Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-01-2007, 18:58   #21
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Dziś na spokojnie obejrzałam stronkę hodowli w Szkocji i trochę włos mi się zjeżył...
Oto pospieszne tłumaczenie fragmentu...

(…) Moim zdaniem wilczaka nie powinien posiadać nikt, kto ma małe dzieci albo inne domowe zwierzątka. Jednak jeśli rozważasz nabycie wilczaka jako ulubieńca domowego dobrze byłoby abyś mógł odpowiedzieć TAK na następujące pytania.

Czy kochasz wilki?
Czy masz już innego psa?
Czy mieszkasz na wsi?
Czy w twoim domu nie ma małych dzieci?
Czy jesteś gotów maszerować codziennie 2/3 mile nawet w deszczu, ulewie i upale?
Czy masz murowany kojec z dużym wybiegiem?
Czy jesteś cierpliwy i potrafisz postawić na swoim?

Jeśli odpowiedziałeś TAK na wszystkie te pytania, byłbyś odpowiednim właścicielem wilczaka. W przeciwnym razie zastanów się jeszcze raz. A oto powody:

Twój wilczak bezwzględnie wymaga towarzysza, gdy będziesz musiał go zostawiać samemu od czasu do czasu, a on nie będzie miał towarzystwa innego psa, BĘDZIESZ wracał do zdemolowanego domu, wierz mi!
Jeśli mieszkasz w mieście, zapomnij na razie o wilczaku, chyba że jesteś w stanie zapewnić mu wymagającą ilość ruchu i trzymać go z dala od dzieci, kotów, małych psów itd. Murowany kojec jest w mojej opinii także absolutnie konieczny, bo drewniany zostanie natychmiast przegryziony podobnie jak wszelkie liny i smycze, gdy zechcesz go przywiązać. One potrafią gryźć z podwójną siłą ONów, więc nie zabierze im to dużo czasu. Długi mocny łańcuch jest też niezbędny na te sytuacje, gdy zależy ci, żeby dom służył wyłącznie ludziom.
O, i jeszcze jedna ważna rzecz. One BĘDĄ uciekać jeśli da im się nawet cień szansy i będą zabijać inne zwierzęta, więc mocny łańcuch jest koniecznością.
Proszę, rozważ moje rady i zalecenia, która mam nadzieję pomogą ci podjąć właściwą decyzję czy wilczak jest dla ciebie odpowiedni, czy raczej nie jest….


Agnieszko, Marzenko, czy Bingo i Trejsi jeszcze żyją, czy wasze wilczaki już je zagryzły?


W dodatku podał w linkach, że wolfdog.org jest serwisem brytyjskim....
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2007, 19:04   #22
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

buahahahah!
to jest smieszne w sumie
(ironia)

Quote:
Originally Posted by Rona

Agnieszko, Marzenko, czy Bingo i Trejsi jeszcze żyją, czy wasze wilczaki już je zagryzły?
wlasnie...
zapoamnialam Wam napisac...
Garuda zagryzla Trejsi, a jej nerki wyciagnela przez nos...
To bestia!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2007, 19:11   #23
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

i posle takich tekstow liudzi dziwa sie i dostaja szoku kiedy powies ze masz ...wilczaka (tu gadami o super ciwilizowanym kraju-UK).
ale wedlug mnie ten glupek poprostu zrobil 1 duzy blad. t.z. on chcial napisac o wolf&dog mix, ale uzywal slowa wolfdog, i dla tego wszystkie teras beda myszliec ze CSV i SV sa takie nie bespieczne.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2007, 19:29   #24
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Zaczynam bać się o moje koty, szczególnie o Felka z którym Ereshka uwielbia spać
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2007, 00:06   #25
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Biedna Warszawa.. tu tyle tego zla sie zaleglo
A serio to gosc mnie wkurzyl.. nie protestuje jak dzieciaki bawiace sie w wirtualne adopcje czy wirtualne hodowle siegaja bez pytania po moje zdjecia. Sama kiedys bylam dzieckiem i bardzo chcialam psa.. tylko inne czasy byly i internet sie jeszcze nie narodzil...wiec i pomysly byly inne ;P W takich przypadkach zupelnie nie "zauwazam" lradziezy zdjec. Ale jak jakis oszolom zaczyna lansowac swoje chore przedsiewziecia, uzywajac do tego m.in foty Cheya to krew mnie zalewa...
Bo to nie jest zaden mix ani hybryda i nie zycze sobie aby jego wizerunek reklamowal czyjes popaprane urojenia
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2007, 02:23   #26
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Gaga-jak to???

Rona oj no wiesz..... Varg jest tak wściekłym i nienawidzącym wilczakiem, że Binga musimy trzymać w domku obok, bo inaczej w mignienie oka byłby rozszarpany....a już nie wspomnę co się stało z żółwiem i rybką.

Co za fatalny świat , to smutne, że niektórzy patrzą tylko w jedną strone i jeszcze złą na dodatek.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2007, 23:21   #27
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ano Napisalam do goscia i mam nadzieje, ze usunie moja fote. Co ciekawe jak sie na fotke kliknie to przechodzi sie do opisu czw w Wikipedii....
Odpadlam...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2007, 03:41   #28
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Hmmm, ale o czym Ty mówisz? Chyba po prostu jestem nie w temacie. Kto Ci podkradł foty Cheya?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2007, 09:05   #29
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

prosze bardo, gosc przerobil przes kilka dni strone, ale fotka cheo nadal jiest
http://www.hebrideanwolfdogs.com/resources.html

tu


a adres tak, podana wikipedia pod ta fotka.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2007, 01:18   #30
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Ach.....to bosko .
Kradzież i tyle-wstrętne.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2007, 02:01   #31
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

No...., HighlandWolf już się poprawił (podejrzewam interwencję albo interwencje ? ),

Cheitanek zniknął z reklamy 'speluny" , jego własny szczeniak przestał był czweweczkiem i został przemianowany na zwykłego, prostego "wilczaka", zniknął link do wolfdoga, a w tekście pojawiło się rozróżnienie na wilczaki wysokoprocentowe i rasy dla początkujących - saarlosy i czeskie wilczaki.

Przy odrobinie szczęście może szaleni miłośnicy wilczych genów nie skojarzą czeskich wilczaków z czechosłowackimi
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2007, 11:47   #32
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

i jiescze dodam, ze ten gosc wykasuej posty z ksiagi gosciow.

bo mojiego i gagi posta nie ma.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org