Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-02-2005, 17:17   #21
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

czekam!
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 15:07   #22
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
pałac.. stawy...!!!!
Eh muszę bronić Białegostoku i Suprasla
U nas jest i Pałac Branickich (Białystok) otoczony stawami, z których część już niestety nie istnieje (kiedyś w Bi-stoku była wystawa pokazująca nasze miasto z epoki baroku - pokazano bardzo ciekawą makietę, którą zresztą mój Tato robił i tam było wszytko pokazane, m.in. to, że kiedyś w Białymstoku stawów było o wiele, wiele więcej), no i Pałać Bucholca w Supraslu, gdzie jest obecnie Liceum Plastyczne. Śliczna szkoła, starsznie zazdoszczę Bratu, że się w niej uczy Zresztą jak się wszytko uda to sama też spróbuję się tam dostać.
Jeszcze trochę można by wymienić.... Jednak to nam nie zastąpi Puszczy, chociaż ona nie jest aż tak bardzo daleko od nas, ale jednak.

Wiecie co, właśnie na TVP3 pokazują wilki z Białowieży...
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 15:09   #23
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
Dzięki za zaproszenie, tylko widzisz...jakby trochę za daleko na tę pore roku.... Może gdzieś bliżej wyskoczymy na 2-3 dni w przyszłym tygodniu. Wiem, że tam u Ciebie jest naprawdę pięknie. Kilka lat temu mój mąż brał udział w badaniach przepływu Narwii, cała ekipa mieszkała przez kilka tygodni w pałacu w Kurowie. Od tego czasu wciąż chce wracać w te okolice ...
Byście się wybrali z Tiną?
Znam to uczucie, kiedy się było i chce wracać, cały czas...
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 15:44   #24
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Eh muszę bronić Białegostoku i Suprasla
U nas jest i Pałac Branickich (Białystok) otoczony stawami, z których część już niestety nie istnieje (kiedyś w Bi-stoku była wystawa pokazująca nasze miasto z epoki baroku - pokazano bardzo ciekawą makietę, którą zresztą mój Tato robił i tam było wszytko pokazane, m.in. to, że kiedyś w Białymstoku stawów było o wiele, wiele więcej), no i Pałać Bucholca w Supraslu, gdzie jest obecnie Liceum Plastyczne.

Bron bron
Ale...
Ty praktycznie mowisz w czasie przeszlym ze byly stawy (tzn duzo stawow), kiedys byla makieta no i palac ale teraz jest szkola
Chle wiem wredna jestem
Zartuje
Kazde miasto i okolice ma jakies uroki
Ale mi i tak najbardziej podoba sie puszcza morze i gory A ja z tych rzeczy nie mam nic jedynie stawy
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 15:44   #25
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Byście się wybrali z Tiną?
Raczej nie, ma teraz cieczkę, byłby kłopot jej pilnować...

A pałac Branickich faktycznie piękny. Teraz tam chyba jest Akademia Medyczna? Najbardziej podobały mi sie kręte schody w głównym hallu. Kiedy tam byłam pomyślałam sobie, że przyszli lekarze powinni chodzić na zajęciach (albo przynajmniej na egzaminy i in. uroczystości ) w perukach, krynolinach, itd. żeby się dopasować do otoczenia
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 16:10   #26
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

teraz jest tam przeprowadzana renowacja, także otoczenia (głównie posagi). Zasadzono takze żywopłot, by odtworzyćlabirynt, który był tam za czasów Branickiego.
Może Pałac i piękny, ale panie w dziekanacie nieee... Byłam tam raz załatwićpewnąsprawe i .... odsyłąno mnie w 3 miejsca, wszędzie musiałam czekać, ażpanie przestanąplotkowac i zechcą zwrócićna mnie uwagę.. a na końcu znów do dziekanatu heh.. a stamtąd do tablicy ogłoszeń!!
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 18:50   #27
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana
Ty praktycznie mowisz w czasie przeszlym ze byly stawy (tzn duzo stawow), kiedys byla makieta no i palac ale teraz jest szkola
Niestety ze stawów zostały tylko szczątki
A makietę jeszcze można chyba obejrzeć...
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 18:52   #28
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

leśniczyna - to są właśnie ciemne strony Białegostoku. Ludzie - nie wszedzie, rzecz jasna - wclae nie są bardzo sympatyczni i czesto nie potrafią docenić miejsca, gdzie mieszkają/pracują itd. Hmm być może gdzieś indziej jest podobnie. Ale tutaj to jest bardzo widoczne

Rona - tak, teraz jest tam Akademia Medyczna. I faktycznie budynek jest niezwykle stylowy... Jego wnetrze itd.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 19:33   #29
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Agnieszka
Ludzie - nie wszedzie, rzecz jasna - wclae nie są bardzo sympatyczni i czesto nie potrafią docenić miejsca, gdzie mieszkają/pracują itd. Hmm być może gdzieś indziej jest podobnie. Ale tutaj to jest bardzo widoczne .
E tam, chyba żartujesz Wyjątkowo sympatyczni są w tamtych okolicach: gościnni, serdeczni, otwarci... Panie w dziakanatach są wszędzie takie same, z małymi wyjątkami. Ostatecznie, ktoś musi rządzić uczelnią
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 19:52   #30
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

W takim razie ciesze się, że spotakaliście sympatycznych ludzi
Różnie bywa, po prostu ;p
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2005, 00:13   #31
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default


w Białowiezy ludzie sa goscinni, serdeczni taak i bardzo ciekawi pod wzgledem mowy, zachowania, ubioru.. zwyczajow..
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2005, 00:25   #32
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
czekam!
Z tego czekania to chyba nici
Ksiazki nie moge znalezc
W tamtym roku bralam udzial w konkursie o Parkach Krajobrazowych Dolnego Śląska i mialam duuuzo karteczek do nauczenia i pamietam ze Stwy Milickie tez byly I bylo jakie rosliny tam wystepuja i jakie zwierzeta sa
Ale uswiadomilam sobie ze ostatnio robilam porzadek w pokoju (dziwne ) i kartki poszly sie palic
Wiec musze albo ksiazke znalezc albo poprosc nauczycielke ktora mnie prowadzila do konkursu mi cos dala
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2005, 09:12   #33
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

I pomysleć, że ja w tamtym roku w ...maju chyba... spędziłam około 9 dni w Białymstoku
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2005, 22:19   #34
Trustno1
Junior Member
 
Trustno1's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 85
Default

A ja w Bialymstoku zyje od urodzenia i nie narzekam.... Chcialabym tylko wilczaka spotkac...

A moja kolezanka widziala Bisu i mówi do mnie, ze wilka widziala. Ja na to, ze to pies, wilczak, krzyzówka. A ona nadal "ale to byl WILK"
Trustno1 jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org