Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Videos & photo stories

Videos & photo stories Foto i video blogi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-04-2008, 18:58   #1
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default Polowanie na myszy

Especially for Maria Mysz! Mysz!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2008, 19:03   #2
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

zdechla mysz?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2008, 19:05   #3
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Jakbyś zgadła!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2008, 20:58   #4
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Skad ja to znam?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2008, 21:47   #5
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna View Post
Especially for Maria Mysz! Mysz!
YES YES!
Ależ zwarta maszynka na myszy! Ciekawi mnie, czy ta perfekcyjna sprawność mięśni przełoży się na brak kontuzji? Jak było u Akima?
Mam nadzieję, że nie tylko ja widzę, jak blisko brzucha są podkulone w skoku nogi, jak płaski jest w skoku grzbiet i jak dzięki temu nie wystaje nic, co by mogło się wywichnąć, a przy uderzeniu w ziemię na pewno jest równomierne obciążenie łap i największa liczba łap uderza ziemię jednoczasowo. Nie ma w Dewi nic z lejącej się kluski
maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2008, 10:05   #6
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Wiesz, jak patrzę jak czasem zaiwania po nierównym terenie - ze zwrotami i wszystkimi innymi "szykanami" to aż mi się wierzyć nie chce, że wszystkie łapy ma jeszcze tam, gdzie powinna!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2008, 10:30   #7
joke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warszawa
Posts: 230
Default

jeeej, pięknaaaa sucz, jak ślicznie kolorystycznie wkomponowana w tło. Atak na mysz to perełka jak pantera na sawannie - same mięśnie i pełna koncentracja. Z przyjemnością ogląda się takie zdjęcia, a zrobić je wilczakowi w ruchu to prawdziwa sztuka.
joke jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2008, 10:56   #8
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Hehe, nawet nie wiesz, ile rozmazańców trafiło do kosza!
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2008, 18:58   #9
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna View Post
Wiesz, jak patrzę jak czasem zaiwania po nierównym terenie - ze zwrotami i wszystkimi innymi "szykanami" to aż mi się wierzyć nie chce, że wszystkie łapy ma jeszcze tam, gdzie powinna!
Mnie przez wiele lat tak zadziwiał Wufek, dlatego przyglądam się różnicom, mam nadzieję wróżacym, że jej sposób poruszania, tempo reagowania i niższa waga dadzą jej przewagę nad tymi, co mają kontuzje. No i przede wszystkim fascynujące jest odnajdowanie doskonałości, do których doszła natura, co czasem trzeba wskazać palcem, że wbrew temu, co się utrwaliło w obiegowych kryteriach urody, tak jest "właścicwiej".
Kiedyś czytałam studium tego, co my ludzie wybieramy jako "ladniejsze", "milsze". Podobno chodzi o proporcje, by były zbliżone do tych, które występują u dzieci. Czułość budzą nieproporcjonalnie duże głowy, duże oczy w twarzy i duże usta, itp. To co się sprawdziło ewolucyjnie jako budzące instynkty opiekuńczej czułości WCALE nie stanowi końcowego etapu najbardziej sprawnej ewolucyjnie budowy. I znowu patrząc na wystawy, na których, na przykład wśród huskich (wiadomo - biegaczy) wygrywają psy wybierane według tych pierwszych kryteriów - psy o grubych łapach, bo takie są misiowate, dziecinne... i się podobają. A tymczasem super sprawne okazują się w przyrodzie te... nogi chude, wilcze. Wilki mają je takie nie z braków pożywienia, ale z maksymalizacji sprawności przyczepów więzadeł do kości i najwłaściwszych proporcji mięśni i kości.
Nie wiedzieć czemu człowiek od koni jest mądry i wie, że pęcinka musi być cienka. Człowiek mężczyzna ogląda się za kobieta o takiej właśnie chudej pęcince ;o) A człowiek-sędzia nie wiedzieć czemu głupieje i wybiera... misiaczki.
Oj wiele by się można nauczyć PATRZĄC na naturę, a nie gapiąc się (parafrazuję powiedzenie znajomego grafika, że na ekran trzeba się patrzeć a nie gapić bezmyślnie).

maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org