Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-08-2005, 12:21   #1
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default ach ta socjalizacja....

zaczne od tego że sąsiad sprzedał dom.....niby prozaiczna sprawa, jednak nie. weszła ekipa remontowa i działają tam od dobrego m-ca. i oto od nowych sąsiadów dowiaduję się że będzie tam....przedszkole!!!! na ..uwaga 40 dzieci !!! i tak się trochę załamałam, dzieci fajna sprawa ale nie 40-oro!!! za ogrodzeniem!!! i nie wiem czy mam bronić dzieci przed psami czy psy przed dziećmi...ech...macie jakiś cudowny pomysł? może jakaś palisada?
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2005, 14:30   #2
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Polubić? I pocieszać się, że będziesz kiedyś mieć blisko przedszkole....
A serio.... mogę Cię pocieszyć, że większą część roku i dnia dzieci i tak przebywają w budynku, wychodzą hałasować tylko na godzinę, dwie. Psy się szybko przyzwyczają do tego rodzaju halasu.
Może faktycznie dobrze byłoby podwyższyć ogrodzenie, żeby dzieci nie widziały i nie drażniły psów.... i uczulić na to opiekunów....., tak w ramach dmuchania na zimne. Radziłabym pogadać na temat płotu z inwestorem wlaśnie teraz, gdy remont jescze trwa.
I jeszcze jedna pociecha - rodzice zabierają dzieci do domów po poludniu i wieczory i noce będą spokojne. Pomyśl, co by było gdyby w domu urządzono agencję towarzyską
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2005, 14:46   #3
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
Polubić? I pocieszać się, że będziesz kiedyś mieć blisko przedszkole....
Dokladnie!
Magda-jak sie czujesz? Kiedy masz termin jesli mozna wiedziec?
Bo to juz chyba nie dlugo?!
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2005, 14:48   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default ach ta socjalizacja....

Quote:
Originally Posted by magdalena
i nie wiem czy mam bronić dzieci przed psami czy psy przed dziećmi...ech...macie jakiś cudowny pomysł? może jakaś palisada?
Biorac pod uwage pomysly dzieci, to stawiam na obrone psow przed dzieciakami....
A co nowy wlasciciel budynku? Nie przewidzial jakiegos plotu, ktory uniemozliwilby kontakt psow z dziecmi...? Moze warto mu o tym wspomniec? Bo to on powinien sie o to martwic....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2005, 18:38   #5
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
A co nowy wlasciciel budynku? Nie przewidzial jakiegos plotu, ktory uniemozliwilby kontakt psow z dziecmi...?
nowi właściciele wydają się być do rzeczy, dziś wspominaliśmy o płocie i chyba stanie na tym że będziemy partycypować w inwestycj w 50%, no bo i nam zależy na tym by nasze psy nie były dokarmiane cukierkami ani dzgane patykami...

Quote:
Kiedy masz termin jesli mozna wiedziec? Wink
a można, można...termin miałam cztery dni temu ale nadal chodze w jednym kawałku, śmiejemy sie z Andrzejem że Młody sie na nas obraził i nie chce nas widzieć

Quote:
odzice zabierają dzieci do domów po poludniu i wieczory i noce będą spokojne
chyba że będzie to przedszkole całodobowe, o to zapomniałam sie zapytać
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2005, 18:48   #6
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default

heh.. nie ciekawie, ale skoro uda się porozumieć, to znakomicie. Tylko płot powinien być całkiem wysoki..

Naprawdę Zostaniecie rodzicami? Gratulacje! Myślałam, że Narvana zadała to pytanie żartem

A przedszkole całodobowe?
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2005, 19:04   #7
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by magdalena
nowi właściciele wydają się być do rzeczy, dziś wspominaliśmy o płocie i chyba stanie na tym że będziemy partycypować w inwestycj w 50%, no bo i nam zależy na tym by nasze psy nie były dokarmiane cukierkami ani dzgane patykami...
Brzmi rozsądnie. Ale projektując ogrodzenie wydrukuj kilka watków z "co wilczak potrafi" i daj przeczytać właścicielom. Może jeszcze dodaj zdjęcie Pinky na płocie, jako ilustrację...

Quote:
śmiejemy sie z Andrzejem że Młody sie na nas obraził i nie chce nas widzieć
Moze się boi wilczaka?

Quote:
chyba że będzie to przedszkole całodobowe, o to zapomniałam sie zapytać
Tak czy siak, dzieci na ogół w nocy śpią...
Trzymamy kciuki za lekkie, szybkie i przyjemne powiększenie stada. A kotek z Wami został, czy sobie poszedł?
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2005, 19:05   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by magdalena
nowi właściciele wydają się być do rzeczy, dziś wspominaliśmy o płocie i chyba stanie na tym że będziemy partycypować w inwestycj w 50%, no bo i nam zależy na tym by nasze psy nie były dokarmiane cukierkami ani dzgane patykami...
Magda, a jakie Twoje suki sa dla dzieci? Bo tak sobie mysle, ze jakby na spokojnie , nie teraz, moze pozniej...zapoznac dzieciaczki z futrzakami to bys dolozyla swoja cegielke do edukacji dzieci? Nie mowie o pojsciu na zywiol ale jakos pojedynczo? W Krakowie masz fundacje Alteri, tam sa ludzie biegli w tematach psich i moze wspolnie byscie cos fajnego wymyslili? Nie namawiam ale rzucam pomysl w ramach "oswojenia nowego"
I trzymamy kciuki za pomyslne powiekszenie Rodziny!
pozdrawiam
Gaga i bydlatka
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2005, 20:13   #9
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
A kotek z Wami został, czy sobie poszedł?
kotek był bardzo wredny....wlazł przez uchylone okno i mi nasikał w kuchni , kotkowi już podziękowaliśmy
Quote:
Magda, a jakie Twoje suki sa dla dzieci?
Penny to uosobienie spokoju i grzeczności do momentu gdy ktoś jej pokaże piłkę lub patyczek, nie będzie patrzyć czy przejdzie obok czy po kimś, byle go dostać
Dona lubi dzieci, jak na razie po prostu jej nie przeszkadzają, ostatnio był u mnie kuzyn z synem, bardzo dobrze się rozumieli, jest przyzwyczajona bo w odległości 150m ode mnie jest szkoła podstawowa tak więc tabuny małolatów przechodzą koło domu, a ulubione zajęcie Dony to siedzenie przy bramce i odgrywanie biednego psiaka którego nikt nie kocha
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2005, 07:37   #10
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by magdalena
Penny to uosobienie spokoju i grzeczności do momentu gdy ktoś jej pokaże piłkę lub patyczek, nie będzie patrzyć czy przejdzie obok czy po kimś, byle go dostać
A to właśnie niektóre dzieci uwiellbiaja robiś przez płot... - drażnić psa patyczkiem, zwłaszcza gdy pani nie patrzy.
Słyszałam o przypadku małego agresora zza płotu, który tak drażnił psa sąsiadów wielkim patykiem, ze w rezultacie przebil mu krtań, skończyło się operacją i okropnym cierpieniem zwierzątka. Po tym "wypadku" spokojny i zankomicie ułożony skadinąd pies reagował agresją na chłopca, sprawa skończyła się w sądzie.., nie chcę pisać jak, żeby Wam nie psuć humoru w sobotni poranek.

Pomysł Gagi z zaprzyjaznianiem przedszkola sam w sobie jest znakomity, ale trzeba pamiętać, że jest spore prawdopodobieństwo, że w tak dużej grupie może się znaleźć dziecko z zespołem ADHD (nadaktywne), albo pociecha histerycznych rodziców, którzy są głęboko przekonani, że każdy pies marzy tylko i wyłącznie o tym, żeby kogoś zagryźć. Wtedy nie ma mowy o spokojnych, rozsądnych argumentach i kłopoty gotowe.... Dlatego dobrze z jednej strony nawiązać współpracę z fundacją i edukować dzieci, ale z drugiej - postawić dobre ogrodzenie... choćby po to, żeby w razie czego moć ochronić Penny przed jakimś nieodpowiedzialnym "patyczkowcem"!
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2005, 08:49   #11
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

MAsz zupelna racje Rona, o tym myslalam piszac o Alteri, ale mysl schowalam i nie wyszlo czytelnie Gdzies w glowie mi sie tlilo wlasnie, ze jesli jakies zapoznanie mialoby miec miejsce to za zgoda wszystkich stron i przeprowadzone z glowa Zreszta nie sadze aby nowym celem Magdy byla pomoc w zawarciu dozgonnej przyjazni pomiedzy przedszkolakami a jej psami...nie mniej, stosunki dobrosasiedzkie( jak wiadomo, nie do przecenienia) byc moze moglyby zawierac wlasnie element zapoznania
Wlasciwie to bardziej chodzilo mi o rzucenie pozytywnego swiatla na nowa sytuacje, wizja rozbieganych 40 rozbojnikow w powijakach moze z lekka przerazac, nawet w obliczu oczekiwania na wlasna latorosl...wiec piszemy tu aby obrazek ladnie podkolorowac..bo przedszkole tez dla ludzi
I juz calkiem w oderwaniu od wilczakow: takie przedszkole to super socjalizacja dla Malenstwa NO dobrze, bedzie i o wilczakach: dla psiakow tez: za darmo sesje zobojetniania na dzwieki dzieciaczkow i widok robieganych, rozpiszczanych i wymachujacych raczkami....
pozdrawiam
Gaga po upojnej nocy spedzonej na sprzataniu rozwonienia-gigant
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2005, 09:53   #12
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rona
A to właśnie niektóre dzieci uwiellbiaja robiś przez płot... - drażnić psa patyczkiem, zwłaszcza gdy pani nie patrzy.
Tak - o to mi wlasnie chodzilo. Szkola obok jest OK, ale jedynie jesli obie posesje dzieli "pelny" plot. W ramach socjalizacji mozna zawsze isc pospacerowac obok. Zostawienie psow sam na sam z dziecmi to zawsze spore ryzyko. Teraz nie podam szczegolow, ale to Zofia miala problemy ze swoim poprzednim psem - tez mieszkala "na drodze" do szkoly. Male dzieci tak go draznily, ze pies mial potem reakcje agresywna na kazde dziecko z plecakiem. Oczywiscie bylo potem odkrecanie, ale szkody spowodowane przez dzieci byly ogromne....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2005, 10:37   #13
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Male dzieci tak go draznily, ze pies mial potem reakcje agresywna na kazde dziecko z plecakiem.
taką sytuację też "przerabiałam" z poprzednim psem, teraz będąc mądrzejsza o te doświadczenia tak zagospodarowałam teren że psy nie mają bezpośredniego kontaktu z miejscami gdzie przechodzą dzieci, wzdłuż ogrodzenia rosną dość solidne tuje, a po tym jak zauważyłam że koło bramki dzieci "dokarmiają" Donę zdechłym kretem postawiłam "płot do bramki", znajomi gdy przychodzą do mnie troche dziwnie się na to patrzą , ale trudno, taka mała forteca (kurde 2.5m!!)

a co do edukowania...to samo pojawienie się wilczaka w okolicy było dość zabawne, kiedyś stojąc na przystanku autobusowym usłyszałam zabawną rozmowę siedmiolatki z ojcem.
- "tatu, tatu ty wiesz że ta pani to kiedyś prowadziła wilka na smyczy?!!!"
-"taaaaaaaak kochanie, sprawdz lepiej o której autobus jedzie"
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2005, 18:47   #14
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by magdalena
- "tatu, tatu ty wiesz że ta pani to kiedyś prowadziła wilka na smyczy?!!!"
-"taaaaaaaak kochanie, sprawdz lepiej o której autobus jedzie"
To skutki tego, że na ogół dzieciom się nie wierzy

A propos przedszkola i braku wiary w slowa dzieci - gdy Jedrek mial 5 lat wracałam z nim do kraju prawie pustym samolotem.. Nudził się, więc stewardessa zaprosiła go do kokpitu: pilot wziął go na kolana, pozwolił potrzymać stery... terroryzm dopiero raczkował więc nikt się nie bał pięciolatka.
Kilka tygodni pozniej zostałam wezwana na 'bardzo poważną' rozmowę do przedszkola pod hasłem "Proszę coś zrobić z dzieckiem bo kłamie i nadmiernie fantazjuje...."
Wilk na smyczy jest równie mało przekonywujšcy jak "sterowanie" samolotem, czyż nie?
Rona jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org