Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-05-2011, 18:05   #41
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Ja się w tej dyskusji kompletnie pogubiłem i tak na prawdę nie wiem o co chodzi ... i żeby była jasność DM u Danieli nie robiłem
Nie wiem o co toczy się dyskusja, ale ja tak sobie myślę, że sędziowie, wystawy, itp. zawsze będą wzbudzać kontrowersje, bo... czasem mają inne zdanie od nas, co daje poczucie niesprawiedliwości. Też myślę, że sędziowanie to trudna sprawa, bo trudno w niej o obiektywizm a jeszcze trudniej o pozbycie się własnych preferencji.
Zgadzam się Margo z tym co pisała, że czasem pies wycofany dostaje ocenę doskonałą a zgodnie ze wzorcem nie do koniecznie spełnia kryteria. Żeby nie było niejasności piję tu do... swego psa W Nowym Dworze Młoda bardzo wystraszyła się asystenta i chwilę mi zajęło pokazywanie jej zębów, bo najchętniej by uciekła. Ocenę z wystawy ma doskonałą. Jej zachowanie przy sprawdzaniu uzębienia doskonałe nie było. I się tą oceną nie chwalę, bo teraz doskonała, a za miesiąc może będzie bdb, czy nawet dyskwalifikacja. Myślę, że do tego trzeba mieć dystans i tyle. Na tej samej wystawie po prezentacji Danusia powiedziała mi, że u innego sędziego mogłaby Młoda dostać dyskwalifikacje i ja w to wierzę, z tym że nawet jak by ją dostała, to nie miał bym pretensji do nikogo. Ja wystawę traktuję jako przygodę i część (bardzo zresztą znaczącą) w socjalu Młodej. Znam jej wady i zalety i też nie zgadzam się z sędzią, kiedy doskonale ocenia to, co moim zdaniem doskonałe nie jest
Również się trochę rozpisałem, ale to chyba dlatego, że nie rozumiem jak już wspomniałem sedna dyskusji i też tego, że wystawy (mimo tego, że mogą być cenne itd.) nie są zawsze miarodajne, bo my tylko ludźmi jesteśmy i każdy z nas ma najwspanialszego wilczaka z najwspanialszych w stawce 1 do 0 i do wzorca też się różnie mają, co sprawia, że są kochane
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 19:29   #42
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
To ja jeszcze raz zacytuję i wytluszczę Twój tekst - czyżbyś sądziła, że zaliczam się do statystycznej większości, która nie rozumie tego, co czyta ?
Dzieki za wytluszczenie - jedyne nieporozumienie to skrot myslowy...

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Nie, nie uważam że zwycięzca świata nie może mieć defektów, bo takich psów nie ma nawet w Twojej hodowli, o czym mogłam przekonać się na "własnej skórze" , kiedy i Euryś i Eliś przegrali z Amore Mio na światówce w Bratysławie.
Jasne - w championach Elis przegral tez z Blue, ktory zachowywal sie calkiem jak nie z tej bajki - to nie jest pies na klase championow i to nie tylko wygladem... Zdecydowanie odbiegal od reszty stawki takze charakterem - najpierw ogon na brzuchu, a pozniej start do sedziny... Nie przeszkodzilo to jadnak dac mu lokatowego miejsca i oceny doskonalej... Nie - nie uwazam, ze Eligo jest idealny (bo nie jest jak kazdy pies), ale tez nie zgadzam sie z kazda ocena... szczegolnie, gdy jest niesprawiedliwa - KAZDY inny pies z championow o wiele bardziej zaslugiwal na lokatowe miejsce niz Blue.....

Akurat ja nie bylam, nie jestem i nie bede osoba, ktora zachwyca sie psami jedynie dlatego, ze to CZEMPION, czy ZWYCIEZCA SWIATA... A jesli widze w psie zalety to dlatego, ze tam SA, a nie dlatego, ze ktos inny mi to wmowil...

Co do Amore - nie jest to pies w moim stylu... Wole zdecydowanie "ostrzejsze" w wyrazie (takie zle wilki)... ALE nie wmawiaj mi, ze uwazam go za "zle zbudowanego brzydala", bo tak nie jest. To PIEKNY czeski wilczak i widac to po jego wygranych...

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Aż tak intymnych kontaktów z hodowcą nie mam, aby zadawać niedyskkretne pytania... nie wykluczam jednak, że "DM" Ishtarki przyjdzie w tym samym czasie co wyniki Ibony...
Czyli (dopiero) bedzie badana u Danieli - mozna bylo napisac spokojnie wprost bez "ozdobnikow"...
W sumie nie rozumiem, co to za "INTYMNA" tajemnica? Pytanie od DM ma byc czyms niedyskretnym?!?!? Przeciez nawet jak bedzie DM/DM to nic sie nie stanie... Oj, chyba obracamy sie w innych kregach jesli chodzi o podejscie do publikowania wynikow badan DM....

Wynik Ibony nie jest tajemnica (choc nie watpie, ze w ekipie Grzesia & co. juz wrze od teorii spiskowych ) .... Tak samo jak Botisa i Jaud.... Cala trojka moze byc albo N/N, albo N/DM....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 17-05-2011 at 19:40.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 19:52   #43
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Wilu View Post
Co do zwycięstwa czy też nie, powiem tylko że mi ono nie jest do szczęścia ani niczego potrzebne. Dla mnie wystawy są okazją żeby Lunek spotkał, poznał i pobawił się z innymi wilczakami, przy okazji dla mnie okazja też by kogoś poznać. Jako wystawca byłam (aż! ) 3 razy na wystawach nie znam się na tym. Miło mi jest poczytać czy usłyszeć opinie (z założenia) rzeczowego i znającego się sędziego czy sędziny co sądzi w miare obiektywnie na temat rozwoju itd mojego szkraba. A czy będziemy drudzy (zaczynamy się przyzwyczajać =] ) czy pierwsi czy gdzieś na końcu całkowitej klasyfikacji to mi to wsio rowno grunt że mały ma okazje spotkać innych podobnych sobie =]
Dobre podejscie, choc mam cos na "pocieszenie"... W wilczakach jest tak, ze ostatni staja sie pierwszymi.... Dobre szczeniaki tej rasy sa BRZYDKIE Tzn zwykle nie podobaja sie sedziom. Na serio trzeba sie natrudzic, aby w "niskich klasach" cos osiagnac z psami, ktore w przyszlosci beda wiele zgarniac... bo sedziowie wola jednak "papusne ciapusie".....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 20:13   #44
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Ja się w tej dyskusji kompletnie pogubiłem i tak na prawdę nie wiem o co chodzi ... i żeby była jasność DM u Danieli nie robiłem
Nie wiem o co toczy się dyskusja, ale ja tak sobie myślę, że sędziowie, wystawy, itp. zawsze będą wzbudzać kontrowersje, bo... czasem mają inne zdanie od nas, co daje poczucie niesprawiedliwości. Też myślę, że sędziowanie to trudna sprawa, bo trudno w niej o obiektywizm a jeszcze trudniej o pozbycie się własnych preferencji.
Zgadzam się Margo z tym co pisała, że czasem pies wycofany dostaje ocenę doskonałą a zgodnie ze wzorcem nie do koniecznie spełnia kryteria. Żeby nie było niejasności piję tu do... swego psa W Nowym Dworze Młoda bardzo wystraszyła się asystenta i chwilę mi zajęło pokazywanie jej zębów, bo najchętniej by uciekła. Ocenę z wystawy ma doskonałą. Jej zachowanie przy sprawdzaniu uzębienia doskonałe nie było. I się tą oceną nie chwalę, bo teraz doskonała, a za miesiąc może będzie bdb, czy nawet dyskwalifikacja.
To sie zgadza - kazdemu z nas moze sie to zdarzyc.... A jesli ktos mysli, ze jemu nie moze, to jego wilczak szybko nauczy go pokory...
Nawet swietnie wystawajacy sie CzW moze niezle zaskoczyc....

Ale to chyba nikogo nie powinno dziwic... Z czasem czlowiek przestaje sie tym przejmowac - kazda wpadka oznacza tylko, ze cos jest do poprawy, ze nad czyms trzeba jeszcze popracowac....

Wiewiorka, gdy przyjechala do nas strachliwoscia mogla zawstydzic dzikie wilki... Dwa lata pozniej stala sie najbardziej zgarniajacym na finalach wilczakiem w historii polskich CzW (dotad nie pobitym )....

Balrog - pies, ktory sam sie wystawial zaczynal od wystaw z ogonem na brzuchu, bo wydawalo mu sie, ze ktos go sledzi i ktos za nim chodzi... Fakt, chodzil... na wystawach chodzila za nim MASA ludzi...

Jolly, ktora moge do ringu wpuscic bez handlera, a i tak zrobi to co ma zrobic w szczeniakach byla pogietym chuderlakiem. Wyginala sie za kazdym razem jak chcialam ladnie ja ustawic.... Nie musze mowic jak wtedy wygladala

Psy, ktore "same sie wystawiaja" trafiaja sie sporadycznie.... A i one maja "wyskoki". Z reszta trzeba pracowac... i to nie jest nic wstydliwego, czy dziwnego....


Caly klopot w tym, ze kiedys dochodzimy do momentu, gdy mamy "skonczonego" ladnie prezentujacego sie pieknego psa.... ktory na dodatek jest fajnym wilczakiem... Wchodzimy do ringu - pies wystawia sie praktycznie sam... Obok ktos prezentuje przerazonego "owczareczka", albo w ringu z nami galopuje smutny piesek niemilosiernie przebierajacy na boki lapkami, a my przegrywamy, bo za duzo pracowalismy... bo socjal i wszystkie przygotowania spowodowaly, ze nas pies nie byl przerazony i zgaszony tylko radosnie klusowal z ringu z kita uniesiona tak jak natura mu w takich momentach nakazuje. I zostalo to potraktowane jako niesamowita wada - i stalo sie przyczyna naszej porazki....


Nie jest problemem, ze czasem sie przegrywa... Problem pojawia sie, gdy EWIDENTNIE nie powinno sie bylo przegrac...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 23:07   #45
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Dzieki za wytluszczenie - jedyne nieporozumienie
to skrot myslowy....
Nieporozumienie, powiadasz, skrót myślowy - aż strach się bać, jak mogłaby wyglądać pełna wersja....

Nie było potrzeby uzupełniania wątku o tematy dodatkowe: ( bardziej na miejscu wydawałoby się rozwinięcie owego "skrótu")
Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Jasne - w championach Elis przegral tez z Blue ..... Akurat ja nie bylam, nie jestem i nie bede osoba, ktora zachwyca sie psami jedynie dlatego, ze to CZEMPION, czy ZWYCIEZCA SWIATA............................................ .................................................. ...................................
itd, itp..............................................

Rozumiem, historia i jak to drzewiej bywało - cenna rzecz, my znamy to jak pacierz; chyba, że chciałaś przy okazji (i bez skrótów myślowych) doinformować "młodych" w paru sprawach.

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
W sumie nie rozumiem, co to za "INTYMNA" tajemnica? .... Oj, chyba obracamy sie w innych kregach jesli chodzi o podejscie do publikowania wynikow badan DM....
No i wykaż się tu, człowieku,( zgodnie z sugestią) poczuciem humoru z odrobiną ironii.... tylko po co?

Jeśli chodzi o kręgi, w jakich obracamy się w związku z podejściem do badań i publikowania ich wyników to faktycznie są one różne - zdaje się Gaga nie tak dawno trafnie Twój określiła.

Na zakończenie: z Twojego obszernego wywodu jedno mi się naprawdę podoba: pies drapał oficjalne wyniki światówki - Euryś i Eligo mogą czuć się ZWYCIĘZCAMI
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 23:43   #46
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Rozumiem, historia i jak to drzewiej bywało - cenna rzecz, my znamy to jak pacierz; chyba, że chciałaś przy okazji (i bez skrótów myślowych) doinformować "młodych" w paru sprawach.
A moze warto jednak (zanim sie cos komus zarzuci i skrobnie) zerkac jak wygladaja psy, ktore maja na koncie tytuly Zwyciezcy Swiata... Watpie, by znalazl sie ktokolwiek, kto stwierdzilby, ze wszystkie na te tytuly zaslugiwaly...

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Jeśli chodzi o kręgi, w jakich obracamy się w związku z podejściem do badań i publikowania ich wyników to faktycznie są one różne - zdaje się Gaga nie tak dawno trafnie Twój określiła.
Serio - tak sie sklada,ze to nie ja przestrzegam swoich wlascicieli przed wysylaniem probek do Danieli, bo ta "jeszcze sie komus wygada" i opublikowane zostana wyniki, ktore niektorzy hodowcy chcieliby ukryc...
To nie ja pieje na forum "nie badam i badac nie bedzie, bo u mnie tego problemu nie ma"....
To nie ja zakazuje "swoim" publikacji gorszych wynikow..
I nie ja publikuje teorie spiskowe... (Ibona ma sie swietnie - wlasnie radosnie merda ogonem, wiedzac, ze jesli chodzi o jej wynik DM to ma powod do radosci).

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Na zakończenie: z Twojego obszernego wywodu jedno mi się naprawdę podoba: pies drapał oficjalne wyniki światówki - Euryś i Eligo mogą czuć się ZWYCIĘZCAMI
Jesli chodzi o Eligo to po oczach widze, ze mowi "pies drapal WSZYSTKIE wyniki wystaw"...
A jesli o mnie.... ma psa, mam wzorzec... nie potrzebuje nikogo, kto bedzie mi tlumaczyl "co poeta mial na mysli"... Bo to nie poezja a matematyka...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2011, 23:58   #47
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Quote:
Napisał Konrad
Jeśli chodzi o kręgi, w jakich obracamy się w związku z podejściem do badań i publikowania ich wyników to faktycznie są one różne - zdaje się Gaga nie tak dawno trafnie Twój określiła.

Serio - tak sie sklada,ze to nie ja przestrzegam swoich wlascicieli przed wysylaniem probek do Danieli, bo ta "jeszcze sie komus wygada" i opublikowane zostana wyniki, ktore niektorzy hodowcy chcieliby ukryc...
To nie ja pieje na forum "nie badam i badac nie bedzie, bo u mnie tego problemu nie ma"....
To nie ja zakazuje "swoim" publikacji gorszych wynikow..
I nie ja publikuje teorie spiskowe... (Ibona ma sie swietnie - wlasnie radosnie merda ogonem, wiedzac, ze jesli chodzi o jej wynik DM to ma powod do radosci).
Ja mam uprzejmą prośbę o cytowanie się wzajemne z nieco większym sensem, bo z powyższego wynika, że to ja zakazuję, przestrzegam przed..., pieję i publikuję. Jednakowoż idę w zaparte w tym temacie, i na uklepaną wezwę każdego kto śmie twierdzić inaczej.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2011, 01:05   #48
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ja mam uprzejmą prośbę o cytowanie się wzajemne z nieco większym sensem, bo z powyższego wynika, że to ja zakazuję, przestrzegam przed..., pieję i publikuję. Jednakowoż idę w zaparte w tym temacie, i na uklepaną wezwę każdego kto śmie twierdzić inaczej.
Przyłączam się do prośby, jako że mój krąg to jeden pies "speronówkowy" i dwa koty dachowce - czyli my, to "sami swoi" i żadnych innych "swoich" nie posiadamy, posiadać nie chcemy, ani nie zamierzamy, więc tym bardziej nikomy nie możemy niczego zakazać, przed niczym przestrzegać, piać peanów /na żaden temat/ nie musimy, a publikujemy to, co naprawdę myślimy (bez skrótów).

Przypomnę, bo widać niektórzy mają krótką pamięć i zapomnieli już, że wyniki badań wymienionego wyżej psa zostały opublikowane "przed terminem" .

PS. Jest różnica pomiędzy poezją, matematyką, a czystą propagandą - chociaż gdyby tak matematykę potraktować jako wyrachowanie, to co innego.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org