Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-07-2011, 17:10   #21
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by hedeon View Post
A czy ktoś wie jak najszybciej dostać się z Berlina do Późnej? Co najlepiej, pociąg? Autobus? Poszukam w necie, ale może ktoś ma już jakieś sprawdzone połączenia, lub inne wskazówki.
Pociągiem Berlin - Frankfurt/Oder, a potem przesiadka na
Frankfurt/Oder - Cottbus (zatrzymuje się w Guben). Z Guben do Gubina to już piechotą, a do Późnej z Gubina jeżdżą w dni pracujące trzy autobusy (kierunek Mielno; 8:15, 12:30, 15:40), w weekendy nie wiem, czy jeździ jakikolwiek autobus. Ewentualnie dogadać się na odbiór z Gubina przez kogoś, kto będzie przejazdem.

Pociągi Berlin - Frankfurt/O. i Frankfurt/O. - Cottbus z tego co pamiętam jeżdżą praktycznie co godzinę.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 17:42   #22
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Z racji tego smutnego faktu ze ja sie kompletnie nie nadaje pod namiot i w ogole takowego sprzetu nie mam i nie potrafie sie z nim obchodzic to czy ktos moze polecic hotel, pensjonat czy cos podobnego zeby bylo jak najblizej do Pozniej i zeby mozna bylo z psem?
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 18:15   #23
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

w Poznej mozna spac na sianie rowniez...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 18:22   #24
maillevin
Junior Member
 
maillevin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 156
Default

A czy ktoś będzie przejeżdżał przez Gorzów Wlkp. i byłby skłonny nas (mnie i psa) zabrać? Wizja jazdy pksem do ZG a później do Gubina trochę mnie przeraża ;p
maillevin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 19:15   #25
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
w Poznej mozna spac na sianie rowniez...
wiem wiem, ale problem w tym ze troche Urobacha rozpuscilismy i bestia zrobila sie wygodnicka
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 19:33   #26
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by hedeon View Post
A czy ktoś wie jak najszybciej dostać się z Berlina do Późnej? Co najlepiej, pociąg? Autobus? Poszukam w necie, ale może ktoś ma już jakieś sprawdzone połączenia, lub inne wskazówki.
Huan napisal co i jak... Ja jeszcze tylko dodam, ze 1-2 razy dziennie w Gubinie jest ktos od nas, wiec mozemy sie umowic tak, aby sie tam spotkac... Z tym, ze "oferta" dotyczy glownie czwartku i piatku. Potem jest juz tylko chaos...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 19:37   #27
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by God Of War View Post
a tam mam swoje zdanie o francach juz wyrobione, glownie wlasnie przez koszulkowy watek...
Spoko.... ich trzeba na serio poznac - jest tam MASA super ludzi... Czlowiek czuje sie u nich rownie dobrze co na Slowacji czy w Czechach...
Caly problem polega na tym, ze najglosniejsze sa wlasnie "trolle".... Pomyslcie co by bylo, gdyby nas oceniono na podstawie tych, ktorzy widza problemy w kazdym szczegoliku, ktorym wszystko sie nie podoba i sa wiecznie niezadowoleni.... Roznica polega na tym, ze "nasze" zrzedy maja wlasne klubiki i fora (wiec sa niewidoczne dla innych nacji), a ich siedza na Wolfdogu...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2011, 21:00   #28
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ja poprosze o rezerwacje miejsca w hotelu na sianie przy jakiejs stabilnej desce do uwiazania wrednej żmiji z soboty na niedziele
__________________

Last edited by jefta; 29-07-2011 at 21:02.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2011, 15:37   #29
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by maillevin View Post
A czy ktoś będzie przejeżdżał przez Gorzów Wlkp. i byłby skłonny nas (mnie i psa) zabrać? Wizja jazdy pksem do ZG a później do Gubina trochę mnie przeraża ;p
My jedziemy przez GW ale nie wiem jeszcze w ile osób i jakim samochodem. Po obozie Słowackim odezwę się.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2011, 19:08   #30
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Niestety my z Gorzowa wyjeżdżamy już 23-ego, czyli sporo wcześniej przed spotkaniem.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2011, 14:55   #31
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Jefta, tylko pilnuj swojego szczeniaczka przed naszą wredną suką Bo na sianku będziemy w komplecie
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2011, 17:15   #32
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Gia zdurnialam w pierwszej chwili ale rzeczywiscie ledwie poltora miesiaca temu mialam szczeniaczka a teraz to jakby wieki temu. Jak sie nie dwoch wrednych zmij zmiescic to pojdziemy do auta.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 31-07-2011, 21:08   #33
hedeon
Junior Member
 
hedeon's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Milton Keynes, UK
Posts: 132
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Huan napisal co i jak... Ja jeszcze tylko dodam, ze 1-2 razy dziennie w Gubinie jest ktos od nas, wiec mozemy sie umowic tak, aby sie tam spotkac... Z tym, ze "oferta" dotyczy glownie czwartku i piatku. Potem jest juz tylko chaos...
Dzięki bardzo. W sumie to doszliśmy do wniosku że wynajęcie samochodu w Berlinie to najlepsza opcja. Najmniej czasu spędzimy w podroży, a najwięcej na spotkaniu. Pal licho oszczędzanie
hedeon jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 11:10   #34
igienator
The Grim Reaper
 
igienator's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Łódź
Posts: 316
Default

Ja jak zwykle się stawię, jeszcze nie wiem w jakim skłądzie, na prwno ja, Asia, Grejs i Kason i pewnie Ozi. Przelew za siebie wyślę po 20-tym jak mi pensja na konto wpłynie, bo póki co mam na nim jakieś hmm, 10pln
__________________
igienator jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 14:16   #35
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Dostalam wolna sobote wiec 1 osoba + 1 pies od sobotniego switu. Kasa po wyplacie czyli w piatek.

Jak dojechac z Wroclawia NIE wjezdzajac do Niemiec!? Google nie przyjmuje takiej opcji

Czy na bonitacji obowiazuje regulamin slowacki slowo w slowo?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 14:49   #36
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Z Wrocka do Legnicy A4 (ten odcinek niepłatny), a potem w górę S3 do Zielonej Góry.
W Zielonej odbijasz na Gubin. Trasa szybka, ładna i sprawdzona- tak wracaliśmy tydzień temu z Hrabusic.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 15:07   #37
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

To jest mocno na okolo zreszta przez Legnice nie oplaca sie jeździc, bo bezposrednia droga wrocek-zielona jest ladna i pusta

patrzac na mapę jest jakas droga przy granicy po naszej stronie... Tylko czy ona asfaltowa albo chociaz przejezdna...
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 15:40   #38
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

My wybieraliśmy drogę szybką, prostą i ładną bo mieliśmy 800 km do domu i nie chcieliśmy się tłuc po wertepach. Margo powinna wiedzieć jak najlepiej dojechać.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 16:21   #39
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
patrzac na mapę jest jakas droga przy granicy po naszej stronie... Tylko czy ona asfaltowa albo chociaz przejezdna...
Sa dwa fajne zjazdy z autostrady... Wczesniejszy na Przewoz/Zielona Gore/Zary (nr drogi 27) - kierunek na Zary. W Zarach jedzie sie na Lubsko, potem na przejscie graniczne w Zasiekach.

ALBO...

Zjazd na Leknice/Zary/Tuplice - kierunek na Leknice, potem za stacja zjazd na Tuplice. Droga biegnie blizej granicy, jest mniej uczeszczana, ale calkiem przyzwoita. Na googlemaps tego nie ma, ale w Tuplicach przed stacja benzynowa jest odbicie w lewo na Brody. W Brodach dobija sie do drogi Lubsko-Zasieki (kierunek Zasieki).

W Zasiekach jedzie sie caly czas droga w kierunku granicy. Jakies 500m przed granica beda po prawej stronie dwie stacje - blizej niebieska, dalej zolta AB - miedzy nimi droga na Jaromirowice. Ta droga jadac ciagle prosto (za Janiszewicami jest jakies 3-4km krzywych kocich lbow, wiec uwaga na niskie zawieszenia) minie sie Mielno, Strzegow - potem jakies 3km za Strzegowem w lesie bedzie po lewej stronie odbicie na Pozna...

Bardziej "cywilizowana" droga to pierwszy zjazd i kierowanie sie za Lubskiem nie na Zasieki, ale na Gubin (poczatkowo to ta sama droga co na Zasieki, ale po kilku km jestz odbicie w prawo na Gubin. Caly czas prosto, gdy dojedzie sie do drogi z pierwszenstwem przejazdu nalezy skrecic w lewo w kierunku granicy - przejscie Gubinek (prosto droga prowadzi na Gubin). Bedzie przejazd kolejowy, lasek i skrzyzowanie z 3 stacjami benzynowymi. Tam w lewo na Grabice, Strzegow, i inne takie... Ta droga caly czas prosto (PROSTO - nawet jesli glowna droga skreci z czasem w lewo) przez Polanowice, Markosice. Kilka km za Markosicami w lesie jest zjazd na Pozna (po praeej stronie).
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2011, 16:44   #40
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Dziekuje!!!
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org