Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-08-2012, 19:38   #101
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Hodowcy na forum są, jedni zaglądają częściej, drudzy rzadziej... ale nikt się sam z Tobą nie skontaktuje proponując szczeniaczka

Nie wiem do ilu hodowców napisałaś, skoro piszesz w liczbie mnogiej, że trudno się z nimi skontaktować... Ja np. żadnej wiadomości nie dostałam, a odpowiadam zawsze na wszystkie. Niektórzy są w rozjazdach, a po powrocie kiedy otwiera się zapchaną po brzegi skrzynkę, nie zawsze jest czas, żeby każdego maila czytać wnikliwie

Cierpliwości, jeśli będziesz chciała, to dostaniesz szczeniaczka takiego jak chcesz i z takiej hodowli z jakiej będziesz chciała
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 20-08-2012, 20:02   #102
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

Ja się podpiszę pod tym co Gia i jeszcze dodam, że maile lubią zawodzić - dobrze jest znaleźć hodowcę na facebooku, bo tam informacje jednak zawsze dochodzą. Swoją drogą info o planowanych miotach (prócz stron prywatnych hodowli) najczęściej pojawia się właśnie tam (mam na mysli takie duuużo wczesniejsze info na zasadzie"planujemy na najbliższy rok to i tamto"). Na Wolfdogu jest już przeważnie info, gdy suczka jest pokryta
Powodzenia!Czasem warto poczekać na wymarzonego burka, nie ma się co spieszyć
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 20-08-2012, 20:21   #103
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Nie ma co sie sugerowac samym wolfdogiem, jak chcesz wiedziec co sie dzieje to albo facebook albo musisz sledzic wszystkie strony hodowli, a da sie i nie zajmuje to wiele czasu, a ile frajdy w szukaniu
A szykuja sie naprawde fajne mioty, bede troszke zazdroscic przyszlym wlascicielom.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 08:41   #104
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Ale jesli moge zapytać jak to się stało Makota, że ty zakochana po uszy a jeszcze nie ma wilczaka przy twoim boku?
Ja nie Makota, ale odpowiem, bo wydaje mi się, że wiem

Makota należy do tych, którzy nie chcieli jakiegoś wilczaka, tylko tego , który jest jej pisany! Na TEGO wilczaka trzeba czasem dłużej poczekać. W międzyczasie poznać inne wilczaki, nauczyć się na nie patrzeć, widzieć ich zalety i wady, także rozpoznawać charakter (aby móc ocenić temperament rodziców szczeniaka), poznać właścicieli, hodowców, rozpoznać jakie mają cele hodowlane, na ile to, co mówią/piszą pokrywa się z tym co robią, itd. itp. Jeśli kupuje się pierwszego, którego ktoś oferuje, można potem przeżyć spore rozczarowanie... Do najlepszych hodowców wcale nie jest łatwo dotrzeć, bo ich milczenie często jest testem na ile ktoś chce szczeniaka od nich, a na ile jakiegokolwiek.

Za tydzień jest wilczakowe spotkanie w Późnej, pojedź tam, poznasz bardzo wielu hodowców, dziesiątki, jak nie setkę wilczaków, będziesz mieć gigantyczną skalę porównawczą, dowiesz się więcej w dwa dni, niż przez rok siedzenia na forum, a może i upatrzysz sobie przyszłą matkę Twojego szczeniaczka i wskoczysz na listę oczekujących jakiejś hodowli?

Makota, jeśli się mylę, to mnie popraw.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 09:16   #105
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Hodowcy na forum są, jedni zaglądają częściej, drudzy rzadziej... ale nikt się sam z Tobą nie skontaktuje proponując szczeniaczka

Nie wiem do ilu hodowców napisałaś, skoro piszesz w liczbie mnogiej, że trudno się z nimi skontaktować... Ja np. żadnej wiadomości nie dostałam, a odpowiadam zawsze na wszystkie. Niektórzy są w rozjazdach, a po powrocie kiedy otwiera się zapchaną po brzegi skrzynkę, nie zawsze jest czas, żeby każdego maila czytać wnikliwie

Cierpliwości, jeśli będziesz chciała, to dostaniesz szczeniaczka takiego jak chcesz i z takiej hodowli z jakiej będziesz chciała
Gia przyznaje się bez bicia- twoją hodowlę po prostu przeoczyłam! Zaraz nadrobię

Pisałam w sumie do wszystkich hodowców jakich udało mi się znaleźć buszując po internecie a mających jednocześnie informację na stronie o planowanych miotach. Do jednego tak się usilnie dobijałam (maile z dwóch kont, gg, telefon), że na pewno się wystraszył, iż ma do czynienia z jakąś psychopatką

avgrunn Bajka nie pomyślałam o facebooku! Dziękuję ślicznie za tą wskazówkę!
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 09:16   #106
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

a u mnie było na żywioł . i był to jakis wilczak . nie zastanawiałem się się czy maść taka czy taka z hodowli takiej i takiej .Pierwsze podejście było u Lupuska ale sie spóźniłem chyba kilka dni na ostatniego szczeniaka.A później trafiłem do Shaluki i tam był ostatni . a co wyrosnie i jaki będzie zależy od nas , chyba że dostanie toporkiem .
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 09:46   #107
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Oj coś mi się wydaje , że kiepskie były te poszukiwania hodowli bo i ja nic nie dostałam i Spiderwolf też..
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 09:55   #108
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Rona, masz absolutna racje, ja wierze w takie duperele jak przeznaczenie, u nas mialo byc inaczej, ale w koncu to przeznaczenie po kilku zawirowaniach kazalo nam wrocic i obrac pierwsza droge, kazdego dnia jestem wdzieczna, bo Smrodziacha nie zamienilabym na zadnego innego, mimo ze sa wieksze, ladniejsze, bardziej posluszne, z lepszym charakterem to on jest wlasnie taki jakby byl tylko dla mnie.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 10:09   #109
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Do mnie też, jak sądzę, nie było zapytania. Jednak trudno to jednoznacznie stwierdzić, gdy ktoś rejestruje się na wolfdogu anonimowo.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 10:11   #110
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

[quote=Khan;436994]Do mnie też, jak sądzę, nie było zapytania. Jednak trudno to jednoznacznie stwierdzić, gdy ktoś rejestruje się na wolfdogu anonimowo.]
Tez racja
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 10:44   #111
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Może tylko ja mam takie problemy, albo pecha, ale jakoś strasznie ciężko jest mi się skontaktować z hodowcami. Chyba są bardzo zapracowani. Wiem, że cześć z nich (większość?) jest obecna na tym forum Może usłyszą mój głos rozpaczy tutaj i odpiszą:

Swoja drogą czy na forum jest jakiś oddzielny wątek gdzie hodowcy zapowiadają swoje mioty/ przyszłe plany hodowlane? Bo byłam w dziale hodowla i nic nie znalazłam A bardzo ułatwiło by mi to poszukiwania... wiem że poza forum jest oddzielny dział "planowane mioty", ale dla mnie mało przydatny skoro większość szczeniąt jest już zarezerwowana- zresztą nie planuje kupna już, teraz, natychmiast raczej na wiosnę a tam takowych raczej nie znajdę.

A co do wciągania to i owszem- pożeracz czasu, ale jaki przyjemny Ale jesli moge zapytać jak to się stało Makota, że ty zakochana po uszy a jeszcze nie ma wilczaka przy twoim boku?
Wilczaka u mojego boku jeszcze nie ma, bo przez wiele lat zwyczajnie nie mogłam sobie na niego pozwolić - tak naprawdę byłam jeszcze dzieckiem, potem nastolatką... z pełną świadomością specyfiki rasy, więc nie porywałam się z motyką na słońce, żeby próbować takiego psa wychować
Jak pojawiły się pierwsze przesłanki o tym, że warunki i możliwości już są, to było jeszcze wiele moich obaw i wątpliwości, cała lista wypunktowanych przyszłych problemów, które musiałam w swojej głowie rozwiązać przed ewentualnym zakupem szczeniaka

Ale ja ogólnie należę do ludzi powolnych, więc i każdą decyzję podejmuję powoli, z namaszczeniem

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Nie ma co sie sugerowac samym wolfdogiem, jak chcesz wiedziec co sie dzieje to albo facebook albo musisz sledzic wszystkie strony hodowli, a da sie i nie zajmuje to wiele czasu, a ile frajdy w szukaniu
A szykuja sie naprawde fajne mioty, bede troszke zazdroscic przyszlym wlascicielom.
Oj, czasu to to potrafi pożreć niemiłosiernie dużo... szczególnie kiedy bez opamiętania ogląda się KAŻDĄ stronę hodowli, o jakiej się tylko usłyszało, potem sprawdza ich psy w bazie, potem rodzeństwo tych psów, potem potomstwo, rodziców...
(np. zamiast robić projekty )

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Ja nie Makota, ale odpowiem, bo wydaje mi się, że wiem

Makota należy do tych, którzy nie chcieli jakiegoś wilczaka, tylko tego , który jest jej pisany! Na TEGO wilczaka trzeba czasem dłużej poczekać. W międzyczasie poznać inne wilczaki, nauczyć się na nie patrzeć, widzieć ich zalety i wady, także rozpoznawać charakter (aby móc ocenić temperament rodziców szczeniaka), poznać właścicieli, hodowców, rozpoznać jakie mają cele hodowlane, na ile to, co mówią/piszą pokrywa się z tym co robią, itd. itp. Jeśli kupuje się pierwszego, którego ktoś oferuje, można potem przeżyć spore rozczarowanie... Do najlepszych hodowców wcale nie jest łatwo dotrzeć, bo ich milczenie często jest testem na ile ktoś chce szczeniaka od nich, a na ile jakiegokolwiek.

Za tydzień jest wilczakowe spotkanie w Późnej, pojedź tam, poznasz bardzo wielu hodowców, dziesiątki, jak nie setkę wilczaków, będziesz mieć gigantyczną skalę porównawczą, dowiesz się więcej w dwa dni, niż przez rok siedzenia na forum, a może i upatrzysz sobie przyszłą matkę Twojego szczeniaczka i wskoczysz na listę oczekujących jakiejś hodowli?

Makota, jeśli się mylę, to mnie popraw.
Prawda, ja czekam na tego jedynego
W związku z tym poza upatrzeniem hodowli, upatrywałam również konkretnego miotu

Ja również polecam zapoznać się z wilczakami na żywo - mi to bardzo pomogło, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji. Zanim poznałam bure na co dzień, na spacerach itp., a widywałam tylko jakieś przelotem i nie miałam śmiałości podejść, wyobrażałam sobie, że to trochę bestie z piekła rodem
Po poznaniu owszem, potwierdziło się, że są to psy charakterne i jakby nie patrzeć - trudne, ale przy okazji okazało się, że są to cechy, jakie cenię w psach

Powodzenia w podejmowaniu decyzji!
A fajnych miotów w tym roku jest naprawdę sporo, jest z czego wybierać
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 10:49   #112
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Galicja Nie pisałam, bo z tego co wyczytałam u was szczeniaki są do odbioru niebawem. A ja mam póki co ważne powody, żeby szczeniaka brać najwcześniej w grudniu choć najlepiej byłoby na wiosnę.
Khan Tak jak pisałam wysyłałam maile tylko do hodowców "mających jednocześnie informację na stronie o planowanych miotach". U was na stronie ta zakładka nie działa (przynajmniej u mnie nie chciała się otworzyć ).

Wcale nie jestem aż taka anonimowa Mam dość rzadko spotykane imię Emilia stąd Emi
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 10:53   #113
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
Oj, czasu to to potrafi pożreć niemiłosiernie dużo... szczególnie kiedy bez opamiętania ogląda się KAŻDĄ stronę hodowli, o jakiej się tylko usłyszało, potem sprawdza ich psy w bazie, potem rodzeństwo tych psów, potem potomstwo, rodziców...
(np. zamiast robić projekty )
Skad ja to znam, mam juz wilczaka ale lubie od czasu do czasu popatrzec co tam ciekawego sie dzieje, jakie fajne psy jeszcze sa do poznania, jak super wyrosly inne i jakie slodziachy przyjda na swiat.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 11:39   #114
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
(...) a co wyrosnie i jaki będzie zależy od nas , chyba że dostanie toporkiem .
Sorry, ale nie zgadzam się! To, co wyrośnie ze szczeniaka nie zależy tylko od właściciela, ale także od genetyki i wczesnej socjalizacji za którą odpowiada hodowca. Nie wiem po jakich psach jest Twój bury (nie jestem w stanie śledzić i spamiętać kolejnych miotów wszystkich hodowli), ale wg mnie bardzo dużo zależy od tego, jakie cechy mają jego rodzice/dziadkowie. Szczeniak nie jest pustą kartką do zapisania; przynosi na świat masę cech wrodzonych, podobnie jak ludzkie dziecię.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 11:46   #115
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Galicja Nie pisałam, bo z tego co wyczytałam u was szczeniaki są do odbioru niebawem. A ja mam póki co ważne powody, żeby szczeniaka brać najwcześniej w grudniu choć najlepiej byłoby na wiosnę.
Khan Tak jak pisałam wysyłałam maile tylko do hodowców "mających jednocześnie informację na stronie o planowanych miotach". U was na stronie ta zakładka nie działa (przynajmniej u mnie nie chciała się otworzyć ).

Wcale nie jestem aż taka anonimowa Mam dość rzadko spotykane imię Emilia stąd Emi
A zdradzisz nam w jaką część Polski powędruje przyszłe maleństwo?

Quote:
Originally Posted by avgrunn View Post
Skad ja to znam, mam juz wilczaka ale lubie od czasu do czasu popatrzec co tam ciekawego sie dzieje, jakie fajne psy jeszcze sa do poznania, jak super wyrosly inne i jakie slodziachy przyjda na swiat.

Bo to jest nałóg
Ja mam jeszcze taką przypadłość, że uwielbiam wynajdywać zdjęcia szczeniaczków i obserwować z jakich mordeczek co wyrasta na przyszłość, wybierać ulubieńca miotu i potem obserwować co z niego rośnie - to są obowiązki! Trzeba na bieżąco sprawdzać, zaglądać... masa roboty
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 13:20   #116
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
A zdradzisz nam w jaką część Polski powędruje przyszłe maleństwo?
Oczywiście, że zdradzę Żadna tajemnica Bliskie okolice Poznania

A teraz Ty zdradź czy TEN wilczak, jest już w planach jakiegoś hodowcy czy ciągle szukasz? (pytam oczywiście z czystej ciekawości)

Kurcze, że też akurat na czas wilczakowego spotkania mam coś ważnego poplanowane Chyba że...
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 13:31   #117
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Oczywiście, że zdradzę Żadna tajemnica Bliskie okolice Poznania

A teraz Ty zdradź czy TEN wilczak, jest już w planach jakiegoś hodowcy czy ciągle szukasz? (pytam oczywiście z czystej ciekawości)

Kurcze, że też akurat na czas wilczakowego spotkania mam coś ważnego poplanowane Chyba że...
Nigdzie się tu jeszcze nie chwaliłam, ale w sumie to to nie jest tajemnica - maluch już rośnie
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 14:01   #118
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Galicja Nie pisałam, bo z tego co wyczytałam u was szczeniaki są do odbioru niebawem. A ja mam póki co ważne powody, żeby szczeniaka brać najwcześniej w grudniu choć najlepiej byłoby na wiosnę.
Khan Tak jak pisałam wysyłałam maile tylko do hodowców "mających jednocześnie informację na stronie o planowanych miotach". U was na stronie ta zakładka nie działa (przynajmniej u mnie nie chciała się otworzyć ).

Wcale nie jestem aż taka anonimowa Mam dość rzadko spotykane imię Emilia stąd Emi
Czasem na stronach są informacje o innych miotach w innych hodowlach, ja wstawiam zapowiedzi miotów po sukach które są "Galicyjskie" z przydomka. Nie pomyśl że "wciskam" tutaj szczeniaki ale wcześniej dałaś do zrozumienia że kontakt z hodowcami jest utrudniony (co jakiś czas ktoś na forum to powtarza ) co nie jest prawdą
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 14:45   #119
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
Czasem na stronach są informacje o innych miotach w innych hodowlach, ja wstawiam zapowiedzi miotów po sukach które są "Galicyjskie" z przydomka. Nie pomyśl że "wciskam" tutaj szczeniaki ale wcześniej dałaś do zrozumienia że kontakt z hodowcami jest utrudniony (co jakiś czas ktoś na forum to powtarza ) co nie jest prawdą
Odgórnie zakładam, że ludzie miają dobre intencje
Pisałam o swoich osobistych doświadczeniach. Ja dostałam odpowiedz tylko z jednej hodowli a maili wysłałam kilkanaście(wliczając maile z prośbami o odpisanie na wcześniejszego maila- wiem, wiem straszna jestem:P).
Wiem jednak, że "hodowca też człowiek"- pracuje, ma masę obowiązków nie tylko związanych z burymi. I ja to wszystko rozumiem. Jedno co mnie tylko zmartwiło to to że nie wiem czy te maile w ogóle dochodzą, bo jak nie mam odpowiedzi żadnej to nie wiem czy jej nie mam bo mail nie doszedł czy mam poczekać cierpliwie w kolejce na odpis Dlatego musiałam trochę pomarudzić, wybaczcie

Last edited by Emi; 21-08-2012 at 14:49.
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 21-08-2012, 15:52   #120
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
.... z tego co wyczytałam u was szczeniaki są do odbioru niebawem. A ja mam póki co ważne powody, żeby szczeniaka brać najwcześniej w grudniu choć najlepiej byłoby na wiosnę.
Co wg Ciebie znaczy "niebawem"? Jeśli hodowca (niekoniecznie odnoszę to do miotów Inti czy Czakram, piszę ogólnie) kryje sukę teraz i to ogłasza, to dolicz 2 miesiące ciąży + 2 miesiące na odchowanie maluchów w hodowli i uzyskasz przypuszczalny termin najwcześniejszego odbioru szczeniaków. Czyli - 2-gą połowę grudnia

Zadam Ci jedno proste pytanie: czy jesteś pewna, że potrafisz już patrzeć na wilczaki i wiedzieć które ich cechy są dla Ciebie najważniejsze? Idealnego psa nigdy nie będziesz miała, więc powinnaś widzieć na czym Ci najbardziej zależy i szukać szczeniaka po rodzicach, którzy te cechy mają. Przeczytaj sobie ten wątek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, sporo rozjaśnia: http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=9693

Serio, w przypadku wilczaków naprawdę sprawdza się maksyma: "co nagle, to po diable"

A co nie nagle, też po diable.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org