Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-10-2007, 10:44   #21
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

No przyznam Gaga ze to nie bylby glupi pomysl,taki wypad wieksza ekipa, tylko fajne mieli by miny ludzie na szlakach,gdyby zobaczyliby taka watache
A reklama bardzo dobra, napewno nie omieszkam ominac tej knajpki jesli bede w okolicy

Zalesianka młode ma swietne zdjecie na tym łózku i pejzaze tez niczego sobie
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2007, 11:28   #22
zalesianka
Junior Member
 
zalesianka's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: warszawa/wkrótce łoś
Posts: 67
Default

Quote:
No a skoro to tez Wasze tereny to jak jesczez dobije pare osob to moze sie wykroi jakis termin na wspolne pobyty?
no pewnie ze byłoby super....dopóki dyrekcja jednak nie postanowi "wziąć się" za właścicieli psów którzy wchodzą z nimi na szlaki. jak na razie to na szczęście dyrekcja (nowa i odgórnie ustanowiona ) swoje,
a pracownicy swoje. my jak wchodziliśmy na szlak w Suchych Rzekach to pani sprzedająca bilety tylko spytała czy by się jej pies mogł z naszym pobawić bo on tam nie ma za duzo towarzystwa

bardzo polecam Bieszczady i Biesisko takze
my następny wypad w Sylwestra planujemy
zalesianka jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2007, 13:27   #23
Manu
Junior Member
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 323
Send Message via Gadu Gadu to Manu
Default

Quote:
Originally Posted by zalesianka View Post
my następny wypad w Sylwestra planujemy
- my własnie też o tym przemyśliwujemy Tylko zostalibyśmy chyba 2 tygodnie (treningi + tamtejsze zawody 12-13.01.2008 )
Manu jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2007, 12:24   #24
Ola
Junior Member
 
Join Date: Sep 2005
Location: Katowice
Posts: 44
Send a message via Skype™ to Ola
Default

Słyszłam, że do Tatrzańskiego Parku Narodowego nie wpuszczają psów, tak że jeżeli Tatry z psem ..., to zostają Krupówki, albo Słowackie Tatry. Natomiast, jak byłam z Amankiem w wąwozie Homole, to nikt nas nie zaczepiał, że z psem nie wolno. Nie jestem nawet pewna, czy za psa nie było dodatkowej opłaty.Nie wiem, nie pamiętam.
Mój wujek ma starą chałpę góralską, z dużą ilością podwójnych łóżek bo raz do roku zarzymują się tam oazy, nad wsią Ochotnica Górna (trzeba się wdrapać ok 20 - 30min, zależnie od kondycji) - to Gorce. Prawie pod samym parkiem, więc niedaleko do szlaków i spokój. Sądzę, że jeśli chcielibyśmy zrobić spotkanie burych w górskich okolicach, to udałoby mi się uprosić użyczenie chaty. Jedyny problem do rozwiązania,to parking dla większej ilości samochodów, na górę wjadą tylko jeepy albo samochody z wyskokim podwoziem, bo do chałpy podchodzi się górską drogą. Ale dla chcącego ....
Więc jeśli byliby zainteresowani to nic tylko uzgodnić termin i puścić w ruch znajomości .
Teraz pogoda nie sprzyja, ale jeśliby umówić się wcześniej, np. na wiosenny termin, to można by zorganizować naprawdę fajne spotkanie.
Niestety zdjęć samej chałpy nie mam, ale mam kilka zdjęć Amana na łące przed domem więc jak tylko zapiszę się na jakiś serwer to postaram się wrzucić, żeby dać jakieś wyobrażenie o okolicy.
Pozdrawiam

Last edited by Ola; 20-10-2007 at 12:27.
Ola jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2007, 09:05   #25
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Manu
W Biesisku są cudownie pyszne pierogi ruskie zapiekane czosnkowo, niebo w gębie, uwielbiam, mniam ! W ogóle świetna knajpa
Zobacz, Gaga - gdzie nie spojrzysz, tam ruskie!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 21-06-2011, 16:51   #26
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Ach, jaki miód na oczy!
Nie dość, że Wilczaki, to jeszcze na dodatek w Bieszczadach!
Piękne, piękne, piękne...jedno kocham bardziej od drugiego

A właśnie, że się tak wtrącę do dyskusji - jak to jest z tym chodzeniem z psami po górach? Wiem, że na niektóre szlaki wpuszczają psy, ale myślałam, że nawet jak się już uda wejść z nim na szlak, to musi być na smyczy.
Jak to w końcu jest?

Chciałabym się z moimi wybrać gdzieś w góry i mam wątpliwości, co, gdzie i jak wolno, a czego nie wolno....tym bardziej, że nigdy w życiu z psami nigdzie nie jechałam. Moje zawsze w domu musiały zostawać

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013

Last edited by makota; 21-06-2011 at 16:58.
makota jest offline   Reply With Quote
Old 21-06-2011, 17:24   #27
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Jeśli chodzi o Bieszczady to, w tym momencie omijała bym szeeeerokim łukiem, szlaki na Tarnice ruch jak na autostradzie, bezpośrednio z Ustrzyk na szczyt, mniejszy ruch przez Rozsypaniec ale tam z psami ciężko i jak nigdy można się natknąć na masę strażników (nie zawsze dobrze nastawionych do psów).Ponadto Wetlińska, Caryńska czasami jak na Tarnice. Nam pozwolili wejść z psami na Rawki, co też nie często się zdarza.

ps.A na pierogi to do Chaty Wędrowca, maja pijalnie piwa słowackiego i czeskiego, i coś czego nie podaja nigdzie indziej placek gigant ( jak kto woli naleśnik po bieszczadzku)
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 21-06-2011, 18:24   #28
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
Chciałabym się z moimi wybrać gdzieś w góry i mam wątpliwości, co, gdzie i jak wolno, a czego nie wolno....tym bardziej, że nigdy w życiu z psami nigdzie nie jechałam. Moje zawsze w domu musiały zostawać
No niestety, Polska nie jest za przyjaznym krajem jeśli chodzi o psy, ale niewątpliwie w tej chwili z psem da się jeszcze spokojnie po górach pochodzić; niestety nie wszędzie. Przed wyjazdem trzeba najpierw zerknąć na mapę, czy teren po którym będziemy się poruszać jest objęty Parkiem Narodowym/Rezerwatem itp. Jak już wiemy który to Park, najlepiej sprawdzić na konkretnej stronie internetowej, bo różnie to bywa; do jednych Parków można z psami (na smyczy i teoretycznie w kagańcu, a do innych wcale). Można też sobie radzić i w ten sposób, że jak po polskiej stronie jest zakaz, wybrać podejście od strony naszych południowych sąsiadów, u których nie dość, że turystyka górska (ta prawdziwa) kwitnie, to jeszcze mają o wiele przyjaźniejsze podejście do psów na szlakach. To jest np. jedyne wyjście, jeśli się chce z pupilem zaliczyć np. Babia Górę.
Co do smyczy; my np. i tak zapinamy Łowcę w szelkach do pasa i liny z amortyzatorem; niech trochę pracuje i pomaga.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 21-06-2011, 18:36   #29
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Pieniny z psami odpadają, chyba że się przemkniecie na słowacka stronę. U nas albo Park narodowy (strasznie pilnowany) albo wypad owiec i bardzo ambitnie pracujące podhalany.
Tatrzański Park Narodowy- odpada kompletnie.
Bieszczady-jesli omijasz te turystyczne "obowiązkowe punkty programu" które wymieniła Miru (Tarnica, Caryńska, Wetlińska i Rawki) to masz całkiem sporo do tuptania z psem. My pytaliśmy na granicach BPN i zawsze nam pozwalali (oczywiście psy na smyczy - w teorii, ale wtedy musisz mieć dobrze pilnujacego się psa). Po Bieszczadach jest gdzie chodzić poza tym "ścisłym centrum", przypuszczam, że i Beskidy są bardziej przyjazne niż Pieniny czy Tatry. Kluczem chyba jest stopień uczęszczania szlaków przez turystów, my zawsze jedziemy w góry aby odpocząć od ludzi, nie pchamy się na "krupówki"
W samych Biesach niezmiennie polecam Bukowe Berdo, Kamień-Dwernik, szlak na Przysłup Caryński oraz szlak nieistniejących już wsi: Hulskie, Krywe, Caryńskie. Dla widoków: Wielki Dział, dla złapania klimatu pobliża "sistemy" - Grób Hrabiny i dalej do Sianek.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 00:37   #30
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
W samych Biesach niezmiennie polecam Bukowe Berdo, Kamień-Dwernik, szlak na Przysłup Caryński oraz szlak nieistniejących już wsi: Hulskie, Krywe, Caryńskie. Dla widoków: Wielki Dział, dla złapania klimatu pobliża "sistemy" - Grób Hrabiny i dalej do Sianek.
Widoki z Dwernika cudne, i owszem, ale dla psa ciekawsze, co sie czaiło w lesie :

Co do szlaków w obrębie BPN - zawsze można mieć nadzieję, że trafi się pan wpuszczający, ktory stwierdzi, że nie widział tego delikwenta, skoro delikwent był na smyczy i w kagańcu
A na Bukowym zaiste piknie było, Gaga...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 29-09-2011, 08:48   #31
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Tak liczyliśmy, że przy pierwszej inwersji może akurat traficie Kamień lub Bukowe..ależ zazdraszczammmm... ale tez ciesze się, że to zobaczyliście
My pięknie dziękujemy za towarzystwo na nowo wytyczanych trasach i do zobaczenia już (mam nadzieję, niebawem) na naszych płaskich terenach
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org