Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-08-2006, 16:39   #41
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Jenom zpátky k původnímu tématu: myslím, že ten kdo chce chovat čsv nebo i jiné větší plemeno v bytě, by si měl být nade vší pochybnost jistý svým rozhodnutím si psa pořídit. Měl by to být jedině nadšenec, fanda ochotný obětovat téměř všechen svůj volný čas pejskovi včetně dovolených atd. atd.. Žít s čévéčkem v bytě není pro každého a né každý to zvládne. Rozhodně bych jako začínající majitel psa navštívil někoho kdo s ním žije v bytě abych vše viděl na vlastní oči. Ten kdo psa nemá a neměl si to nedokáže představit. Jedná se o velký závazek na mnoho let a jestli to má být spokojené soužití majitele i psa tak tomu zkrátka musí páníček obětovat mnoho, včetně naprosté změny životního stylu!!! Tím netvrdím, že to není možné, naopak jak psala Mirka: všichni můžou být v pohodě, ale pouze při splnění výše uvedeného!!! Ani u jedné z těchto otázek by neměl zapochybovat s odpovědí:
- mohu ztrávit se psem denně několik hodin venku?
- mám byt ve kterém můžu žít se psem?
- mám sousedy kterým nevadí pes?
- budu s ním jezdit na všechny dovolené?
- nevadí mi když vykoná své potřeby třeba v obýváku?
- nevadí mi chlupy v oblečení, na podlaze, v jídle, prostě všude
- nevadí mi zabahněný 40-ti kg čévěčko v kuchyni?
- pravidelně s ním mohu navštěvovat cvičák min.1x týdně
- není noc kdy bych nebyl se svým psem doma?
- jsem připravený několik hodin denně vychovávat psa aby nic neničil?
- můžu kdykoliv domů z práce?
- mám alespoň základní znalosti o výchově psa?
- mohu přeorganizovat svůj životní styl a stát se "pejskařem"?

Rozdíl mezi chovem psa v bytě a na zahradě u domu je právě v otázkách, které se týkají jen bytu. Nepochybně je to v bytě náročnější.
Ahoj Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2006, 04:36   #42
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Jen na jedinou otázku mohu odpovědět ne. Nemohu kdykoli jít z práce. U mne je to tedy ale o něčem jiném. Mám pesany sebou v práci, kde se výborně proběhají.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2007, 16:49   #43
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Tak som sa aj ja pridala do rodiny ceveckarov dva tyzdne mam v byte fenku, od jej styroch mesiacov, mesiac predtym som s nou chodila na prechadzky a "bavcat sa", zvykali sme si na seba a zatial som sa pripravovala na jej prichod.. dovtedy bola v koterci s mamou a troma surodencami. Po tyzdnovej dovolenke zacala ostavat na dlhsie sama doma a tu je problem.. ked odchadzam tak nie ze knuci, ale az place, a uz sa susedia zacinaju ohanat policiou a tyranim zvierat.. ja ked sa vratim ci po dvoch hodinach alebo osmich, tak je ticho..

Chcem sa spytat, ako dlho si vasi hafani zvykali na to, ze su sami doma, pripadne ci mate nejaku radu, ako tym prejst.. este nemam "odmerane" ako dlho knuci, to si zistim zrejme tento tyzden, rozlozim karimatku na schodoch.. zatial som jej len zrusila pristup do chodby, lebo odtial sa to najviac ozyva, a este ked si otvorila kupelnu.. ma k dispozicii "obyvacku" (kde nie je nic) a spalnu, kde aj v noci spime.

Mozem s nou chodit do prace, kde pobehuje po kancelarii, ale nie vzdy sa to da, ked potrebujem vybavovat nieco mimo, nechcem ju nechavat kolegom "na krku" - aj ked samozreme nie su proti.. a kazdopadne chcem aby si zvykla aj byt sama.

Vdaka za akekolvek skusenosti.
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2007, 17:08   #44
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj,

to knucanie nejaky cas trva. Odporuca sa nelucit sa so psom pred odchodom a neradovat sa pri prichode (tazke dodrzat, akozto psa vyskakujuceho na hlavu cloveku je tazke ignorovat...) SKus vysvetliut susedom, ze proste pes si musi zvyknut, a ze ta to mrzi. Problem je totiz aj v tom, ze ked ty vies, ze bude plakat a susedov to bude stvat, budes nervozna, pes to citi a place este viac.

Mne pri placi pomohli tri veci:

Najprv som mala problem ze strasne plakala ked som sla prec od nej. Na letnom tabore bola priviazana vonku so starsim a zvyknutym kamosom a tiez si zvykla ze to je v pohode.

Potom som mala problem s hukanim pred spanim - nechcela zostat v kotci, robila ramus a susedom to vadilo. Vymyslali sme vselico, ale najlepsie pomohlo ked som musela ist na sluzobku a nechat psisko v "hoteli". Tam nikomu nevadilo ze vecer knuci a za dva vecere aj knukat prestala.

No a tretie - knucanie (uz nie plac) pri odchode do roboty - jeden den som ju potrebovala mat so sebou, lebo som chcela odist aj s nou hned z prace... Cely den sa tam bud nudila alebo spala, zistila ze panicka len cumi do bedne a stlaca akesi tlacitka, nechodia jej uz ziadne navstevy kazdych pat minut ako predtym, a zrazu bola uplne kludna ked som ju doma nechala (babka si myslela ze ju mam v robote so sebou, tak bola ticho).

Teraz mi este stale knuka a vyskakuje ked pridem z prace (jedno kedy), tak uvidim, cim sa podari vyriesit toto. Knukanie ked po vecernej prechadzke idem prec riesim tak, ze jej dam nejaku zabavu - najlepsie velka hovadzia klbova kost - a psovi je zrazu fuk ze panicka ide kamsi za zabavou...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2007, 09:34   #45
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

sory, no vlcak musi!!! zyt v byte i met mlade v byte s ludmi. take stene a taki pes je vyborny pro vsechno, a ne pes z kojca.
To je moja mislenko i take bytovane ma moje stene a pro ini byt ja nigdy!!! nedam stene. vlcak to je pes z super hlava i jesli mit psa v kojcu to juz lepej mit inego psa a nie vlcaka.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2007, 17:48   #46
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

wolfin tvoj prispevok ma velmi potesil psa chcem totiz do bytu, nevravim ze je to ideal, ale zdielam tvoj nazor, ze kontakt so svorkou je uzsi a pes zvyknuty na veci co ho obklopuju a len tak ho nieco nerozhadze... v tomto maju kotcovi velku nevyhodu...
leila jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2007, 10:21   #47
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Tady bych trochu oponoval, co je to za blbost, že vlčák musí žít v bytě? Vlčák je vlčák a ne plyšák, netvrdím, že pes nemůže být v bytě spokojený-může ale jen za určitých předpokladů,které ne každý může splnit, ale že by musel žít v bytě aby měl bližší kontak ze smečkou tak to tedy rozhodně ne. Naopak a mohu posoudit ze zkušenosti oba případy. Pes který tráví přes den čas sám v kotci si velmi rychle na svoje místo zvykne, váží si vaší přítomnosti a o to více má chuť do práce. Když takového venkovního psa vezmeš domů je chvíli rád, ale po pěti minutách už otravuje že chce ven a radši leží u dveří aby měl přehled co se děje venku a pozoruje přes sklo cvrkot uvnitř. Ahoj Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2007, 11:22   #48
Evelin
Junior Member
 
Evelin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default

Suhlasim s Artusom. Tiez mam psy vonku, jeden z nich je prave chory a musim ho mat vnutri. No kazdu polhodinu sa pyta von a radsej lezi pred dverami a sleduje okolie..A pritom je vyborne socializovany a myslim, ze mu nic nechyba..
Myslim, ze to zavisi od toho, ako si toho psa zvyknes
Evelin jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2007, 11:27   #49
markus
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1
Default

Zdravim Vas vsetkych,
chcel by som sa opytat tych, ktori maju cevecko v byte ake dlhe prechadzky s nim denne robia a ako casto. Diki
markus jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2007, 19:14   #50
Hartman
Junior Member
 
Join Date: Aug 2005
Location: Velké Přílepy
Posts: 16
Default

U nás je to poměrně hodně času, protože jsem doma. Ráno s vlčounem rozvedeme děti a pak jdeme tak na 1,5-2 hod do polí. Většinou potkáme nějakého psího kamaráda, což je super. Jen mě trochu mrzí, že jsou to samé feny. Po obědě jdeme zase pro děti, to je tak na půl hod., odpoledne další 2 hod a pak večerní venčení.
Jinak mohu porovnat žití psa venku a doma. Prošli jsme obojím. Se psem doma strávíte určitě víc času. Kamarádky pes je venku, Přes léto to jde, jsou hodně na zahradě, ale v zimě je to chudák. Ráno panička odchází do práce, čubu podrbe, odpo se vrací, podrbe a přinese večer krmení. Přes týden s ní jde 2x ven a v sobotu na cvičák. Říká, že nemá čas každý den chodit.
Pes, který žije v bytě je na tom podle mne lépe, protože páníček si čas prostě udělat musí. A to nemluvím o takových atrakcích jako sezení pejska na židli, zkoumání vypouštěné vany apod.
Myslím, že se psem žijícím doma si užijete mnohem víc legrace.
Je to ale něco za něco.
Nevím už kdo výše psal, že je nutno se smířit s hromádkami v obýváku apod. To tak možná u štěněte, ale dospělý pes vydrží.
Hartman jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2007, 23:24   #51
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by markus
Zdravim Vas vsetkych,
chcel by som sa opytat tych, ktori maju cevecko v byte ake dlhe prechadzky s nim denne robia a ako casto. Diki
My chodime denne asi na dve-tri kratke dvacetiminutove curaci prochazky, tak zvane "kolem bloku". A pak jednou denne na velkou prochazku, obvykle 1,5 - 2 hodiny. Nekdy se stane, ze je clovek v presu, venku leje jak z konve a nebo mas teplotu .. tak se nic nestane, kdyz jeden den ti psi misto na 1,5 hodiny jdou treba jen na 40 min. Ale jit musi. A druhy den uz tu hodinu aspon budou muset dostat, nebo je zacnou chytat roupy.. (To ovsem zalezi na veku psa, nase dvouleta Alina by treti den zbourala barak, zato osmileta Cira bude spokojene chrupkat).

S temi hromadkami doma to moc nechapu. Ano, do pul roku psa se to da pochopit, ale pak uz to neni normalni. Nase cuby vydrzi bez problemu devet hodin, pres noc i dele, klidne 11h. A rano se budou valet v pelechu a clovek aby je jeste premlouval, ze se jde ven..
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2007, 22:35   #52
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

2 saschia: dakujem pekne za rady. Trochu sa nam to skomplikovalo, lebo ochorela, a tak dalsi tyzden bola stale so mnou, ale som happy ze sa z toho dostala (nejaka crevna viroza, brr).. takze sme zacinali odznova.. vykaslala som sa na susedov, otvorila kupelnu, a hned to bolo lepsie.. veru ze ta kost pomaha.. ale zatial len v tom, ze zacne knucat, az ked som uz dalekooo kazdopadne sme stretli inu susedku, ktora ma tiez psa, stara pani, a ta rovno povedala (milym hlasom) "no co, uz tak velmi neplace, ze, uz si zvyka" .. (ale o tyzden sa stahujem, tak asi zase zacneme odznova )

2 markus: ja som to zaviedla takto - rano okolo 7-8 tak na 20 minut, dat jest, idem do prace, pridem okolo 6, rychlo vybehnut len na vencenie (kym sa nestihne vytesit aj s mlackou), tak sa ja pokojne najem, tak na dlllhu prechadku k vode, na pole, okolo dvoch hodin, zase najest, po veceri max. po 2 hodinach opat 20 minutovka a spat.

inac musim povedat mala zvladla hygienu behom dvoch tyzdnov.. drzi kym sa da, ak jej ujde, tak je to moja chyba

a este k chovu v byte.. nemam dom ani zahradu a koterec odmietam z principu (taky mimo domu) takze keby som nezohnala podnajom, kde mozem mat psa, tak ho nemam vobec
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2007, 10:28   #53
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Ta moje amlá je poklad,nebrečí když je sama doma,natšěstí zi zvykla že když je v douděš tak je klik,kouše své prasečí ouško a jen občes zakňourá,má na to právo ve svých 2 měsících je to můj brouček u nás to je s proccházkami tak že ráno vstanu (už v půl 6) venčíme do 6 pak jedu do školy,když je přítel doma tak venčí každé 2- 4 hodiny ( víc z něj nedostanu) prijdu domů kolem 2-5 jdeme ven na půl hodinky a pak se napapám odpočnu nechám se okousat a oblízat a pak ven tak na dvě hodinky když vydím že má affi plné packy tak vím že bude klid a ona bude hajat ..chodíme koukat na zajíce,krmit kachny v řece to je legrace a zaběhat s pejskama z okolí,pak zas za 2 hodinky další procházka a tak celý den a večer před stpaním procházka a šupnout na balkon k boudě,přivázat na úvaz a je klik,když je přivázaná tak ví že nemá cenu naříkat
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2007, 16:46   #54
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

tak sa nam to knucanie pomaly zlepsuje.. veeelmi pomaly, ale ide to.. v novom byte ked nas susedia stretli na chodbe, tak sa pytali, ci to tento psik tak knuci, a ze asi je hladny po case mi susedky zacali hovorit, ze uz place menej, a jedna velmi stara pani to zaklincovala "veru, musi si zvyknut, no co uz, vydrzime.." bude to na najblizsie obdobie moj "trvaly" byt a je super mat za susedov takychto ludi.. vsetko dochodcovia + pani na materskej na tej istej chodbe oproti, ktorej som sa bala, ale jej otazka pri stretnuti bola "vy ste vnucka? ako sa ma babka?"
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 27-11-2007, 21:04   #55
luculda
Junior Member
 
luculda's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 46
Send a message via Skype™ to luculda
Default

Dobrý den,
jsem taky velký nadšencem tohoto plemene, chci si ho pořídit už dobrých 8 let. Vždycky jsem si ale myslela, že mu ale nemůžu poskytnout takové podmínky co potřebuje (život v bytě na sídlišti s rodiči) ale hlavně bych si na něj troufla. Takže jsem to vždy nechala uložené někde v hlouboko v srdci a jen slintala, když jsem jakékoliv čévečko viděla. Ale protože se svého snu nechci vzdát mám na vás dotaz. Myslíte, že bych mohla mít toto plemeno za těchto podmínek: pracuji jako vet. sestra (takže nepravidelná prac. doba, ale bydlím na ordinací v podkrovním byte), o chování psů se zajímám odmala, nyní mám 2 psy (zlatý retriever 11let, borderka 1,5 roku) se kterýma podnikám vše na co si jen vzpomeneme. Ráda ale občas jedu na delší dovolenou (asi 3 týdny) a nevím jak čévéčko nese takové odloučení (samozřejmě u lidí které zná odmala). Borderku jsem vychovala v kleci, je to možné i u čévéčka? Tak co myslíte, může mít takový člověk čs. vlčáka? Budu moc ráda, kdybych našla někoho kdo si se mnou vymění pár emailů. ([email protected])
Moc díky
bye Lucy
luculda jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2009, 18:37   #56
mbubab
Junior Member
 
mbubab's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Blatenská pahorkatina
Posts: 27
Default pes v paneláku

Ahoj máte nekdo zkušenost z čsw w paneláku?
mbubab jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2009, 09:19   #57
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ano a myslim,ze nas neni malo....co konkretne potrebujes vedet?
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2009, 09:28   #58
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Pokud má čsv dost pohybu a dost se mu páníček věnuje nemá problém ani s panelákem ani s tím zustávat doma nějakou dobu sám. Samozřejmě se to musí naučit a musí si tam zvyknout. Máme teď doma, v paneláku, 2 čsv holky.
Dokonce mám s čsv v bytě lepší zkušenost než s jinejma plemenama pže tolik neštěkaj. Naše holky naštěstí ani nevyjou.
Ale nesmíte být moc materialisti, nějaká ta věc nebo dokonce vybavení občas přijde k úhoně. U štěněte je to samozřejmě častější.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2009, 10:00   #59
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

pozri si dalsie temy, je tu toho vela popisaneho.. v poslednom case tu ma dost ludi problem prave s csv v panelaku
to ze nebrese, popripade ani nevyje, je vec, na ktoru sa jednoducho nesmies spoliehat, lebo to nie je pravidlo
potom je tu suboj pes v klietke vs. rozflakany byt
a ine.. hladaj, najdes, nezakladaj zbytocne temy
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2009, 10:44   #60
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

táto téma tu už je a je tu dokonca aj to, čo sa stane, keď si pes nezvykne na byt. dokonca aj prípad, kedy psíci musia z domu... ako píše Mackie - hľadaj a čítaj
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org