Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-10-2011, 13:39   #1
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Oboz szkoleniowy - Lazne Belohrad 07.2012

Pisze juz teraz, bo dzieki temu bedzie czas aby sie przygotowac...

W tym roku pomysl upadl w zasadzie w ostatniej chwili, ale teraz decyzja juz zapadla... Jesli trzeba bedzie wybierac miedzy obozami to w przyszlym roku moj wybor padnie na czeski oboz szkoleniowy w Lazne Belohrad. Slowacja bedzie, ale jedynie wtedy, gdy bede miala wiecej wolnego....

Wiec na 99% jedziemy w 2012 do Czech (ten jeden "brakujacy" procent to wina zapowiadanego na 2012 konca swiata ).

Pomalu zaczyna sie formowac ekipa osob, ktore chca intensywnie popracowac z psami i pozaliczac egzaminy. Dla niezdecydowanych wrzucam "stara" reklame:

Jest to nasz ulubiony obóz w Czechach... Organizatorem jest Venca Zeisek (hodowla z Litavske kotliny) - organizuje on wiele spotkań oraz zawodów wilczaków. A robi to naprawdę dobrze...
Jak wygląda ten obóz: w pierwszym tygodniu jest dużo szkolenia, w ciągu drugiego przede wszystkim egzaminy. Pojedyńczy dzień wygląda mniej więcej tak: z samego rana tropienie; po śniadaniu czas na obrone i potem obiad. Później przerwa i o 14:00 zajęcia z przygotowywania psa do wystaw i bonitacji, później ćwiczenie posłuszeństwa w grupach. Po kolacji znów szkolenie obrończe. Najważniejsze jest to, że jeśli nie chcecie ćwiczyć, to nikt Was do tego nie zmusza. Możecie np. brać udział tylko w przygotowaniach do bonitacji i posłuszeństwie lub ćwiczyć z psem tylko co drugi dzień. Krótko mówiąc: Wy decydujecie, co chcecie robić... Właściwie będziecie mogli uczestniczyć tylko w części wszystkich szkoleń, gdyż psy nie są w stanie ćwiczyć cały dzień.

Dodatkowo prawie codziennie jest też coś dla właścicieli: wycieczka do ZOO (gdzie można zabrać ze sobą psa), nocne safari, wycieczki do znanych miejsc czy Prahovskych skał (słynna kryjówka Rumcajsa ), spacery po mieście (w Lazne Belohrad znajduje się uzdrowisko i jest to popularna miejscowość wypoczynkowa ze zdrojami wód leczniczych). Jeśli jest za gorąco na szkolenie, zawsze można pojechać na pobliskie kąpielisko czy zrobić wycieczkę do pobliskich zamków czy pałaców.

Nie powinno być tutaj problemów z dogadaniem się po polsku, angielsku czy niemiecku.

Najprawdopodobniej będzie możliwość zdawania następujących egzaminów: ZOP, ZPU1-2, ZZO, BH, SchH1-3, IPO1-3, ZM oraz ZVV1-3 i wytrzymlosciowki ZVP1. Jeśli Wasz pies zna już podstawowe komendy, to możecie spokojnie spróbować podejść do egzaminów ZOP i ZZO. Jeśli szkolicie już trochę swojego psa i ma on opanowane aport, posłuszeństwo w stopniu zadowalających, to można spróbować podejść do ZPU1, niemieckiego BH czy ZM (ostatni już z elementami obrony). Egzaminy SchH, IPO i ZVV to już typowe egzaminy dla psów obrończych. Podejście do egzaminu jest niedrogie i wynosi ok. 40-50zł za jeden egzamin.


Na serio polecam - zaden pies nie bedzie sie nudzil. I zareczam, ze tam gdzie jest Vaclav na nude nie beda narzekac takze wlasciciele...

Szczegoly podam jak tylko bede miala wiecej informacji. W kazdym razie pomyslcie o swoich planach na lato 2012. Warto wyskrobac te wolne 2 tygodnie, bo zaden inny oboz tyle nie oferuje dla osob, ktore szkola, wystawiaja, czy "jednynie" chca popracowac intensywnie nad socjalem swoich psow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 13:45   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Aha, i jeszcze jesli chodzi o oplaty:

Tydzien (w chatce) z pelnym wyzywieniem kosztuje ok 450 zl/osobe.
Szkolenie psa - 85zl/tydzien.
Szkolenie agility - 60zl/tydzien.
Wyjazdy - wlasnymi autami lub zrzutka na autobus.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 24-10-2011 at 14:00.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 13:50   #3
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Stesknilam sie za Lazne... Kto wie, kto wie...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 13:57   #4
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Tak jak już mówiłam ja z Frajerką na pewno będę. Brakuje mi tego obozu gdzie nawet moja kaleka ma radochę . Tak więc napompujemy kółeczka w wózku i się pojawimy tym razem stratni o jedną łapę . Wszystkim, którzy nigdy tam nie byli szczerze polecam. Wspomnienia wspaniałe, możliwość poznania tylu osób no i frajda dla psów. Nie można też zapomnieć o wspaniałym wyżywieniu (zapada w pamięć) , ale to już kwestia osobnicza.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 14:01   #5
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Macia View Post
Nie można też zapomnieć o wspaniałym wyżywieniu (zapada w pamięć) , ale to już kwestia osobnicza.
Ja juz zaczynam cwiczyc ponowne "lubienie" kminku.....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 14:09   #6
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Taaa i potrawy wegetariańskie na zasadzie: nie widać mięsa więc może być (nawet sos mięsny ) oraz moja ulubiona soja. Nie można też zapomnieć o wspaniałym makaronie z keczupem. Takie niezapomniane przeżycia tylko dla wegetarian. Nie mogę się doczekać.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 15:14   #7
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

gdybym jakims cudem wyczarowala trzeci tydzien urlopu... Dla takich co chca sie tylko napic i poplotkowac ten oboz tez sie nadaje?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 15:44   #8
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Jefta jedziemy!!!!
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 15:55   #9
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Szkolenie agility - 60zl/tydzien.

Oooooo Miałam w planach obóz strikte agility, ale może jednak wilczakowy A wiadomo kto prowadzi?
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 18:06   #10
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Jefta jedziemy!!!!
Gia na ezgaminy pojedziemy do Lukovej jak Kalinka wyjdzie z pieluch. Na obozie to tak jest, ze nawet jesli nie chodzisz na treningi to caly dzien cos sie dzieje, w nocy psy wyja, pijaki spiewaja i pies tak na pol gwizdka wypoczywa, a na egzaminie masz wymieta szmatke a nie psa, ktory daje z siebie wszystko.

Ja planuje jeden oboz IPO, jak starczy urlopu i kasy to drugi ipo, i gdyby udalo sie miec kase i trzeci urlop to pojedziemy obejrzec wreszcie czeskie psy, bo mi sie przez tyle lat nie udalo
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 19:27   #11
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ja juz zaczynam cwiczyc ponowne "lubienie" kminku.....
To już wiem że Witek nie pojedzie
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 19:51   #12
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Gia na ezgaminy pojedziemy do Lukovej jak Kalinka wyjdzie z pieluch. Na obozie to tak jest, ze nawet jesli nie chodzisz na treningi to caly dzien cos sie dzieje, w nocy psy wyja, pijaki spiewaja i pies tak na pol gwizdka wypoczywa, a na egzaminie masz wymieta szmatke a nie psa, ktory daje z siebie wszystko.
Zalezy o jaki egzamin chodzi - do ZZO i ZOPki "z doskoku" bym nie podchodzila. Bo czesto jest tak, ze przygotowujesz sie, jedziesz na egzamin, a potem jakas czarna owca psuje wszystkie zadania grupowe startujac do twojego psa. A pamietajmy, ze w takich przypadku zero punktow obrywaja oba psy. I ten, ktory sie wylamal i ten, ktorego wylamano.
Ja tak "zawalilam" egzamin ZPU1 z Juziem, ktory wszystko zaliczyl super, a na koniec zostal zaatakowany przez psa panienki, ktora nie miala ochoty przygotowywac sie z nami do egzaminow, bo przeciez "ona nie musi - jej pies wszystko wie i jest super wyszkolony".
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 20:31   #13
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Margo- masz gdzieś regulaminy tych egzaminów?
Wiem, że kiedyś były w artykułach, mogłabyś je odkopać i gdzieś wrzucić albo chociaż podesłać linki po czesku to spróbuję sobie przetłumaczyć?
W ogóle uważam, że powinna powstać baza egzaminów jakie mogą zdawać wilczaki i miejsca/obozy, na których można je zdawać, wraz z regulaminami, żeby każdy właściciel młodego wilczaka mógł sobie poćwiczyć "pod egzamin", a potem zaplanować wyjazd, na którym mógłby to wszystko zaliczyć.
Bo wierzę, że znajdzie się choć garstka osób, które będą chciały coś porobić ze swoimi burymi, a Polska nie daje nam zbyt wielu możliwości jeżeli chodzi o egzaminy...
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 20:59   #14
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Kalinki nie wyłamie nawet kryjący ją aktualnie pies, czy wąchający pod ogonem będzie pyskować, ale nie ruszy dupki

Nie chcę jechać na same egzaminy, chcę się poszkolić oprócz tego, poznać nowe metody, techniki...

Ale Jefta, z Tobą pojadę wszędzie
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 21:24   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Kalinki nie wyłamie nawet kryjący ją aktualnie pies, czy wąchający pod ogonem będzie pyskować, ale nie ruszy dupki
Ale wylamie rzucajaca sie do jej gardla suka.... Juzio tez dlugo wytrzymal...

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Margo- masz gdzieś regulaminy tych egzaminów?
Teraz musze ponadrabiac zaleglosci, ale potem wrzuce wszystkie tlumaczenia...

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Bo wierzę, że znajdzie się choć garstka osób, które będą chciały coś porobić ze swoimi burymi, a Polska nie daje nam zbyt wielu możliwości jeżeli chodzi o egzaminy...
W Polsce tez nie jest zle... I da sie dogadac egzaminy - trzeba tylko sie zgadac w kilka(nascie) psow i ustalic miejsce... Sedziow chetnych do pomocy mamy. Szkolenie w Polsce tez sie odradza - jest OB, PT i PTT (do zadnego nie trzeba obrony).
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 21:26   #16
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
To już wiem że Witek nie pojedzie
Spoko - bavorak zabija jego smak... Kozly podobno tez...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 22:08   #17
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Margo... teraz już nie byłabym taka pewna Dorosła mi suka i szkolenie i smaczki lubi... Nota bene od tego jestem ja, żeby pilnować jej bezpieczeństwa, a jeśli nie uda się prze jakąś nieokiełznaną konkurentkę to tragedii nie będzie - to nie jest nasz priorytet... my się tym bawimy
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 10:45   #18
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ja na szkolenie to nie. Znalazlam juz typ ktory pasuje mojemu psu. Jesli sie uda to nawet dwa takie obozy zaliczymy. Jak bedzie urlop i kasa to chetnie pojade z Toba, krzeselkiem, sokiem do piwa i zarciem bez kminku popatrzec jak sie szkolicie
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 15:18   #19
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Sama mogę potwierdzić, że warto jechać nawet tylko towarzysko. Frajerka tak średnio się nadaje na szkolenia, umie warować i siadać, ale średnio jej wychodzi stój, a byłyśmy dwa razy i za rok jedziemy. Uwielbiam też wycieczki do ZOO gdzie nawet moja kaleka ma radochę.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2012, 21:00   #20
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post



Teraz musze ponadrabiac zaleglosci, ale potem wrzuce wszystkie tlumaczenia...
Margo- przypominam się
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org