Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-05-2013, 16:31   #21
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Ja swoje zdanie na temat wystawy wyrazilam, kto co wygral malo mnie rusza, martwi mnie ze sedzia nie potrafi ocenic psa, ocenia na oko i jeszcze wciska glupoty

ja rozumiem bdb za ewidentne wady psa, ale obnizac ocene za :"za krotkie ucho", "za bycie grubym" gdy pies ma zimowa szate a sedziemu nie chce sie go dotknac, albo za "wysoko trzymany ogon"? To juz jakas paranoja i tego zdzierzyc nie moge

dlatego mimo wscieklosci postanowilam zapisac Urcia na trzy kolejne wystawy, a co mi tam musimy dbac o tytul najmniej wzorcowego wilczaka
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 06-05-2013 at 16:49.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2013, 19:43   #22
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
dlatego mimo wscieklosci postanowilam zapisac Urcia na trzy kolejne wystawy, a co mi tam musimy dbac o tytul najmniej wzorcowego wilczaka
Zle do tego podchodzisz... On jest BARDZO ladnym Czechoslowackim Wilczakiem, ale "niestety" BARDZO SLABYM Czechoslowackim Owczarkiem...... Wiec nie dziw sie, ze w startach o Najlepszego CzO w Rasie macie marne szanse....

A tak serio... Wiadomo, ze w Czechach gora wzieli obecnie nowi hodowcy Owczarkow, ktorzy pojecie o rasie maja zalosne, ale maja duze parcie na szklo (sa w komisjach w klubie, robia parcie na sedziow) co widac zarowno na bonitacjach, jak na wystawach. To dlatego pojawily sie takie bzdury w opisach wystawowych jak "zbyt wysoko noszony ogon", "za jasne oko", "za male ucho", "zbyt wysokonozny", "zbyt delikatna szczeka", itd

JEDNAK patronat nad rasa nie maja Czesi, ale SLOWACY i ich klub. To, ze Czeski klub zmienia swoje preferencje i coraz bardziej idzie w kierunku owczarkow to ich WEWNETRZNA sprawa (i ich wewnetrzym problemem)... Wzorzec wilczaka sie nie zmienil i mimo, ze i u nas CzO ma swoich zwolennikow wsrod hodowcow (patrz: KAW) to obowiazuje nas i polskich sedziow wzorzec Czechoslowackiego Wilczaka...

Ten wzorzec:


I wiedza o tym nawet polscy wlasciciele/hodowcy CzO, bo zauwaz, ze unikaja ustawiania swoich psow w pozycjach wystawowych jak diabel swieconej wody - doskonale zdaja sobie sprawe, ze widac byloby wtedy budowe a la owczarek, ktora jest wedlug zapisow wzorca FCI nieprawidlowa....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 14:09   #23
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Cacib ŁÓDŹ

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Na wystawie mnie nie było, więc moze nie powinnam zabierać głosu, ale widziałam filmy i muszę przyznać, że większość psów (niezależnie od przydomków) nie prezentowała sie szczególnie elegancko...
Z tym sie nie zgodze... Jasne, ze taplanie sie w blocie trudno nazwac eleganckim... I majac spodnie uchlapane blotem po uda czuc sie komfortowo...

Ale ja wstane w obronie mlodych. Bo wiekszosc ludzi to byly osoby, ktore zaczynaja lub zaczely niedawno (ew. mlode psy).... Trudno oczekiwac, ze beda sie prezentowac jak profesjonalisci. To przychodzi z czasem. I tragedia nie jest mlody pies fikajacy w ringu, ale pies na swojej 100 wystawie, ktory ogon ma na brzuchu....

Druga sprawa - skad maja brac przyklad...? Ci "najwiecej wystawiajacy" uwazaja, ze prezentowanie psa w ringu polega na biegu i stawaniu "jak popadnie" i pojecie "pozycja wystawowa" do dla nich magiczne i nieznane slowo...? Maja brac przyklad z pana G., ktory duzo gada o tym jak inni powinni wystawac, ale sam NIGDY nie ustawi psa w prawidlowej pozycji? Jakie "nowi" maja wzorce do nasladowania?


Jesli chcesz zobaczyc jak bylo w Lodzi to zamiast ladnie powybieranych fot "Wilkow z Polskiego dworu" (nasze najlepsze, innych najgorsze) zerknij sobie na foty Daniela (https://www.facebook.com/media/set/?...7750789&type=1), Agnieszki (https://www.facebook.com/media/set/?...6332621&type=1) czy Mariusza (https://www.facebook.com/media/set/?...9457867&type=3) Bo to sa foty robione bez jadu, zlosci i zawisci to widac....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 10-05-2013 at 14:15.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 16:10   #24
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

A ja myśle, że zamiast doszukiwac się wad i błędów u innych każdy powinien skupić się na sobie. Sądzę, że dopóki pies/suka nie bedzie się ładnie wystawiał trudno mieć pretensję do sędziów za taką a nie inną ocenę. No bo jak ocnić psa, który za wszelkę cenę chce uciec z ringu?

Szczerze mówiąc wg mnie to jest główny problem wilczaków a nie sędziowie (aczkolwiek nie twierdzę, że Ci są nieomylni i nie popełniają błędów).
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 16:25   #25
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ale ja wstane w obronie mlodych. Bo wiekszosc ludzi to byly osoby, ktore zaczynaja lub zaczely niedawno (ew. mlode psy).... Trudno oczekiwac, ze beda sie prezentowac jak profesjonalisci. To przychodzi z czasem. I tragedia nie jest mlody pies fikajacy w ringu, ale pies na swojej 100 wystawie, ktory ogon ma na brzuchu....

Druga sprawa - skad maja brac przyklad...? Ci "najwiecej wystawiajacy" uwazaja, ze prezentowanie psa w ringu polega na biegu i stawaniu "jak popadnie" i pojecie "pozycja wystawowa" do dla nich magiczne i nieznane slowo...? Maja brac przyklad z pana G., ktory duzo gada o tym jak inni powinni wystawac, ale sam NIGDY nie ustawi psa w prawidlowej pozycji? Jakie "nowi" maja wzorce do nasladowania?
Margo, nie chodzi mi tutaj o szczeniaki. Bez urazy, ale zapytam wprost. Jesteś zadowolona ze swoich występów? Uważasz je za wzór do nasladowania?
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 17:10   #26
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Margo, nie chodzi mi tutaj o szczeniaki. Bez urazy, ale zapytam wprost. Jesteś zadowolona ze swoich występów? Uważasz je za wzór do nasladowania?
Z Jolly, Eligo i Juvart. Tak, oczywiscie. Gdybys tam byla to bys widziala jak rzeczywiscie sie wystawialy.
I prosze nie mow mi, ze na BOBa zaslugiwal pies, ktory po pierwsze KOMPLETNIE nie trzyma wzorca (bo to czysty owczarek), po drugie burkolil na powaznie do sedziego, bo ten mial czelnosc podac jego panu reke, po trzecie w ten sposob promowac wlasciciela, ktory tlucze w ringu psa...

Co do Qareen - tak, daleko jej do doskonalosci jesli chodzi o prezentacje. To byl tez powod dla jakiego stanela na drugiej lokacie - i to jasno zaznaczyl sam sedzia...
Co do jej charakteru - jak na suke, ktora robila ludziom za tarcze strzelecka i ktora do konca zycia bedzie nosila srut w nogach to tez jestem zadowolona. Bo widac POSTEPY, ktorych u wielu psow nie ma (a jesli cos widac to coraz wieksze cofanie sie)...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 17:21   #27
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Na wystawie mnie nie było, więc moze nie powinnam zabierać głosu, ale widziałam filmy i muszę przyznać, że większość psów (niezależnie od przydomków) nie prezentowała sie szczególnie elegancko...
Czy są to filmy ogólnodostępne? Jeśli tak - poproszę o link.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 17:28   #28
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
(...) po trzecie w ten sposob promowac wlasciciela, ktory tlucze w ringu psa...
Burkolenie, jak dla mnie, to element wyposażenia wilczaka i "zero zdziwień", ale bicie psa za to? To już mnie nie dziwią te ucieczki suki.....
Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Co do Qareen (...) jak na suke, ktora robila ludziom za tarcze strzelecka i ktora do konca zycia bedzie nosila srut w nogach to tez jestem zadowolona. Bo widac POSTEPY, ktorych u wielu psow nie ma (a jesli cos widac to coraz wieksze cofanie sie)...
A o Qareen też jest filmik w sieci? Jeśli tak, to trzeba być wyjątkowym sukinsynem, łajzą i zerem, by wiedząc o traumie psa jego brać za bohatera filmików....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 17:42   #29
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Szczerze mówiąc wg mnie to jest główny problem wilczaków a nie sędziowie (aczkolwiek nie twierdzę, że Ci są nieomylni i nie popełniają błędów).
To chyba mowimy o innych wystawach. Poza tym tu jest regulamin wystaw:

Oceny przyznawane przez sędziów muszą odpowiadać następującym definicjom:
Ocena „DOSKONAŁA” (DOSK.) może być przyznana psu bardzo bliskiemu ideałowi wzorca rasy, będącemu w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej, który wykazuje harmonię oraz klasę w postawie i ruchu. Jego zalety jako przedstawiciela rasy pozwalają zignorować drobne niedoskonałości, ale piętno płci musi być wyraźne.


Wybacz, ale pies, ktory budowa i wygladem calkiem sie rozni od psow tej rasy (podobny typ reprezentuje jedynie jego corka, a w Opolu rowniez obecna tam suczka z Wloch - co do ktorej poczatkow myslalam, ze jest jedna z corek Czambora) nie moze byc oceniony na ocene dosk, skoro nie posiada podstawowych cech tej rasy... BOB to powinien byc NAJLEPSZY pies ze stawki... A prawda jest taka, ze budowa, ale i prezentacja bila go na glowe wiekszosc wystawianych tam osobnikow...


Co do oceniania to krytyka nie dotyczy CALOSCI sedziowania, ale paru KONKRETNYCH punktow, ktore ostatnio czesto sie powtarzaja co oznacza, ze ktos zafiksowal sedziom bledne sedziowanie...

Jesli chodzi o Lodz, to moje pytania tez sa konkretne?
- Czy uwazasz, ze pies z uchem 9cm ma ucho za male???? Skoro wedlug wzorca moze miec MAKSYMALNIE 10.5cm? Minimum NIE MA.
- Czy uwazasz, ze samiec wazacy 29kg jest ZA GRUBY? Skoro abolutnym minimum jest 26 kg, a dobrze by bylo gdyby przytyl do min 30kg...
- Czy uwazasz, ze powinno sie obnizac ocene za ogon noszony w gore, gdy we wzorctu jasno napisane jest OGON (...) Przy pobudzeniu zwykle noszony sierpowato w górę.
To byly rzeczy, ktore nie tylko obnizyly lokate, ale i ocene o jeden stopien.

Nie chodzi o ocenianie "bo nie docenil mojego pimpusia". Akurat moje dorosle pimpusie w formie nie byly, no poza Jolka, bo jej wiek na to pozwala... Ale tam bylo sporo psow, ktore o wiele bardziej zaslugiwaly na dobre oceny, bo prezentowaly sie rownie dobrze, a nawet lepiej niz BOBowiec, a o wiele blizej im do wzorca wilczaka...
I np w sukach Enid Wilk z Polskiego dworu byla BEZ POROWNANIA lepsza od Eetee II od Úhoště.... Bo pierwsza to CzW, a druga to czyste CzO...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 18:02   #30
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Czy są to filmy ogólnodostępne? Jeśli tak - poproszę o link.
Sa tutaj - http://www.youtube.com/user/gstelmac...?feature=watch
Oczywiscie prezentacji Grzesia jak pokazywal (lal) psa w klasie championow pewnie sie nie doprosimy....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 10-05-2013 at 18:15.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 18:11   #31
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Burkolenie, jak dla mnie, to element wyposażenia wilczaka i "zero zdziwień", ale bicie psa za to? To już mnie nie dziwią te ucieczki suki.....
Pies dostał "szczała" nie za burczenie ale za to, że w wyniku opadów atmosferycznych, a co za tym idzie w ich następstwie nawierzchnia okazała się być nieprzystosowana do bieżnika obuwia handlera, który to doznał obsunięcia na wirażu będącego następstwem lekkiego szarpnięcia ringówki przez w/w czworonoga. A wszystko przez gapiów ustawionych dookoła ringu, a jeszcze bardziej przez ich sierściuchowate towarzystwo, w którego to kierunku szarpną się był champion.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 18:39   #32
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Burkolenie, jak dla mnie, to element wyposażenia wilczaka i "zero zdziwień"
Burkolenie z atakami na sedziego Jakos ostatnio ten pies zbyt czesto rusza do przodu. Dziwne, ze jego wlasciciel burczenie widzi tylko u innych burych. I osobiscie pominelabym to, bo sie zdarza i u wilczakow tak bywa gdyby nie gadanie o wspanialym i przyjacielskim charakterze tego psa, ktory muchy by nie skrzywdzil...

BTW: Dobrze, ze napisalam "burkolenie", bo gdybym byla jantarowa przyjaciolka pana G. to pewnie bym dorobila do tego opowiesc o tym, ze pies probowal zabic sedziego, a wlasciciel jeszcze go szczul... (to apropos pani Eli i jej fantastycznej (doslownie) relacji z Drzonkowa )
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 19:02   #33
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Burkolenie z atakami na sedziego
To był/y i atak/i na sędziego?.... No coraz lepiej. I pies szarpnął się też był?
I suka spyla. I pies bity. I szydercze filmiki nt. psów z traumą nabytą przez łajzy.... Stop! Zaczęłam się rozkręcać w wyliczankach.....
Czy my prowadzimy obecnie off-rozmówkę o panu "Gie" i najlepszym psie(*) wszechświata czy już o kimś innym? O jakimś nieszczęśniku pastwiącym się na "braciach mniejszych" za swoją małość, który ma po prostu normalnego psa? Bo żem się już pogubiła troszku........

....
(*)-nadal kocham misie-patysie i wszystkie "ogonki" /no dobra, oprócz "nisko skanalizowanych" -ale to z kolei u mnie trauma /, co nie zabrania mi szydzić z sapiensów...
..............................................
EDIT:
O Matko jedyna!!! Temat nam się skrócił i mnie przerzuciło, jak Dorotkę do krainy Oza..... a chciałam pisać w "Wystawianiu"..... Adminie, czyń swoją powinność /ale daj odnośnik, gdzie mam się szukać...../

Last edited by Puchatek; 10-05-2013 at 19:05.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 19:16   #34
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
To był/y i atak/i na sędziego?.... No coraz lepiej.
Ja opisze to tak - pies dorosl, pomyslal i widzi, ze on ma spodnie w tym stadzie. Poniewaz wymyslil sobie, ze musi chronic pana, wiec jako sedzia nie probowalabym nawiazywac blizszego kontaktu z tym psem, bo to dosyc ryzykowny krok. Cale szczescie widac, ze pan wie, ze pies miewa takie reakcje, wiec ew. proby blizszego spotkania sedzia-pies sa w odpowiednim czasie wylapywane.

Nie demonizuje tego - to nie jest jakas anomalia, ale smieszy mnie, gdy wciska sie ludziom historie o psie-dziecie-kwiatow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 19:24   #35
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
To był/y i atak/i na sędziego?.... No coraz lepiej. I pies szarpnął się też był?
I suka spyla. I pies bity. I szydercze filmiki nt. psów z traumą nabytą przez łajzy.... Stop! Zaczęłam się rozkręcać w wyliczankach.....
Dorzuce ci jeszcze Opole i psa "luzacko" uwiazanego do drutu potrzymujacego tasme wokol ringu. Pan prezentowal suke, a pies stal na dlugosc smyczy w ringu i dziamgolil... Gdyby wtedy nie spodobal mu sie jakis pies to bylby cyrk na calego...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 19:32   #36
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
Pies dostał "szczała" nie za burczenie ale za to, że w wyniku opadów atmosferycznych, a co za tym idzie w ich następstwie nawierzchnia okazała się być nieprzystosowana do bieżnika obuwia handlera, który to doznał obsunięcia na wirażu będącego następstwem lekkiego szarpnięcia ringówki przez w/w czworonoga. A wszystko przez gapiów ustawionych dookoła ringu, a jeszcze bardziej przez ich sierściuchowate towarzystwo, w którego to kierunku szarpną się był champion.
To może ja sprostuję bo akurat stałam na 'trzeciej' od rzeczonej sytuacji. Handler nie zachował dystansu w biegu za biegnącymi przed nim, Czambor wystartował do biegnącego przed nim psa, został ściągnięty do tyłu a na błocie efekt był taki, że gość wywinął orła.
Wilczakowe chłopaki dawały ognia po równo: i Czambor i Uro - jak dla mnie-częsty widok w ringu dorosłych samców i sędziowie za to nie koszą (o ile człowiek zapanuje nad psem i nie dojdzie do awantury). Na błocie te wygibasy były nieco bardziej widowiskowe po prostu
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 19:45   #37
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Wilczakowe chłopaki dawały ognia po równo: (...) i Uro
Tak jest bural sie jak diabel na szczescie panowie z klasy otwartej trzymali dystans i wyszlismy z tego calo. Ale balam sie jak diabli bo nie dosc ze mendzioch burak to jeszcze bloto, a dla mnie zwykle wywiniecie orla moze sie skonczyc tragicznie
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 20:17   #38
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Co do wyników to proszę osobę która je wstawiał o dodanie do klasy weteranów IRRIS Kollarov Dvor - (była zgłoszona) na moją korektę admin nie reaguje.
Co do fotek hmm połowy z nich nie opublikowałem bo do niczego dobrego by to nie prowadziło . Każdy kto ma najmniejsze pojęcie na temat robienia zdjęć wie że każdemu wypłoszowi da się zrobić super foto a i super czempiona pokazać jako największą łamagę.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2013, 20:22   #39
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Może nie o ilość chodzi, a o jakość oceny? Z tego co się zorientowałam, sędzia kynologiczny może oceniać wiele ras. Ale czy powinien? Może niech się trzyma jednej, dwóch, trzech /góra!/ i będzie w tym fachowcem.......
Z tą fachowością to bym bardzo uważał gdzie dwóch sędziów tam dwa róże zdania bo wzorzec mimo że u wilczaków napisany dość precyzyjnie pozostawia sporo miejsca na własną interpretację i różne opinie czasem skrajne na temat jednego egzemplarza.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2013, 08:14   #40
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Co do wyników to proszę osobę która je wstawiał o dodanie do klasy weteranów IRRIS Kollarov Dvor - (była zgłoszona) na moją korektę admin nie reaguje.
Irris nie dodałam celowo, tak samo jak Celeba i Ginki. Podczas dodawania wyników nie ma możliwości zaznaczenia, że pies został zgłoszony, ale był nieobecny. Gdybym dodała nieobecne psy, nie wpisując im ocen, mogłoby to sugerować, że stawiły się do oceny, ale z jakichś względów nie zostały ocenione (np. zostały wyproszone z ringu ze względu na zły stan zdrowia lub nieodpowiednie zachowanie).
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org