Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-08-2011, 15:43   #41
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Trzymamy kciuki i pazurki!! Jestem przekonana, ze wszystko będzie dobrze! Istota o takim charakterze i sile ducha, łatwo się nie poddaje... hmm... może powinnam napisać istoty?
Na pewno Freyr jeszcze nie raz Cie rozweseli, rozczuli, a jednocześnie do prowadzi do furii jak na prawdziwego wilczaka przystało
TRZYMAJCIE SIĘ!
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 16:17   #42
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Dziękuję za kciuki!
Wszystko poszło dobrze . Freyr już od kilku godzin w domu. Na początku była mocno przymulona, teraz sobie odpoczywa. Operacja bez problemów, szybko doszła do siebie po narkozie. Rana elegancka, wygląda to nieźle. Teraz codziennie zastrzyki i potem zdjęcie gazika i szwów. Jak po nią przyjechałyśmy zaczęła maszerować po całym korytarzu i piszczeć z radości. Kochane stworzenie. Tak więc kolejna misja zakończona sukcesem. Teraz musi być tylko lepiej, bo dość już mamy nerwów.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 21:50   #43
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Dobre wieści! Podusię mięciutką proszę królewnie wymościć i wymiziać od nas. Kciukamy nadal, aby wszystko poszło gładko
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 21:56   #44
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Ufff cały dzień czekałam na wieści, aż w końcu musiałam ze swoją suką pójść na spacer
No to teraz już tylko z górki i nich się Was już żadne problemy nie czepiają
Duuuużo zdrówka i samej radości z życia!!!!!
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 23:14   #45
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Macia - dużo głasków dla Freyr, i niech jej nie zabraknie zdrówka i pogody ducha
anula jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2011, 20:01   #46
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Trochę już minęło od operacji. Wszystko poszło super. Frajer przez 10 dni miała silny antybiotyk, bo w ranie były beztlenowce. Mówiąc elegancko miała przeżartą kość. W tej chwili szwy już dawno wyjęte, a kikutek zarósł sierścią. Frajer jest szczęśliwa, bo nie musi już chodzić w kołnierzu. Samotna noga już się nie plącze i Mułcio jest bardziej mobilny. Wchodzi po schodach, leży jak chce i ogólnie jest wesoła. Aktualnie ma zabawę, bo mamy nowego szczeniaka. Małe Rude od początku było zdziczałe co nie jest normalne u 3, 4 miesięcznego szczeniaka. Potem się okazało, że została znaleziona na polu jak prawie przejechał ją kombajn. Prawdopodobnie została urodzona przez zdziczałą sukę i dotychczas nie znała ludzi z bliska. Na początku była masakra, żeby ją dotknąć trzeba ją było zagonić w róg, a każdy dotyk powodował skowyt i sikanie pod siebie. Teraz jest o wiele lepiej choć nadal jeszcze trochę pracy nas czeka. Wyjątkowo psy ją polubiły. Może nawet zabierać im jedzenie co jest szokiem. Mam też kilka zdjęć z dzisiaj.
Pies prawie w całości :




Tak aktualnie u mnie wygląda:


"Patrzcie i podziwiajcie"


Mam też kilka filmików. Wiem, że wyglądają jak kręcone patelnią, a niektóre w dodatku bokiem, ale cóż . To prezent dla osób, które pytały jak one chodzi bez wózka.



Zagryzanie:



Aport (gdzie dwóch się bije... )
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2011, 20:18   #47
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Widząc Frajerkę w tak radosnej kondycji, aż cieszy i mniej przytłacza -bo jakby nie było, to patrząc na 3-łapnego psiaka, gdzieś takie w środku współczucie/smutek (nie wiem jak to określić) jest - jej radosna mina mówi: "wszystko jest ok." - cieszę się z Wami
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 28-08-2011, 20:07   #48
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Super, oby jej dobrze bylo
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2011, 08:43   #49
jacekjg
Junior Member
 
jacekjg's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Jelenia Gora
Posts: 281
Default

Fantastyczna suczkadużo zdrówka i radości.Pozdrawiamy
jacekjg jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2011, 10:40   #50
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

to niesamowite ilew niej życia i radości...i takiej naturalnej siły!
ale czytając cały wątek od razu widać...jaki pan taki kram
ogromnie gratuluje samozaparcia, optymizmu mimo wszelkim przeciwnościom...
no az serce roscie...
powodzenia!
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2011, 09:50   #51
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Macia View Post
Trochę już minęło od operacji. Wszystko poszło super.
Ja tylko powtorze to co mowilam nie raz: Frejka w totka wygrala takich wlascicieli...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2011, 21:56   #52
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Za długo nie było problemów. Niedawno się śmiałam z koleżanką, że moje takie w miarę zdrowe ostatnio. Taa...
Najpierw okazało się, że mój pseudo-husky posikuje nie z powodu sterylki, ale problemów z kręgosłupem. Tak więc ma ona spondylozę i zespół końskiego ogona plus zapalenie. Na razie objawem jest podsikiwanie. W pewnym momencie może dojść (i zapewne dojdzie) do paraliżu. Ona ma dopiero 7 lat. Będą się z Frajerem wózkiem wymieniać. Stwierdziliśmy, że jeszcze tylko pojawi się dyskopatia u Nanny (mieszaniec jamnika) i będziemy mieć komplet problemów z kręgosłupem.
Za to wczoraj podczas ściągania bandaża z samotnej tylnej łapki zauważyłam, że coś stuka o podłogę przy ruszaniu łapy. To kość jak się okazało. Frajerka "wybiła" lub zwichnęła jak kto woli łapę . Jutro RTG i zobaczymy czy da się nastawić. No to już przesada . Fajnie jakby nie trzeba było drugiej obcinać.
W dodatku dorobiliśmy się suki z 4 szczeniakami, w tej chwili mają ok. 2 tygodni. Ktoś wywalił sukę i oszczeniła się na łące. Nie ma roku nawet. Miały pójść do znajomej hodowczyni dogów, która hoteluje nam psy, ale pojawiło się podejrzenie parwo. Więc oczywiście są u mnie. Na szczęście jest dobrze, ale teraz jeszcze 6 tygodni z nimi. Czyli mam 8 psów. Dopiero się cieszyłyśmy, że udało się w pewnym stopniu spłacić długi u weta, a tu kolejne. Do tego dochodzą koty. Masakra. U weta jesteśmy codziennie, czasami po 2 razy. Ciężko ogarnąć wszystkie akcje, interwencje i adopcje w okolicy w 2 osoby.
Ale nie jest źle. Trzeba się cieszyć, bo dzisiaj mało brakowało, a psy zagryzł by mi owczarek. Nic się nie stało poważnego na szczęście, ale wciąż mi ręce latają. Tak więc zawsze mogło być gorzej. Psy są w miarę całe i zdrowe więc nie jest źle.
Frajer ma radochę, bo może sobie szczeniaki wylizywać. Jak zaczną łazić to już będzie szał. Odkąd Akira jest zdiagnozowana Frajerka dała jej spokój i znowu wszystkie 3 psy mogą być razem w domu bez burczenia nawet. Na razie jest dobrze więc cieszymy się tym.
Przepraszam za długi wywód, ale musiałam to opisać.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 08:34   #53
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Macia - WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE!!!!!! jestem tego pewna!!! Trzymamy za WAS dziewczyny kciuki!!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 08:51   #54
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Macia, wklej nr konta... Dajesz im tyle serca i czasu... jestem pewna iż znajdą się chętni, żeby wesprzeć Twoje wysiłki. Myślę, że powinnaś dostać od nas choć trochę oddechu, choćby i tylko finansowego.
Jeśli nie chcesz na forum, prześlij choć na priva.

Trzymaj się, jesteśmy z Tobą; na pewno będzie lepiej.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 08:53   #55
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Rona - super pomysł!!!
Macia jak nie chcesz na forum proszę o priva!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 09:18   #56
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Ronka, jesteś Kochana i dzięki za inicjatywę.
Macia, to jest nasza Freyka i Ty jesteś nasza Kochana i pozwól sobie pomóc chociaż finansowo. Czekamy na konto.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 12:06   #57
Fori
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 159
Default

Quote:
Originally Posted by konek View Post
Ronka, jesteś Kochana i dzięki za inicjatywę.
Macia, to jest nasza Freyka i Ty jesteś nasza Kochana i pozwól sobie pomóc chociaż finansowo. Czekamy na konto.
Dokładnie tak! Konto podaj proszę na forum, po co mamy Ci priva zawalać, żebyś wysyłała każdemu osobno.
Fori jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 12:51   #58
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Popieram nr konta na forum poproszę
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 13:39   #59
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

I ja się podpisuję pod powyższymi prośbami
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2011, 16:24   #60
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Dziękuję bardzo za tak dużą chęć pomocy. Naprawdę nie spodziewałam się. Cały dzień się zbierałam żeby odpisać, bo jest to dla mnie całkiem nowa sytuacja. Prawdę mówiąc wzruszyło mnie to, tym bardziej, że nadal trochę jestem nieswoja po wczorajszej przygodzie z agresorem. Jesteście wspaniali. Dzisiaj jedziemy do weterynarza z 3 kotami (jeden amputacja ogona, drugi zapalenie płuc, trzeci został kopnięty w głowę), do tego Frajer oraz Sunia i Przyssawki (jak ktoś ma pomysł na imiona będę wdzięczna). Znowu nas w poczekalni znienawidzą .
Dziwnie się czuję podając numer konta, ale naprawdę dziękuję Wam. Sam fakt, że kogoś interesuje co się u nas dzieje jest sporym wsparciem. Trochę mi wstyd. To numer:
20 1090 1245 0000 0001 0952 0949. Moje dane: Marcelina Drozda, 64-100 Leszno. Chyba, że potrzebne dokładniejsze dane. Jeśli komuś będzie przeszkadzać, że numer konta wstawiłam usunę go.
Macia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org