Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-03-2009, 17:55   #1
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default Unkas

Dotaz pro chovatelskou komisi, případně předsedu Klubu.
Hanko, Lucko i Karle, všichni sem chodíte, pro případ, že nesledujete diskuzi na Eviných stránkách, budu tlumočit problém zde.
Z jakého důvodu není Unkas z Molu vhodný pro české feny? Proč není zájemcům o krytí s ním vyhověno?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 22:02   #2
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Dotaz pro chovatelskou komisi, případně předsedu Klubu.
Hanko, Lucko i Karle, všichni sem chodíte, pro případ, že nesledujete diskuzi na Eviných stránkách, budu tlumočit problém zde.
Z jakého důvodu není Unkas z Molu vhodný pro české feny? Proč není zájemcům o krytí s ním vyhověno?
Ahoj, mohla by jsi mi dát odkaz na ty Eviny stránky? Díky, Gabriela.
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 22:31   #3
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by gabriela View Post
Ahoj, mohla by jsi mi dát odkaz na ty Eviny stránky? Díky, Gabriela.
jasně
http://www.csvlcak.cz/news.php
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 23:13   #4
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ahoj Danielo, diskuzi na Eviných stránkách opravdu nesleduji (ač někteří stoprocentně vědí, že to určitě není pravda ), a ani ji kvůli tomuto sledovat nezačnu. Prosím napiš konkrétně, kdo o Unkase žádal a nebylo mu vyhověno. Jedině tak totiž lze konkrétně také odpovědět. Unkasovi je teprve přes tři roky, přitom už měl dvě krytí - obě s českými fenami (Aika z Vlčího dubu - 10 štěňat, Jaw z Molu Es - 6 štěňat). Myslím že teď by bylo vzhledem k tomu, co napíšu dále a s ohledem na to, že Unkas je mladý a nic mu neuteče, celkem rozumné počkat, jak tyto vrhy dopadnou (ale je možné, že se třeba na jarních bonitacích objeví fena, která k němu bude vyloženě "sedět"...).

Pokud mám odpovědět za sebe v obecnější rovině (líp nemůžu, když nevím o koho se konkrétně mělo jednat), pak musím napsat, že ŽÁDNÝ pes není vhodný pro VŠECHNY feny. Nemyslím si, že Unkas není vhodný pro žádnou českou fenu a pochybuji, že to přesně takto skutečně někdo řekl. Bohužel si sebou nese určitý "handicap", kterým je DKK jeho matky (v ČR D-3/3, v Itálii pak B), proto je nutné vybírat feny pro něj obezřetně, tzn. ze zdravých rodin. Bylo vyhověno i Karlovi Hladíkovi, který Unkasem nakryl svoji Jaw. CHK ho upozornila, že toto spojení nepovažuje za vhodné (Jaw má DKK C-1/2, což není samo o sobě zase žádná tragédie při vhodném spojení), ale protože přesto na tomto spojení trval, byl mu krycí list vystaven. Musím k tomu napsat, že také podle mého názoru je toto spojení trochu riskantní. Dodávám, že bych se velice rád mýlil (už jen kvůli těm psům).

Co se týká počtu krytí - aby mě někdo nechytal za slovo, samozřejmě, že to co napíšu dále je značně zjednodušené a přesně tak to nefunguje ani fungovat nemůže, ale aspoň pro hrubou představu pro ty, co vůbec netuší jak na tom ČSV jsou.

V současnosti máme kolem 90-ti chovných psů a rovněž kolem 90-ti chovných fen. V roce 2007 byl v ČR rekordní počet vrhů - celkem 33 vrhů s 200 štěňaty (jen pro informaci - naopak nejméně vrhů za posledních 15 let bylo v letech 1997 - 17 vrhů a 2004 - 16 vrhů). Při těchto počtech chovných zvířat a vrhů připadá průměrně jeden vrh na jednu fenu za tři roky. A protože máme přibližně stejně chovných psů jako fen, pak by mělo čistě teoreticky připadnout na jednoho plemeníka průměrně také jedno krytí za tři roky, tzn. za "produktivní život" psa celkem cca 3 krytí. Samozřejmě že některé feny mají víc vrhů, někdo zase nechce štěňata vůbec. Co se týká krycích psů, někteří z nich jsou také využíváni častěji, jiní méně, ale je potřeba se vyhnout extrémům. Myslím že KAŽDÝ chovný pes by měl mít za svůj život alespoň jeden vrh. V minulosti (a ne příliš dávné) bohužel spousta chovných psů zemřela bez potomků, štěňata některých jiných se naopak počítají téměř na stovky. Stačí obyčejný selský rozum, aby člověku došlo, že pro udržení genofondu plemene to zřejmě není to nejlepší...

Unkas má ve svých 3 letech 2 vrhy v ČR s českými fenami. Tyto vrhy s velmi velkou pravděpodobností nezůstanou jeho jediné (nemyslím si, že už nikdy se pro něj neobjeví nějaká pěkná, krevně vhodná a zdravá fena), ale majitelé psů, kteří počítají s tím, že jejich pes bude každý rok krýt (a nejlépe víckrát), nejsou realisté a mě to přijde, že neumí spočítat že jedna a jedna rovná se dvě (nemyslímtím teď MVDr. Hanačíka, se kterým jsme se několikrát bavili a myslím, že konkrétně on tyto počty chápe velmi dobře). Stejně tak majitelé fen by si měli uvědomit, že nemůžou nakrýt všichni jedním psem (samozřejmě nejlépe nějakým interšampionem). Spousta starších psů nemá ani jeden vrh a čas jim nemilosrdně utíká.

Nicméně si Danielo myslím, že všechno co jsem napsal moc dobře víš, takže to píšu spíš pro ty, kteří nevědí (je jich hodně, dost lidí si třeba myslí, že když máme čísla zápisu přes dva tisíce, tak máme minimálně tisíc krycích psů a nechápou, proč mají jet za psem X km - no fakt, setkal jsem se s tím už několikrát).

S přáním pěkného večera všem kterým se to chce číst. Jestli k tomu ještě něco chce dodat CHK, ať se ozve. Já k tomu nemám víc co říct.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 00:58   #5
drymarchon3
Junior Member
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 7
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Bohužel si sebou nese určitý "handicap", kterým je DKK jeho matky (v ČR D-3/3, v Itálii pak B)
pokiaľ viem tak ona má DKK B - čo je myslím hraničný nález, prechodný stupeň medzi ideálnym kĺbom a dysplaziou... alebo mi niečo ušlo?
drymarchon3 jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 07:06   #6
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ušlo
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 07:52   #7
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Pro neznalé věci, jako jsem třeba já....proč má v databázi Unkas DKK A(0/0)? a tady se mluví o tom, že má B?
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 08:32   #8
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Unkas má DKK A(0/0) - posuzovatel myslím MVDr. Jahoda (ČR). Já jsem nepsal o DKK Unkase, ale jeho mámy. Při sestavování páru je potřeba se dívat nejen na jedince samotného, ale taky na jeho rodiče, sourozence, příp. potomky sourozenců atd.
V určitém období bylo možné jet "přerentgenovat" psa do zahraničí a pro způsobilost k chovu byl pak uznáván lepší výsledek. Kdo si to pamatuje tak ví, že výsledky byly někdy (ne vždy) i diametrálně odlišné. Tzn. že pokud byl pes v ČR třeba D (tzn. byl by nechovný), tak někdy se stalo i to, že v zahraničí byl dokonce A (). Praktikovalo to celkem dost lidí a myslím, přesto že toto období bylo relativně krátké, že se s tím budeme vypořádávat ještě pěkných pár let.

Karel

Last edited by alexa; 04-03-2009 at 08:34.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 08:36   #9
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Unkas má DKK A(0/0) - posuzovatel myslím MVDr. Jahoda (ČR). Já jsem nepsal o DKK Unkase, ale jeho mámy. Při sestavování páru je potřeba se dívat nejen na jedince samotného, ale taky na jeho rodiče, sourozence, příp. potomky sourozenců atd.
V určitém období bylo možné jet "přerentgenovat" psa do zahraničí a pro způsobilost k chovu byl pak uznáván lepší výsledek. Kdo si to pamatuje tak ví, že výsledky byly někdy (ne vždy) i diametrálně odlišné. Tzn. že pokud byl pes v ČR třeba D (tzn. byl by nechovný), tak někdy se stalo i to, že v zahraničí byl dokonce A (). Praktikovalo to celkem dost lidí a myslím, přesto že toto období bylo relativně krátké, že se s tím budeme vypořádávat ještě pěkných pár let.

Karel
Aha, děkuji za osvětlení
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 11:44   #10
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Zdravím, prosím Vás nezavádějte to zase jinam.
K tomu DKK - já jsem za to období,kdy se mohlo jet kamkoli na RTG DKK ráda, protože jinak by jsme nikdy nezjistili jak je MVDR. Šterc přehnaně přísný a diametrální rozdíli jsou pouze v jeho hodnocení a v hodnocení jiných(i zahraničních). V hodnocení ostatních našich posuzovatelů a zahraničních zase takové nejsou - ale všichni jsou jenom lidi a každý má ten svůj "lidský faktor".
Matka Unkase a i ostaně jiní měli jen tu smůlu ,že do toho období zapadli a tím pádem mají více výsledků. Ale jak se psalo oficiálně prostě PLATÍ ten NEJLEPŠÍ !!!
Ale když už tu diskuzi tady Daniela otevřela - tak odpověd Karla jako CELEK je správná !!
Žádné vytrhování vět a důvodů !

Takže ještě jednou si přečtěte odpověď Karla a to je správná odpověď !
Vžádném případě nikdo nezakazuje aby Unkas kryl a vžádném případě nikdo nepreferuje názor,že už nikdy krýt nebude.
Jen z důvodů uvedených se nyní doporučuje pauza.

Ohledně jeho bonitace a jeho "divných" nohách.
(já jsem na stránkách Evy byla četla to )
Holky doprčic - zase se to přehnaně řeší !!
To že tak nějak "divně " chodí vidíme všichni, nechte toho.
Ale úplně stejně "divně" chodí třeba Dixon, Artex ... a jsou DKK negativní taky.
Já tomu říkám "přeúhlené" - opakuji ,že já - nevím jestli to tak je.
Každopádně nikdo se nebojí s nimi krýt,ale hlídat si výběr páru je víc jak jasné.
A k té bonitaci - no já jsem tam nebyla, ale mé úplně první info,ještě než Eva otevřela diskuzi na svých stránkách jsem měla úplně jiné !!
A rozhodně Dana M. nebyla ten, kdo ho chtěl neuchovnit.
Nebudu to tady rozebírat,páč už je to zbytečné !!

Lucie Novoveská

(ps: omlouvám se za chyby,píšu ve spěchu a s pauzami, páč vedle mě rodí fenka)
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 12:47   #11
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj Danielo, majitel které feny žádal o KL na Unkase a nebylo mu vyhověno? A co mu bylo řečeno? Dík Hanka
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 20:47   #12
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Ahoj Danielo, diskuzi na Eviných stránkách opravdu nesleduji (ač někteří stoprocentně vědí, že to určitě není pravda ), a ani ji kvůli tomuto sledovat nezačnu. Prosím napiš konkrétně, kdo o Unkase žádal a nebylo mu vyhověno. Jedině tak totiž lze konkrétně také odpovědět. Unkasovi je teprve přes tři roky, přitom už měl dvě krytí - obě s českými fenami (Aika z Vlčího dubu - 10 štěňat, Jaw z Molu Es - 6 štěňat). Myslím že teď by bylo vzhledem k tomu, co napíšu dále a s ohledem na to, že Unkas je mladý a nic mu neuteče, celkem rozumné počkat, jak tyto vrhy dopadnou (ale je možné, že se třeba na jarních bonitacích objeví fena, která k němu bude vyloženě "sedět"...).

Jméno feny bohužel zatím nevím. Pokud zjistím, napíšu.
Dobře, otázka věku by se dala považovat za rozumný argument. I když dvě krytí mě osobně nepříjdou až tak moc. Je nutné čekat jak dopadnou štěňata? Podobný názor na jiné plemeníky jsem nikdy neslyšela. Myslíš že je Unkas o tolik horší, než ostatní, že je třeba zvýšené opatrnosti?
Quote:
Bohužel si sebou nese určitý "handicap", kterým je DKK jeho matky (v ČR D-3/3, v Itálii pak B), proto je nutné vybírat feny pro něj obezřetně, tzn. ze zdravých rodin.

Tohle by byl rozumný argument, kdyby ovšem paltil jaksi plošně Co si mám představit pod pojmen "zdravá rodina" ?
Quote:
Co se týká krycích psů, někteří z nich jsou také využíváni častěji, jiní méně..

Tak u toho se zastavím. Pokud se dobře pamatuju, bylo na jedné schůzi řečeno, že nejsilnější skupina plemeníků - "Reolupů", nebude tolik podporovaná jako v minulosti. OK i to by se dalo vzhledem v vysokému počtu psů s touto krví v současné populaci chápat. Jak si ale vysvětlit že členky chovatelské komise, z jejichž úst tento názor vzešel, samy v nedávné době tuto skupinu podpořily krytím svých fen. Mě osobně je to úplně jedno ale nemohu se ubránit poznámce o kázání vody a pití vína.
Quote:
Spousta starších psů nemá ani jeden vrh a čas jim nemilosrdně utíká.

Tak opět, proč jsi nenakryl svou Dariu některým z těchto starších psů, kterým čas nemilosrdně utíká? Já to chápu, protože je v Čechách v současné době těžké najít opravdu pěkného psa. Já jsem si letošní jarní hárání Tajgy raději nechala utéct a počkám na zbonitování psa (slovenského) který se mi opravdu líbí. Taky nevím s čím bych tady nakryla.

Ahoj
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 20:53   #13
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Zkopírováno z EE koutku:
Omlouvám se předem za lehkou nesrozumitelnost, ale na wolfdog. org přístup do diskuse nemám a "dlouhosáhle" o něj usilovat nebudu, ale reakce a argumenty pana předsedy Skoupého mi přišly slušně řečeno úsměvné.
Daniela klidně může použít co zde napíši. O kompetentnosti a především serióznosti CHK KCHČSV mám velké pochybnosti a uvedu hned proč.
Osobně proti žádnému jedinci zde jmenovanému nic nemám a plně je respektuji, jako zvířata vhodná pro další plemenitbu v rámci populace ČSV.
Jak mohla CHK doslova DOPORUČIT a bez výhrad tato spojení??
Atewa Bílý měsíc -DKK v 0/0 PL !! jen PL, rtg v ČR neproveden. Jeho matka Brenna Šedý chlup v ČR 3/3, v PL 2/2 - Atewa nakryla fenu Beky Šedý samotář 1/2 ČR!
Loni ten samý Atewa nakryl fenu Aset Woodoo Wolf z Peronowki 1/2 ČR - A PL. Na doporučení CHK a opět bez výhrad.
Podobných příkladů, kdy se " zdá podle rtg. v ČR a Pl či It jistá nevhodnost spojení " uvedu daleko více, pokud bude potřeba. Je jich opravdu velké množstí.
Některým plemeníkům v ČR chybí z minulosti, kdy to bylo potřeba, rtg. od MVDr. Šterce, ano byl jistě hedikepující, ale podmínky byly rovné pro všechny.
Přesto se dnes členové CHK tváří, že některé plemeníky rentgenované v PL, lze považovat téměř za zlepšovatele, u některých se nezapomíná připomenout rtg. u MVDr. Šterce jich samých, či jejich předků.
Rtg. na DKK a výsledky samé je nutné brát pouze jako informaci, se kterou si prakticky nevím rady :0( Rozdíly dané najetými kilometry jsou ohromné, těch psů co bylo v minulosti hodnoceno 2/2 či 3/3 a v zápětí byli hodnceni jako 0/0 v PL, je natolik velké, že to nelze přehlídnout.
Pokud nebude diagnostika a interpretace výsledků DKK naprosto shodná ve všech zemích a u všech vet. lékařů v ČR, nelze na tuto vlastnost dělat selekci. A taky se neúčinnost selekce na tento, takto stanovený znak, prakticky u všech sledovaných plemen, taky jako neúčinná jeví.
To co provádí CHK v ČR a jak výsledky konkrétních jedinců prezentují, lze považovat jako pouhé spekulace a osobní rozmary. S odborností a profesionalitou to nemá nic společného!
A ještě otázka. Může mi prosím někdo napsat jména" zdravých rodin v populaci ČSV," stačí v ČR, prosím" ? Něco mi uniklo.
Dle toho, jak ChK uvažuje, rodin, kde jsou 4 generace předků hodnocených 0/0, myšleno u MVDr. Šterce!
Jiné nelze za zdravé považovat.
Monika Soukupová
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 21:16   #14
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Lucii děkuji za vyjádření.
Hance odpovídám vlastně v příspěvku pro Karla.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 21:42   #15
lupi
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Blatnice pod Svatým Antonínkem
Posts: 14
Default unkas

Vážení přátelé, oznamuji Vám, že mě a Kasýka nikterak netěší Váš zájem o nás. Zejména mě děsí reakce lidí,kteří Unkase nikdy neviděli.
Všechno co se nám přihodilo už bylo popsáno a přebolelo to, přesto kdo nutně potřebuje se s těmito nechutnostmi seznámit, na stránkách Evy si to najde.
Prosím už dost.
Celé tohle téma navíc není o kloubech Unkase, ty má 0/0 a to podle podrobného protokolu, který v tak detailním vypracování nevypisuje snad žádné jiné plemeno / což ovšem nevadí, to je dobře/. Celé je to o tvrzení jistého Honzy X, že se doslechl, že jsem si vyšetření pohybového aparátu Unkase nějak domluvil a zmanipuloval. To je průser, to je hrozné nařčení. To by si přece nikdy tak renomovaný odborník na takovém pracovišti nedovolil.
Já sám souhlasím s Karlem, že 16 potomků za rok po jednom plemeníkovi je dost. Pokud vím tak jeden je v Itálii, tři na Slovensku. Tedy jestli bude řekněme 10 na bonitaci je to dost na potvrzení, že Unkas je v pořádku. Navíc Unkasova sestra Uny Tossa odchovala taky 4 štěňata a kdyby Daniele vyšlo krytí s Oliverem bylo vlastně loni přeolivarováno. Dobrého po skromnu.
Chodím po akcích klubu, po výstavách a když vidím (a to dost často) tu hrůzu, co se tam objeví, tak o kvalitách Unkase jsem docela přesvědčený už dnes. Často jsou tam psi malý s výškou kolem 66 cm, subtilní, se zvlněnou srstí , se samičím výrazem nebo s hlubokým hrudníkem, někdy naopak psi hrubý s lymfatickou hlavou o pohybu ani nemluvě. Navíc většina psů na těchto akcích ještě nemá vyšetření na DKK a po rentgenech často jejich putování po akcích končí. Jasně, že podstatná většina jedinců je hezká, odpovídající tomu co standard popisuje, ale přesto nikdo není a ani nemůže být dokonalý, což platí o mém psovi.
Pokud bych se mohl, snad i jako veterinář, vyjádřit k posuzování DKK, domnívám se, že tak velké rozdíly v posouzení od jednotlivých kolegů v současnosti, jak si většina z Vás myslí, nejsou. Z řady vybočil pouze dr. Šterc , který nám svojí medvědí službou opravdu nepomohl. I když to asi myslel dobře, ale s té řady opravdu vybočil. Jezdilo se do Polska, Itálie, pak se dovolilo posuzovat jiným a dnes je v tom opravdu takový guláš, že stejně nikdo není schopen alespoň s vysokou mírou pravděpodobnosti zařadit psa do skupiny čistých od dysplasie nebo naopak. Věřím tomu, že dnes je posuzování lepší a že časem se to snad podaří. Dysplasie například 2/2 u NO je často stav, kdy často pes silně napadá na pánevní končetiny a defacto není schopen ve stáří normálního pohybu. U našich psů jsou i trojkový nebo i čtyřkový jedinci bezproblémový co do pohybu. Máme tedy oproti jiným plemenům pořád hodně přísný metr, což je snad i dobře.
lupi jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 22:13   #16
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak opět, proč jsi nenakryl svou Dariu některým z těchto starších psů, kterým čas nemilosrdně utíká? Já to chápu, protože je v Čechách v současné době těžké najít opravdu pěkného psa. Já jsem si letošní jarní hárání Tajgy raději nechala utéct a počkám na zbonitování psa (slovenského) který se mi opravdu líbí. Taky nevím s čím bych tady nakryla.
Chtěl jsem krýt Doranem - ten sice už štěňata má, ale většinou s fenami jiné krve. Bohužel - bylo tu určité podezření na HVC, nechtěl jsem zbytečně riskovat, proto jsem požádal CHK, aby mi na KL dopsala jiného psa. Pak následovalo hledání - Hero z Rofa, údajně je nemocný a není schopen nakrýt, Blek z Liehovarského dvora - je malý a má malou matku, Daria má jen 61 cm, atd. atd. Jestli si myslíš, že jsem mezi staršími psy s CHK nehledal, tak Tě můžu ubezpečit, že hledal.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 22:14   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by lupi View Post
Vážení přátelé, oznamuji Vám, že mě a Kasýka nikterak netěší Váš zájem o nás. Zejména mě děsí reakce lidí,kteří Unkase nikdy neviděli.
Žádný zájem o Tvého Karýska tady nebyl, dokud Daniela tohle téma neotevřela. Musíš poděkovat především jí. Trochu mi to připadá, že jste se domluvili a je to provokace, aby jste mohli napadnout některé lidi.
Proč tady Daniela otevřela tohle téma ? Proč se se svým dotazem neobrátila přímo na vedení Klubu ? Místo toho tady dává odkazy na server, který štve od svého počátku proti Klubu a kopíruje sem srdcervoucí příspěvky Moniky Soukupové. Mimochodem, nikdo jí nikdy nezamezil přístup. Monika Soukupová je stále registrována jako každý jiný uživatel a do našeho fóra může normálně psát.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 22:18   #18
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Pokud vím tak Atewa kryl Aset Woodoo Wolf z Peronowky, proto, že si ho Míša výslovně vyžádala. Bez výhrad komise to myslím taky úplně nebylo. Poslední verdikt je stejně na majiteli feny a proto, že se žádný kandidát navrhovaný ChK nepozdával tak Woodoo má v 6 letech teprve 2. vrh/což je u jedné z našich nejúspěšnějších fen, dle mého, docela škoda/.

Může mi, ne zcela znalému, ale někdo vysvětlit, proč vlastně zrovna Unkas z MoluEs je pro chov tak důležitý?

Pro mne jako "ubytovatele" chovného psa je to velká čest/ a docela příjemné přilepšení do misek/ pokud bude zrovna on vybrán, ale vůbec to nepovažuji za nárokovou záležitost. Spíš je mi líto těch kteří dnes mají tu smůlu, že úspěšný tatík jejich svěřenců zplodil též zástupy úspěšných sourozenců.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 22:27   #19
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No jo Danielo, ale jak ti někdo, kdokoliv má odpovědět na téma,které jsi otevřela,když chybí to nejdůležitější- jméno feny o kterou se jedná? A existuje vůbec? Potom se ptám,proč jsi se tedy ptala?
Majiteli Unkase: vždyť je logické, že o něm píšeme,když se na něj někdo konkrétně zeptá a pojmenuje po něm téma.......
Já osobně jsem jej viděla, ne jednou, i jeho pohyb a byla jsem v bonitační komisi při jeho bonitování, i při jednání komise ohledně jeho uchovnění. Tudíž nepatřím mezi ty,kteří o něm píší aniž by jej viděli.
Hanka
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2009, 22:27   #20
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by lupi View Post
Chodím po akcích klubu, po výstavách a když vidím (a to dost často) tu hrůzu, co se tam objeví...
Co tím přesně myslíte?
Trochu mimo téma, Unkase jsem naživo neviděla, ale sama se chystám na bonitaci a tyhle výroky mě popravdě řečeno odpuzují. Jestli můj pes neprojde, nebudu s tím mít žádný problém. Nechci, aby byl chovný, pokud není přínosem. Ale tyhle výroky čtu poněkolikáté: není tu hezký pes, je to hrůza... Vážně, člověk jako já, co nechová čsv 20 let - nebo nejméně 10 -okamžitě získá pocit, že kromě 2-5 psů jsou všichni hrůza a odradí ho kamkoli jít. Ne, nejsem "cíťa", ale jestli je to taková hrůza, nač ztrácet čas?
Pan Jedlička napsal článek o tom, že by se měly hledat přednosti. Jasně že spousta zvířat nevyhovuje, taky jsem vystudovala vysokou školu, dokonce tři (no a co, proboha??) a do 2 umím počítat. Ale přistupovat k tomu, že skoro všichni psi jsou hrozní, žádný se nelíbí atd. je vážně kontraproduktivní. Odradíte tím lidi, co třeba na bonitaci chtějí jít. Prostě mají pocit, že je to zbytečné. On je rozdíl mezi tím říct, že u psa je tohle a tohle nevyhovující, nebo že tuhle hrůzu jsem nikdy neviděl / a. To první inteligentní lidi pochopí, to druhé je otráví kvůli aroganci a absenci slušnosti.
Aby bylo jasné, co tím myslím: Taky bych dlouho a dlouho hledala. Ale pochopte, že někteří lidi nemají čsv v oku. Mají třeba prvního a tolik jich neviděli, takže jim připadá hezký, případně normální (v souladu se standardem). A zkusí to, nic víc. Nejsou to rozhodčí ani zkušení chovatelé. Jak mají vědět, že psi, které předvádějí na výstavě, jsou jedna velká hrůza? Copak se to nedá říct sice přímo, ale korektně?

Ema
Solveig jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org