Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-03-2009, 22:43   #41
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Tak to už Affi neuvidí vinohrad ani z rychlíku, zatím jí nikdy nic nebylo, naštěstí to nežere po kilech. No už si ani nezobne, děkui za informaci.
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2009, 10:44   #42
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Jats, ja myslim ze zas prehanat to netreba, ked nahodou zobne tak nepanikarit, len davat pozor na vacsie mnozstva hrozna a nenechavat susene hrozienka pohodene volne na dosah psov.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2009, 11:16   #43
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Granule jedenkrát týdně nevím, ale my dáváme jednou denně maso jednou granule a jednou maso s něčím nebo i něco bez masa, ale ty granule mi přijdou jako doplněk fajn. Je to rychlé, když mám třeba 20 min. na to vytáhnout psa ven a nakrmit. Navíc k tomu cestování je to taky ideálka a ikdyby jedenkrát týdně, tak si člověk zkusí, jestli je hafan ještě žere.
Můžete mi prosím vysvětlit, čím granule jednou za čas škodí? To jsem nevěděl a taky to nějak nechápu.
K tomu průjmu... možná jsem jednou za týden přehnal, ale ikdyby, tak ten pes se z toho dostává sám během jednoho dne. Jenom kontroluju, jestli v tom není krev nebo hnis a podobně.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2009, 21:45   #44
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

no s těmi granulemi je to asi tak jak kdybys jedl celý týden salát a pak si v neděli dal pěkně mastnou husu se zelim...taky to přežiješ ale dobře ti nebude a přinejmenším budeš nafouklej jak žaba a bude ti těžko
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2009, 22:07   #45
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Jak psal Jeník - jak průmyslově vyráběná strava, tak strava přírodní (syrová, chcete-li) je trávena tělem jinak. Tělo se trávení jednoho druhu potravy dokonce potřebuje nějaký čas přizpůsobit (uvádí se 14 dní až 1 měsíc). Pokud se potrava střídá, tělo je nuceno se neustále přizpůsobovat jinému typu trávení a to velmi zatěžuje slinivku. Ovšem co jednomu psu navenek zdánlivě nevadí (ale ještě vůbec to neznamená, že mu to prospívá), u druhého může způsobit až chronické onemocnění slinivky a následnou nutnost doživotní diety a dotování trávících enzymů...

Nevím, co je na granulích jako doplňku prospěšného? Vše, co je v granulích tělu užitečné, se dá najít v "přírodní" alternativě.
Pocit, že nedám-li svému psu alespoň několikrát týdně (měsíčně) granule, tak mu způsobím nějaký potravní deficit, je jen výsledkem kvalitní mediální masáže, jak jsou granule pro naše psí společníky životně nezbytné...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 15:56   #46
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak to chápu, ale přesto kamkoliv jedu brát ssebou maso není až taková sranda Občas jsou granule dobré k řešení podobných situací.
Když mixování některým psům nedělá dobře, neřešily by to granule pro citlivější trávení?
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 18:11   #47
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Mražené kuře nebo slepice se dá koupit v každém vesnickém konzumu. A pokud jedu autem, mám termobox, do kterého se mi vejde maso pro 3 psy na týden.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 19:32   #48
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tak to chápu, ale přesto kamkoliv jedu brát ssebou maso není až taková sranda Občas jsou granule dobré k řešení podobných situací.
Když mixování některým psům nedělá dobře, neřešily by to granule pro citlivější trávení?
Naši psi jsou krmení pouze syrovým ale jako alternativu při cestlování dobře snášejí konzervy. Nedoporučuju takové ty typu "kousky masa" , spíš masovou drť nebo masové salámky či tlačenky. I ty obsahuj maso v přijatelné podobě.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 19:50   #49
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Naši psi jsou krmení pouze syrovým ale jako alternativu při cestlování dobře snášejí konzervy. Nedoporučuju takové ty typu "kousky masa" , spíš masovou drť nebo masové salámky či tlačenky. I ty obsahuj maso v přijatelné podobě.
Zrovna s masovými konzervami mám jen špatné zkušenosti. Ale určitě je to pes od psa..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 19:52   #50
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Mražené kuře nebo slepice se dá koupit v každém vesnickém konzumu. A pokud jedu autem, mám termobox, do kterého se mi vejde maso pro 3 psy na týden.
Věř, že i ve větším městě v neděli nic nekoupíš (myslím typu "kuře"), auto nemám takže termobox nehrozí. Většinou jsem ráda, že unesu už tak dost nadupanou krosnu..bez mraženého masa..Vždy je to o možnostech konkrétního člověka..jistě, do určité míry také o pohodlnosti.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 21:13   #51
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Existují nějaké granule bez konzervantů vyráběné šetrnou metodou - jsou poměrně drahé a mají velmi krátkou trvanlivost, ale pro organizmus psa jsou mnohem šetrnější, než ty klasické (vyzkoušeno na jednom pejskovi z mého chovu, který se po granulích spolehlivě po..., ale jakmile je krmen přirozeně, může "stláskat" cokoli). Název si bohužel nepamatuji
Taky by mělo být na trhu nějaké sušené maso (prodávané ve velkém balení - nejen jako pamlsky, které jsou běžně k dostání), ale zatím se mi nepodařilo prodejce vypátrat (maso koupil svým boxerům známý ze cvičáku a velmi si je pochvaloval - jak kvalitou, tak cenově. Bohužel - nějak není schopný mi donést etiketu z onoho balení...).
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 21:23   #52
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Krmivářství je docela věda a né experiment. Souhlasim s Helenou. Granule nedávám a kvůli jednomu dni nebudu zatěžovat psa jinou stravou, to raději uděláme hladovku. Pokud se jedná o více dní, tak souhlasim s Pavlem, protože mi maso vydrželo v termotašce celý týden. Jediné co střídám, tak jsou přílohy (rýže, kolínka, ovesné vločky)
Je něco jiného, pokud se zvíře krmí stále jedním typem potravy (třeba granule). Jakýkoli přechod od normálu znamená zatížení organismu a ve vývojových fázích ("se to rovná") ztráta! Samozřejmě, že si s tím zvíře umí poradit, ale...
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 21:38   #53
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Koukám, že než nalovim písmena, tak Helena stihla další příspěvek. I tak souhlasim, jen si myslím, že je lepší a i levnější krmit masem.
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 21:56   #54
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by jired View Post
Koukám, že než nalovim písmena, tak Helena stihla další příspěvek. I tak souhlasim, jen si myslím, že je lepší a i levnější krmit masem.
...až tak bych nevěřila tomu, že krmení masem vyjde levněji..Pokud by šlo čistě a jen o maso, tak ano, ale pokud má mít pes stravu vyváženou, se všemi doplňky, energií atd., zkrátka vším, řekla bych, že finančně se to vyrovná, nebo budou rozdíly jen minimální.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 23:34   #55
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
...až tak bych nevěřila tomu, že krmení masem vyjde levněji..Pokud by šlo čistě a jen o maso, tak ano, ale pokud má mít pes stravu vyváženou, se všemi doplňky, energií atd., zkrátka vším, řekla bych, že finančně se to vyrovná, nebo budou rozdíly jen minimální.
No tak to bych s Tebou silně polemizoval. Firma, které vyrábí granule dojede na jatka, kde nakoupí konfiskát za skoro stejnou cenu, jako Ty, když si tam přijedeš. Ten potom namele a uvaří, čímž v něm zničí většinu cenných látek a vitamínů. Ty pak zase někde nakoupí a přimíchá je zpátky do krmiva. To vše stojí lidskou práci, energii a stroje. Takže samozřejmě, že průmyslové krmivo vyjde dráž, než krmení syrovým masem.
pochopitelně nemluvím o srovnání, když majitel psa nakupuje masu pro psa v supermarketu. Mne vyjde průměrně měsíčně krmení jednoho psa včetně všeho, co mu dávám k masu na cca 250 Kč (mám 3 psy, takže je to zprůměrováno). Denní dávka tedy cca 8 Kč.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2009, 23:51   #56
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
No tak to bych s Tebou silně polemizoval. Firma, které vyrábí granule dojede na jatka, kde nakoupí konfiskát za skoro stejnou cenu, jako Ty, když si tam přijedeš. Ten potom namele a uvaří, čímž v něm zničí většinu cenných látek a vitamínů. Ty pak zase někde nakoupí a přimíchá je zpátky do krmiva. To vše stojí lidskou práci, energii a stroje. Takže samozřejmě, že průmyslové krmivo vyjde dráž, než krmení syrovým masem.
pochopitelně nemluvím o srovnání, když majitel psa nakupuje masu pro psa v supermarketu. Mne vyjde průměrně měsíčně krmení jednoho psa včetně všeho, co mu dávám k masu na cca 250 Kč (mám 3 psy, takže je to zprůměrováno). Denní dávka tedy cca 8 Kč.
...to se mi až nechce věřit!
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 00:06   #57
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

O výrobě granulí není pochyb.
Mám jen jednoho psa a prozatím mě stojí do 400 Kč ve žrádle za měsíc. Asi nemam až tak dobrý zdroje na maso, ale za to si můžu sám, že se nechodim ptát přímo na jatky. Alespoň si dám úkol
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 05:42   #58
hybl
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Tvorovice
Posts: 19
Send a message via ICQ to hybl Send a message via Skype™ to hybl
Default

Ty lisovane granule prodava baron.cz a ja krmim vetamix.cz, kteri to zadarmo dovezou az do domu a 1kg od cca 14,-. A micham to syrove prihrate v mikrovlnce s nejakou prilohou a dva psi maji kilovku na den.
hybl jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 06:53   #59
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Některé maso od Vetamixu vyjde i pod 10Kč /kg, mají např. i 20kg bloky, ty jsou nejlevnější. Využívám je, protože mám psů hodně, takže jeden blok mám třeba jen na dva dny. Ale zase jim k tomu beru i ty dražší, takže se to zprůměruje .
Takže i já se pohybuji cca na sumě na jednoho pejska , kterou psal Pavel.
Vitamíny + minerály jim dávám formou prášku zamíchaného do jídla. Je to to samé, co se sype do toho maglajzu, ze kterého se vyrábí granule. Takže pejsek živený "klasicky" o nich nepřijde.
Navíc- já chci, aby moji hafíci měli každý den trochu jiné jídlo, jinou chuť..... Mně by se taky nelíbílo jíst pořád tu samou krmnou dávku .
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-03-2009, 06:54   #60
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ten vetamix vozí zdarma, ale jen,pokud si objednáš 50 kg,takže se to chce domluvit ve více lidech,pokud nemá člověk tak velký mrazák. taky ted nekrmím granulemi vůbec,chce to obrazit pár řeznictví,v jednom mají laciné kuřecí hřbety,někde morkové kosti,jinde třeba držtky. jednou týdně se udělá nákup. granule z barona mi žrát po určitě době nechtěla,ale jak jsem psala na granule jsem se vykašlala.z barona jsem si objednávala masité konzervy,s těmi jsem spokojená a na cesty ideální alternativa.když jsme někde pryč,tak mi čuba stejně moc žrát nechce,tak si počká na doma....a krmení masem není vůbec pracnější,vytáhnu zmrzlý hřbet a potom jí ho předhodím....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org