Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Reklama i prasa

Reklama i prasa Wilczaki w prasie, reklamie, teledyskach i telewizji (grające 'siebie' lub wilki). Artykuły i programy o rasie...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-10-2011, 13:05   #1
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default Saarlos MUSI być strachliwy?

http://ulubiency.wp.pl/gid,13254605,...zdjecie.html?T


Temat o celowym rozmnażaniu psów aby utrwalić wady "w imię piękna".
Pierwsza moja myśl- wilczaki na szczęście zdrowe jak rybki (relatywnie), więc sobie pooglądam jak hodowcy "okaleczyli" inne rasy bo wilczaka w tym artykule nie znajdę. A tu na końcu ZONK. Wprawdzie nie czechosłowacki ale też wilczak.
Tylko z tego co pamiętam wzorzec został zmieniony i strachliwość nie jest uznawana już jako normalne zachowanie- tylko teraz nie pamiętam czy dotyczy to obu wilczaków czy tylko czechosłowackich.

A po przeczytaniu przed oczami stanął mi Bow- najbardziej milusiński, otwarty na ludzi i cierpliwy wilczak jakiego znam
__________________

Last edited by Rybka; 19-10-2011 at 13:14.
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 14:02   #2
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Rybka, ja się nie orienuję, ale Ty może będziesz wiedziała. To prawda co napisali w tym artykule, że pręga u ridgebecków jest oznaką choroby kregosłupa? Na stronach Klubu Rasy jest informacja, że "Osobniki z wykrytym DS (dermoid sinus) absolutnie nie mogą być używane do hodowli! "
co chyba stawia pod znakiem zapytania jakość tej publikacji
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 15:19   #3
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Rybka, ja się nie orienuję, ale Ty może będziesz wiedziała. To prawda co napisali w tym artykule, że pręga u ridgebecków jest oznaką choroby kregosłupa? Na stronach Klubu Rasy jest informacja, że "Osobniki z wykrytym DS (dermoid sinus) absolutnie nie mogą być używane do hodowli! "
co chyba stawia pod znakiem zapytania jakość tej publikacji
Z tego co wiem (a z tą rasą miałam mało do czynienia) to dermoid sinus, czyli zatoka skórzasta bo tak chyba będzie po polsku to nie choroba kręgosłupa tylko zmiana w tkance podskórnej, czasem mięśniowej w okolicy międzyłopatkowej grzbietu.
Rhodesian jest rasą predysponowaną, ponieważ wada ta dziedziczy się wraz z genem odpowiedzialnym za obecność pręgi.
Ja tylko raz miałam taki przypadek- fajny, młody rodek z ADHD, miałna imię Kongo i super właścicielkę
Szybko doszedł do siebie po zabiegu, ale niestety z hodowli musiał zostać wycofany.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 17:32   #4
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

zapomnieli dodać do listy najpopularniejszą rasę, garbate psy, czyli ONki

Last edited by maria; 19-10-2011 at 17:58.
maria jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 18:38   #5
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Z Sarloseami jest dziwnie, bo wzorzec mowi:
Quote:
Do osób obcych zachowuje się z rezerwą i nieco podejrzliwie. Jego rezerwa i wilcza chęć do ucieczki w nieznanych sytuacjach, jest typową cechą rasy. Przymuszenie do niepożądanego kontaktu z obcym, może prowadzić do przytłaczającego pragnienia ucieczki. Tłumienie tej skłonności, na przykład przez brak swobody psa na smyczy, może spowodować zachowania nerwowe.
jednak FCI w pewnym momencie dopisalo o wszystkich wzorcow strachliwosc jako wade dyskwalifikujaca, wiec jest taka sprzecznosc. Czechoslowacki ma byc nieufny, ale jednoczenie odwazny i nieustraszony. Przy czym nieufnosc nie jest antonimen odwagi

Ale w praktyce chyba nie ma wielkiej roznicy. Wsrod jednych i drugich sa osobniki skrajnie strachliwe i takie jak Bow
__________________

Last edited by jefta; 19-10-2011 at 18:42.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 20:10   #6
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

....eh....dla mnie ten artykuł to robienie sensacji na siłę...w końcu trzeba czytelnika jakoś przyciagnąć....

Sam fakt ze we wzorcu jest napisane o mozliwosci występowania skrajnej strachliwosci (bedacej efektem ubocznym a nie celem zamierzonym twórcy rasy, bo jak wiemy Saarloos nie marzył o panikującym psie, ale o pozbawionym agresji...efekt jaki osiągnął to już inna sprawa)
nie oznacza w żadnym wypadku, ze...
" wilczak Saarloosa zgodnie z wymogiem wzorca MUSI być... patologicznie strachliwy."

a potem ludzie czytają i łapią się za głowy....i wypisują komentarze pod artykułem, które podobnie jak niektóre te "newsy", są z d...y wzięte...
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 13:12   #7
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Skrzat&BOW View Post
.." wilczak Saarloosa zgodnie z wymogiem wzorca MUSI być... patologicznie strachliwy."
Skrzat, ale daleko szukac - na jednej z wystaw wlascicielka Saarloosa orala nim po ringu, bo pies w panice nie chcial biegac. Sedzia zwrocil jej uwage. W odpowiedzi uslyszal cos w stylu, ze jak ma sie ten pies zachowywac, skoro ta rasa TAK MA. Slowa te padly z ust hodowczyni Saarloosow.

I wielu hodowcow nadal uprawiedliwia wrecz paniczna strachliwosc i krytykuje inne zachowania... No i nadal widuje sie takie osobniki. U nas jest troche inaczej, ale za granica wystawy i stawki Saarloosow wygladaja inaczej.
To nie jest tak, ze u CzW i Saarloosow trafiaja sie osobniki stachliwe. Jasne, sa strachliwe CzW. Ale u Saarloosow przez lata (a w wielu hodowlach nadal tak jest) stawialo sie na osobniki, ktore ze strachu popadaly wrecz w oslupienie katatoniczne (to z tego powodu o Saarloosach mowilo sie, ze sa kompletnie pozbawione agresji - ze strachu zamykaly sie w sobie - chodzily, staly, ale duchem byly nieobecne).

Jesli chcecie to przetestowac to na jakies francuskie, czy holenderskie forum wrzucicie fotki Bowa na obronie, czy ustawiajacego innego psa. To nie bedzie wetkniecie kija w mrowisko. to bedzie wrzucenia GRANATU w mrowisko...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 18:42   #8
Skrzat&Bow
Junior Member
 
Skrzat&Bow's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Gdańsk
Posts: 314
Send a message via Skype™ to Skrzat&Bow
Default

O kurcze! ale ze z rozmyslem hoduja psy w kierunku strachliwosci?? i nie podobaja im sie psy stabilne? to jakies chore...
moze zrobimy prowokacje hehe
lepiej nie nasłucham sie o miksach i tyle mi z tego bedzie))
Skrzat&Bow jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org