Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-03-2015, 20:12   #41
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
A teraz dla obserwatorów krótka prezentacja "strzału" starej wymierzonego średniakowi. Dodać trzeba, że stara lubi średniego i dlatego stosuje tylko ustawienie a nie łomot.....
Oj, bo wywołasz nutrię z lasu... nie zwykł się jam kulom kłaniać :-)

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
...albo masz coś konstruktywnego do powiedzenia /jakaś sensowna rada albo temacik(*)/ albo "zmiataj" z tematu, a mądrości swe se wsadź pod ogon Lelka
No fakt, trzynastozgłoskowiec to to nie był, ale ja tylko gwoli przypomnienia i przestrogi: mało było napadów na "młodych" przez niewiele starszych? Mało było bitew gdzie odsądzano od czci i wiary stronę przeciwną tylko dlatego, że miała nieco inne zdanie, albo śmiałą zadać pytanie na drażliwy temat, że wspomnę choćby niesławną bitwę o jajka (już nie wiem czyje bardziej)?

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
(*) -piękny temacik mógłbyś pokontynuować: samiec wilkora a małe dziecko. Ze zdjęciami!
A mógłbyś gdyby "średniak" nie dzielił ze "starą" ułomności we wstawianiu tychże (zdjęć) :-))

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Zdecydowanie bardziej wolę, gdy "jedziesz" gwarą
Jo jes chłopiec gibki, nie bojym sie bitki,
Chłoćby mi stargali, kosulke na nitki!
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2015, 23:16   #42
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Proponuję stworzyć tu w temacie listę nowych topiców do otworzenia - te które będą interesujące dla większości należy otwierać. Ważnym pytaniem jest też co chcecie osiągnąć? bo jak sami się domyślacie wiele tematów nie będzie wychwalające rasę jako pieski light Więc jeśli nikomu nie przeszkadza, że będzie się pisało prawdę to można np zrobić temat:

1. upierdliwości życia z wilczakiem
2 ...

dopisywać propozycje

Pozdrawiam
__________________
Never Surrender
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2015, 07:25   #43
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by Padre View Post
........ że na forum zostały osoby, która potrafią ugryźć się w język i prowadzić kulturalną dyskusję. Awantury przeniosły się na fb
..................
?! na pewno
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2015, 10:29   #44
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Proponuję stworzyć tu w temacie listę nowych topiców do otworzenia - te które będą interesujące dla większości należy otwierać. Ważnym pytaniem jest też co chcecie osiągnąć? bo jak sami się domyślacie wiele tematów nie będzie wychwalające rasę jako pieski light Więc jeśli nikomu nie przeszkadza, że będzie się pisało prawdę to można np zrobić temat
Predator, tylko czy jest potrzeba tworzenia listy tematów...
Forum ma olbrzymią ilość tematów i jeśli jest problem, który nie zawiera się w tej liście, wystarczy założyć kolejny temat.
Ważne jest także, by każdy odpowiedział sobie na pytanie, po co dla niego jest forum.
Patrząc na nie przez kilka lat widać, że oprócz informacji jest bardzo dużo rad. Te rady mają ułatwić życie z wilczakiem poprzez wymianę doświadczeń.
Kolejna sprawa, to jak pojmujemy "płakanie przez swojego burego". Czy forum ma być "ścianą płaczu" czy miejscem, gdzie ludzie chcą uzyskać pomoc by daną trudną sytuację rozwiązać. Bo jeśli ma to być TYLKO szloch: "jak mi źle z wilczakiem", to ja wypadam i nie będę się w takim temacie udzielać. Niedobory chustek mam....... Mnie się wydaje, że jeśli ktoś nie chce już wilczaka, to zwykła uczciwość wymaga, by to jasno powiedział, a grupa niech się rozgląda za adopcją. Wiem, że to trudne, ale trzeba się w końcu na to zdobyć. Inną sprawą ale "kompatybilną" z taką sytuacją jest reakcja forumowiczów. Zbluzganie takiego wilczakowca nic nie da poza odreagowaniem frustracji i próbą udowodnienia SOBIE, jakimi to jesteśmy zajebistymi opiekunami, bo MY tak kochamy. Ale wtedy wylejemy dziecko z kąpielą... opiekun, który się poddał "ucieknie", a to oznacza, że zniknie jego pies. Być może czasami dosłownie. Inna sprawa, że rozumiem reakcję komentatorów, ale dobrze byłoby zachować ją dla siebie.
Oftopiki są -jak dla mnie -OK. Pod warunkiem, że wypowiadający się w nich wilczakowcy chcą wesprzeć, dodać otuchy i pomóc rozwiązać sytuację. /Na coś takiego chusteczki mam /. Bo forum z założenia ma sobie pomagać.
Kolejną sprawą jest pozbywanie się z forum osób, które najzwyczajniej w świecie chcą złośliwie mieszać. Na jednej z wilczakowych fb-stron jest młody człowiek, który musi "mieszać". To chyba u niego fizjologiczne. Nie wiem, po co musi sobie coś udowadniać, ale to chyba silniejsze od niego. Tak silne, że nieproszony wszedł na drugą wilczakową fb-stronę i tam też zaczął to samo. Wolfdog pozbył się na szczęście większości trolli, ale było by dobrze, by natychmiast reagować gdy takowy się pojawi. Udział takiego trolla polega zazwyczaj na wtrętach, które nic nie wnoszą merytorycznego a są tylko próbą złośliwej zaczepki. Zazwyczaj po reakcji admina i uczestników stosuje "mentalność Kalego" szlochając że to spisek, że forum jest złe i niszczy ludzi o dobrych sercach. Troll zazwyczaj po fakcie tak głośno szlocha, że w pamięci osób postronnych zostaje opinia, że WD tępi ludzi. Jest to bzdurą na resorach, ale jak widać taka metoda niszczenia WD od środka sprawdzała się wielokrotnie. Ja mówiąc szczerze na przestrzeni kilku lat zauważyłam schemat i mam wrażenie, że znowu go "przerabiamy"(*).
Predator, załóż wątek, który najbardziej leży Ci na sercu -jakoś to "wespół w zespół" pociągniemy by Was z burym wesprzeć. Napisz jaki jest problem, grupowo się zastanowimy i spróbujemy zaradzić. Na Ciebie wypadło, na Ciebie -bęc!

Pozdrawiam

....
(*) -Adminie, zareagujesz?

Last edited by Puchatek; 16-03-2015 at 10:59.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2015, 14:51   #45
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Predator, tylko czy jest potrzeba tworzenia listy tematów...
to była sugestia bo temat ciekawy dla większości żyje swoim życiem a te nudne szybko umierają...

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Forum ma olbrzymią ilość tematów i jeśli jest problem, który nie zawiera się w tej liście, wystarczy założyć kolejny temat.
to jest problem bo na forum już chyba wszystko było i często jest - każdy problem poruszany po 100 razy

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Predator, załóż wątek, który najbardziej leży Ci na sercu -jakoś to "wespół w zespół" pociągniemy by Was z burym wesprzeć. Napisz jaki jest problem, grupowo się zastanowimy i spróbujemy zaradzić. Na Ciebie wypadło, na Ciebie -bęc!
Bura no to jest problem... bo ja ani nie potrzebuję wsparcia ani nie mam problemów których każdy jeden wilczakowiec by nie miał mniejszych lub większych natomiast są "upierdliwości" życia z wilczakiem które doświadcza każdy z nas... więc realnie nie widzę sensu pisać "słuchajcie mam problem - nie mogę Lupka puścić między innych samców ZAWSZE KIEDY CHCIAŁBYM(bo normalnie potrafi nawet pójść sporadycznie na wybieg) bo je exterminuje ". Zauważ, że ten problem również był opisywany i zresztą nie dotyczy tylko wilczaczków i REALNIE nikt nic tu nie pomoże...(choć jedna metoda jest i z pewnością byłaby skuteczna) no ale UPIERDLIWE to jest chyba sama przyznasz

ps. jakoś udało mi się wychować tego dzięcioła na fajnego burego

Pozdrawiam
__________________
Never Surrender
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2015, 15:30   #46
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Predator, pytasz: "Ważnym pytaniem jest też co chcecie osiągnąć?"

Pomijając wszystkie aspekty, dla których JA chciałabym, żeby wolfdog ożył, uważam że powinien wstać na nogi głównie dla nowych potencjalnych opiekunów. W ostatnim tygodniu wysłałam na forum dwie osoby z ulicy zainteresowane rasą w nadziei, że dowiedzą się tu czegoś o rasie... no i przede wszystkim zobaczą, że to co im wstępnie opowiedziałam złapana na ulicy nie jest moją odosobnioną opinią i historyjką wyssaną z palca, tylko że to opinia "globalna"
Ponadto uważam, że powtarzanie w kółko TEGO SAMEGO na facebooku średnio co 3 dni w kolejnych dyskusjach z kolejnymi potencjalnymi chetnymi jest całkowicie bez sensu. Bo my się produkujemy, a cała dyskusja po 3 dniach znika w czeluściach fb, zalana pierdołowatymi postami o niczym... dlatego wydaje mi się, że jeśli już chcemy budować jakieś wątki na nowo, mimo że większość z tych starych wciąż jest aktualna, to najpierw powinniśmy się skupić na porządnym "kompendium wiedzy o wilczakach" w pigułce, żeby móc odsyłać tu każdego kolejnego chętnego ZANIM dyskusja z nim potoczy się źle (czyli jak zwykle), zanim zaczną się osobiste przytyki i zanim potencjalny chętny poczuje się urażony, obrażony itp.
Nie wiem, czy to powinna być jakaś lista "przywar" i lista zalet wilczakowych, czy może luźna dyskusja... czy może lista pytań typu: "dlaczego według Ciebie wilczak JEST trudną rasą" i odpowiedzi osobiste przeżycia i odczucia każdego z nas? Nie wiem, ale uważam, ze powinniśmy się nad tym zastanowić Nie, żeby kogoś straszyć, zniechęcać i oszukiwać... tylko, żeby nie powtarzać w kółko tego samego na darmo. I żeby uniknąć kłótni i obrażania się kolejnych chętnych.
I żeby był PORZĄDEK! Bo na facebooku jest jeden wielki burdel i brak segregacji odpadów
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2015, 15:50   #47
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Predatorze, tak jak Cię lubię tak Ci powiem "od serca"..... to ja już zgłupiałam DO RESZTY...
Oczywistą oczywistością jest, że tematy ciekawe istnieją, nieciekawe umierają. Każdy z nas ma ze swoim psem większy lub mniejszy w pewnych sytuacjach "swój ból d...y" i albo będzie chciał szukać wyjścia z sytuacji /m.in. na WD/ albo zachowa problem dla siebie.
Twój problem z "dzięciołem" w kontaktach z innymi samcami też może być do rozwiązania, ale to Twój wybór czy chcesz poszukać rad. Ja też mam problem ze swoją suką, którą muszę separować od drugiej suki na terenie, ale tematu nie założę, bo go dokładnie już "wymacałam" i wiem, że jedynym sposobem, by obecnie spróbować coś z tym zrobić, jest założenie obu wiedźmom obroży i połączyć je metrowym drągiem, by 24-36 godzin chodziły przy sobie a nie mogły się pozabijać. To stara metoda i nieakceptowalna przez dzisiejszych tkliwych behawiorów, ale ostatnia, która mi pozostała. Nie zastosowałam jeszcze tylko z lenistwa....i wiesz co? Wiem doskonale, jakie po przeczytaniu mojego wpisu będą komentarze, ale ani myślę go edytować i cokolwiek ukrywać. Ot, bura fantazja ułańska.
Temat został założony po to, by pogadać o istniejącym problemie -kto chce może się dołączyć z pomysłami. Nie chce mi się już słuchać marudzenia, że ludzie na forum niszczą "biedne żuczki". Jestem wilczakowcem, jestem twardzielem. Albo staję do dyskusji, albo podwijam ogon i spylam. Koniec problemu. Admin jest od trzymania nas za kantary. Są ostrzeżenia, jest usuwanie ludzi z forum za niedostosowywanie się do zasad. "Krótka piłka".
Marnie widzę przyszłych wilczakowców w konfrontacji ze swoim burym, jeśli czytają WD i boją się zadać pytanie.....
...
Makota... cholera... jak by Ci tu napisać, że się z Tobą zgadzam by konsekwencji nie było, a Paweł się nie zorientował.... Myśl Twoja jest paralelą mych przemyśleń i chociaż nie zawsze drogi nasze się łączą, to jednakowoż "jestem za a nawet przeciw". Nie wiem w sumie co napisałam, to może i Admin się nie zorientuje, ale -jak by co- masz moje poparcie.

Last edited by Puchatek; 16-03-2015 at 15:56.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2015, 18:21   #48
Padre
Junior Member
 
Padre's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Warszawa / Wilkowa Wieś
Posts: 170
Default

Makota, Bura znowu się z Wami zgadzam

Jeśli starym wilczakowcom nie chce się dyskutować to niech WD służy nowym i przyszłym potencjalnym chętnym na rasę. Tak jak pisze Makota, z fb wiele się nie dowiedzą bo posty szybko giną w natłoku kolejnych pogaduszek, a piszącym tam osobom w końcu się znudzi powtarzać w kółko to samo lub puszczą im nerwy Proponuję stworzyć temat np. "Przeczytaj zanim kupisz wilczaka" umieścić tam linki do najważniejszych tematów na WD, dopisać nowe posty. Jest to pójście na rękę tym, którzy twierdzą, że na forum panuje bałgan
__________________
Amra Nemo Me Impune Lacessit
Czarodziejka Belit Wilk z Baśni
Padre jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org