Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-01-2013, 12:49   #1
Shadowlands
Junior Member
 
Shadowlands's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Vidin
Posts: 391
Default My Worst Nightmare

Moja najhoršia nočná mora.


Dňa 14.01.2013 som dostala správu od majiteľa jedného z mojich šteniatok (Shadowlands Bulgaria Braveheart) z Anglicka, že psík zostáva u kamaráta majiteľky, až dokým sa nerozhodne, čo bude so psom ďalej. Povedala, že pes prejavuje agresiu voči nej a iných psov. Pýtala som sa, kde bol, ale nedostala som odpoveď. O dva dni neskôr mi bolo povedané, že pes bol u Andre Tanner (Wolfzone). Písala som jej a pýtala sa, aká je situácia. Odpoveď bola taká, že prejavil agresiu voči nej v prvú noc, ale potom sa udomácnil a radostne si hral s dominantným samcom, ktoré ho má (neznámeho plemena). Uviedla tiež, že neprejavuje žiadne poruchy chovania sa, uvádzané majiteľom a že je veľmi slabo socializovaný. Bola som rada, že sa ukľudnil. Avšak, povedala tiež, že sa rozhodla si ho nechať, že je jej majetkom a použije ho pre svoj chov v budúcnosti (kríženie, vlčí hybridi,...), tiež priznala, že vie o podmienkach v kúpno predajnej zmluve (a vedome ich ignoruje). Samozrejme, toto sa mi nepáčilo. Dňa 19.01.2013 som napísala pôvodnému majiteľke a povedala som jej, že konala proti dohodnutým podmienkam zmluvy a že mala informovať pani Tanner, že pošlem niekoho, kto vyzdvihne Bravehearta a že mi ho má odovzdať. Odpoveď bola jasné nie a že ju už nemám kontaktovať.
Keď som videla, že pani Tannerová zdieľala fotografiu jej „nového českého samca“ (pozn. v UK hovoria český vlčiak, nie československý) na facebooku a tiež ho uviedla na svojich stránkach ako chovného psa, môj priateľ jej napísal 22.01.2013, že pes nie je jej majetkom a že ho chceme naspäť a ak nebude spolupracovať, bude to porušenie zmluvy. Odpoveď na správu prišla od Ronnie Winder! Priznal, že bol spolumajiteľom Bravehearta a pohrozil nám, že sa nemáme opovažovať zobrať ho naspäť.
Pokúsime sa o všetko možné aj nemožné, aby sme ho dostali naspäť a chcela som toto zverejniť pre všetkých chovateľov, aby videli, čo sa deje v Anglicku. Spravila som strašnú chybu v úsudku, že som dovolila tejto žene zobrať si jedno z mojich šteniatok, ktorá sa úplne zmenila hneď ako ho mala v majetku. Upozorňujem každého chovateľa, aby si predaj šteniatok do UK premyslel a aby majiteľstvo psa zostalo v spoločnom majetku s chovateľom, až dokým nebude plemeno uznané Kennel clubom ako riadne plemeno a nie kríženec. Tiež pridať klauzulu do zmluvy, že je použitie psa v krížení miešancov zakázané (či už majiteľom psa alebo hocikým iným) a bude sa vyvádzať značná pokuta za tento čin. Čestní majitelia nebudú mať s týmto žiaden problém a nebudú mať potrebu tento bod nikdy porušiť a vám ako chovateľovi, to dá trochu kľudu na duši.
Bohužiaľ, Anglicko má pred sebou dlhú cestu, kým sa tu stane naše plemeno uznaným. Je tu mnoho indivíduí, ktoré sa na psov pozerajú len na prostriedok, zarábajúci peniaze. Je tu však aj mnoho dobrých majiteľov, ktorí chcú pre svojich psov len to najlepšie, takýchto musíme podporiť, ale ochrániť aj seba a našich psov tiež.


Last edited by Shadowlands; 30-01-2013 at 12:58. Reason: translation available
Shadowlands jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2013, 10:09   #2
Shadowlands
Junior Member
 
Shadowlands's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Vidin
Posts: 391
Default

I would also like to add to this that, until the United Kingdom Kennel Club officially recognises the breed, no progeny born in the UK will be eligible for a pedigree. It makes no difference whether the parents are FCI registered or not. Only pups born AFTER recognition will be able to be registered and recognised.
Shadowlands jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2013, 10:48   #3
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Ešte dodám, že pokiaľ oficiálne neuzná britský chovateľský klub plemeno, žiadni potomkovia narodení vo Veľkej Británii nedostanú rodokmeň. Nerobí rozdiel ani to, či rodičia sú alebo nie sú registrovaní v FCI. Len šteniatka narodené PO uznaní, budú registrované a uznané.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org