaca Nalezy uszanowac wole wiekoszci i tyle A w kuluarach nadal beda smigały teksty "tym psem bym nigdy nie pokryla", "ta suka to nawet nie wilczak" itp itd
Byc moze Jolu masz racje w probie hamowania rozwoju tematu, ja patrze na calosc z punktu widzenia pojedynczego psa. Inaczej sprawa ma sie z hodowla: tu dzialania marketingowe maja byc przemyslane i omijajace szerokim lukiem wszelkie "niedostatki"...prawo rynku dziala tez tu i nie ma w tym nic dziwnego.
W koncu chodzi o to aby bylo milo, nie?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2007, 10:47   #40
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Z mojej strony to koniec
Nie potrafię wam przekazać tego o co mi chodzi a kłócić też się nie będę
Quote:
weźmy sie za mycie okien i pastowanie podłóg, bo z braku zajęć powstają głupoty
Jeśli jeszcze nie masz porobione
Quote:
Ale w dalszych postach (przykład beagla) widać, jak ktoś ocenia nie znając specyfiki psiej rasy
Dziwne bo tak sie składa ze prowadzę sekcje 6 Jest to zwykłe nie domówienie które w dalszej dyskusji było by na pewno uwzględnione Zdjęcie i opis miało być tylko przykładem co jest napisane u góry
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org