Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-02-2015, 19:11   #1
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default Nieśmiałe przypomnienie ;)

W związku z rosnącą popularnością wilczakowych grup na facebooku, naszła mnie pewna refleksja... może by tak wspólnie wziąć się w garść i spróbować na nowo tchnąć życie w WD? Bo szczerze Wam powiem, że czytając coraz to nowe znakomitości na tych grupach fb, zaczynam mieć wątpliwości, czy one działają w taki sposób jakie było założenie
No bo teoretycznie te grupy miały ułatwić dostęp do informacji o rasie, żeby nie było "niespodzianek", że rasa trudna, problematyczna itd. Ale mam wrażenie, że efekt jest dokładnie odwrotny... fb jest jak wirus - jeden użytkownik coś polubi, gdzieś dołączy i za chwilę cała plaga niezainteresowanych tematem znajomych też klika "lubię to" i też dołącza do różnych grup.
Zaczynam być nieco przerażona, kiedy czytam teksty typu: "wilczak nie będzie dla mnie zaskoczeniem, bo jestem na 'dark side of csv'" i tym podobne kwiatki...
...pomijam już fakt, że cały ogrom wartościowej wiedzy ginie tam w natłoku nic nie wnoszących postów typu "status związku: mam wilczaka" i tym podobnych różności. Margo nie raz porządnie się naprodukowała, napisała wiele wartościowych słów, które później albo zostały skasowane, albo zginęły w czeluści komentarzy i wątpię, żeby ktokolwiek je kiedyś "odkopał".

Dlatego nieśmiało proponuję wspólną mobilizację i reaktywację forum Bo tu łatwo znaleźć wiele informacji. Bo tu te informacje są posegregowane tematycznie. Bo tu informacje nie giną i nie są kasowane...

...ktoś chętny?
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2015, 19:15   #2
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Dobry pomysł ! ja nie mam facebooka więc mam poczucie, że w rasie nic się nie dzieje w sensie, że WD jest w zawieszeniu, co jest dla mnie faktem smutnym. W kontekście wątku, bazy, czy "ulepszania" WD.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2015, 19:17   #3
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

WD w sensie takim, że mało kto się tutaj pojawia poza kilkoma "rodzynkami". Ruchu nie ma, wszystko załatwia się na fb... a ja jednak tęsknię za usystematyzowanym działaniem forum vs. bałagan na facebooku :P
Baza to temat na inny wątek Faktycznie troszkę ostatnio kuleje, ale głównie mam na myśli forum, żeby znowu ŻYŁO :P
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2015, 20:47   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Agonia forum jest spowodowana zaniechaniem adminów w stosunku do całej strony. Artykuły, stare wątki...no ze świecą ich szukać. Reaktywacja bazy była ogłaszana kilkukrotnie i zawsze z tym samym, zerowym skutkiem Nie będzie rzetelnego źródła wiedzy, nie będzie forum....a powiedzmy sobie szczerze: baza dawno przestała funkcjonować.....smutny koniec
Oczywiście (być może) chwilowo odnotujemy jeden z ostatnich agonalnych wstrząsów, np. w tym temacie.....za jakiś tydzień znów będzie wszystko po staremu. Po prostu koniec pewnej epoki.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2015, 13:21   #5
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
W związku z rosnącą popularnością wilczakowych grup na facebooku, naszła mnie pewna refleksja... może by tak wspólnie wziąć się w garść i spróbować na nowo tchnąć życie w WD?
Ja bardzo chętnie.
Ile można pozycjonować stronę durnymi żartami, by strona w ogóle istniała w przestrzeni netowej? /ret. / Już mnie to trochę nudzi....
Quote:
Originally Posted by makota View Post
Zaczynam być nieco przerażona, kiedy czytam teksty typu: "wilczak nie będzie dla mnie zaskoczeniem, bo jestem na 'dark side of csv'" i tym podobne kwiatki...
Swoistym "przestępstwem na rasie" było DLA MNIE najpierw stworzenie "weseluśkiej" stronki wilczakowej /jak się popatrzyło w te uśmiechnięte mordaski wilczaków, to nie dziwota, że najpierw bywało zakochanie w piesiach a potem myślenie..../ "Ciemnej strony" już tak nie przeklinam -ona przynajmniej przypomina real...
Quote:
Originally Posted by makota View Post
Margo nie raz porządnie się naprodukowała, napisała wiele wartościowych słów, które później albo zostały skasowane, albo zginęły w czeluści komentarzy i wątpię, żeby ktokolwiek je kiedyś "odkopał".
Jeśli wygrywa PRYWATA HODOWLANA maluczkich, to "nie dziwi nic", że wpisy Margo były kasowane albo zasypywane bzdetami.....to się nazywa zawiść......
Quote:
Originally Posted by makota View Post
Dlatego nieśmiało proponuję wspólną mobilizację i reaktywację forum Bo tu łatwo znaleźć wiele informacji. Bo tu te informacje są posegregowane tematycznie. Bo tu informacje nie giną i nie są kasowane...
Ostatnio zabił mnie wpis, że na WD trudno cokolwiek znaleźć, bo mała przejrzystość /czy jakoś tak/. Boszszszszsz...... gdyby nie WD, wielu z nas w ogóle nie miało by wilczaka albo nie dało by sobie z nim rady. Może my po prostu umieliśmy czytać i mamy lepsze "zwoje"? Zagadka to dla mnie wielka....Ale może czas zacząć na nowo pracę od podstaw... serce boli zawsze przy każdym kolejnym oddawanym wilczaku.
Quote:
Originally Posted by makota View Post
...ktoś chętny?
Dawaj!
.............
Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Agonia forum jest spowodowana .......Po prostu koniec pewnej epoki.
Obrzydliwie zarosłaś mchem!
Tak niewiele trzeba, by przypomnieć ludziom o WD. I o tym, że macierz jest najlepsza.... Pogadamy o potrzebie klatki w dzisiejszych czasach? Ale wiesz.... tak po "naszemu"....chętnie będę robić za "złego glinę".
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 01-03-2015, 15:53   #6
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Obrzydliwie zarosłaś mchem!
Tak niewiele trzeba, by przypomnieć ludziom o WD. I o tym, że macierz jest najlepsza.... Pogadamy o potrzebie klatki w dzisiejszych czasach? Ale wiesz.... tak po "naszemu"....chętnie będę robić za "złego glinę".
Mi nie o forum chodzi, a o rzetelne dane. A te poszły sie paść juz dawno temu. Dziesiątki maili w kosmos z kolejnymi skanami badań psów, danych miotów itp...a baza jakby zapchana i nowych elementów nie przyjmuje... Kiedyś tu miałaś wszystkie dane o rasie, wystawy, bonitacje, mioty....dawno już jest bajzlownik i kompletny brak aktualnych danych. A bez tego samo forum średnio ma rację bytu Mi jest szkoda, wielu lat ogromnej roboty, jaka została włożona w ten serwis...ale to se ne vrati....
Żeby nie było: mech, mchem ale ja bardzo chętnie...tylko, mój realizm nie pozwala mi wierzyć...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org