Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-10-2009, 09:43   #61
sodo
Junior Member
 
sodo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Chtelnica
Posts: 11
Default

no mam tu z toho riadny mis ams raz hovorí niekto tak druhý inak, dakujem oskarovi ze vlastne namiesto mna sa snazi usmernit temu k tomu coho s atýka a v com by som rad mal jasno,a myslim ze aj iný ludia v tom chcu mat jasno. moj dojem je teraz taky ze mlady chovatelia alebo amjitelia psov, co by radi chovali nevedia co si vlastne mozu dovoli resp. ze si mozu dovolit vsetko pokial s tým bude druha strana suhlasit.
moze mi niekto povedat ze mam sa informovat najprv v klube so zodpovedným, (a ked pride k tomu ze budem mat chovnu suku urcite pojdem) ale chcel som len vyuzit moznost dostupnosti informacii cez internet co je jednoduchsie a casovoa financne vzhodnejsie.
nuti am to hladat chyby a riesenia. ma KCHCSV SR nedostatky alebo ma medzeri v stanovách a iných dokumentoch týkajucich sa chovu? alebo su to len chyby v doslednosti alebo kontrole ci uz psov alebo chovatelov? toto su veci ktoré sa podla mojho daju zmenit, ak sa niekomu pravidal nebudu pacit nikto ho neniti chovat toto plemeno!!!!!! samozrejme ze treba zemny logicky odovodnit ze su len pre prospech ci uz chovatelov alebo samotneho plemena. A co je väčší dovod ako prospech plemena a spravne fungovanie organizacie ktore je garantom a zodpúovedným čislo 1!!!!! Ak niekto chce v beznom zvote neico robit vzdy je obmedzeny pravidlami nie? ci uz je to skola, praca, alebo len obycajny zivot v rodine.
a hlavne ,aby som tolko neobkecaval, unika mi logika! krizi sa podla mna V SULADE S DAN7MI PREDOPISMI lebo sa chce dosuihnut ideal standardu-zdravie+povaha+exterier+++neviem co.viem ze sa tu bavim o kvante ludi ale preto by mal kadý vźdy nieco podobne ako toto co som nasiel ja na internete oznamit kompetentným nech sato presetri normalne nie len sa roykecat maminternetovom fore, to som chcel dosiahnut. .preco potom je nieco ako chovatelský plan kontrola chovu poradca chovu, a pod. veci? mali by byt predsa respektovaný!
a co sa týka rozporopv medzi zahranicim a namy aj to su veci podla mna ktoré sa daju zmenit nie? sme zakladatelom spolu s ceskou republikou,a sme garantom, ak niekto chce mat niekde psa tak mu prikupe predlozme papier s jeho povinnostamia zodpovednostou ktorých porusenie moze byt nejakým sposobom sankciovatelne! a udajme tieto poziadavkz co zmeny ciajko to nazvat aj vyssie do F.C.I(nieco podobne ako som pochopil z clanku od Margo Peron)
aq chcekl by som hlavne aby o takýchto veciach bolo hovorene otvorene aj na stretnutiach ci schodzach kde su ludia ktorý sa mozu k tomu vyjadrit popripade predlozit nazor klubu a pri anjlepsm pristupit k oficialnym zmenam tam kde treba.
sodo jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 10:35   #62
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Přesně tak. Ideální stav: všude povinný rtg a pokud možno identická bonitace. Jenže to je utopie.........
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 11:40   #63
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

stále nebola zodpovedaná otázka - na základe čoho bola udelená tá výnimka? nemá to náhodou odobriť aj klub, že "áno, je to nechovný pes, ale veľmi jeho krv potrebujeme, preveríme, či je zdravý a vyberieme mu vhodnú partnerku, budeme to sledovať" a nie niekto si povie "ja chcem s týmto psom kryť a aj budem a už dáko si výnimku vybavím". či to je len moja naivná domnienka?

ja ako začínajúci chovateľ mám veru zmiešané pocity a neviem, či toto je správny smer, ktorým by sa plemeno malo uberať. už sa teším na schôdzu KCHČsV SR a dúfam, že tieto veci tam budú prejednané a niečo sa aj porieši.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 11:56   #64
hucko
Junior Member
 
hucko's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Trnava
Posts: 4
Default

Elar, máš recht!!!
hucko jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 12:33   #65
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
nemá to náhodou odobriť aj klub
Lenze Edit chova v Madarsku, platia pre nu pravidla v Madarsku a nas klub do toho nemoze povedat nic, tak ako nemoze povedat nic na to co robia v Taliansku, Francuzsku atd. Ak si v Madarsku vybavovala povolenie, tak to schvalovali madarske prislusne organizacie...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 13:30   #66
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
stále nebola zodpovedaná otázka - na základe čoho bola udelená tá výnimka? nemá to náhodou odobriť aj klub, že "áno, je to nechovný pes, ale veľmi jeho krv potrebujeme, preveríme, či je zdravý a vyberieme mu vhodnú partnerku, budeme to sledovať" a nie niekto si povie "ja chcem s týmto psom kryť a aj budem a už dáko si výnimku vybavím". či to je len moja naivná domnienka?
Odpovím jako chovatel. Pokud si z jakéhokoli důvodu vyberu psa s P14 a budu žádat Klub o vyjímku, vyberu si ho SAMA. Pokud vyjímku dostanu, já budu ten, kdo bude za narozená štěňata odpovědný. Já pro ně budu shánět majitele a ponesu případná rizika během jejich celého života. Jméno mé chovatelské stanice ponesou a mě budou dělat pozitivní či negativní reklamu. Kdybych dotala "befelem" od Klubu - nakryj svo fenu psem P14, těžko na to přistoupím.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 13:41   #67
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Odpovím jako chovatel. Pokud si z jakéhokoli důvodu vyberu psa s P14 a budu žádat Klub o vyjímku, vyberu si ho SAMA. Pokud vyjímku dostanu, já budu ten, kdo bude za narozená štěňata odpovědný. Já pro ně budu shánět majitele a ponesu případná rizika během jejich celého života. Jméno mé chovatelské stanice ponesou a mě budou dělat pozitivní či negativní reklamu. Kdybych dotala "befelem" od Klubu - nakryj svo fenu psem P14, těžko na to přistoupím.
myslela som v spolupráci s chovateľom, na základe vzájomnej dohody. ani ja by som nechcela, aby mi do toho nejak extra kecal klub, ale ak ide o takú vec ako nechovný pes, myslím, že tá komunikácia je tam nutná.

hold, medzinárodná soplupráca by IMHO mala byť samozrejmá v takýchto prípadoch... ale to sú už predstavy ružového sveta...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 13:54   #68
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
myslela som v spolupráci s chovateľom, na základe vzájomnej dohody. ani ja by som nechcela, aby mi do toho nejak extra kecal klub, ale ak ide o takú vec ako nechovný pes, myslím, že tá komunikácia je tam nutná.
To je myslím nereálné. Iniciativa musí vzejít od chovatele. Jestli Edit Hrona chtěla použít, zažádala o vyjímku a byla jí povolena, bere veškerá rizika na sebe. Já osobně bych do toho asi nešla, svým způsobem edit obdivuju.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 23-10-2009 at 13:58.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 13:55   #69
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

to je ako pryklad:
ja to vidim len to, ze te ktere tu pisou ze zle uzyvat Hrona vidit LEN to P14 a viacej nic. Smutno, ked takie lude potom budet a chovat a budet pozerat len na P1 a viacej ne.
to uz je tmave buduce pro plemeno, ked budet takie chovatele na P1 a bez rozumu.
__________________

Last edited by wolfin; 23-10-2009 at 13:56. Reason: ps
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 13:57   #70
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
To je myslím nereálné. Iniciativa musí vzejít od chovatele. Jestli Edit Hrona chtěla použít, zažádala o vyjímku a byla jí povolena, bere veškerá rizika na sebe. Já osobně bych do toho asi nešla.
hmm no ako pes bez bonitacii, ked to musi mit na CZ, moze mit stenata? to tez je ako chovanie na psa ktery neni chovny.

p.s.
co ja chtela povedat. Moze pozrimi na to co same robimi, bo my tez nie si sviate ludia.
__________________

Last edited by wolfin; 23-10-2009 at 14:07. Reason: p.s.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 14:08   #71
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
hmm no ako pes bez bonitacii, ked to musi mit na CZ, moze mit stenata?
Mám pocit že musí mít bonitaci pro feny ze zemí kde je bonitace nutná.
Mimo to Mio už chovný je a všechny štěňata budou mít v rodokmenu záznam o jeho chovnosti.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 14:10   #72
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ale ja vôbec nepozerám len na to P14, ale celkový zjav a správanie sa psa... jeho vady, jeho plusy... nemám nič proti použitiu psa, ktorý nie je síce top, ale môže plemeno oživiť, ale osobne mi ide o toto:
-všetky vrhy crying wolf sú tu zapísané, okrem tohto - v ponuke šteniat
-majiteľ krycieho psa vyhlásil, že keď už je nechovný, použije ho v zahraničí a šteňa si dovezie späť a bude na ňom ďalej chovať, ako by sa nechumelilo...
a to je to čo mi vadí.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 14:11   #73
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

nie chovorilam o Mio, no ked uz napisala.
No krytje boli, ked pies NIE BOL chovny. a to nie robi problemu? pro mnie to je to samo ako chovanie na psa BEZ chovnosti. ( ps. ja nie vim mozno tak li robit na CZ, u nas na Litve ked pies neni chovny on nie moze kryt suki, chot do chovnost chybi jemu 3 dni)
no vidim, "to co moze udelat cezar, to proste liudia nie"
__________________

Last edited by wolfin; 23-10-2009 at 14:15. Reason: p.s.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 14:13   #74
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
ale ja vôbec nepozerám len na to P14, ale celkový zjav a správanie sa psa... jeho vady, jeho plusy... nemám nič proti použitiu psa, ktorý nie je síce top, ale môže plemeno oživiť, ale osobne mi ide o toto:
-všetky vrhy crying wolf sú tu zapísané, okrem tohto - v ponuke šteniat
-majiteľ krycieho psa vyhlásil, že keď už je nechovný, použije ho v zahraničí a šteňa si dovezie späť a bude na ňom ďalej chovať, ako by sa nechumelilo...
a to je to čo mi vadí.
a od koho takie info? ja teho nie vim.
no to je zle? nikt ti nie zmusi uzyvat takieho psa potom nebo kryt tako to suku? to kde je problem? te psy tez budet robit bonitaciu a uvidime ako vypadne. Moze pocekat a pozerat a nie robit apokalipsi z teho.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 14:16   #75
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

info je priamo od majiteľa krycieho psa. netají sa tým.
veď áno, možno to bude super vrh a krásne psy so super krvou a obohatia chov. mne osobne ide o to zamlžovanie, obchádzanie chovateľského poriadku a podobne... chov psov je aj risk a risk je zisk, možno v tomto prípade to tak bude.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 14:21   #76
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

ano uvidime, vis aka je genetika- moze od super krasnych psov byt monster, a od psov z niedostatkami roditsa velmi dobry a zaujimavy pes ktery bude dobry v chovu.
Uz tak jest. Ja to pockam a pozeram co vyrosne a potom uz budem hovorit je to zle nebo nie.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 14:50   #77
sodo
Junior Member
 
sodo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Chtelnica
Posts: 11
Default

sasa- A kto ma hovorit ak nie klub???????? garanta krajina povodu tak bude hovorit len p. Molnar a p. Rosik? to kde sme
sodo jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 15:15   #78
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Sodo, prepac ale tak to proste nefunguje. Keby to tak fungovalo, tak neni problem s Mutarami a podobne. My nemame ziadne prava voci zahranicnym klubom. Ak by ich aj niekto mal, tak by to bola SKJ, lebo ta je garantom plmena, ale ani ta ich nema. Tak ako nemozeme diktovat co musia psy splnit pre uchovnenie v jednotlivych krajinach, takisto im proste nemozeme diktovat ake vynimky smu a ake nesmu udelit. Co mozeme robit je spolupracovat so zahranicnymi klubmi a presviedcat ich, aby nasledovali nas priklad.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 15:42   #79
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

V zemich kde neni bonitace povina se v zadnem pripade vysledky nezapisuji do prukazu puvodu.
Muze byt pouzit pes i bez bonitace nebo i s kodem P14.
Co se tyce P14 za povahu vsichni dobre vime jak muze byt pes poskozen
jak chovatelskou komisi ,rozhodcim ale i figurantem.
Neco jineho kdyz pes dostane P14 za morfologicke vady.Takovi psi by v chovu nemeli co delat.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2009, 17:07   #80
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Sodo, prepac ale tak to proste nefunguje. Keby to tak fungovalo, tak neni problem s Mutarami a podobne. My nemame ziadne prava voci zahranicnym klubom. Ak by ich aj niekto mal, tak by to bola SKJ, lebo ta je garantom plmena, ale ani ta ich nema. Tak ako nemozeme diktovat co musia psy splnit pre uchovnenie v jednotlivych krajinach, takisto im proste nemozeme diktovat ake vynimky smu a ake nesmu udelit. Co mozeme robit je spolupracovat so zahranicnymi klubmi a presviedcat ich, aby nasledovali nas priklad.

Být prorokem se nevyplácí. Např. Oskar má na svědomí jeden vrh bez p.p. u pani Lichtblauové, cca 20 let nazpět? Jeden pes z tohoto vrhu se dostal do Prahy, vyrostl z něj velmi slušný pes v typu se skvělou povahou a já si pamatuji, jak se pan Hartl snažil vyběhat rodokmeny, dodatečně, prostě už to nebylo možné. Zápisy štěňat jsou časově omezené. Škoda pro chov a o bezpapíráka navíc. Rodokmen je doklad o původu, nic víc, žádná záruka!
Každý má právo koupit štěně kde chce, sama bych něco nechtěla ani zadarmo, přesto mám respekt a chuť vidět co z daného spojení vyroste a nikdy bych nebyla pro, aby se vydání p.p. zastavilo.
Monika jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org