Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-05-2011, 22:33   #1
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default Xxxvi karkonoska wystawa psów rasowych - jelenia góra

Gratulację dla wygranych psów , a konkurencja zaiste była niemała. Szkoda tylko że gospodarz ringu komentował głośno wygląd psów ,a co gorsz sędzia uwzględniał komentarze w opisie .Dla gospodarza ringu i sędziego .
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 23:01   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Gratulację dla wygranych psów , a konkurencja zaiste była niemała. Szkoda tylko że gospodarz ringu komentował głośno wygląd psów ,a co gorsz sędzia uwzględniał komentarze w opisie .Dla gospodarza ringu i sędziego .

OJ, stawiam, ze gospodarzowi Fenrir stal sie sola w oku..... Za duzo wygrywa... a to w niektorych budzi zawisc.....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 23:51   #3
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Szkoda tylko że gospodarz ringu komentował głośno wygląd psów ,a co gorsz sędzia uwzględniał komentarze w opisie .
Może sędzia mało obeznany z wilczakami i potrzebował ...suflera? Zdarza się w najlepszych teatrach
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 09:44   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Może sędzia mało obeznany z wilczakami i potrzebował ...suflera? Zdarza się w najlepszych teatrach
Ja stawiam na cos innego... i to ogromny komplement w strone Fenrira....
Wydaje mi sie, ze gospodarz obawial sie, ze jesli nie wplynie na sedziego i czegos nie zrobi (nie nagada na tego psa) to jego faworyt przegra z Czesiem... Stad to postepowanie, ktore bylo tak wysoko nieetyczne... Bo jesli sie chce pomagac sedziemu to warto skrytykowac (ocenic) fachowo wszystkie psy... A nie u jednego przyczepic sie szczegolow a u drugiego przymknac oko na ogromne wady....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 10:00   #5
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ja stawiam na cos innego... i to ogromny komplement w strone Fenrira....
Wydaje mi sie, ze gospodarz obawial sie, ze jesli nie wplynie na sedziego i czegos nie zrobi (nie nagada na tego psa) to jego faworyt przegra z Czesiem...Stad to postepowanie, ktore bylo tak wysoko nieetyczne...
O lala, nie wiedziałam, że mogło chodzić o politykę Swoją drogą skąd tak mało wiary w faworyta, kimkolwiek był?

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Bo jesli sie chce pomagac sedziemu to warto skrytykowac (ocenic) fachowo wszystkie psy... A nie u jednego przyczepic sie szczegolow a u drugiego przymknac oko na ogromne wady....
A to gospodarz ringu zwyczajowo pomaga sędzi w czasie sędziowania i współ-ocenia? O ile pamiętam, to sędzia Anatolij Zhuk, który dotychczas najrzetelniej opisał zalety i wady naszej suczy nie korzystał z "pomocy"?

Mam tak mało wiedzy na temat wystaw, że aż mnie to zaciekawiło...
__________________


Last edited by Rona; 17-05-2011 at 10:22.
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 10:13   #6
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
A to gospodarz ringu zwyczajowo pomaga sędzi w czasie sędziowania i współ-ocenia? O ile pamiętam, to sędzia Anatolij Zhuk, który dotychczas najrzetelniej opisał zalety i wady naszej suczy nie korzystał z "pomocy"?
"Gospodarz ringowy to członek personelu ringowego odpowiadający za porządek i płynne przeprowadzanie oceny w ringach. Do zadań gospodarza ringowego należy sprawdzenie czy na ringu znajdują się wszystkie wymagane akcesoria do przeprowadzenia wystawy (np. tabliczki z numerami lokat itd.), zapraszanie na ring wystawców zgodnie z harmonogramem, sprawdzanie czy wystawca ma przyczepiony numer zgodny z wprowadzonym psem. Gospodarz ringu może podejmować różne decyzje wyłącznie po uzgodnieniu z sędzią."

Komus sie pomylilo gospodarzowanie z asystowaniem.....

A sedzia - pewnie byl przyzwyczajony do nadmiernej gadatliwosci ludzi w ringu.... Tu komentowal gospodarz, ale bylam na wystawach, gdzie podobnie wymadrzal sie sam wystawiajacy (oczywiscie na temat psa konkurencji)...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 10:21   #7
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
ludzi w ringu.... Tu komentowal gospodarz, ale bylam na wystawach, gdzie podobnie wymadrzal sie sam wystawiajacy (oczywiscie na temat psa konkurencji)...

Chyba zaczynam jeszcze lepiej rozumieć dlaczego nie jeżdżę na wystawy
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 10:23   #8
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
A w wilczakach jeszcze i tak jest spokojnie... Na serio trudno sie dziwic sedziom, ze na gadanie przestaja reagowac agresja...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 10:31   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Może odezwie się Aga, która w ringu gospodarzowała i (z tego co słyszałam, bo osobiście się na ringu nie spotkałyśmy) robiła to z dużą klasą. Osobiste doświadczenia z przebiegu tej pracy będą ciekawe i pozbawione teoretyzowania
Z drugiej strony, kiedyś Pavel zapytał czemu nikt nie zgłosił na wystawie zaobserwowanej nieprawidłowości, można postawić takie samo pytanie: dlaczego nikt nie zaprotestował oficjalnie przeciwko łamaniu etykiety gospodarza ringu?
Pytanie jest retoryczne, odpowiedź chyba wszystkim znana
Pozostaje jedynie wniosek, że ów gospodarz sam sobie wizytówkę wystawił, pokazując taką "małość" i kompletny brak jakiejkolwiek klasy i profesjonalizmu. Można by powiedzieć "wstyd", ale wątpię czy ktoś taki wie co to wstyd. To jak z sędziami: jedni (w większości, na szczęście) przychodzą do pracy w ringu eleganccy, pachnący, a inni zionący wczorajszą popijawą;/ Są i tacy i tacy, samo życie.

p.s. mój komentarz oczywiście nie ma nic wspólnego z żadnym psem, bo nawet nie znam stawki rzeczonej wystawy Odniosłam się jedynie do opisywanej sytuacji.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 17-05-2011 at 10:33.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 10:33   #10
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
A w wilczakach jeszcze i tak jest spokojnie... Na serio trudno sie dziwic sedziom, ze na gadanie przestaja reagowac agresja...
To jak reagują? Ignorują, czy dla świętego spokoju wpisują do karty, to co słyszą?

Mały OT wystawowy: ostatnio ktoś na Błoniach spytał mnie ile kosztuje przygotowanie wilczaka do wystawy.... Z początku nie rozumiałam pytania, ale okazało się, że chodziło o koszty kosmetyków, wynajęcia fryzjera i (sic!) wizażysty Podobno naprawdę dobry wizażysta jedzie na wystawę i do samej oceny czuwa na wyglądem psa... Dla owczarka collie potrafi to być koszt 200-800 zl. Jeśli potem jakiś sprytny gospodarz ringu albo inny konkurent szepnie skutecznie słówko sędziemu...
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 10:39   #11
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Może odezwie się Aga, która w ringu gospodarzowała
Która Aga????
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 10:42   #12
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Która Aga????
Graba
A pytanie o koszty fryzjera proszę kierować bezpośrednio do mnie, ew. do Basieka od Barsy, bo to ona, jak pamiętamy, zatrudniła się jako wolontariuszka w cheyowym zespole pijarowym
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 11:35   #13
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

W Jeleniej Górze wygrał AMORE MIO!
Myślę, że ten wątek można potraktować jako szczególną formę podziękowań dla Danieli za przeprowadzenie darmowych badań polskich wilczaków na DM. Można go wydrukować i włożyć do kolejnej koperty z próbką DNA!
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 11:36   #14
jacekjg
Junior Member
 
jacekjg's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Jelenia Gora
Posts: 281
Default

Pomyłka gospodarzem ringu była Shaluka.
Byliśmy już na niejednej wystawie i również u tej sędziny ale to co było w Jeleniej pozostawia bardzo duży niesmak.W klasie baby również
jacekjg jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 11:41   #15
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
p.s. mój komentarz oczywiście nie ma nic wspólnego z żadnym psem, bo nawet nie znam stawki rzeczonej wystawy Odniosłam się jedynie do opisywanej sytuacji.
Tym bardziej moje komentarze.... nawet nie wiem kto sędziował, ani kto był gospodarzem ringu, bo rozumiem, że jednak nie Graba? Skomentowałam tylko post Daniela....

Pewnie dlatego, że nie inwestuję w wystawy takie sytuacje nawet dość mnie śmieszą, bo pokazują "umowność" wyników...
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 11:44   #16
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
W Jeleniej Górze wygrał AMORE MIO!
Myślę, że ten wątek można potraktować jako szczególną formę podziękowań dla Danieli za przeprowadzenie darmowych badań polskich wilczaków na DM. Można go wydrukować i włożyć do kolejnej koperty z próbką DNA!
A co ma Daniela i jej pies wspólnego z nieeleganckim zachowaniem gospodarza ringu?
To raczej Shaluka oddała jej niedźwiedzią przysługę , bo Amore Mio pewnie wygrałby bez jej "podchodów" . Wszyscy wiedzą, że to piękny pies!

PS Mało tego, skłonna jestem przypuszczać, że Amore Mio nie wygrał wystawy w podzięce za darmowe badania Danieli, hihi.
__________________


Last edited by Rona; 17-05-2011 at 11:56. Reason: PS
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 11:53   #17
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
rozumiem, że jednak nie Graba?
Nie, Graba po swoim gospodarzowaniu zbiera ze WSZYSTKICH wystawiających stron podziekowania, stąd pozwoliłam sobie Agę przywołać jako przykład.
Jeśli wystawcy (bez wzgledu na "wyznanie hodowlane") dziękują za dobrze przygotowany ring, sprawną organizację, miłą atmosferę, dbałość o czytelne i rzeczowe (bez błędów m.in) opisy oraz o samych wystawców już na ringu i oczekujących na swoją kolej poza ringiem, to ja wierzę, że takie wyrazy uznania są zasłużone a nie zaistniały jako przejaw kurtuazji.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 11:58   #18
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie, Graba po swoim gospodarzowaniu zbiera ze WSZYSTKICH wystawiających stron podziekowania, stąd pozwoliłam sobie Agę przywołać jako przykład.
Jeśli wystawcy (bez wzgledu na "wyznanie hodowlane") dziękują za dobrze przygotowany ring, sprawną organizację, miłą atmosferę, dbałość o czytelne i rzeczowe (bez błędów m.in) opisy oraz o samych wystawców już na ringu i oczekujących na swoją kolej poza ringiem, to ja wierzę, że takie wyrazy uznania są zasłużone a nie zaistniały jako przejaw kurtuazji.
Pewnie, klasa wszędzie mile widziana. Tylko niejasno napisałaś.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 12:01   #19
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ale już chyba wyjaśnione, mam nadzieję.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 12:17   #20
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

A moze ktoś podałby - z łaski swojej - wyniki wystawy ????
szasztin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org