Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Setkání a cestování

Setkání a cestování Velká a malá - oficiální a soukromá.. Jak a kam cestovat s vlčákem...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-04-2009, 09:59   #21
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Pořídila jsem si pracovní plemeno jen jako kamaráda.chápu,že někteří lidi těžce nesou,že s vlčákem se na cvičák nechodí a "nic" se s ním nedělá, ale mě je to celkem fuk,jsem ráda,že nezná jen kotec a cvičák,jak to někdy bývá...jinak souhlasím s příspěvkem Adriana nad tím mým.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 10:14   #22
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

..tím spíš, že jde o pracovní plemeno,by psi měli být na všemožné zvuky zvykáni. Pravda, zádrhel může být v tom, že v našem případě nebylo možné přímo ovlivnit intenzitu zvuku atd., na druhou stranu, např. při hlídání Baníkovců to asi též nepůjde korigovat a přesto ten pes musí fungovat. Osobně bych řekla, že je tedy důležité uvědomovat si plně možná rizika takových výletů a pejska sledovat, jak se chová atd., ale nevyhýbala bych se jim. Také je pravda, že Sofi se jeví svou povahou zatím docela výjimečně (tedy na ČSV, snad to vydrží), věřím, že jsou pejsci u kterých o takových akcích vůbec nelze uvažovat. A taky: mám jediné a první čévéčko, vím,že jsou zde zkušenější a smečkově početnější..každá rada i zkušenost dobrá:-)
P.S.: nechtěná spolujízda s Baníkovci mohla mít na Sofi značně větší negativní vliv, než víkendový výlet. Tehdá jsem byla vyplašenější já než pes, který mi naopak dodával odvahy, nadhledu a klidu.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 10:17   #23
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Na mě se tuhle jedna oranžová baba/profi cvičitelka/ obořila, jak je možné, že tohle TO/rozumějte naši krásní vlčci/někdo dovolil jako pracovní plemeno. A jako, že vůbec by TO nemělo být žádné plemeno.

Myslím, že existuje spousta možností jak"zneužívat" zvířecí práce. Třeba, že se podělíme o náklad na cestách, v noci my zajistí zahřívací vrstvu a klidné spaní. Když jsem neměl vlčáky, tak jsem se v noci v lese vždycky strašně bál.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 13:28   #24
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Přesně tak, teď naprosto pohoda a smečka zafungovala výborně ve všech směrech. Počínaje představením přes procházení smečky mezi stovkami lidí třeba i ve zbroji až po hlídání tábora. Tři "zálesáci" z vedlejšího tábora chtěli projít přes náš. Zvedl se můj pes, zablafal, zvedli se Adrianovi psy a ony zbloudilé duše se radši vrátily na cestu. Možná se nám časem podaří dokázat, že právě ve smečce funguje toto plemeno výborně jako pracovní. Právě ve smečce je jejich největší síla a zároveň krása.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 14:37   #25
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

melorn:
To bylo jen lehké rýpnutí do toho, že nechápeš, proč je na bonitaci střelba... Někdy se stačí pořádně podívat do standardu a zapřemýšlet
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 15:49   #26
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

heleno,já standart plemene četla.asi se vyjadřuju špatně a nechce se mi točit se tady pořád v kruhu,protože to asi neumím dobře vyjádřit. Ale pro mě osobně ta střelba na bonitaci smysl nemá.A to je všechno,co k tomu můžu říct.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 18:35   #27
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
heleno,já standart plemene četla.asi se vyjadřuju špatně a nechce se mi točit se tady pořád v kruhu,protože to asi neumím dobře vyjádřit. Ale pro mě osobně ta střelba na bonitaci smysl nemá.A to je všechno,co k tomu můžu říct.
Pro tebe konkrétně třeba ne, ale pro majitele kteří s čévéčky cvičí, ano. Reakce na střelbu patří pravděpodobně mezi vlastnosti dědičné - geneticky podmíněné a proto se je dobré vědět, které zvíře reakci má a které ne. Vůbec si myslím že je o jednotlivých zvířatech dobré nashromáždit v mezích možností co nejvíce informací.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 18:47   #28
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

vidíš,to jsem třeba nevěděla,že by reakce na střelbu mohla být dědičného původu,spíš jsem vsázela na socializaci.Aspoň se člověk něco nového dozví
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 21:05   #29
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

No tak to jsem ani já netušila. V tom případě by mě ale zajímalo, čím to může být, že se ta reakce zhoršuje a jak (pokud to vůbec jde) se toho zbavit. Jestli "trénování" při střelbě pomůže nebo bude spíš na škodu...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-04-2009, 19:43   #30
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Nevím zda je reakce na střelbu dědičná, každopádně na bonitaci byla Becky úplně v pohodě, na cvičáku do určité doby taky, nevadila jí žádná rána, žádný hluk... pak náš "oblíbený" soused dostal amok a přímo pod Becky hodil petardu, já stála dva metry od ní...nevím kdo byl v tu chvíli víc vyděšený, každopádně strach z ran zůstal Becky, ne mně... Od té doby už tři roky nemůžeme na Silvestra nikam jet, protože Becky opravdu šílí... a nedej bože když začnou blbci kolem na zahradách střílet i přes rok, to pak šílím já... Takovouhle špatnou událostí se to může změnit v minutě...
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 30-04-2009, 11:06   #31
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Myslím, že tohle musí být daleko složitější problém, než že jen naučíme psa nereagovat na střílení. Ty zvukové frekvence jsou opravdu velice rozdílné. Kamarád pyrotechnik nás jednou vzal s hafany na sólo celodenní bouchání všehomožného do vojenského prostoru a reakce byly pokaždé trochu jiné/Na každý výbuch jsme měnili prostředí/.
Třeba náš Akeenah noc před bonitací vesele prokalil s nefalšovanými motorkáři na srazu HarleyDavidson klubu, se vším co k tomu na takových merendách patří/včetně asistence při rvačce s Hells Angels/ a dopoledne se zničeho nic bál malinkého figuranta Jílka v čepici.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2009, 09:17   #32
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

To bude mít trenér radost, až si to přečte....
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2009, 10:15   #33
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

To ta jeho čepice. Je určitě začarovaná. Až mu ji jednou někdo vezme, ztratí před ním hafani respekt. Však tvoje Dračice se taky nebaví s kšiltovkáři od té doby co zná jeho.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2009, 20:18   #34
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Teď už ani s kloboukáři..
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 16:16   #35
Irisdane
Junior Member
 
Irisdane's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Karlovy Vary
Posts: 34
Send a message via ICQ to Irisdane
Default

No,moje vlče mělo od malička přehnanou reakci na jakýkoli nenadálý zvuk a to do doby,než jsme s ním začali jezdit na různé šermířské akce,kde se střílelo dost často. Od té doby je schopný usnout při jakémkoli humbuku.Osvědčilo se to hlavně na čarodějnice,kdy se okolo něj hemžilo spousta lidí,hluk a sřelba,řinčení chladných zbraní a on u ohně v klidu usnul,ani ho okolí nějak nebralo...musím říct,že nám zrovna tohle fakticky hodně pomohlo,jak ve zvládání většího počtu hlučících lidí,tak ve zvládání střelby a náhlých zvůků...
Irisdane jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 00:20   #36
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

njn jeden z dalších kladných názorů. Pes od psa je to jiné a cp jednomu může pomoct, druhému může ublížit, ale odsoudit akci celkově mi přijde dost přehnaný
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 11:14   #37
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Je to asi jako u koní. Měly jsme na akcích koně ke kterým bylo zakázáno přiblížit se ve vřavě na 2 metry/což vypadalo dost zvláštně, ale místní jezdecký oddíl si chtěl přivydělat// a jiné kteří probíhali hořící bariérou jako nic a my se na ně sesypávali jak mravenci. Kastelán hradu Lukov občas jezdí jako kozák na koni mezi tanky a explozemi půdy/tohle zkoušel můj hafan jen jednou, ale tvářill se nervozně tak jsem ho zavčasu odehnal/. Těžko říct kde má kdo hranice, ale poznat se to dá docela dobře.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 12:07   #38
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Mellorn, koukám že máte s Arwen a karabinami taky veselo.
Kolik Arwenin táta urval karabinek a úvazů, to nespočítají ani celé Jevišovice. Byl ovšem tak hodný že vždy vyrazil zjistit kde se poflakuji namísto aby si všímal ostatních psů.


Nevím proč by střelba na akci měla rozhodit psa tak, že by si pokazil bonitaci. Petarda pod nohama je sice smutný zážitek a problém způsobit může, ale to přehnaná opatrnost taky.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 12:18   #39
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no,příště bude ta karabina šroubovací,trochu jsem podcenila přemýšlivost vlků.
Petardy na ně nikdo neházel,prostě se báli těch zvuků z děl,bylo jim to nepříjemné,věřím,že na další akci to bude v pohodě,ale radši s ní v tábořišti budu.Na svodu při bonitaci na ten poplašnák ani nezareagovala.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2009, 11:50   #40
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Adrian jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org