Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-04-2010, 17:31   #81
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default ...

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
LUCIE!
?? tomu nerozumim
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 19:14   #82
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kalimero25 View Post
Byla bych ráda, pokud bude mít ještě někdo z vás pocit, že je týrána a měla by být odebrána, aby mi napsal a můžeme si domluvit kupříkladu venčení, aby nevznikaly takovéto fámy.
Naložte Akašu a přijeďte s ní do Roudnice tak, jak to děláme se svými psy my všichni ostatní.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 19:16   #83
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Jeníku, ty ses začal vyjadřovat veřejně o problémech, které máš se svým psem, takže já prostě reagovat budu (to jako odpověď na tvou sms) Nezapomínej, že je tu spoustu lidí, se kterými jsi je řešil!
Jiřina neumí vkládat obrázky, tak je vložím já, pochopitelně s jejím svolením. A je to to poslední, co k tomuto tématu píšu.


__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 14-04-2010 at 19:45.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 19:46   #84
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Jojo - do lidí nikdo nevidí - proto se směju vždy"lustracím" majitelů...každý chce pro své štěně to nejlepší a mnohdy se spálí....a když pak ten stěžovatel odmítá ještě poslouchat, co mu chovatel říká....

Lucka: Buď ti lže manžel nebo lžeš ty nám...

Tak co máte za pracovní zkoušky s vaší smečkou ? Je mi to celkem fuk, ale když není pravda, co jsem napsala, tak to můžeš doplnit rovnou.. Akaša mluvit neumí - naštěstí, týrané děti taky mají rádi své rodiče, myslí, že je to normální .
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 20:06   #85
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

OK, jsem notorický lhář, Jeník mi nikdy nevolal a nic takovýho neříkal. Když už prezentujete, co s vaší strašně nemocnou čubou děláte, tak se prosím aspoň doma dohodněte jak.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 22:08   #86
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Kalimero25 View Post
To, co napsal Jenik, nebylo v pořádku, nebo alespoň to velké bodnutí do vosího hnízda v podobě nepovedeného plemene. Ale Akaša je naprosto normální pes s lehkými, řekněme "vadami na kráse" - například špatná hladina ALP v krvi, což ale rozhodně není vylučující vada a rozhodně není monstrem, jakého z ní tato debata udělala.
Žádná debata zde z Akaši " monstrum " neudělala.
Monstrum, jak říkáš, z ní udělal tvůj manžel osobně! Nikdo jiný a ty jsi tomu přihlížela.
Žádné polopravdy a lži nic už nezmění, Akaša se stala " věcí veřejnou " a informace o ní jste všem a ochotně dodávali vy sami. Pak je snadné usvědčit vás ze lži.

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 13:57   #87
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Já se k tomu taky rád vyjádřím. Jiřino, mám ještě 3 psy, každý má karpy, biochemku v pohodě, takže o dietetických chybách nemůže být ani řeč. Kromě jednoho zdravé kyčle, atd. Dokážu si zátěž u zvířete určit. Nikdy jsem tyto problémy neřešil .........
No zařekl jsem se, že už sem nic psát nebudu, ale tohle mi nedá. Pár psů už jsem taky za svůj život měl (1 foxteriér, 2 jezevčíci, 3 ČSV - z toho v současnosti 2 ČSV) a ani u jednoho z nich jsem ještě nikdy nenechal dělat biochemický rozbor krve. Když podle vlastních slov nic neřešíte, tak jak víte že u ostatních Vašich podle Vás zdravých psů máte "biochemku v pohodě" ?

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
....... Zlepšení bylo až poté, co se přešlo na Calibru, která jediná Akaše pomohla.....
No - a mě se zrovna po Calibře obě moje "holky", když jsem jim ji kdysi koupil, posr.... jak aminy. Po pár dnech krmení těmito granulemi z nich tekla jen černá smradlavá voda. Ale nepřisuzuju to potravinové alergii, EPI nebo nějaké jiné chorobě, podle mě jim prostě a jednoduše tyto granule "nesedly". Upravilo se to hned (během jednoho až dvou dnů) po tom, co jsem je vyměnil zpátky za ty co jsem krmil předtím. Bez veterináře. (O.T. - Jen tak mimochodem, když už granule, tak udělané z masa, ne z obilí).

Karel Skoupý

Last edited by alexa; 16-04-2010 at 14:02.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 17:16   #88
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
tak jak víte že u ostatních Vašich podle Vás zdravých psů máte "biochemku v pohodě" ?
Prevence musí být.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-04-2010, 23:09   #89
Kalimero25
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Location: Praha
Posts: 9
Send a message via ICQ to Kalimero25
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Když podle vlastních slov nic neřešíte, tak jak víte že u ostatních Vašich podle Vás zdravých psů máte "biochemku v pohodě" ?
Naši psi jsou dárci krve, proto mají biochemii dělanou pravidelně každý rok.
Kalimero25 jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 09:15   #90
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Kalimero25 View Post
Naši psi jsou dárci krve, proto mají biochemii dělanou pravidelně každý rok.
Krev dává pes vážící + - 30kg. Argos byl připravený dárce pro Barbie , když byla po těžké nehodě a na klinice chtěli jen platné očkování.

Jinak na svodu v Roudnici Vás i Akašu čekalo docela spoustu lidí. Včetně mě , CHK a "A" ArQeVa.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 10:09   #91
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Jinak na svodu v Roudnici Vás i Akašu čekalo docela spoustu lidí. Včetně mě , CHK a "A" ArQeVa.
Jo jo, čekali jsme a nedočkali se
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 10:20   #92
Kalimero25
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Location: Praha
Posts: 9
Send a message via ICQ to Kalimero25
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Krev dává pes vážící + - 30kg. Argos byl připravený dárce pro Barbie , když byla po těžké nehodě a na klinice chtěli jen platné očkování.

Jinak na svodu v Roudnici Vás i Akašu čekalo docela spoustu lidí. Včetně mě , CHK a "A" ArQeVa.
Jiřko, nepřeháníte už ten hon na čarodějnice?!
Nemáš pravdu. Psí dárce krve musí vážit min. 25kg, biochemické a hematologické vyšetření je nezbytné (i u lidí musí být krev vyšetřena, aby se vyloučily zdravotní potíže). Pokud by byly některé hodnoty (př. kreatinin n. urea) vysoké, pes nemůže být jako dárce využit. Proto se také provádí opakované, každoroční vyšetření, hodnoty se můžou změnit a pes s nevyhovujícími výsledky musí být z registru vyloučen. Btw. dovedeš si představit, jak by dopadl pes, kterému by byla transfúzí podána krev netestovaná od psa s akutní leukémií?
Jinak...na svod jsme nepřijeli, protože jsme byli na schůzi klubu, což jsme ale dostatečně dopředu řekli, to jen tak na okraj.
Pokud máš, Jiřko, ještě nějaký problém, můžeš mi napsat nebo přijet, pokud vím v Praze jsi byla za "psím účelem" několikrát a nikdy ses nestavila.

Jen tak na okraj, Danielo, je moc fajn, že máš k uveřejnění fotek Akaši laskavé svolení chovatelky, ale fotky jsou moje a mě se nikdo neptal...
Kalimero25 jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 10:26   #93
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Kalimero25 View Post
Jinak...na svod jsme nepřijeli, protože jsme byli na schůzi klubu, což jsme ale dostatečně dopředu řekli, to jen tak na okraj.
Nechci být otravný, ale v Roudnici byla schůze Klubu a ta nejdůležitější, na které se jednou za 2 roky volí vedení. Pro každého čévéčkáře by tohle měla být priorita.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 10:33   #94
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Jen tak na okraj, Danielo, je moc fajn, že máš k uveřejnění fotek Akaši laskavé svolení chovatelky, ale fotky jsou moje a mě se nikdo neptal...
Foto odstraním.
Jen mě Lucie trochu zaráží že se k fotkám vyjadřuješ jen v tomto smyslu.
Já osobně jsem Jeníkovi neustálým vysvětlováním věnovala spoustu svého času a to i době kdy ho ostatní dávno poslali kamsi a nebo mu prostě nezvedali telefon. Jediné čeho jsem se dočkala bylo upozornění ať se k Akaše nevyjadřuju.
A když mám být naprosto upřímná: Oba dva se jen neustále vymlouváte a není vám zatěžké vymyslet lež, fenu prostě veřejně ukázat nechcete.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 19-04-2010 at 10:47.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 10:35   #95
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Stále jsem přemýšlela, jestli se vyjádřit, nebo ne. Jak zmiňovala Jiřinka, tři holky od ArQeVy se na svodu ukázaly (Arya, Vita a Ronie), dvě se přímo zúčastnily a dopadly dobře ( povaha OF, standart P1). Obě jsou zdravé, sebevědomé, bez jediné fyzické či psychické vady.

Ještě se musím vyjádřit k Jeníkovu výroku: "U zvířete umím zátěž určit". Je-li mi známo, je Akaša Jeníkovo první ČSV a tudíž o nějakém "umění" nemůže být ani řeč. Jediný, kdo dokáže zvířeti správně určit zátěž je zvíře samo. Takže k tomuto jediné: Jeníku, obdivuji Tvůj um. Chovatelé, kteří za sebou mají již několik vrhů to neumí dodnes.

Čtyři roky jsem studovala veterinu, měla množství praxí a v životě jsem neviděla psa, který by měl tolik problémů, jako Akaša (vycházím z telefonátů mým přátelům a známým, které Jeník uskutečnil). Nechci zpochybňovat kompetence pana Duchka, ale každý ví, že člověk je tvor sobecký a tudíž nejprve myslí na sebe a teprve potom možná na dobro ostatních. Není proto divu, že pan Duchek na Akaše problémy našel, ačkoli tam nebyly - nebo nebyly natolik vážné, aby se musely řešit a dříve nebo později by odezněly samy. Příroda si umí poradit sama. Čistě pro ilustraci - odčervení mě ve škole stálo 90,-Kč a v Praze jsem za identický lék platila 300,-. U očkování je to totéž atd atd atd. Skutečně by mne zajímalo, kolik neduhů Akaša skutečně má a odmítám tvrzení, že jsou dané genetikou - vždyť ostatní jedinci z vrhu jsou zdraví. Takže otázka zní, jestli volání po chybách plemene nejsou jen marná snaha zamaskovat vlastní chyby a odvrátit pohled ostatních od sebe. Já z toho tedy takový pocit mám. Další otázka je, kolik z těch "neduhů" je skutečně neduhy.

A Lucko, já Tě mám ráda, ale aspoň se s Jeníkem shodněte, co budete prezentovat. Teď oba vypadáte jako chroničtí lháři. Tohle není myšleno ve zlém - i mě to mrzí, ale nic s tím neudělám. Navíc řeči o tom, že A ArQeVa je špatná (což se tu Jeník snaží prosadit) se dotýká úzce i mne a mého psa. Upřímně se mi nelíbí pomyšlení, že Jeníkovo volání všem kolem by nás mělo poškodit. Arya je pro mě ve všech ohledech dokonalá a proto nehledám problémy tam, kde nejsou. Mám ji ráda a odmítám, že by měla být špatná. A má snaha dokázat, že A ArQeVa je krásná, zdravá a vyrovnaná bude samozřejmě vyvracet Vaše tvrzení, protože já nehodlám zavřít psa doma a nikde se s ním neukazovat.

K tomu, že jste se neobjevili na svodu a proč se vyjadřovat nebudu a jen se odkáži na příspěvek Pavla Hanušky.


Last edited by sdivokoukrvi; 19-04-2010 at 12:31. Reason: gramatika
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 10:37   #96
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

... takže neodstraním, editace není u starších příspěvků možná. Takže prosím admina o odstranění. Fotky jsou k vidění v galerii chovatelské stanice Arqeva zde: http://arqeva.tym.cz/galerie/stenata...m=9&gallery=38
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 10:43   #97
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Kalimero25 View Post
Jiřko, nepřeháníte už ten hon na čarodějnice?!
Nemáš pravdu. Psí dárce krve musí vážit min. 25kg, biochemické a hematologické vyšetření je nezbytné (i u lidí musí být krev vyšetřena, aby se vyloučily zdravotní potíže). Pokud by byly některé hodnoty (př. kreatinin n. urea) vysoké, pes nemůže být jako dárce využit. Proto se také provádí opakované, každoroční vyšetření, hodnoty se můžou změnit a pes s nevyhovujícími výsledky musí být z registru vyloučen. Btw. dovedeš si představit, jak by dopadl pes, kterému by byla transfúzí podána krev netestovaná od psa s akutní leukémií?
Jinak...na svod jsme nepřijeli, protože jsme byli na schůzi klubu, což jsme ale dostatečně dopředu řekli, to jen tak na okraj.
Pokud máš, Jiřko, ještě nějaký problém, můžeš mi napsat nebo přijet, pokud vím v Praze jsi byla za "psím účelem" několikrát a nikdy ses nestavila.

Jen tak na okraj, Danielo, je moc fajn, že máš k uveřejnění fotek Akaši laskavé svolení chovatelky, ale fotky jsou moje a mě se nikdo neptal...
To, že jsme chtěli vidět Akašu a její sestry není hon na čarodejnice. Naopak, všichni by viděli, že Akaše nic není.
Jaký velký rozdíl je mezi min. 25kg a +,-, 30kg?
Nemám pravdu, asi ne ,od toho platím odborníky. MVDr Herčík Argosovi žádné vyšetření nedělal. Mimoto u lidí jsem nikdy neviděla člověk na člověka, možná ve válce ? , ale u psů je transfúze pes přímo na psa.
Že nepřijedete jste mi neřekli.
Fotky si Daniela vzala z mých stránek, kde jsou a budou i nadále v galerii Akaša k vidění.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz

Last edited by RadeKKK; 19-04-2010 at 10:57.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 11:38   #98
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Pokud je Akaša tak špatná a nemocná, jistě se o své vůli a sám se vzdáš možnosti chovat a nebudeš se snažit protlačit ji do chovu pomocí operací a medikamentů!
To asi nehrozí, protože jak jsme se v sobotu přesvědčili, pan majitel (nebo paní majitelka nebo čí ta čuba vlastně je) ji na svod ani bonitaci ani jinou akci, kde by ji mohl někdo vidět evidentně vzít nehodlá, takže uchovnění se nekoná...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2010, 22:19   #99
Kalimero25
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Location: Praha
Posts: 9
Send a message via ICQ to Kalimero25
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nechci být otravný, ale v Roudnici byla schůze Klubu a ta nejdůležitější, na které se jednou za 2 roky volí vedení. Pro každého čévéčkáře by tohle měla být priorita.
Nezlobte se na mě, ale snad je na mé svobodné vůli na kterou schůzi kterého klubu se dostavím, nemyslíte? S dovolením si priority určím sama, děkuji.

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
To, že jsme chtěli vidět Akašu a její sestry není hon na čarodejnice. Naopak, všichni by viděli, že Akaše nic není.
Jaký velký rozdíl je mezi min. 25kg a +,-, 30kg?
Nemám pravdu, asi ne ,od toho platím odborníky. MVDr Herčík Argosovi žádné vyšetření nedělal. Mimoto u lidí jsem nikdy neviděla člověk na člověka, možná ve válce ? , ale u psů je transfúze pes přímo na psa.
Že nepřijedete jste mi neřekli.
Fotky si Daniela vzala z mých stránek, kde jsou a budou i nadále v galerii Akaša k vidění.
Ne, to, že kdokoli chtěl vidět Akašu opravdu hon není, ale to, jak tady nikdo nemá nic jiného na práci než řešit našeho psa, to už ano. (nota bene ve speciální diskuzi, která jaksi vytrhuje z kontextu původní příspěvek Jenika). Velký rozdíl v tom je, ideál je pes, který váží přes 40kg a ne tvých +- 30, a to, že nemáš pravdu nebylo jen v té hmotnosti, ale to jistě každý pochopil. Tady se ale nebavíme striktně o transfúzi jedinec na jedince a vyšetření se dělají v obou případech. Fotky si Daniela vzala od Tebe ze stránek, ale to absolutně nic nemění na faktu, že ty fotky jsou mým majetkem a já Ti je neposkytla za žádným jiným účelem než aby byly na tvých stránkách.

Jen mě Lucie trochu zaráží že se k fotkám vyjadřuješ jen v tomto smyslu.

A když mám být naprosto upřímná: Oba dva se jen neustále vymlouváte a není vám zatěžké vymyslet lež, fenu prostě veřejně ukázat nechcete.[/quote]

Danielo, bohužel k těmto fotkám není už co dodat, Akaša měla hematom, na fotce je to krásně vidět. Byla dvakrát napadena, což Jiřina věděla, podruhé už se to s pouhým otokem a modřinou neobešlo.

Veřejně ukazujeme všechny naše psy, kdokoli se může přijet podívat, nabízela jsem to jednou, říkám to i podruhé. Není to vůbec moje povinnost, ale pouze dobrá vůle. Na ty lži už ani reagovat nebudu.
Pěkný večer všem nefanatikům.
Kalimero25 jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2010, 23:58   #100
Kalimero25
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Location: Praha
Posts: 9
Send a message via ICQ to Kalimero25
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Ještě se musím vyjádřit k Jeníkovu výroku: "U zvířete umím zátěž určit". Je-li mi známo, je Akaša Jeníkovo první ČSV a tudíž o nějakém "umění" nemůže být ani řeč. Jediný, kdo dokáže zvířeti správně určit zátěž je zvíře samo. Takže k tomuto jediné: Jeníku, obdivuji Tvůj um. Chovatelé, kteří za sebou mají již několik vrhů to neumí dodnes.
Terko, každý člověk s citem dokáže určit adekvátní zátěž svého psa, přesně jak říkáš, podle toho, jak je na tom daný pes. ČSV je navíc PES, kterých už Jenik vychoval opravdu několik. Není to jeho (ani můj) první PES.

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Čtyři roky jsem studovala veterinu, měla množství praxí a v životě jsem neviděla psa, který by měl tolik problémů, jako Akaša (vycházím z telefonátů mým přátelům a známým, které Jeník uskutečnil). Nechci zpochybňovat kompetence pana Duchka, ale každý ví, že člověk je tvor sobecký a tudíž nejprve myslí na sebe a teprve potom možná na dobro ostatních.
Tak tohle už ani nemůžeš myslet vážně :-). Několikrát už jsem tady zdůrazňovala, že všechny problémy, které tu popsal Jenik, rozhodně Akaša nemá, hovořil o nich jako o problémech plemene, ne problémech naší feny.

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Navíc řeči o tom, že A ArQeVa je špatná (což se tu Jeník snaží prosadit) se dotýká úzce i mne a mého psa.
Netuším, kde jsi vzala to, že se Jenik snaží očernit "A" vrh Arqevy. Nikdy o celém vrhu nemluvil, dokonce nemluvil ani o našem "áčku". Poukazoval na problémy čsv jako plemene.

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Mám ji ráda a odmítám, že by měla být špatná. A má snaha dokázat, že A ArQeVa je krásná, zdravá a vyrovnaná bude samozřejmě vyvracet Vaše tvrzení, protože já nehodlám zavřít psa doma a nikde se s ním neukazovat.
Znovu opakuji, o Arqevě jako celku, či jednotlivcích tohoto vrhu nikdo z nás nemluvil. Štěňata po Valkýře a Qeronovi jsou krásná a mají výjimečnou povahu, dle mého názoru. Já mám Akitu stejně ráda jako kteréhokoli jiného svého psa a to, že s ní neobjíždím každou akci "čévéčkářů" přeci neznamená, že ji zavírám doma...co je tohle za prapodivnou logiku?

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
K tomu, že jste se neobjevili na svodu a proč se vyjadřovat nebudu a jen se odkáži na příspěvek Pavla Hanušky.
K tomu se opravdu raději nevyjadřuj! Zkrátka každý má priority nastavené jinak, místo svodu jsme zvolili důležitou schůzi klubu. No a co?! :-) Akašu může kdokoli vidět, není mojí povinností ji někam vozit.
Kalimero25 jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org