Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-10-2006, 18:28   #21
monikasz
Junior Member
 
monikasz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Gdynia
Posts: 203
Default

Dzięki, choć szczerze mówiąc bardziej by mi zależało na proporcjach rybich ciasteczek z tranem, bo nimi Yaga się zażerała :P
Ja przeważnie piękę "zmodyfikowane" ciasteczka pasztetowe, ale na podane przez Margo proporcje zamiast pasztetowej daję w tej samej ilości wątrobiankę + 1-2 surowe wątróbki kurze. Takie ciasteczka po upieczeniu nie kruszą się w rękach, a w każdej chwili łatwo je podzielić.
Albo na blaszkę tzw. grillową wrzucam kurze (indycze) serduszka lub żołądki i prażę w temperaturze 200 stopni. Potem kroję na mniejsze kawałki. Są zdecydowanie lepsze od gotowanych
monikasz jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006, 09:34   #22
Ola
Junior Member
 
Join Date: Sep 2005
Location: Katowice
Posts: 44
Send a message via Skype™ to Ola
Default

Monikasz przepraszam, że tak późno odpowiadam na zadane mi pytanie, ale cóż jakiś czas goniłam w piętkę .
Margo bardzo dziękuję za pomoc .
Te rybne ciasteczka to była modyfikacja przepisu Margo. Dałam do nich wędzone szprotki, dorsza ugotowanego i zamiast części oleju tran. Proporcje ryby do reszty składników mniej więcej takie jak w przepisie Margo na ciasteczka wątróbkowe. O ile jeszcze dobrze pamiętam proporcje szprotek do dorsza to były: 2 duże tacki szprotek ( nie pamiętam po ile są pakowane ale sądzę, że po 0,25kg ) i 1 opakowanie dorsza ( 1kg). W przepisie na ciasteczka wątróbkowe po prostu zamieniłam wątróbkę na rybę, bo Aman nie może jeść za dużo wątróbki. Acha i nie dałam czosnku.

A a propo postu Gagi dotyczącego wątróbki to w Makro znalazłam mrożoną wątróbkę z królika nawet w rozsądnej cenie 8zł/kg. Jest dużo delikatniejsza w smaku od wątróbki drobiowej i nawet Aman dobrze ją trawi.
Ola jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006, 10:23   #23
monikasz
Junior Member
 
monikasz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Gdynia
Posts: 203
Default

Dzięki Ola - naprawdę Twoja zmiana przepisu jest rewelacyjna dla mojego suczyska
Ja też czosnku nie daję, bo na sam zapach mam odruch zwrotny, a i ciśnienie mi zjeżdża Podobnie reaguję na miód gryczany. Niestety to moja wielka bolączka ... Na szczęście trawię wszystkie kiszonki, do których dodaje się czosnek.
Podroby królicze są jednymi z mniej alergizujących mięsek. Były kiedyś u nas w Tesco królicze mrożone serducha razem z żołądkami za śmieszne pieniądze: 2,5 zł za kg Niestety od pół roku nie ma dostaw, chociaż wydaje mi się, że są, ale idą bezpośrednio do jednego klienta.
Natomiast ostatnio w Makro dorwałam mix podrobów gęsich - też są apetyczne

Wielkie mizianko dla Amanka - naprawdę ma rewelacyjny charakter ! Oby jak najwięcej takich stabilnych psychicznie psiaków pojawiało się na naszych ulicach.
monikasz jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2006, 19:15   #24
Ola
Junior Member
 
Join Date: Sep 2005
Location: Katowice
Posts: 44
Send a message via Skype™ to Ola
Default

rumienię się po takim komplemencie. No cóż jestem nieobiektywna i uwielbiam mojego gnojka, ale chciałabym żeby był tak grzeczny i mądry jak Jagusia.
Takich łakoci jak piszesz na naszej wsi nie ma , ale może z czasem ....
Pozdrawiam Was gorąco, a dla Jagusi buziaczka. Dzięki niej mam motywację do pracy z moim uparciuchem.
Ola jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org