Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-02-2009, 01:10   #1
Jana Burešová
naja
 
Jana Burešová's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Pardubice
Posts: 4
Default Pupeční kýla

ahoj, zdravím všechny majitele, píšu poprvé, máme 7,5 týdenní holčičku čévéčka,od 11.1.09, je to drak jak má být, nádherný ďáblík, týden pozorujeme malinkou pupeční kýlu, bývá to časté? Je možné, že by se malinká kýla sama ještě zatáhla? Samozřejmě navštívíme svého veterináře, pokud by byla nutná operace, tak se dopředu ale velmi bojíme o našeho nového člena rodiny, nebyl by pro ni operační zákrok nebezpečný, vždyť je to ještě vlčí mimino, nebo lze kýlu operovat později? Máte s tím někdo zkušenosti? Hlavně jak to třeštidlo udržet v klidu po operaci až se probere, jinak je to přesně tak, jak komunikují majitelé vlčích děťátek, kouše všechno a všechny, čurá doma i venku, 3 dny už ne do postele. Hurá, ale hlavně ať je v pořádku. Díky moc.
Jana Burešová jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2009, 19:12   #2
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

Ahoj,pokud je ta kýla malá, masíruj jí to, ať se mají šanci svalová vlákna stahovat, a určitě k veterináři, buď ti poradí masáže nebo operaci. Nám se toho na veterině scházelo hodně, většinou stačila masáž, ale těžko soudit jak malinká ta vaše kýla je. Držím palce
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2009, 20:38   #3
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

s kýlou zkušeností nemám,ale s operací ano. moje čubinka teda nebyla tak malá jako vaše,ale bylo jí asi 7 měsíců,když u ní zjistili invaginaci,střevo se jí zamotalo jako ponožka a musela po nůž.To,že dobře snášela narkozu a dle slov veterináře dobře spala a dobře se probouzela, bylo i díky tomu,že narkoza byla inhalační,četla jsem,že je mnohem šetrnější,než klasická.tak držím palce,at je v pořádku a dejte vědět,jak jste pořídili na veterině....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2009, 21:55   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Za mojí chovatelskou "kariéru" jsem měla kýlu u dvou štěňátek. Nikdy bych štěně s kýlou neprodala, nechala jsem jí nejdřív odoperovat a štěně jsem prodala až zahojené. Někdo to dělá i tak, že prodá štěně s kýlou a potom (chovatel) zaplatí operaci. Ale vždy o tom musí nový majitel vědět.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 15-02-2009, 13:30   #5
Jana Burešová
naja
 
Jana Burešová's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Pardubice
Posts: 4
Default pupeční kýla

Ahoj, díky všem kdo mi napsali, naše mimčo zatím na operaci nemusí, náš veterinář by zatím určitě neoperoval, kýla je malinká, tak masírujeme, jsem si jistá, že majitel o tom nevěděl, holka se má k světu, roste jako z vody, je ušatá, packatá a zdá se mi ale hubená, přitom chuť k jídlu je obrovská, sežere všechno a všechny, veterinář nás ujistil, že tak má vypadat správně štěně čsvlčka.Mějte se hezky, díky moc.j
Jana Burešová jest offline   Reply With Quote
Old 15-02-2009, 13:54   #6
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Jana Burešová View Post
je ušatá, packatá a zdá se mi ale hubená, přitom chuť k jídlu je obrovská, sežere všechno a všechny, veterinář nás ujistil, že tak má vypadat správně štěně čsvlčka,
Veterinář měl pravdu. Štěně má dostávat tolik jídla aby bylo stále spíš hubené. Lidé se sice často nad takovou výživnou kondicí pohoršují, ale nenechte se zviklat.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 15-02-2009, 22:02   #7
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Za mojí chovatelskou "kariéru" jsem měla kýlu u dvou štěňátek. Nikdy bych štěně s kýlou neprodala, nechala jsem jí nejdřív odoperovat a štěně jsem prodala až zahojené. Někdo to dělá i tak, že prodá štěně s kýlou a potom (chovatel) zaplatí operaci. Ale vždy o tom musí nový majitel vědět.
Hmmm, od té doby, co kontrolu prvních vrhů dělá někdo, kdo nikdy neodchoval aništěně se není čemu divit . Ale na druhou stranu, ajk znám některé "chovatele" ČSV, tak si toho ani nevšimli, hlavně, že majitel prošel "lustrací"
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 11:45   #8
navajo21
Junior Member
 
navajo21's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Pardubice
Posts: 16
Send a message via ICQ to navajo21
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Hmmm, od té doby, co kontrolu prvních vrhů dělá někdo, kdo nikdy neodchoval aništěně se není čemu divit . Ale na druhou stranu, ajk znám některé "chovatele" ČSV, tak si toho ani nevšimli, hlavně, že majitel prošel "lustrací"
Ahoj, všem vám děkuji za cenné rady!Jen chci pro doplnění a uvedení všeho na pravou míru napsat pár věci. Jelikož si nemyslím, že by v tomto případě byla vina na straně chovatele od kterého fenku mám. Když jsem si malou vlčici přivezl, tak jsem kýlu nezaznamenal a to jsem jí prohlížel opravdu důkladně!. Všiml jsem si jí až tak po čtrnácti dnech a to byla velikosti cca. 2mm.Teď má velikost sotva tak malinkého hrášku a naštěstí se dále již nezvětšuje.Samozřejmě nic nehodlám podcenit, hlavně potom jaké zdravotní potíže měla moje minulá fenka než zemřela ( To jsem na veterině téměř bydlel). Tak že jsem teď schopný navštívit veterináře se sebemenší hloupostí . V tomto případě opravdu nevidím žádné pochybení chovatele a ani poradce pro chov. Věřte mi, že pokud by s maličkou bylo něco v nepořádku, rozhodně bych nebyl zticha a chovatele bych tu nebránil.
navajo21 jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 08:55   #9
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Hmmm, od té doby, co kontrolu prvních vrhů dělá někdo, kdo nikdy neodchoval aništěně se není čemu divit . Ale na druhou stranu, ajk znám některé "chovatele" ČSV, tak si toho ani nevšimli, hlavně, že majitel prošel "lustrací"
Zkušená chovatelka opět promluvila . A můžeš Evo prosím napsat konkrétně, kdo že to neodchoval ani štěně a přitom dělá kontroly vrhů? Já o nikom takovém nevím, prosím pouč mě. Snad neděláš kontroly ty .

Jinak myslím, že pokud byla kýla opravdu miniaturní, chovatel si jí opravdu všimnout nemusel. Osobně před odběrem nechávám všechna naše štěňata prohlídnout veterinářem a jejich zdravotní stav zaznamenat do Europasu. Ale takto malinké kýly si asi nemusí všimnout při běžné prohlídce ani veterinář.

Co se týká zmiňovaných "lustrací" nových majitelů, no - já bych taky štěně neprodal někomu, kdo se mě zeptá, jestli mu pak "štěňata vezmou v nějaké výkupně" (s takovou "zájemkyní" o fenu jsem se skutečně setkal) - ale to už je na jiné téma, s kýlou to mnoho společného nemá .

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org