Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-04-2013, 22:06   #1
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default Sędziowanie wilczaka

No cóż..... zbliża się ta wiekopomna chwila, gdy trzeba będzie podjąć decyzję dokąd bujnąć się na wystawę z sierściuchem.
Ponieważ jestem już wiekowa, czasu mi brak, a oszczędność jest odpowiedzią na kryzys, pytam wprost: którzy Sędziowie znają naszą rasę i oceniają zgodnie ze wzorcem?.....
/Minęło sporo czasu, gdy wystawiałam Lailę i nie pamiętam już "kto jest kto"/

....
Mam nadzieję, że będzie mi policzone na plus, że tak zgrabnie temat "ujęłam"....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 24-04-2013, 22:19   #2
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
No cóż..... zbliża się ta wiekopomna chwila, gdy trzeba będzie podjąć decyzję dokąd bujnąć się na wystawę z sierściuchem.
Ponieważ jestem już wiekowa, czasu mi brak, a oszczędność jest odpowiedzią na kryzys, pytam wprost: którzy Sędziowie znają naszą rasę i oceniają zgodnie ze wzorcem?.....
/Minęło sporo czasu, gdy wystawiałam Lailę i nie pamiętam już "kto jest kto"/

....
Mam nadzieję, że będzie mi policzone na plus, że tak zgrabnie temat "ujęłam"....
podobno Anna Kochan. Ja na nia jeszcze nie trafilam. Mam dobre odczucia co do sedziowania p. Malgorzaty Wieremiejczyk-Wierzchowskiej. Na pewno jest ich jednak wiecej - i mysle, ze rzeczywiscie lepiej stworzyc selekcje pozytywna, niz negatywna
anula jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 00:01   #3
erendil
Junior Member
 
erendil's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ostrzeszów
Posts: 137
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
podobno Anna Kochan. Ja na nia jeszcze nie trafilam. Mam dobre odczucia co do sedziowania p. Malgorzaty Wieremiejczyk-Wierzchowskiej. Na pewno jest ich jednak wiecej - i mysle, ze rzeczywiscie lepiej stworzyc selekcje pozytywna, niz negatywna
Moim zdaniem tez Anna Kochan ona podobno jest zapraszana do Czech czy Słowacji do sędziowania a to już coś znaczy, babeczka z pewnością przeczytała wzorzec
__________________
http://www.veritas-ad-wolf.pl/
erendil jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 07:50   #4
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Dodalabym jeszcze Pana Pawla Bonieckiego, a z zagramanicznych polecilabym Pana Christiana Ştefănescu, calkiem niezle sobie poradzil, kita w gorze mu nie przeszkadzala wrecz przeciwnie
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 25-04-2013 at 07:54.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 10:26   #5
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Zależy po co chcesz jechac na wystawe jesli po 3 doskonale to jak najblizej sprawdzajac tylko czy sedzia daje same doskonale. Jesli po tyluly to juz gorzej bo trzeba dobrać sedziego pod wady i zalety konkretnego psa i jeszcze wybrać z mala frekwencja. A jesli chcesz dowiedzieć sie jak najwięcej o swoim psie to chyba najtaniej, najszybciej i najlepiej bedzie pojechac do jakiegoś znajacego sie hodowcy do domu i poprostu zapytac
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 11:16   #6
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Mam dobre odczucia co do sedziowania p. Malgorzaty Wieremiejczyk-Wierzchowskiej.
Tę Panią sobie daruję.

....

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
po co chcesz jechac na wystawe
Przeczytaj powoli jeszcze raz mój pierwszy wpis -tam jest napisane. Ale powtórzę, ku utrwaleniu: by sędzia ocenił mnie na podstawie wzorca p.K.Hartla.
/Proszę pozostałe rady i sugestie zachowaj dla siebie -nie o tym temat -bo Ci odpowiem, że po "dokumentację fotograficzną" dla Was/

Last edited by Puchatek; 25-04-2013 at 11:19.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 12:19   #7
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

To możesz mieć problem obawiam się że tacy sędziowie w naszym piknym kraju nie istnieją
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 13:06   #8
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
by sędzia ocenił mnie na podstawie wzorca p.K.Hartla. /
Obawiam się, że dostaniesz dyskwę za brak ogona
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 14:18   #9
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

nie wspominając już o braku... jąder :-O
__________________
Arte et Marte Wäka
Bashtee Wilcza Saga
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 20:46   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

To jest pytanie pt> wymień sędziów, którzy docenili Twojego psa A potem czeka Cię analiza porównawcza psów tych, którzy listę zapodali
Podobno nieświadomość czyni człowieka szczęśliwszym - potwierdzam, bo jeżdżąc na wystawy niespecjalnie patrzyłam na sędziów Nie ma ryzyka-nie ma zabawy;p
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 20:50   #11
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Tę Panią sobie daruję.
....
A czym Ci podpadla, jesli mozna wiedziec? Biesiaka sedziowala w Lodzi w mlodziezy, wieeeeeki temu - byla bardzo cierpliwa i dala opis calkiem sensowny, tzn bez zadnych kwiatkow typu : "silna przestrzenna akcja" jak p. Czerniakowski, "zbyt jasne oko", "niezbyt prawidlowe umaszczenie" jak p. Tyburczyk...
(Oczywiscie trzeba brac poprawke na to, ze wilczak zmienia sie z wiekiem, na przyklad brzydnie, albo pieknieje - moj na pewno nie zbrzydl zanadto, nie wypieknial rowniez , mozna powiedziec, ze mamy constatns)

No i trzeba brac rowniez poprawke na to, ze polecony bedzie Ci sedzia, ktory dobrze ocenil niuniusia osoby polecającej...

Bardzo cierpliwym i starannym macaczem wilczakow byla p. sedzina z Izraela, nie pamietam nazwiska (Myrna Shiboleth???)- Kielce 2011 chyba?

A Jefta ma racje, pytajac, na czym Ci zależy: jesli na dobrej, fachowej opinii, to sru na bonitacje albo przeglad mlodych do PRAWDZIWEGO znawcy rasy, albo pokazywac Mlodego w sieci i na spotkaniach - z tego, co widzialam, to warto go polansowac .

A hodowlanke mozna zrobic niewielkim kosztem, jezdzac na pobliskie wystawy, i to np poza sezonem - latwiej i pewnie szybciej. Polskich sedziow znajacych wzorzec pewnie mozna policzyc na palcach jednej reki...
(Nota bene - ciekawam, daczego np Margo nie startuje na sedziego - to by gwarantowalo naprawde fachową ocene)
anula jest offline   Reply With Quote
Old 25-04-2013, 21:12   #12
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
A czym Ci podpadla, jesli mozna wiedziec?
Mnie niczym.
Ale moje ulubione "Wróbelki" różnie ćwierkają....

Quote:
Originally Posted by anula View Post
No i trzeba brac rowniez poprawke na to, ze polecony bedzie Ci sedzia, ktory dobrze ocenil niuniusia osoby polecającej...
Liczę na mądrość polecającego i rozsądek w miłości własnej.
.....
Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Obawiam się, że dostaniesz dyskwę za brak ogona
Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
nie wspominając już o braku... jąder :-O
Filutki!
Znam takich, co i bez ogona nieźle merdają.... to kwestia "nagrody", a jądra? Bez żartów. To kwestia psyche, nie anatomii
....
Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie ma ryzyka-nie ma zabawy;p
Znam fajniejsze zabawy niż "dokarmianie" dyletantów....

Last edited by Puchatek; 25-04-2013 at 21:20.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2013, 12:51   #13
Comaronnie
Junior Member
 
Comaronnie's Avatar
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 17
Default

a czy coś wiecie o sędzinie - Małgorzata Hałas, będzie w Płocku
__________________
www.comaronnie.cba.pl

Comaronnie jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2013, 12:57   #14
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Napiszę Ci w środę, po wystawie w Dobrym Mieście
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2013, 13:53   #15
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ja wiem, że są różne sędziowania ale trochę ostatnio rozwija się jakaś poza ringowa paranoja. Bez przesady. Mam psa, który potrafił przegrać BOBa bo konkurent miał "głębszą klatkę piersiową" - owszem, szczęka mi opadła, podobnie raz nie dostaliśmy CWC bo pies trzymał nogi pod sobą a nie w wykroku a la ON. Ale w żadnym z opisów nie mamy jakichś niestworzonych historii. Ostatnio przeczytałam, że podobno Chey miał w opisie "zbyt mało wyraźna maska" - Margo pomyliła Cheya z Camio - Chey NIGDY takiego opisu nie dostał.Bywało, że szlag mnie trafiał gdy pies z ogonem pod brzuchem stawał do porównania ale takie wypadki były, są i będą jako niewielki % całości. I nie wierze, że nagle wszyscy sędziowie dostali zaćmienia umysłu. Analizując nasze opisy widzę jedno-powtarzają się te same rzeczy. Więc chyba jednak nie sędziują nas sami dyletanci?
Za tydzień sprawdzę na własnej skórze czy na sędziowski świat spadła jakaś zaraza czy nie...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2013, 14:56   #16
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Gaga, "podkradłam" fragment z tematu obok, bo akuratnie pasuje do "rozkminek" w tym temacie....

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Zgłoszenie na wystawę jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu(...)
Noooo, niewiele możemy ale powalczyć zawsze można...
Na przykład gdybyśmy tak "machnęli" sobie koszulki z napisem:
>Znam wzorzec mojego psa< /czy jakoś-takoś/ lub
>Znam wzorzec mojego psa i Ty go poznaj<
a pod nim strzelili obrazek instruktażowy autorstwa Autorytetu:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...23888225_n.jpg
to chyba nie było by to nieuprzejmością i szykaną względem sędziego?
Gdyby była nas spora grupa wystawiających wilczaki, to nie udało by się tej "manifestacji" nie zauważyć........ Taka "subtelność" a'la wilczak....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2013, 15:20   #17
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

No tak, ale każdy kij ma 2 końce i połowa takich osób mogłaby co najwyżej pochodzić dookoła ringu, bo zgodnie z ową manifestacją nie powinna poddawać psa ocenie (skoro i tak wie lepiej)
Zawsze, w każdej rasie są sędziowania lepsze i gorsze, oczywiście te lepsze są wtedy, gdy nasz niuniuś zostaje doceniony:P Chciałam Ci tylko przekazać, że porządny pies zawsze się jakoś obroni, a jeśli nie, to wnikliwa analiza pozwoli na zrozumienie czemu tak się stało (bo handler też może położyć sprawę).
Trochę to Twoje pytanie zabrzmiało tak, że równie dobrze mogłabyś je zastąpić innym: znacie adresy priv sędziów, bo chcę podesłać im fotę mojego psa i spytać czy dadzą mu zajebisty opis OK, nie jesteś odpowiedzialna za interpretację tego, co powiedziałaś, ale też trudno mieć o taką pretensję
Nie wiem nic o sytuacji, gdy porządny wzorcowo, dobrze wystawiony i wystawiający się pies zaliczył jakąś obniżzoną ocenę. Za to nigdy nie przeczytałam tu pytania, które często pojawia się na dogomanii, w temacie sędziów. Czy sędzia zwraca uwagę na ruch? Na zachowanie? Na przygotowanie? Na okrywę? Bo to może zdecydowanie być podpowiedzią czy do danego sędziego koniecznie chcemy jechać.

Albo masz psa, który jest wilczakiem w pełnym tego słowa znaczeniu i możesz spokojnie jechać gdzie chcesz albo jesteś świadoma jego minusów i będziesz próbowała ustrzelić takiego sędziego, który tego nie zauważy (podpucha). To jak to jest z tą znajomością wzorca, hę?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2013, 16:34   #18
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Gaga bedziecie w Lodzi na wystawie?


Gaga, porzadny pies sie nie obroni, niestety, juz nie raz sie o tym przekonalam i co mi po tym jak spytam sie czy sedzia patrzy na ruch skoro nie wie jaki ten ruch ma byc i wybiera psa przekatowanego z ruchem owczarka, co z tego ze patrzy na szate skoro wybiera wilczaka bez wlosa, co z tego ze patrzy ma zachowanie skoro zwyciezca rasy przejawia brak jakiegokolwiek charakteru i kontaku z otoczeniam
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 27-04-2013 at 16:44.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2013, 17:04   #19
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
połowa takich osób mogłaby co najwyżej pochodzić dookoła ringu, bo zgodnie z ową manifestacją nie powinna poddawać psa ocenie (skoro i tak wie lepiej)
Taka manifestacja mogłaby dać sędziom do zrozumienia, że często nasze psy oceniają przez pryzmat owczarków niemieckich, a tak być nie powinno.
Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
w każdej rasie są sędziowania lepsze i gorsze, oczywiście te lepsze są wtedy, gdy nasz niuniuś zostaje doceniony:P
Popełniasz gruby błąd stawiając mnie w szeregu tak podchodzących do sprawy. Ja wracam do "korzeni" istnienia wystawy. Do czasów, gdy wystawa nie była tylko konkursem piękności, gdy nagrody były dawane za jakość psa a nie za znajomości czy brak konkurencji w ringu.
Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Trochę to Twoje pytanie zabrzmiało tak, że równie dobrze mogłabyś je zastąpić innym: znacie adresy priv sędziów, bo chcę podesłać im fotę mojego psa i spytać czy dadzą mu zajebisty opis OK, nie jesteś odpowiedzialna za interpretację tego, co powiedziałaś, ale też trudno mieć o taką pretensję
Podobno każdy ocenia wedle siebie lub uogólnia na podstawie niskich wzorców które ma wokół siebie.... Gdybym do tego tak podeszła, to zaczęłabym oficjalnie temat? Posłałabym kilka "priv-ów" i temat zamknięty. Czy Tobie też tak trudno zrozumieć, że dla niektórych osób krytyka z ust fachowca nie jest ujmą i sami do tych fachowców chcą iść? /"Z ojcowskiej ręki nie boli" /
Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Czy sędzia zwraca uwagę na ruch? Na zachowanie? Na przygotowanie? Na okrywę? Bo to może zdecydowanie być podpowiedzią czy do danego sędziego koniecznie chcemy jechać
Wchodzisz w szczegóły. Ja zapytałam ogólnikiem -wzorzec "mówi" przecież o szczegółach...

Czy naprawdę tak trudno wymienić sędziów, którzy oceniają wilczaki jak wilczaki a nie jak owczarki niemiecki lub inne psowate? Czy naprawdę pytanie o dobrego /znowu mam dużymi literami napisać w jakim znaczeniu czy "skrót myślowy" nieskomplikowany?/ sędziego musi oznaczać "drugie dno", jakieś układy lub chęć dopieszczania miłości własnej?

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Za tydzień sprawdzę na własnej skórze czy na sędziowski świat spadła jakaś zaraza czy nie...
Mam nadzieję, że traficie na bardzo skrupulatnego i perfekcyjnie znającego wzorzec sędziego, który według niego będzie oceniał -każda "perła" mile widziana.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2013, 17:58   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Taka manifestacja mogłaby dać sędziom do zrozumienia, że często nasze psy oceniają przez pryzmat owczarków niemieckich, a tak być nie powinno.
Szczerze? Niedobrze mi jak czytam o owczarkach w tym kontekście. Każdy pies z "be" hodowli to owczarek. I o ile faktycznie czasami wyłuskiwane są ONkowate cechy, o tyle wkładanie wszystkich psów po drugiej stronie barykady do tego worka, jest powoli niestrawne. Ale to tak na marginesie.

Quote:
Popełniasz gruby błąd stawiając mnie w szeregu tak podchodzących do sprawy. Ja wracam do "korzeni" istnienia wystawy. Do czasów, gdy wystawa nie była tylko konkursem piękności, gdy nagrody były dawane za jakość psa a nie za znajomości czy brak konkurencji w ringu.
To dlaczego się żachnęłaś na odpowiedź Jefty? Wystawy dają nam hodowlankę a przy okazji są konkursem piękności (jakkolwiek to brzmi). Oba aspekty są właśnie "u korzeni". Jeśli chcesz zrobić psu papiery-jeździsz na ślepo-bo i tak owe 3 doskonałe dostanie. Jeśli chcesz poszaleć po BISach i masz psa, który daje na to szansę - też po prostu jeździsz. A jeśli boisz się, że Twój pies ma nikłe szanse na cokolwiek- wybierasz sędziów. Jak powiedziałam, i tu od razu odpowiedź dla avgrunn - porządny, dobry pies obroni się zawsze (podobno mam psa z mega wadą, za która powinnam go uśpić (cytat z pewnej 'hodofczyni') a jakoś nigdy poniżej doskonałej nie zaliczył, jakoś długie lata był jednym z niespełna 10 Interów w kraju). Bo nawet jak trafisz na "układ" (a takie są) to zaliczysz jedną, dwie wtopy i tyle.

Quote:
Podobno każdy ocenia wedle siebie lub uogólnia na podstawie niskich wzorców które ma wokół siebie.... Gdybym do tego tak podeszła, to zaczęłabym oficjalnie temat? Posłałabym kilka "priv-ów" i temat zamknięty. Czy Tobie też tak trudno zrozumieć, że dla niektórych osób krytyka z ust fachowca nie jest ujmą i sami do tych fachowców chcą iść? /"Z ojcowskiej ręki nie boli" /
Napisałam tylko o możliwej interpretacji, czy oceniam wg siebie czy nie - bez znaczenia. Trochę bezsensowne Twoje pytanie o moje zrozumienie, mam kilka wpisów na temat jakości sierści i NIGDY słowa nie powiedziałam na sędziego, który to wypunktował. Więc troszkę...kulą w płot.

Quote:
Wchodzisz w szczegóły. Ja zapytałam ogólnikiem -wzorzec "mówi" przecież o szczegółach...
I tu jest clou! Postawisz obok siebei dwa psy i zawsze czym się będa różniły. A który wygra-zależy od szczegółów właśnie. To potrafią być naprawdę niuanse. Podam Ci przykład: jesteśmy na finałach - reszta "wilczakowej imprezy" siedzi na trybunach więc Chey napięty, wyprężony, z błyskiem w oku i uszami na baczność wypatruje tej reszty. Idziemy do finałowej trójki, ostatnia przebieżka - w stronę trybun, sędzia wpatrzony, zachwycony i nakazuje w tył nazad...i dupa, pies przestaje biec, ogląda się (przecież odbiega od stada) a całe wrażenie diabli wzięli...zaliczyliśmy podium na ostatnim pudle Handler nie potrafił utrzymać wrażenia, pies miał w głowie co innnego i zwycięstwo poszło się opalać Finalne oceny sędziego to zawsze są szczegóły.

Quote:
chęć dopieszczania miłości własnej?
A nie o to chodzi? Przecież owa właśnie kwitnie bujnym kwieciem gdy nasz Pimpek wygrywa


Quote:
Mam nadzieję, że traficie na bardzo skrupulatnego i perfekcyjnie znającego wzorzec sędziego, który według niego będzie oceniał -każda "perła" mile widziana.
Sędzia jak sędzia, co wpisze to jego. Jedziemy w klasę weteranów, bez napinki i jednego zęba więc wszystko może się zdarzyć Chytrość planu jest taka, że jak zaliczymy za tę "śmierci godną" wadę obniżoną ocenę, to mi nie będzie żal, bo płacimy za zgłoszenie 1,23 PLN
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org