Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-02-2008, 17:27   #1
Cingene
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 5
Default Na co se pripravit?

Dobry den,
vlastnim jednoho pasteveckeho psa a casem bych si chtela poridit fenku ceskoslovenskeho vlcaka. Chtela bych se zeptat, na co se mam pripravit a hlavne, kde jsou problemove oblasti v povaze techto nadhernych psu... Napriklad muj anatolec rad hrabe jamy v zahrade, neuznava hranice pozemku a chova se velmi dominantne az nepratelsky vuci psum stejneho pohlavi (coz mi nebylo receno, ani jsem se to nikde nedocetla - az po nekolika mesicich na jednom nemeckem foru, ackoli to patri k zakladnim rysum jejich povahy). Samozrejme je lepsi predem vedet co mozna nejvic negativnich vlastnosti plemene, proto se po zkusenostech radeji ptam.Dekuji
Cingene jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2008, 02:14   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Cingene View Post
... rad hrabe jamy v zahrade, neuznava hranice pozemku a chova se velmi dominantne az nepratelsky vuci psum stejneho pohlavi ...
No na toto vsetko sa mozes viac menej tiez pripravit. Nie u kazdeho CVcka je to velmi vypukle, ale aspon v malej miere sa prejavit moze.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2008, 10:05   #3
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
No na toto vsetko sa mozes viac menej tiez pripravit. Nie u kazdeho CVcka je to velmi vypukle, ale aspon v malej miere sa prejavit moze.
Presne tak. Jeste bych pridala, ze kazde cevecko ma silny lovecky pud a da dost prace (a podle me se to nikdy nepodari na 100%) ho naucit, aby nezdrhal za kazdym zajicem a srnkou. Zvlast kdyz na to budou dva, tak to uz je smecka a muzes se tesit na to, ze cevecko anatolce nauci presne to, co nechces - jak hrabat jeste lepsi diry, zdrhat pres plot horem i dolem no a i to loveni mu ukaze A ty cizi psy budou s chuti rasit spolecne - anatolec samce, fena feny.. skoro bych rekla, ze vlastnictvim psa a feny nekompatibilnich s ostatnimi psy se pripravujes o moznosti jakychkoli spolecnych prochazek s prateli, tez majiteli psu.
Ja mam dve dominy - feny, spolu jsou v pohode a vetsina mych znamych ma nastesti psy samce, takze spolecne venceni pohoda. Jak by meli znami feny, nebo fenu a psa, tak jsme nahrani...
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2008, 14:39   #4
Cingene
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 5
Default

Zajimave, doufala jsem, ze s kangalem jsem pripravena na nejhorsi... Mimochodem, ty ploty mame dva metry, ale uz mu zbyva malo, s rozbehem a momentalnim treninkem to za par mesicu zmakne . Betonovy zaklad plotu mame tak 30 cm pod zem, ale to mu jeste nenapadlo, zkusit to podhrabat. Prochazky absolvujeme s haltinou, protoze anatolci jsou taky lovci(ackoli o nich chovatele tvrdi, ze maji nizky lovecky pud - vzhledem k tomu, ze si v zemi puvodu sami obstaravaji potravu to samozrejme neni pravda) a vzhledem k tomu, ze umi byt rychly jako chrt, neutece mu bez voditka nic. Co kdybych si poridila ne fenku ale pejska CV? Anatolci stenatka miluji a chovaji se k nim naprosto dojemne, pokud CV bude odmalicka s druhym psem, meli by snad mit vztah bez problemu...?
Cingene jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2008, 14:45   #5
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

Dá sa táto dominantnosť alebo prejavovaná agresivita niečím tlmiť alebo obmedziť? Moja fenka csv vychádza s mojimi 2 rtw celkom v pohode, ale s inými psami ani za svet. Aj sa s nimi oňuchá, ale vždy to skončí tým, že sa jej niečo prestane páčiť a ona toho psa uhryzne. Dá sa s tým niečo urobiť?
darley jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2008, 16:13   #6
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Cingene View Post
Co kdybych si poridila ne fenku ale pejska CV? Anatolci stenatka miluji a chovaji se k nim naprosto dojemne, pokud CV bude odmalicka s druhym psem, meli by snad mit vztah bez problemu...?
Tak to bych urcite nedoporucila. Nevybavuju si snad jedineho psa CSV, ktereho jsem kdy osobne potkala a nebyl ochoten se okamzite servat s jakymkoli jinym psem - samcem
On by ten tvuj anatolec s tim stenatkem hezky hral, ale jen do te doby, nez by cevecko prislo do puberty a zacalo zkouset mu sefovat. A na to by 100% doslo a pak budes mit velky problem. Pokud by se ti podarilo udrzet rovnovahu tak, ze jeden pes bude alfa a druhy beta, tak by to mozna fungovalo. Pokud by se ti ale stalo, ze oba psi by byli stejne silni, velci a stejne rvavi a dominantni, tak se ti proste jednoho dne pobijou.
Budme uprimni, cevecka proste nejsou normalni psi a ve vetsine pripadu maji neustalou potrebu si mezi sebou neco dokazovat

Ja mam dve feny, vekovy rozdil maji 6 let, vychazi spolu vyborne a nervou se. Ale musime dodrzovat striktne pravidlo, ze starsi fena je alfa a ma ve vsem prednost a ma jiste vyhody a ulevy pred tou mladou. Treba smi kdykoli na gauc, mlada jen kdyz ji to dovolime. Mlada cuba to bere, ale ciha na svou prilezitost a jakmile pred ni jen pokaram tu starou, tak ji hned jde taky buzerovat. Takze si musim davat bacha, protoze na nejake pranice doma nejsem zvedava.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2008, 16:20   #7
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Cingene View Post
Dobry den,
vlastnim jednoho pasteveckeho psa a casem bych si chtela poridit fenku ceskoslovenskeho vlcaka.
Muzu se zeptat, proc vlastne chces cevecko? Me ti tak pripada, ze mas s tim anatolcem uz docela velky blazinec i bez cevecka Mit dva stejne prastene psy, kteri se chteji s kazdym prat, vsechno lovit, vsechno prozkoumat a trpi selektivni hluchotou na otravne povely typu "ke mne a fuj", to ti z vlastni zkusenosti muzu rict, ze je casto pekne na budku.
Ja se muzu aspon vetsinou spolehnout na starsi fenu, ze uz je klidnejsi a vic ji to mysli, kdyby byly obe vicemene stejne stare tak si asi davno hodim masli.
Rekla bych, ze jestli hledas kamarada pro sveho anatolce, ktery je takovy jaky pises ze je, tak bych druheho psa asi volila klidnejsiho, ovladatelnejsiho a neloviciho, abys ho nemusela tolik sledovat, kdyz budes mit uz tak dost prace s pastevcem.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2008, 17:39   #8
Join
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 19
Send a message via ICQ to Join
Default

Chtěla bych se zeptat, jak dochází k vyjasňování pozice mezi psy-samci. Pokud budu mít doma psa staršího a větší velikosti než je čsv, třeba bernardýna a pak si pořídím dalšího psa, čsv-samce (je mi jasné že jak přijde do puberty,bude se snažit změnit svou podřízenou pozici vůči staršímu psovi) je možné, že třeba jen díky velikosti druhého psa ho to nenapadne a přijme svoje postavení? Nebo se bude snažit to zkusit za každou cenu?
Join jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2008, 21:51   #9
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf View Post
skoro bych rekla, ze vlastnictvim psa a feny nekompatibilnich s ostatnimi psy se pripravujes o moznosti jakychkoli spolecnych prochazek s prateli, tez majiteli psu.
.
Quote:
Originally Posted by Mirkawolf View Post
Nevybavuju si snad jedineho psa CSV, ktereho jsem kdy osobne potkala a nebyl ochoten se okamzite servat s jakymkoli jinym psem - samcem
Budme uprimni, cevecka proste nejsou normalni psi a ve vetsine pripadu maji neustalou potrebu si mezi sebou neco dokazovat

Uz som zacianal mat komplexy, ze to nezvladam, lebo je to presny opis nasho Arga.
Ale vyvazia to burlive vitania pri prichode domov, vyvadzanie a radost pri pohybe v prirode vo dvojici, neustale modriny, skutocna laska vo svorke a k opacnemu pohlaviu, na prislusnicky ktoreho si od malicka zvykol, mimika, gesta, pohlady akych sa od ineho plemena nedockas a plno inych na pohlad drobnosti. A bez urazky ani vacsina majitelov CSV nie je uplne "normalna". Ja sa aspon za normalneho nepovazujem
Ber to ako to je, medzi svojimi budes svoj ( a ), a ti ostatni ..... nuz co. Aj "samota" ma svoje caro.
Michal
__________________
borislav jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2008, 00:21   #10
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by borislav View Post
Ber to ako to je, medzi svojimi budes svoj ( a ), a ti ostatni ..... nuz co. Aj "samota" ma svoje caro.
Michal
Tady bych trosku nesouhlasila. Kdyz byla nase mladsi fenka stene, tak jsem si s ni dala silenou praci, aby mi z ni toto rvave neco nevyrostlo. Fungovalo to dost dlouho, rekla bych tak do roku a pul, mozna do dvou let byla ochotna si hrat s cizima psama i fenama. Bohuzel, cim vic lidi se ji balo (prece vypada jako vlk), tim min jich bylo ochotno nechat jejich psa si s ni hrat. Cim min bylo psu, se kterymi si mohla hrat, tim vic byla frustrovana, kdyz jsme nejakeho psa potkali a nemohla si s nim jit hrat. Cim vic byla frustrovana, tim protivnejsi pri tom setkani byla, i kdyz si vlastne jen chtela jit hrat. Nakonec to dopracovala k dokonalosti ricenim na voditku, cenenim zubu a jezenim chlupu, takze pripomina psa baskervillskeho a samozrejme nikoho nenapadne, aby k ni psa pustil. Je z toho takovy zacarovany kruh.
Obcas potkame otrle jedince (lidske i psi), kteri jsou ochotni se zastavit, pokecat, Baskervilka se uklidni a pak si muze jit hrat...
Cim vic by takovych lidi a psu bylo, tim mirnejsi a mene agresivni jeji reakce budou, to jsem si jista. Ostatne se svymi kamaradkami z detstvi (irska vlkodavka a erdelterierka) si hraje dodnes bez problemu.

Takze ja si opravdu nemyslim, ze nemoznost kontaktu s cizimi psy nebo fenami je pro cevecko to prave. Ani kdyz jsou doma dva. Vzdyt my lidi taky potrebujeme vic kamaradu a znamych, nez se bavit jen doma mezi sebou... Ale jsem presvedcena, ze kombinace rvava dominantni fena a rvavy dominantni pastevec je skutecne poukazka na samotu u lesa
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2008, 00:27   #11
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Join View Post
Chtěla bych se zeptat, jak dochází k vyjasňování pozice mezi psy-samci. Pokud budu mít doma psa staršího a větší velikosti než je čsv, třeba bernardýna a pak si pořídím dalšího psa, čsv-samce (je mi jasné že jak přijde do puberty,bude se snažit změnit svou podřízenou pozici vůči staršímu psovi) je možné, že třeba jen díky velikosti druhého psa ho to nenapadne a přijme svoje postavení? Nebo se bude snažit to zkusit za každou cenu?
Snad ti odpovi nejaky majitel psa - samce. Kde vsichni jsou?

Za me musim rict, ze spravne sebevedomemu cevecku bude ta velikost druheho psa uuuuplne fuk! Protoze takovy alfa pes, ten dostava prvni nazrat, prvniho ho panicek vita, prvni dostava pamlsek.. no proste, ma same vyhody a za to prece stoji se trochu poprat.
Nehlede na to, takovy bernardyn, pro priklad, je pomaly trouba (fandove bernardynu necht mi prominou prosim) a nez by si vsimnul, ze se neco deje, tak uz s nim cevecko bude hotove
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2008, 09:16   #12
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

[quote=Mirkawolf;121297]Snad ti odpovi nejaky majitel psa - samce. Kde vsichni jsou?
Mám dva psi a fenu - Krále a vojsko. Argoušek X je z nich nejmenší , ale nejstarší a jeho "velení" mu čsv tolerují. Občas je u nás výměna názorů - vrčení, ukazování zubů , ale "krvavé" rvačky ne. Takže na velikosti psa asi tolik nezáleží.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2008, 09:49   #13
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

No já asi taky moc neporadím. Mám dvě čsv - pár, a k nim ovčáka, která je menší a má tak o deset kilo míň než Amor. Zato je to dominátor, který se svého postavení nehodlal jen tak vzdát. Od štěněte vlkoušovi dokazoval každou chvíli, že je doma šéf, potom dýl, když ho převaloval na záda, tak to byl zajímavej pohled. Amor se mu podřizoval bez protestů skoro do svých čtyř let. Pak u nás byla háravá fena a kluky jsme museli na chvíli rozdělit. Po návratu přišly rvačky, které jsme do té doby nepoznali. Dvakrát to bylo i do krve. Od té doby šéfuje doma Amor. Ovčoun s tím smířenej sice není, ale změnit už to nezkouší. Spíš jen provokuje, kdy může, ale dává si pozor, aby se to nezvrtlo, protože by dostal pořádně do kožichu.
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2008, 10:12   #14
Cingene
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 5
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf View Post
Muzu se zeptat, proc vlastne chces cevecko? Me ti tak pripada, ze mas s tim anatolcem uz docela velky blazinec i bez cevecka Mit dva stejne prastene psy, kteri se chteji s kazdym prat, vsechno lovit, vsechno prozkoumat a trpi selektivni hluchotou na otravne povely typu "ke mne a fuj", to ti z vlastni zkusenosti muzu rict, ze je casto pekne na budku.
No jo, takze, cevecko me jednoduse fascinuje. Miluji velke silne a sebevedome psy, kteri maji blizko k prirode, kteri neprosli modnimi vlnami a nejsou degenerovani, miluji psy, na kterych jde poznat, ze se jedna o selmy, chci psa, ktery je osobnost, ktere si muzu vazit. S anatolcem opravdu blazinec mam. Zahrada vypada jako mesicni krajina, je to vasnivy zahradnik, ruze nam ostrihal, ostruziny taky, ptacek k nam ani nepachne, ploty nabarvil podle sveho gusta (bahnita hned).
Stavime dum, pozemek mame u reky, 1000 m2, a na takovy hezky placek je jeden pes malo. Cevecka me fascinuji taky vzhledem, vzdycky jsem mela slabost pro vlky.

Moc dekuji za vsechny prispevky.
Jana
Cingene jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2008, 17:24   #15
Join
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 19
Send a message via ICQ to Join
Default

Díky za odpovědi, abych to popsala konkrétně, jedná se o to, že přítel si chce pořídit v nejbližší době psa, on touží po něčem velkým a huňatým no kavkazáka jsem mu rozmluvila, přece jenom z nich mám dost respekt, ale jeho volba bude bernardýn, nebo moskevský strážní pes, spíš možná ten moskevák a to už takový ňouma není(též se omlouvám všem milovníkům bernardýnů), no a časem bysme mu pak pořídili kamaráda čsv, raději bych psa, nevím jestli bysme dokázali fenku v době hárání doma ohlídat na 100% před druhým psem , ale právě bych chtěla vedět, jestli by pak jejich vyjasňování pozice nebylo mnohem divočejší, než hlídat fenku před psem..nerada bych aby to pak skončilo nějak špatně...no snad se tu ještě někdo ozve, kdo má zkušenosti z podobné situace jako tady popisuju..
Iva
Join jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2008, 17:50   #16
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Join View Post
Díky za odpovědi, abych to popsala konkrétně, jedná se o to, že přítel si chce pořídit v nejbližší době psa, on touží po něčem velkým a huňatým no kavkazáka jsem mu rozmluvila, přece jenom z nich mám dost respekt, ale jeho volba bude bernardýn, nebo moskevský strážní pes, spíš možná ten moskevák a to už takový ňouma není(též se omlouvám všem milovníkům bernardýnů), no a časem bysme mu pak pořídili kamaráda čsv, raději bych psa, nevím jestli bysme dokázali fenku v době hárání doma ohlídat na 100% před druhým psem , ale právě bych chtěla vedět, jestli by pak jejich vyjasňování pozice nebylo mnohem divočejší, než hlídat fenku před psem..nerada bych aby to pak skončilo nějak špatně...no snad se tu ještě někdo ozve, kdo má zkušenosti z podobné situace jako tady popisuju..
Iva
Ja si myslim, ze dva psi (anebo dve feny, jako mam ja) spolu budou vychazet v klidu jedine za predpokladu, ze jeden bude sefovat a druhy proste bude vzdycky "az ten druhy". To se vzdycky podari lip, kdyz je ten "druhy" pes "nouma a flegma", pripadne submisivni charakter. Anebo kdyz to panicek v tomto stavu - alfa a beta - spravedlive a neustale a dusledne udrzuje. Jak se ti sejdou dva psi podobneho charakteru, veku, vahy a chuti do rvani, tak se budou pravdepodobne rvat jako kone.
Primlouvam se za bernardyna
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2008, 21:28   #17
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Já mám dva psi čsv,k tomu staršímu jsme pořídili štěně.Už jako malej byl jako drak,kousal Usana kam ho to jen napadlo a kupodivu si vše nechal líbit a dokonce si ho bránil ,jakoby byl jeho matka.To mu zůstalo až do teď ,ale fakt je ,že jsem měla jasno kdo bude na posledním žebříčku.
Ten mladší měl větší právo na všechno ,už od štěněte.Když dorostl zhruba do stejné velikosti ,tak Usan si začal dělat větší nároky a začal ho utlačovat ,tak jsem mu musela znovu ukázat kde chci ,aby bylo jeho místo a ten mladší mi v tom pomáhal a pomáha dodnes.
Nikdy nedošlo k žádné rvačce.Ale nyní je ten mladší pes dvakrát tak větší a rvou se jen o kosti .Jednou se servali tak ,že ten mladší natrhnul Usanovi ucho a od té doby se neodváží mu nějakou tu kost vzít a už vůbec ne ,kolem něj projít.Servou se jen lehce pokud se Usan ocitne nechtěně v jeho blízkosti,tak se po útoku brání a pak zdrhne. Taky to zkoušel na mě ,ale já si svou pozici udržela pouhým velmi silným výkřikem a postavením se proti němu,v tom se zarazil ,couvl a bylo jasno.
Jinak se vůbec nervou ,při vítání je to taky zajímavé,Usan se drží stranou ,protože ví ,že by ho Ami zahnal do boudy .
Takže si držíme pozici alfa (já) něco jako beta (Ami) a omega (Usan).
Nevím jak by to fungovalo mezi čsv a jiným plemenem stejně rvavími povahami ? Možná,když se už od malinka udělá jasno kdo kde bude ,tak by to mohlo fungovat jako u nás???
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2008, 23:31   #18
Join
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 19
Send a message via ICQ to Join
Default

A Amiho si vybrala na místo nad starším, kvůli povaze? Že byl třeba odmalička dravější než Usan? Promiň, možná je můj dotaz hloupej, ale nikdy jsem neměla dva psy zaráz...
Join jest offline   Reply With Quote
Old 15-02-2008, 03:31   #19
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf View Post
... Bohuzel, cim vic lidi se ji balo (prece vypada jako vlk), tim min jich bylo ochotno nechat jejich psa si s ni hrat. Cim min bylo psu, se kterymi si mohla hrat, tim vic byla frustrovana, kdyz jsme nejakeho psa potkali a nemohla si s nim jit hrat. Cim vic byla frustrovana, tim protivnejsi pri tom setkani byla, i kdyz si vlastne jen chtela jit hrat ...
Myslim ze podobne sme na tom my. Frei je priatelska a pokial je druhy pes (alebo fenka) ochotny sa hrat, je z toho jedna radost. Pokial to druhe zviera je starsie a odhana ju, tak to Frei toleruje a ustupi (napriklad velmi stara setrica u nas na sidlisku, keby do nej Frei vrazi tak je na zemi, alebo kamaratova mala spicica, ta sa aj boji). Ale ked da mlada sucka najavo, ze sa s Freikou nechce hrat lebo sa boji ze ju Frei pokuse, tak to skonci bitkou. System Frei pribehne, druhy pes zacne kvicat, Frei vystekne, tlapne packou, pes este viac kvici, Frei zavrci a ide otlkat...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 15-02-2008, 10:46   #20
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
System Frei pribehne, druhy pes zacne kvicat, Frei vystekne, tlapne packou, pes este viac kvici, Frei zavrci a ide otlkat...
No u nas je to tak, ze Alina by nejdriv otloukala, a pak se teprv kamaradila Cili ji preventivne uvazuju driv nez by to mohlo nastat. Az kdyz se zjisti, jak je na tom druhy pes (pohlavim, povahou a zdravim), tak se po oboustranne dohode muze jit na vec.
Jednou si takhle po dohode sla hrat s velkym bernakem psem. Ale porad ho buzerovala, respekt k nemu nemela, nechapala jsem to. Az kdyz mi majitele mezi reci rekli, ze je pes kastrovany, tak mi to bylo jasne..
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org