Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

View Poll Results: Jakiej u¿ywasz karmy?
Nutro 1 9.09%
Nutra 1 9.09%
K-9 0 0%
Eukanuba 5 45.45%
Royal Canin 4 36.36%
Voters: 11. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-02-2005, 11:39   #81
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

A ja slyszalam taka teorie - i ona do mnie przemawia (o mleku oczywiscie):
W naturze mleko pija tylko ssaki i TYLKO jako mlode, czyli od matki
Dziwne wiec jest karmic doroslego osobnika mlekiem i to od "matki" z innego gatunku

Slyszalam tez to co juz pisaliscie o nietrawieniu bialka mleka jesli przestanie sie je pic (zanika wtedy enzym rozkladajacy je) wiec chyba lepiej pic stale niz z przerwami, albo wcale...
dotyczy to wszystkich ssakow
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2005, 19:53   #82
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
Nie slyszalam ale mam dobre dojscie i moge zebrac wywiad
Ori i jak, udało Ci się zebrac wywaid o Iso-dog?
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2005, 16:33   #83
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default KARMY - artykuł

W najnowszym numerze "Przekroju" jest artykuł nt suchych karm:
http://www.przekroj.pl/index.php?opt...1&limitstart=0
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2005, 18:10   #84
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default KARMY - artykuł

Quote:
Originally Posted by Gaga
W najnowszym numerze "Przekroju" jest artykuł nt suchych karm:
WOW.... Wywrotowy i niezly... Biorac pod uwage, ze znajduja sie w nim zarzuty pod adresem "bardzo cenionych firm" to pewnie nie ma szansy przeczytac takiego artykulu w zadnej psiej gazecie (bo kazda z nich ma kase wlasnie o reklam tych firm)....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 07-07-2006, 14:01   #85
Sariel
Junior Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: bbbb
Posts: 192
Default

Zarówno wilczak jak i ONki jedzą karmę Bewi Dog SPORT, to ciekawa mieszanka karmy suchej z ziarnami , warzywami i makaronem. Po zalaniu wodą robi się z tego apetyczna zupka.

Ponieważ Fiona jest jeszcze "mała" dodatkowo dojada Eucanube puppy dla ras dużych, no i oczywiście surowe czerwone mięsko.
Sariel jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2006, 16:39   #86
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

My teraz na Balrogu testujemy Acane Premium de Luxe. To jedna z najbardziej kalorycznych karm na rynku (4.500). Ciekawa jestem efektu, bo narazie widac, ze mu smakuje...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2006, 17:41   #87
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ja w tym samym, mniej wiecej , czasie przerzucilam Cheya na Acane Salmon & Potato. Nie wiem co prawda co tam robia ziemniaki ( kanadyjskie jakies uchhh) ale lososc brzmi smacznie.
CHoc , jak na razie, obserwujac produkty uboczne to jednak Royal przoduje Zobaczymy za jakis czas.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 01-09-2006, 19:31   #88
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

A my obecnie testujemy przeróżne karmy :P Nadal Eukanuba jest podstawą, ale sprawdzam też na Balrogu i suczyskach Acanę Premium Deluxe jako że jest bardziej energetyczna niż Eukanuba Performance. Psy jedzą ją i jedzą, ale nie widać żadnych zmian na plus czy minus... oczekiwałem, że może Balrog nabierze trochę masy Kolejna na liście do wypróbowania jest Royal Canin Energy 4800. Patrząc na skład zapowiada się obiecująco... po niej chyba pozostanie się jedynie poddać i wrócić do Eukanuby ....
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2014, 20:57   #89
Grauvarulv
Junior Member
 
Grauvarulv's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Location: Kędzierzyn-Koźle
Posts: 37
Default

Opini o karmach suchych jest tyle co opiekunów To tak na marginesie :P
A moje pytanie jest takie: W którą karmę się zaopatrzyć z tych dwóch? :
1 - http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma...w/adult/383212
2 - http://zooexpress.pl/go/_info/?id=925&kp=1
Hera wcina również i przygotowaną karmę w domu ale ostatnio dość często jeździmy i sucha karma jest po prostu wygodniejsza dla nas - a ma być tej najbardziej optymalna dla psiaka.
Pytam się o te dwie pozycje bo do takich mam dostęp od razu w zoologicznym w miejscu zamieszkania.
__________________
Błogosławieni pozytywnie walnięci albowiem oni juz mają raj na ziemi.
Grauvarulv jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2014, 22:05   #90
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

ogolnie i jedna i druga sa slaba, ale moze to moje podejscie do karm ze zbozem, osobiscie wole zainwestowac w karme ktora ma wiecej miesa a nie ma zboz. Teraz jest calkiem spory wybor karm ktore nie sa super drogie a na pewno duzo zdrowsze
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2014, 22:32   #91
Grauvarulv
Junior Member
 
Grauvarulv's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Location: Kędzierzyn-Koźle
Posts: 37
Default

A taką bardziej mięsną jaką byś polecił?
__________________
Błogosławieni pozytywnie walnięci albowiem oni juz mają raj na ziemi.
Grauvarulv jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2014, 00:43   #92
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Obydwie wg mnie są kiepskie. Polecałabym Taste of the Wild, Wolfsblut, White Wolf, Fish4Dogs i Essential (którego jedzą aktualnie) po karmach Orijen i Acana (również mięsne) moje miały koszmarne rozwolnienie i z tego co czytałam w opiniach w internecie to sporo psiaków tak niestety reagowało na nie.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2014, 09:20   #93
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
ogolnie i jedna i druga sa slaba, ale moze to moje podejscie do karm ze zbozem, osobiscie wole zainwestowac w karme ktora ma wiecej miesa a nie ma zboz. Teraz jest calkiem spory wybor karm ktore nie sa super drogie a na pewno duzo zdrowsze
Avgrunn, to nie jest tylko "Twoje podejście do karm ze zbożem", ludzie się zastanawiają, czemu ich psy mają problemy z jelitami, no a to właśnie jest jedna z przyczyn...
Ogólnie na naszym rynku większość karm to (pardon) straszny syf. Skład jest bardzo sprytnie napisany, że trzeba sporej wiedzy, aby go rozszyfrować, ale jak się wie, jak to robić, to... :/
Lista Gii jest dobra. Dodam tylko, że Łowcy także po Acanie i Orijenie nic nie było.
Zasada jednak jest taka, że nie wolno mieszać mięsa (czy w ogóle innego naturalnego jedzenia) i suchego. Między posiłkiem suchym a mięsnym najlepiej, jakby upłynęło przynajmniej 12 godz.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2014, 19:29   #94
Grauvarulv
Junior Member
 
Grauvarulv's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Location: Kędzierzyn-Koźle
Posts: 37
Default

Hera przepada za rybą... zamówię z Fish4Dogs i zobaczymy jak się jej ta karma widzi
__________________
Błogosławieni pozytywnie walnięci albowiem oni juz mają raj na ziemi.
Grauvarulv jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2014, 21:57   #95
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Jak lubi ryby, to powinno jej podejść, bo intensywnie wonieje surową rybą.
Łowca tego niestety nie lubił.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2014, 21:57   #96
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Bies tez uwielbia ryby.
Od ponad 2 lat jest na BARF-ie (co na wyjazdach bywa klopotliwe), ale to żarcie mu służy - wyniki ma b. dobre, zdrowie mu dopisuje, a ja tylko musze pamietac, zeby zapewniac mu warzywa i owoce, ktorych on nie poważa, ale które są potrzebne, jeśli w diecie nie ma na codzień nieczyszczonych żołądków roślinożerców...
Wcześniej rzeczywiście jadł Whitewolfa i Taste of the Wild, ale suche to dla niego jednak jakiś gorszy gatunek jedzenia
Nie wiem, jak Hera (wyglada, ze ma we krwi rowniez troszke owczarka belgijskiego- przynajmniej sądząc po poprzednim Twoim zdjeciu profilowym, poniewaz galeria google jest niedostepna publicznie), ale niektore psy maja wrazliwsze zoladki, inne mniej wrazliwe - jesli Hera nie ma problemow z trawieniem, to po prostu dobierz jej karme skladem jak najbardziej odpowiednią dla rasy, w ktorej jest typie (czy to jest po polsku?) i odpowiednią dla jej potrzeb energetycznych... jesli duzo jest na dworzu i duzo sie rusza - bardziej energetyczna, jasli mniej - to mniej energetyczna.
Z dodatkami zbóż bym nie szalała - co prawda pies to nie koty (ktore MUSZĄ mieć karmę wysokobiałkową), ale też dla niektórych ras zboża to zbędny dodatek.

Bies dostaje żarcie z ryżem podczas mrożnej zimy

Last edited by anula; 10-01-2014 at 22:27.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2014, 22:06   #97
Grauvarulv
Junior Member
 
Grauvarulv's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Location: Kędzierzyn-Koźle
Posts: 37
Default

No żołądek ma troszke wrażliwy, co już zdążyliśmy zauważyć, a co do aktywności - sprinterka z niej niezła. Dziennie staram się jej zapewnić trzy spacery tak po minimum 10 km. Spacery oczywiście połączone są z jej szalonym bieganiem
A za zapachem ryby to wręcz szaleje
Po ryżu ma sensacje żołądkowe.
__________________
Błogosławieni pozytywnie walnięci albowiem oni juz mają raj na ziemi.
Grauvarulv jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2014, 22:56   #98
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Z naszych doświadczeń dobre są karmy Purina Pro Plan (pólka wyżej niż pokazany Dog Chow). Mają wersje i z kurczakiem i z jagnięciną. Bardzo przyzwoita karma, choć przyswajalność to zawsze cecha osobnicza
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2014, 11:32   #99
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
a ja tylko musze pamietac, zeby zapewniac mu warzywa i owoce, ktorych on nie poważa, ale które są potrzebne
Ja sobie dalam spokoj, do miecha dorzucam po prostu suplementy dobrane na oko (jak ostatnio chcialam zeby bylo idealnie to przekombinowalam, wyniki krwi byly w sumie ok, ale musialam wywalic jeden z suplementow) i olewam warzywa i owoce. Probowalam mu wciskac, ale z warzywami nie rusza miesa, w zeszlym roku jeszcze dalo sie przemycic, ale teraz stoi to trzy dni, a jak zaczyna smierdziec to jedynym psem ktory to ruszy jest nasza Lala. Jednak zauwazylam ze chetniej je mieso ktore ma w sobie sporo tluszczu,takie twardsze kawalki. Urcio delikatesik i krzywdy sobie nie da zrobic. Aha, Uro czasami podzera karme, po prostu korzystam z tego ze chce cokolwiek jesc, wtedy widac roznice we wchlanialnosci sie skladnikow karmy i takiego miecha. Karma stanowczo w wiekszosci przechodzi przez niego.

Co do karmy Lolek i Lala dostaja taste of wild (przeskakujemy miedzy rodzajami miecha) dobra tez byla acana, white wolf. Kiedys starszaki dostawaly purine pro plan z jagniecina i przez wiekszosc czasu bylo ok, ale nasz swietej pamieci owczarek zaczal miec problemy ze skora wiec przeszlismy na bezzbozowa , wszystko wrocilo do normy.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2014, 18:26   #100
Grauvarulv
Junior Member
 
Grauvarulv's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Location: Kędzierzyn-Koźle
Posts: 37
Default

Po schroniskowej "zupie" jaką dostawała (porcej mają tam psiaku spore ale bez róznicy czy to mały czy duży psiak - wszystkie jedzą to samo, dobrze że mają zapewniony posiłek - tego nie neguję) to miała sporo łupieżu. Na domowym wikcie się wygoiła. Surowe mięso - kłuje w zęby. Gotowane - jak najbardziej. Problem z "wypełniaczem" Po ryżu biegunka, nie zawsze ale zdaża się. Nie wiem czy makaron jest odpowiedni... Za to sucha pasza wręcz znika z radosnym chrupaniem. No i ryba - za nią zrobi wszystko.
Zamówienie zrobione, ciekawym czy jej podejdzie nowa karma. Do tej ory wcinała Purinę z łososiem.
__________________
Błogosławieni pozytywnie walnięci albowiem oni juz mają raj na ziemi.
Grauvarulv jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org