Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-03-2013, 14:16   #21
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Ja żałuję że to nie są CSV bo są niesamowicie piękne
nie wiem czego zalowac, nie sa i tyle
a jesli juz gadami o pieknosc to ... zajebiste
na dodatek tez nazywaja wolfdogem
__________________

Last edited by wolfin; 13-03-2013 at 14:18.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 14:16   #22
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Ja żałuję że to nie są CSV bo są niesamowicie piękne
Moglyby byc. Niestety rasa sie nam bardziej cofa niz idzie do przodu - bo jeden hodowca pracuje, a 10 innych knoci. I trzeba tracic czas na naprawe ich bledow...

Krycia powinny wygladac tak, ze bledy matek poprawia sie ojcami. A wystarczy pozerkac na mioty by stalo sie jasne, ze wiekszosc to takie, gdzie uzywa sie psow, ktore nie daja nawet cienia nadzieji, ze ich dzieci dorownaja swoim matkom... O selekcji na wykrok owczarka, indeks formatu 122 i dlugosci 50 nawet nie wspomne...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 14:44   #23
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Margo mozna psy i sukami poprawic naprzyklad Aida zal ze ja kryje tak jak kryje
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 16:22   #24
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Moglyby byc. Niestety rasa sie nam bardziej cofa niz idzie do przodu - bo jeden hodowca pracuje, a 10 innych knoci. I trzeba tracic czas na naprawe ich bledow...

Krycia powinny wygladac tak, ze bledy matek poprawia sie ojcami. A wystarczy pozerkac na mioty by stalo sie jasne, ze wiekszosc to takie, gdzie uzywa sie psow, ktore nie daja nawet cienia nadzieji, ze ich dzieci dorownaja swoim matkom... O selekcji na wykrok owczarka, indeks formatu 122 i dlugosci 50 nawet nie wspomne...
Margo ja się na tym partaczeniu nie znam, nawet nie rozumiem kontekstu niektórych zdań w twojej wypowiedzi ( na przykład "moglyby być" ???
Ja tylko laickim okiem oceniam co widzę na zdjęciu, a widzę coś zjawiskowego.
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 17:09   #25
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Margo ja się na tym partaczeniu nie znam, nawet nie rozumiem kontekstu niektórych zdań w twojej wypowiedzi ( na przykład "moglyby być" ???
Ja tylko laickim okiem oceniam co widzę na zdjęciu, a widzę coś zjawiskowego.
Moim zdaniem chodzi o to, że gdyby wszyscy hodowcy porządnie wzięli się za hodowanie, to być może wilczaki jako rasa już byłyby na takim poziome, by wyglądać jak wilki i takie oszustwa nie byłyby potrzebne.
Tymczasem hoduje się wilczaki bez namysłu, a jak ktos ma ambicje na wyhodowanie wilczego w typie "wilczaka" to zamiast z głową podejść do krycia, woli iść na skróty używając wilka i wyhodować (nieprzewidywalną bądź co bądź) hybrydę. Wygląd wychodzi super, ale charakter, nad którym pracowano przez ostatnie kilkadziesiąt lat leci na łeb na szyję...

Mi równiez bardzo podoba się Demoniak, to przepiękne zwierzę... ale na pierwszy rzut oka widać, że to nie wilczak, tylko hybryda. Nie potrzeba żadnych badań, żeby być tego pewnym...
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 17:53   #26
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Amen.

Quote:
Originally Posted by makota View Post
Mi równiez bardzo podoba się Demoniak, to przepiękne zwierzę... ale na pierwszy rzut oka widać, że to nie wilczak, tylko hybryda. Nie potrzeba żadnych badań, żeby być tego pewnym...
Tzn byloby pol biedy, gdyby Frank uzyl wilka... Ale miksem wilka jest tylko Doz od Satu. A sam Frank uzywa amerykanskich wolfdogow (ich fotki dala Daiva). To popsulo nie tylko charakter, ale i cala rase. AWD to mieszance roznych ras - nie ma tam ONka, ale sa husky, malamuty i "co tylko biegalo po ulicy".
Frank to pieknie ukrywa, ale trafiaja sie mu psy, ktore KOMPLETNIE nie przypominaja zadnej rasy. Na internet wedruja cenzurowane foty, ktore maja nakrecac sprzedzaz... Tylko na spotkania wilczakow we Francji stawiaja sie psy, ktore nikt z nas nie wzialby ani za wilka, ani za wilczaka, ale ktore maja rodowod FCI, ze sa czystymi "Frankowymi" CzW....

Ale i tu sie zmienia - coraz wiecej sie mowi, ze zrobia z nich nowa rase.... Wloscy Mutarowcy maja juz nawet swoj klub.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 17:55   #27
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Tzn jeszcze raz o co mi chodzi... Wybaczcie, ale kazdy glupi moze pokryc swoja suke wilkiem europejskim - kazdy z nas moze to zrobic i bedziemy mieli cala Polske takich "Doz'ow" - i to nawet lepszych.... Uzyskanie tak wygladajacego psa nie kosztowalo Franka ZADNEJ PRACY. Wystarczylo tylko dopuscic sie oszustwa.
To nie jest praca hodowlana, ale zwykla genetyka.... F1 nawet najwiekszy ignorant NIE DA RADY generalnie ZEPSUC - 50% genow idzie od tatusia, 50% od mamusi, a Hartl udowodnil, ze eksterierowo przebija sie wilk.

Dlatego akurat te miksy jako F1 powino sie rownac do prawdziwych wilkow. Ale wtedy porownanie wypada dosc SLABO. A raczej blado...
Bo np mi o wiele bardziej podoba sie ten "pies" (to wilk Michaela) - ma o niebo lepsza siersc, kolor i budowe :


I znam wiele innych wilkow o niebo ladniejszych od "psow" Franka, bo zasada jest taka, ze jak ktos jest kiepskim hodowca to "spartoli" nawet wilka (patrz Mutary ). Nie inaczej stalo sie tutaj - zobaczcie na ta fotke:

JEDNA GENERACJA (Doz jest F1), a Suski i tak dala rade zepsuc katowanie wilka i dorobic mu nogi owczarka (bo zamasiat pomyslec wziela to co miala i uzyla swojego bardzo kiepskiego wilczaka do zrobienie tych miksow)...

A teraz wracajac do tematu (a raczej OFFA

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Margo ja się na tym partaczeniu nie znam, nawet nie rozumiem kontekstu niektórych zdań w twojej wypowiedzi ( na przykład "moglyby być" ???
Gia mnie zabije, ale podam ja jako przyklad...
Chyba kazdemu z nas podobaja sie wilki... Nawet hodowcy wilczako-ONkow je kochaja... Jednak sytuacja DIAMETRALNIE sie zmienia, gdy do takiego wygladu zaczyna sie dazyc w hodowli wilczakow... Ile razy padaly slowa, ze jakis pies jest za lekki i za delikatny. Ze jest wymoczkowaty, itp... Za kazdym razem to pejoratywne okreslenie dotyczylo psa w typie (mniej lub bardziej) WILCZYM... Jak trafia sie wilczak o 100% wilczej budowie to za jego plecami zaczynaja krazyc bzdury, ze za krotki, ze noga dziwnie dluga, ze ruch drobiacy, ze wykroku brak...
Czesto powtarzaja to rozniez osoby, ktore lansuja sie jako milosnicy wilczego wygladu...
Niestety jest tak, ze dlugo powtarzane klamstwo staje sie prawda - zaczynaja w nie wierzyc sami hodowcy... Jak dlugo sie komus wciska glupoty, ze jakies pies jest za delikatny to czlowiek zaczyna tracic punkt odniesienia...
I teraz bedzie Gia - ma mlode suczysko, ktore pieknie sie rozwija. Typowe dla wilkow jest to, ze jako mlode psy sa "patyczakami"... Bardzo pozno dorastaja i obrastaja miesniami. Ale z powodu wiecznego gadania to Gia robila badnia krwi suczysku, czy wszystko jest OK. Jakos nie slyszalam, zeby do weta pojechal wlasciciel mlodego "czolgu" - aby przebadac, dlaczego pies jest taki zwalisty, rozlazly i ciezki....

Prawda jest taka, ze w chwili obecnej konkurencja miedzy niektorymi hodowcami polega na tym, ze hodowca wilczakow w typie doga niemieckiego zasmuca sie, ze jest psy sa ZA LEKKIE i ZA DELIKATNE, bo jego konkurent hoduje molosy w typie mastifa neapolitano... A hodowca prawdlowych psow dostaje latke hodowcy psow delikatnych i wymoczkowatych....

Gdyby nie ta anomalia to juz dawno mielibysmy psy o BARDZO wilczym wygladzie... Bo wilczaki wilka w genach maja...
Obecnie wielu hodowcow "placze", ze wilczaki sa malo wilcze. Ale jak przychodzi do hodowania to suki kryja psami w typie owczarka... A wilczy wyglad z nieba sie nam nie wezmie...
(nie pije do Polakow, bo jesi chodzi sredni o poziom wiedzy hodowcow i jakosc miotow to podobnie jest tylko u Slowakow)

OK, koncze pozytywnie... Do pracy nad "wilczakowymi wilczakami" zabrala sie grupka ludzi i widze, ze zauwazyliscie, ze udalo sie nam pojsc mocno do przodu... Rosna kolejne fajne psy w roznych krajach Europy i coraz latwiej znajdowac psy, z ktorymi mozna isc do przodu (zamiast cofac sie o generacje).

Na koniec dorzucam dwie slicznoty
-C-scar'a


- Uran - kolejny mlody pies - 100% wilczak:
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 18:13   #28
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post

Na koniec dorzucam dwie slicznoty
-C-scar'a

Ale patrząc po rodowodzie, to nie wszystko jest jasne?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 18:40   #29
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
bo to nie sa wilczaki
Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ciezko je uznac za czechoslowackie wilczaki, bo z nimi nie maja w zasadzie nic wspolnego. Maja moze 25% krwi CzW. Reszta to wielki szwindel grupy Mutara - w tym Franka i Suski...
Nie jestem sędzią, hodowcą, ani nawet znawcą rasy, nie mi dociekać ile % w nich wilczaka. (Ja się na wilczakach, ani na wilkach nie znam, zainteresowały mnie dopiero niedawno.) Od tego Wy jesteście

Nadal jednak uważam, że Demoniak i Doz są pięknymi zwierzętami; podobają mi się bardzo i dlatego wkleiłam ich zdjęcie. A to jakim są mixem, w tym wypadku, nie ma dla mnie znaczenia.

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a ktore wilczaki podobaja sie?
A między innymi takie:
Bux z Krotkovského dvora

Miky Passo del Lupo

i mój numer 1, Daiva poznajesz?



Dodam jeszcze, że oceniając zdjęcia można się bardzo pomylić zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść psa. Jeden z wilczaków, którego wcześniej podziwiałam na zdjęciach, na żywo bardzo mnie rozczarował. Był nadal ładny, ale totalnie nijaki, a ja lubię takie z charakterem wypisanym na pysku.

Z wilczaków poznanych osobiście, najbardziej zauroczyła mnie Cayo.


Bardzo duże wrażenie zrobiła też na mnie Garuda.
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 18:48   #30
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Suki:

Best Afrika



Joha






Lista psów jest długa. Ale jest na niej m. in. Uran- czyli brat Johy, którego wrzuciła Margo.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 19:22   #31
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ale i tu sie zmienia - coraz wiecej sie mowi, ze zrobia z nich nowa rase.... Wloscy Mutarowcy maja juz nawet swoj klub.
ja tylko za bo te ktorym potrzebny wilczek do ogrodu beda mogli brac ich a te ktore chca z psem cos robic i bez stresu zyc caly czas majac wilka okolo siebie - zostanie z CSV
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 19:28   #32
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

a fuuu moj idiot ale ja mam lepszego
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 19:40   #33
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Twój idiot jest dla mnie the best, to pierwszy wilczak jakiego wygrzebałam w bazie i się zakochałam

Jeszcze jeden przystojniak mi się przypomniał:
Bakain Grey Diamond


Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
jeszcze syn Demoniaka, Gunner jest bardzo fajny
Jest obłędny, uwielbiam oglądać jego zdjęcia, ale on to już naprawdę żadnej rasy nie przypomina
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 19:43   #34
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Jest obłędny, uwielbiam oglądać jego zdjęcia, ale on to już naprawdę żadnej rasy nie przypomina
No nie przypomina, ale rozwala mnie jak ma taka wredna mine, zlo wszechswiata, a szczeniaczkom dal sobie na leb wejsc
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 21:08   #35
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Jest obłędny, uwielbiam oglądać jego zdjęcia, ale on to już naprawdę żadnej rasy nie przypomina
Gunner jest w typie 100% amerykanskiego wolfdoga ("wysokoprocentowego").
One dosyc czesto maja wlasnie takie trzykolorowe maski...
Ma to po ojcu Demoniaku, ktory przypomina co prawda mieszanke europejska, ale tez jest "amerykancem" - mieszanka wilka z malamuto-husky. Doskonale widac to po Woweryne:
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2013, 23:11   #36
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Amen.



Tzn byloby pol biedy, gdyby Frank uzyl wilka... Ale miksem wilka jest tylko Doz od Satu. A sam Frank uzywa amerykanskich wolfdogow (ich fotki dala Daiva). To popsulo nie tylko charakter, ale i cala rase. AWD to mieszance roznych ras - nie ma tam ONka, ale sa husky, malamuty i "co tylko biegalo po ulicy".
Frank to pieknie ukrywa, ale trafiaja sie mu psy, ktore KOMPLETNIE nie przypominaja zadnej rasy. Na internet wedruja cenzurowane foty, ktore maja nakrecac sprzedzaz... Tylko na spotkania wilczakow we Francji stawiaja sie psy, ktore nikt z nas nie wzialby ani za wilka, ani za wilczaka, ale ktore maja rodowod FCI, ze sa czystymi "Frankowymi" CzW....

Ale i tu sie zmienia - coraz wiecej sie mowi, ze zrobia z nich nowa rase.... Wloscy Mutarowcy maja juz nawet swoj klub.
Heh, czyli jest jeszcze gorzej niż sądziłam...

Ok, wreszcie nie goni mnie spacer z psami, ani zajęcia, więc wrzucę swoją listę ulubieńców

Najpierw suki

- Beta & Bessy Vlčí démon
(czyli 'nasze' ciocie... między innymi to dzięki nim, śpi teraz koło mnie Cresilek )
Beta


Bessy


- Peymakilir & Południca z Peronówki
(Peyka - oczywista oczywistość, że ją uwielbiam! Jej oczy, ach!)

- Gwaihir z Peronówki i cała reszta 'G' dziewczynek


- Ylva z Peronówki


- An Bizzare Amant Gis
(za głowę )


- Ameyiza Lobin de la Torre
(czyli żeńska wersja Creska )


- nasze siostrzyczki Churel & Crocell z Peronówki

oraz wieeeeeeeele, wiele innych, ale niektóre juz zostały wymienione w tym wątku, więc nie będę się powtarzać
(m.in. Joha, Best Afrika, siostry Ż i w sumie wszystkie suki Margo, więc chyba już nie będę wyszczególniać )

A jeśli o psy chodzi, to uwielbiam Peronówkowych braci "Y", braci "U" oraz ich tatę Belke Outlaws Heaven, oraz oczywiście "G" - a szczególnie Gothmoga za piękny kolor Poza tym bardzo podoba mi się też Xtabai i jego tatuś Eligo, Draco... i tak dalej i tak dalej....

Uwielbiam też naszych wujków... tak bardzo, że aż wstawię ich zdjęcia
- Perkun z Peronówki


- Purson z Peronówki


- Caspar Grey Diamond


- Arimminum Olcan


Poza tym uwielbiam wspomniany już miot N Arimminum, a w szczególności Namanaslu

Bardzo podoba mi się też Unique Wolf, skoro przy Arimminum jesteśmy...

- Arimminum Unique Wolf


- Ian Gillan von der Wolfsschleife

A pięknych wilczaków jest dużo, duuuużo więcej
I chyba skończę już na dziś, za dużo piękności jak na jeden dzień :P

Edit: Zapomniałam jeszcze o...
- Bo Tasha
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013

Last edited by makota; 13-03-2013 at 23:55.
makota jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2013, 00:03   #37
Shyboy
aen'drean va, eveigh Ain!
 
Shyboy's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Stargard
Posts: 205
Send Message via Gadu Gadu to Shyboy
Default

Mi się przypomniała jeszcze jedna piękność, mianowicie su, którą poznałam na Słowacji: Imassica Parepusis Oskár Dór <3

__________________
'Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś' Antoine de Saint-Exupery
Shyboy jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2013, 07:33   #38
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

szkoda, że jej już nie ma♥♥♥


Ian Gillan von der Wolfsschleife - hehe makota - on jest na mojej liście
ostatnio pojawił się młody Adar - też ciekawy psiak
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 14-03-2013 at 07:42.
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2013, 12:24   #39
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

U mnie sie pare znajdzie z tych mlodych pokolen, ale glownie
Kondor z Krotkovského dvora, Dark Trenčan, Gaius Dór, "wada na wadzie" Hron Radov dvor...
No i pare w glowie...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2013, 13:08   #40
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

WOW!
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
zajebiste
Skąd go wytrzasnęłaś??? Z dna piekieł?
Dla mnie: powalająco piękny.../chociaż przy nim to w nocy bym oka nie zmrużyła...../

Last edited by Puchatek; 14-03-2013 at 13:10.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org