Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-11-2004, 19:06   #1
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default Ludzie! Nie wiecie, co macie!

Wasze psy to WILCZARZE W październikowym "Moim psie" napisano, że do Szwecji nie można wwozić niektórych WILCZRZY, takich jak Saarlos i czechosłowacki wilczak... hehe
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2004, 22:32   #2
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

to czesta pomylka, dziwne tylko ze gazeta psia pisze takie bzdury
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2004, 22:50   #3
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Nie tylko gazety :P moja mama kiedyś spotkała znajomego weterynarza i on ją spytał, jakiego mamy psa, a mama na to, że Wilczaka Czechosłowackiego, a facet: "Wilczak? Chyba Wilczarz", a mama: "Nie, nie - Wilczak, to taka rasa jest", a facet znów, że "Wilczarz i Wilczarz".... w końcu doszedł do wnosku, że skoro to jednak nie Wilczarz, to musi być Wilczur, bo w Wilczaka nie uwierzył........
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2004, 23:03   #4
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Agnieszka na tym zdjęciu to wilk czy wilczak? piękny!!)
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2004, 23:04   #5
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
moja mama kiedyś spotkała znajomego weterynarza i on ją spytał, jakiego mamy psa, a mama na to, że Wilczaka Czechosłowackiego, a facet: "Wilczak? Chyba Wilczarz", a mama: "Nie, nie - Wilczak, to taka rasa jest", a facet znów, że "Wilczarz i Wilczarz".... w końcu doszedł do wnosku, że skoro to jednak nie Wilczarz, to musi być Wilczur, bo w Wilczaka nie uwierzył........
heh
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2004, 23:34   #6
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
Agnieszka na tym zdjęciu to wilk czy wilczak? piękny!!)
leśniczyna masz na myśli to zdjęcie pod nickiem? To wilk wybrałam je sobie z wolfdogowych emblematów ale może uda mi się tu kiedyś wstawić mojego CzW dzięki Narvanej
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 00:11   #7
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Ludzie! Nie wiecie, co macie!

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
Wasze psy to WILCZARZE W październikowym "Moim psie" napisano, że do Szwecji nie można wwozić niektórych WILCZRZY, takich jak Saarlos i czechosłowacki wilczak... hehe
Troszke namieszali. Pomijam nazwe, ale dowiadywalismy sie i wilczaki wwozic do Szwecji mozna. Zreszta nawet mieszka tam kilka CzW. Saarloosa i CzW nie chce REJESTROWAC ich zwiazek kynologiczny, bo "wygladaja jak wilki to pewnie sa agresywne".

Wilczaki sa zabanowane w Norwegii, ale tam na liste trafily wszystkie psy ras obronczych, jako sa one "particularly prone to aggression " - szczegolnie zdolne do agresji. Oczywiscie zaden wilczak tam nikogo nie ugryzl, ale nie po raz pierwszy politycy okazali sie bezmozgowcami. Najbardziej "be" sa wedlug tworcow przepisu te psy, ktore maja takie STRASZNE egzaminy jak IPO!, SchH! Wiem, wiem, glupota....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 00:25   #8
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Wlasnie zerknelam na przepisy i od 03.07.2004 weszly nowe przepisy, ktore zakazuja importu i posiadania w Szwecji wilczych hybryd, jak i psow (oczywiscie stara spiewka) "ze skonnoscia do agresji". Wilczak hybryda nie jest (poza tym jak ministerstwo moze pisac o takiej bzdurze jak "hybryda" ).

W zasadzie wilczak nie lapie sie pod zadne z tych pojec, a jednoczesnie na sile dalby sie zakwalifikowac, bo gdzies w rodowodzie wilka ma, a poza tym jest do pies uzytkowy...
Troche glupi przepis, bo rozmyty. Bo czym jest krzyzowka? Np. w Kanadzie jasno mowiono, ze wilk nie moze byc blizej jak w 5 generacji. Potem jest to juz pies bez wzgledu na wyglad. A tak? Wedlug tych przepisow to wilczak nawet za 500 lat bedzie "hybryda"...

Ale tak jak pisalam dotyczy to posiadania i hodowli takich psow. Dla turystow sa przepisy takie jak dla wszystkich psow z danego kraju... Czyli przepisy te nas nie dotycza...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 01:15   #9
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

Cholera, że też nie wprowadzą tak na przykład zakazu hodowli polityków, lub tak na przykład sezonu odstrzału na debili /choćby w limitowanej ilości/. Chyba bym wreszcie zrozumiał sens i zapisał się do takiego kółka łowieckiego.
Od zawsze śnił mi sie mój dom, z centralnie usadowioną wieżyczką, do okoła tak ze dwa hektary w linii prostej do ogrodzenia. A na wieżyczce stary dobry ruski Maxim /wersja 147 strzałów na sek./ aby odciąć sie od świata który nie jest "mój".
...
I jak to jest że jak pies jest agresywny to jego zabijają, a nie jego właściciela, co? Czy ktoś zastanawiał się nad tym?
Ide zrobić sobie drinka.. dużego i mocnego. Może będzie mi łatwiej spokojnie zasnąć...

Ynk
__________________
Lepsze o północy jest wycie niż kocyk
Ynk jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 01:20   #10
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

Jutro zrobie sobie szczepienie przeciwko wściekliźnie.
Chyba potrzebuję tego.. i to bardzo.
Y.
__________________
Lepsze o północy jest wycie niż kocyk
Ynk jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 17:13   #11
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

no Szwecja nie jest taka całkiem zła w swoim mysleniu, choć czasem trochę paranoiczna, co przyznają moi znajomi z tegoż kraju;
zakazów masa, ale pozazdrościc funkcjonowania Zwiazku Kynologicznego, liczby klubów i ciekawych regulacji
najbardziej mi sie podoba taki, że by mieć mysliwskiego psa trzeba być zrzeszonym myśliwym, ale to u nich też inny poziom i jakość...
ale i tak chwalmy,że można wreszciedo Szwecji teoretycznie zabrać psa na wakacje...
gdyby się ktoś wybierał, to radzę jednak już zacząć badania krwi na przeciwciała wścieklizny, bo konieczny jest półroczny odstęp czasowy między badaniem...
no i czip zgodny z ISO, więc nie wiem jak tam w Wejcherowie...
suru jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 18:34   #12
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

Quote:
Originally Posted by suru
no i czip zgodny z ISO, więc nie wiem jak tam w Wejcherowie...
Cipy przyszly podobno z zachodu ale kto ich tam wie a w WEJHEROWIE w porządku.
__________________
http://harry.wolfdog.org
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 19:29   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by suru
no Szwecja nie jest taka całkiem zła w swoim mysleniu, choć czasem trochę paranoiczna, co przyznają moi znajomi z tegoż kraju;
zakazów masa
Alez dokladnie o to chodzi... Pomysl, ze zycie w Poznaniu to jeszcze sielanka w porownaniu ze Szwecja... W kazdym razie znajomi z Wloch niezbyt pozytywnie wyrazali sie na temat szweckich przepisow dotyczacych psow. Bo co za frajda zyc w kraju, gdzie pies ma byc na smyczy nawet w lesie. Gdzie pies, ktory trzy razy przestraszy czlowieka (np. oszczekujac) moze byc uspiony jako agresywny? Ja zadnemu wilczakowi nie zycze zycia w takim kraju, bo to znecanie sie nad psami...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 20:12   #14
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

Quote:
Originally Posted by Margo
... zyc w kraju, gdzie pies ma byc na smyczy nawet w lesie. Gdzie pies, ktory trzy razy przestraszy czlowieka (np. oszczekujac) moze byc uspiony jako agresywny?
Jaja se robisz Małgosiu, czy to prawda?

Ynk
Ynk jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 20:46   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Ynk
Jaja se robisz Małgosiu, czy to prawda?
Musialabym poszukac, ale pisal o tym pan Redlicki.... Po prostu Szwecja jest przeciwna psom agresywnym, ale ta agresje strasznie dziwnie definiuje... Np. nasza sasiadka czuje paniczny strach przed psami. I nie ma znaczenia, czy szczekaja, czy nie. Czy sa male, czy duze. Dla niej liczy sie to, ze sa. Wedlug szweckiego prawa powinnismy sie dostosowac do niej. Wedlug polskiego to jednak ona wymaga fachowej pomocy i chyba to rozwiazanie jest fair....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 20:48   #16
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

Fakt, choc tyle u nas jest normalne :-)
Ynk jest offline   Reply With Quote
Old 20-11-2004, 11:54   #17
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

hm a wiecie, co jeszzce napisano w tej gazecie, ze w SZWECJI PSY MOGA(!!!) BIEGAC BEZ SMYCZY I KAGANA< ALE JESLI KOGOS UGRYZA< WO WLASCICIEL PLACI WYSOKIE ODSKODOWANIE.

hmm
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 20-11-2004, 12:48   #18
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

nie chcę występować jako obrońca Szwecji i wszystkich regulacji w stylu "niesłowiańskim", może dlatego tak nas dziwiących

Quote:
Originally Posted by Margo
Bo co za frajda zyc w kraju, gdzie pies ma byc na smyczy nawet w lesie.
u nas też istnieje taki przepis, ba nawet o strzelaniu do psów, tyle że 40 mln ludzi trudniej zmusić do jego przestrzegania niż 7mln formatowanych od przedszkola...
Quote:
Gdzie pies, ktory trzy razy przestraszy czlowieka (np. oszczekujac) moze byc uspiony jako agresywny?
ta bezlitosna reguła tyczy sie raczej ataku a nie zwykłego hau, hau na smyczy, inna sprawa, że ja chętnie bym to prawo zastosowała we własnej dzielnicy...
niestety życie we wspólczesnym świecie w aglomeracji miejskiej będzie dla psa coraz bardziej ograniczone, co wynika z przemian społecznych; wolność zostanie tylko dla wiejskich "burków" no i może nasza "złota wolność szlachecka" będzie jeszcze ostoją psich swobód
suru jest offline   Reply With Quote
Old 20-11-2004, 12:54   #19
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Fakt, przepisy nasze rodzime sa jasne i jedynie na polnej , niczyjej drodze psa wolno puscic luzem. No ale to teoria...W miescie czesto calkiem niezle funkcjonuje prawo zwyczajowe, uzaleznione od stopnia posluszenstwa psa. Jesli pies na komende w pol kroku rezygnuje z jakiegos wyskoku to nawet straz miejska sie nie czepia , natomiast jesli pies ma w d...to co mowie do niego wlasciciel to wszystkich naokolo szlag trafia - lacznie z psiarzami - bo ci myslacy i panujacy nad psem mozolnie buduja wizerunek psa, ktory slucha i nie zagraza innym .
Problem w tym, ze spora czesc wlascicieli doskonale olewa te niepisane reguly wspolegzystencji ludzko-psiej na terenie publicznym
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 20-11-2004, 13:45   #20
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by suru
u nas też istnieje taki przepis, ba nawet o strzelaniu do psów, tyle że 40 mln ludzi trudniej zmusić do jego przestrzegania niż 7mln formatowanych od przedszkola...
Wlasnie o to chodzi. U nas idziesz do lasu, puszczasz psa i osoba, ktora powie do ciebie: "Natychmiast bierz psa na smycz, albo dzwonie po policje" to osobnik spotykany raz na 1000 razy. Nie musisz sie obawiac, ze jesli pojedziesz w najbardziej zabite dechami miejsce w Polsce, gdzie do najblizszego miasteczka jest 100 km, gdy puscisz psa, to podleci do ciebie jakis czlowiek lasu krzyczac: "Wedlug przepisow pies ma byc na smyczy"...

Quote:
ta bezlitosna reguła tyczy sie raczej ataku a nie zwykłego hau, hau na smyczy, inna sprawa, że ja chętnie bym to prawo zastosowała we własnej dzielnicy...
Nie mowie o atakach, bo to normalne. Mowie o sytuacjach, gdy ktos wsunie reke przez plot i zostanie zlapany przez psa. W Szwecji to jest niewytlumaczalny atak, w Polsce jedynie ludzka glupota. A moze historia pewnej szwedzkiej sedziny i hodowczyni Pirenejow, ktora z terenu, gdzie Pireneje nadal pracuja sprowadzila 10 psow dla polepszenia poziomu rasy. Potem 8 z nich uspila, bo byly "agresywne", czytaj: mialy NATURALNY i typowy dla rasy instynkt strozowania....

Quote:
niestety życie we wspólczesnym świecie w aglomeracji miejskiej będzie dla psa coraz bardziej ograniczone, co wynika z przemian społecznych;
Serio? Ja chetnie powitam karanie psiarzy za zostawianie kup na chodniku. Chetnie zgodze sie z tym, ze psy agresywne zawsze i wszedzie maja byc na smyczy. Bedzie super, jesli z miast znikna bezpanskie psy. Ale to co sie dzieje w naszych miastach przypomina cofanie sie do epoki kamienia lupanego. A jak tam Poznan? Zakazano specerow psow po trawnikach (ktore tak slicznie ogrodzona siatka ). Scigaja Was za bzdury. To ile macie placow zabaw dla psow? Gdzie sa parki, gdzie psy moga sie wyszales?

Quote:
wolność zostanie tylko dla wiejskich "burków" no i może nasza "złota wolność szlachecka" będzie jeszcze ostoją psich swobód
Ja jednak licze, ze nasze spoleczenstwo zbyt rozni sie od np. Niemcow, czy wlasnie Szwedow. Mimo wszystko jestem zdania, ze przecietny pies zyje u nas o wiele lepiej niz w wiekszosci innych krajow "cywilizowanej Europy" (pomijam tu Burki Przybudowe i Miski Schroniskowe - mowie o normalnych psa zyjacych w rodzinach). W Polsce posiadanie psa nadal jest PRZYJEMNOSCIA, a nie kwestia kosztow, zakazow i ograniczen. W Niemczech po pierwsze nie mialabys gdzie mieszkac, bo niewiele Wohngemeinschaftow wynajmuje mieszkania psiarzom. Po drugie nie mialabys gdzie spacerowac, bo w parkach spotykasz jedynie histeryczne babcie z westikami i yorkami, ktore zlinczowalyby Was jesli Fany nawet by na ktores Mini-Cudo warknela. W lesie? Zapomnij - wiecej jest mysliwych niz krolikow. A poniewaz polowac moze kazdy, kto zaliczy weekendowy kurs, to strzelaja nie tylko do psow, ale potrafi kropnac prawdziwego wilka (ktory w Niemczech jest oczywiscie pod ochrona). Pogadaj z wlascicielami z Holandii (polecam opowiadanie o losach Berty ), czy Belgii - tam wilczak W ZYCIU nie jest puszczany bez smyczy. No chyba, ze na wlasnym terenie, ale ten "teren" to jedyne malutki ogrodek. Zyc, nie umierac....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org