Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-03-2011, 22:18   #1
Šakalka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Praha-východ
Posts: 36
Default čůrání a jiné nešvary

Ahoj všem,
mám tady další všetečné dotazy.
Dotaz první, našemu štěndu už je 10 týdnů, brali jsme si ho v sedmi týdnech. Do dnešního dne nejsme schopni čubinku naučit čůrat venku.Bydlíme v baráku, takže venčit můžeme velmi často, ono tedy nic jiného ani nezbývá, chodí třeba 2x do deseti minut. Venku moc chválíme za každou vykonanou potřebu. Ale stejně pořád koná potřebu doma, nefungují ani rady typu říct důrazně nesmíš.Stejně si udělá po svém a ještě se u toho tváří stylem: a to máte za to. Velkou potřebu doma nekoná, tu si ven nechá. Ale nechápu, jak je u ostatních hfanů psáno že své štěně venčí tak ob hodinu.
Dotaz druhý, jaké byly vyše štěněcí začátky ? Mám pocit, že náš mazel je odrůda ignoranta, jak kdyby ani neměla uši. Něco jí zakážete a ona se na vás při té "špatné činnosti" drze dívá s myšlenkou: Co ty na to ? Co uděláš ?
Dotaz třetí: jak jste odnaučili svého hafíka pojídat vlastní exkrementy ?

Všem moc díky.

P.S. - v kontaktu s chovatelkou jsme, máme i nějaké rady, ale každý pejsek je jiný.
Šakalka jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2011, 23:48   #2
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

hele,netlacite na ni trosku? je ji deset tydnu,celkem jeste mimino.S tim curanim venku a povelem Nesmis si to to stendo myslim nespoji. Co nesmi? Curat tady nebo uz nikdy? Oni se to uci pomerne dlouho,me se to ucilo stene par mesicu a to jsem bydlela v osmym patre panelaku.Chce to trpelivost,pri naznaku pridrepnuti vzit do naruce a co nejrychleji ven,nijak prehnane nechvalit,vencit po spani,po kazdem jidle...
A co se tyce nezadoucich cinnosti,tak mate na mysli jake?Jestli kousani do lidi,tak je dobre steneti narvat do huby neco co kousat muze.Ono je to hryzani taky casem prejde,ja mela v dobe prezubovani uplne modry ruce,vypadala jsem trosku jako tejrana...Ja jsem ucila cubu ruzny povely az byla opravdu starsi,lehni t,treba az ve 4 mesicich a nic se nestalo....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2011, 23:50   #3
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

požieranie vlastných výkalov - čím kŕmite? väčšinou je to nedostatok živín v strave...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2011, 23:56   #4
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

to s tim poziranim vlastnich vykalu jsem prehledla,muj pes to nedelal,je odmalinka na syrovem mase.Normalni to neni.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 02:50   #5
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Můj pes se naučil kompletní venčení venku bez "nehod" dom asi až v půl roce. Jinak souhlasím s výše uvedeným, je to ještě štěně, chce to trochu trpělivosti jak ohledně venčení, tak ohledně vnímání.

Jestli si myslíte, že je ignorant už teď, jsem zvědavý co budete říkat az rok.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 04:19   #6
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

1) trpělivost .... souhlasím s ostatními, po třech týdnech doma je ještě brzo. Časem to přejde samo a je to individuální. Většinou definitivní konec s venčením doma je tak mezi půl rokem a rokem. S kaděnim máte třeba kliku, Dakouš doma dělal i velkou potřebu, nevim sice už jak dlouho, ale určitě několik měsíců. Je ale fakt, že s velkou doma skončil mnohem dřív než s čůráním. Tady doporučuju koupit v lékárně nebo zdravotnických potřebách inkontinenční podložky do postele 70x90 cm. Je to vatovaná podložka a nám se osvědčilo mít jednu v obyváku u pelechu a druhou v ložnici. Velmi rychle na ně začal sám chodit. Můžete do ji třeba trochu ovonět lehkým namočením v moči, když se vám vyčurá jinde, aby to rychleji pochopila a nebo ji když si začne přidřepávat rychle přemístit na podložku.
2) pokud vám čurá ob deset minut celej den, zvážil bych veterinu jestli neni nachladlá, ale záleží hodně jak pije. Pokud máte doma vedro a celej den lemtá, může chodit dost často.
3) pojídání exkrementů není ojedinělé. Traduje se, že je to nedostatkem vitamínů, zkuste zkonzultovat suplementaci s vetem. Na druhou stranu to taky může být pudová snaha po sobě uklidit a neprozradit se predátorům. Doporučuju dát najevo nesouhlas, ale nedramatizovat. Tohle ustane samo. Pomáha taky včas hovno uklidit když to jde. Můj minulej pes Agyr, a o tom jsem přesvědčenej, uklízel po sobě docela dlouho a podle mne jen kvůli mému uspěchanému přístupu. Prostě aby nebyl průser, když bych hovno našel.
4) ad drzost a vzpurnost .... k tomu pohledu ... ono to taky nemusí bejt drzý, ale spíš něco ve stylu "bude průser? nebude průser?" S Agyrem jsem to tak nevnímal ale s Dakoušem pozoruju, jak se postupně vztah vyvíjí od přístupu "krmič - nutné zlo" až po bezmeznou lásku a zavislost. Jak se tady všude píše, deset týdnů je proklatě brzo. Nespěchejte, vklidu rozvíjejte vztah, spíš pozvolna a důsledně vychovávejte než cvičte a doufejte že to nakonec klapne. U čévéček nemá cenu nic uspěchat, spíš jde o neustálé formování a motivaci a hlavně o oboustranné rozvíjení společné "řeči". Je to asi takhle: Když byl Dakouš mrně, tak byl vzpurnej mezek a je doteď, ale je to jiný. Teď při "běžnym provozu" stačí něco zašeptat, nebo mu ukázat rukou a už ví co má udělat, kam má jít a to předesílám, že neni nijak poslušnej pes - žádnej komisař Rex. Prostě když byl malej, tak po mně skákal, a musel jsem ho vzít a několikrát s nim fláknout nebo ho podržet u zemně .... teď ve dvou letech i klepnu rukou na hrudník, on si vyskočí tlapama na ramena a když mu zašeptám "no tak slez" tak prostě sleze a k tomuhle se člověk dopracuje postupně, klidem a trpělivostí a je jedno jestli to bude už v roce nebo až ve třech letech.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 07:34   #7
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

za sebe rikam stenenecim plinkam Ne.Poridila jsem si je kvuli sve pohodlnosti a osmemu patru,abych nemusela v noci jezdit nahoru a dolu,ale muzu rict,ze nam uceni cistotnosti zabralo o to vic casu,protoze jsem ji udelala v hlave bordel.zbytecny mezistupen toho,ze doma se teda smi,ale jen tady....Vy mate vyhodu baraku,kdy stene drapsnete a klidne v nocni kosili vybehnete ven.
S tim poziranim vykalu to muze byt i tak,ze to odkoukala od mamy,ktera po stenatech uklizela,ale ja bych si radsi zkontrolovala tu stravu,ze dostava vsechno co ma. Nevim,jestli krmite masem nebo granulemi.Uzivejte si vek steneci nevinnosti,ono to prejde a vsechno dobre co do ni vlozite ted se vam vrati.Opacne to plati taky. Prijdou chvile,kdybyste to zvire povesili za usi do pruvanu,ale urcite to neni ted a nejakou chvili jeste nebude
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 10:21   #8
Absolut
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by Šakalka View Post
Ahoj všem,
mám tady další všetečné dotazy.
Dotaz první, našemu štěndu už je 10 týdnů, brali jsme si ho v sedmi týdnech. Do dnešního dne nejsme schopni čubinku naučit čůrat venku.
Ani jste ji to nemohli naučit, je ještě strašně malá a nemá dozrálou nervovou soustavu na to, aby vědomě ovládala svěrače. Nervová soustava dozrává postupně, prostě musíte být trpěliví. Dokonce i kdyby hlava už věděla, že venku je to správně, tak dokud nebude schopna ovládat vědomě a spolehlivě svěrače, tak udělá potřebu, když to na ni přijde, protože se jí uvolní. Uvádí se přibližně půl roku na úplné dozrání, ale je to plus mínus, každý pes je trochu jiný a jinak rychle se vyvíjí. Ale bude dozrávat postupně, tak než to zvládne úplně, počet loužiček by se měl snižovat.

Sama mám teď třináct týdnů starou fenku, mám ji od osmi týdnů, a i když může kdykoli ven, pořád čurá doma, když to na ni přijde. Navíc se jí svěrače samovolně uvolňují z radosti, z nejistoty, takže kolikrát učurává i do postele. Takže já si vždycky v duchu říkám, kamkoli, prosím tě, fakt kamkoli, jen ne do postele. :-))
Už nečurá tak často jako v deseti týdnech, vydrží od deseti večer až do sedmi-osmi rána, ale to je hlavně tím, že roste a zvětšuje se jí močový měchýř, tak se tam toho víc vejde. Taky je na syrovém mase, takže nepije tolik, jako kdyby byla na granulích. Exkrementy nepojídá, ale můj skoro čtyřletý pes je po sobě jako malé štěně pojídal, když jsem nebyla dost rychlá. Ten byl do jednoho roku na granulích, přešlo ho to samo, ale už si nepamatuju přesně kdy. Tak v půl roce, tuším.
Absolut jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 14:42   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Šakalka View Post
Ale stejně pořád koná potřebu doma, nefungují ani rady typu říct důrazně nesmíš.Stejně si udělá po svém a ještě se u toho tváří stylem: a to máte za to
Psi takhle nepřemýšlí, nebo aspoň ne v tomto věku. Důrazně "nesmíš" je sice správná rekace, ale ještě mnoho vody uteče, než si pes tento pojem spojí s tím, že nesmí. Někdy mám pocit jakoby majitelé očekávali, že si od chovatele berou štěně, které rozumí a mluví lidskou řečí. Všechno jí musíte teprve naučit. Buďte trpěliví.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 15:32   #10
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

To mi nedá nezareagovat, protože řešíme úplně totéž Ale našemu zvířeti jsou už tři měsíce Kadí a čůrá doma pořád i když občas si už zakňouráním řekne, že chce ven, ale to až asi tak poslední týden a rozhodně ne vždycky, na deseti týdnech mu bylo absolutně fuk kdy a kde se počůrá nebo pokakaká Bobky po sobě žral taky, ale teď už je to mnohem lepší, i když občas má ještě den, kdy je rozdrobí po celém bytě Někde jsem četla, že je to u štěňat normální, protože fena po nich uklízí bobečky právě tak, že je sežere, takže to vidí u ní, časem by se to měla odnaučit A ta ignorace, to si myslím, není ignorace, ona ještě pořádně nechápe, co po ní chcete... já si taky myslela, že to naše zvíře si z nás dělá asi legraci, když mi strčí čumák do talíře a já na něj křičím fuj a on se dívá, co jako bude... ale je to spíš prostě tak, že si musí ještě utřídit všechny souvislosti - něco udělá - někdo ho napomene - srovná si to v hlavě - uvědomí si, že přijde trest - zareaguje - zatváří se provinile... to je moc pochodů na takové malé prtě Časem to pochopí, ale nebudou to dny, ale týdny, možná měsíce... jo, chce to pevné nervy, taky mi občas rupnou
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 20:43   #11
Šakalka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Praha-východ
Posts: 36
Default

Jste všichni moc zlatí, děkuji za cenné rady a porady. Celkově díky za tenhle portálek.

K bobkům - zkusili jsme s veterinářem nasadit probiotika, situace se prakticky hned zlepšila, ale zase má dost hoňky. Ale pomáhá to.
Faktem je, že když byla štěnda ještě u mamky, byla v kotci a ona po nich vše uklidila, takže to má asi taky tak spojené.

K čůrání - je pravda, že pije hodně moc. Plenky jí dáváme na noc, chodí na ně, ale hodí na ní tak dvě tři čůrání a pak z ní udělá cucky . Takže další potřeba už není kam hodit. Ale za to jí rozhodně netrestáme.

K chování - po zlouskání webu vidím, že to bude ještě běh na dlouhou trať. Ale jsem hned klidnější, když vím, že je to tak všude.

A abych na ní neházela jen to špatné, je to jinak strašně učenlivé a chytré štěně. Třeba máme velikou kliku, že se naučila velmi rychle být přes noc sama, zvládá takové odložení i přes den. A nejkrásnější je, když sleduje televizi, kroutí tou ušatou hlavou na všechny strany.
Šakalka jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 21:53   #12
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Ad 1) Moje holky se dokonale naučily čurat venku skoro až za rok. Dneska už si umí i říct, ale rozhodně to neuměly za pár měsíců.

Ad 2) Máš čévéčko, zvykej si... Specifická vlastnost tohoto plemene je mazanost až vyčůranost.

Ad 3) Vlastní exkrementy nežraly nikdy, ale lidský... Jestli na tohle má někdo radu..?
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2011, 10:01   #13
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

S vycuranosti souhlasim,ale v deseti tydnech si myslim,ze o ni nemuze byt jeste rec.
Zrani lidskych h...n je problem i u nas.Rada na to je takova,ze je dobre,aby ten pes dostal treba retizkacem pres cumak v okamziku,kdy se k tomu lejnu skloni,ale chce to opravdu dobrej postreh a ten ja nemamTo nacasovani je tam dulezity...Hlavne se vyskytuji tam,kde je necekam.Mozna nam taky cistotnost trvala skoro rok,ale i diky operaci strev v pul roce,kdy nevydrzela dyl nez tri hodiny a pustila to ,kdy ji napadlo.Preslo to ze dne na den.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2011, 23:32   #14
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Absolut;363728]
Už nečurá tak často jako v deseti týdnech, vydrží od deseti večer až do sedmi-osmi rána

To je nějakých 10 hodin, ve 13 týdnech, to mi připadá ze zdravotního hlediska docela hodně. Jedna věc je jak pes "drží" a druhá věc, co na to ledviny. My v roce a kus chodíme tak po 8, max 9 hodinách, někdy když pes ráno fakt nechce vstávat a nebo mě nebudí dost rázně, tak po 10, ale to už mám výčitky, že si ten spánek ani neužiju. Po jak dlouhé době by pes měl jít se vyvenčit? Borce, kteří se v parku chlubí, jak jejich pes vydrží běžně 12 hodin, neberu příliš vážně.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2011, 00:59   #15
Absolut
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 11
Default

[quote=Vlkodlak;364200]
Quote:
Originally Posted by Absolut View Post
Už nečurá tak často jako v deseti týdnech, vydrží od deseti večer až do sedmi-osmi rána

To je nějakých 10 hodin, ve 13 týdnech, to mi připadá ze zdravotního hlediska docela hodně.
Tos špatně pochopil. Ona může jít čurat, hlavně si s tím nedělá žádnou hlavu, a když se jí chce, tak to udělá. Vůbec nic nedrží, to by ani v tomhle věku nezvládla, což popisuju v příspěvku výš. A já ji k tomu nenutím. Ale v deset jde spát a budí se tak kolem sedmý, někdy osmý. Dřív se budila dvakrát za noc, teď většinou v klidu spí do rána - se mnou v pokoji. Kdykoli potřebuje, vyčurá se. :-)
Absolut jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2011, 06:50   #16
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

S tou vydrzi, to je u nas tak,ze ted uz je v pohode po celou dobu,kdy je sama. No,taky ji byly tri roky,ale nebylo to bezne. Nekdy vstavam uz o pul pate a jdeme na hodinu ven,to se vycura a tyhle veci,prijdeme domu a chodim na sedmou do prace,vracim se ve ctyri,takze nekdy to musi vydrzet pres jedenact hodin. Okamzite s ni jdu a to ani nevypada,ze se ji nejak prehnane chce. Rada bych ji vencila driv,ale to nejde. Kdyby se ji hodne chtelo,verim,ze by se asi moc nerozpakovala,jeste pred rokem,kdyz jsem prisla a chtela se prevliknout,ze pojedeme uz rovnou ven,tak se ji zdalo,ze to trva dlouho a pocurala se. Nikdy jsem ji za tohle netrestala ani slovne,proste to uklidim a je to.Tyhle nehody se stavaji opravdu vyjimecne...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2011, 13:05   #17
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Absolut;364212]
Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post

Tos špatně pochopil. Ona může jít čurat, hlavně si s tím nedělá žádnou hlavu, a když se jí chce, tak to udělá. Vůbec nic nedrží, to by ani v tomhle věku nezvládla, což popisuju v příspěvku výš. A já ji k tomu nenutím. Ale v deset jde spát a budí se tak kolem sedmý, někdy osmý. Dřív se budila dvakrát za noc, teď většinou v klidu spí do rána - se mnou v pokoji. Kdykoli potřebuje, vyčurá se. :-)
Jo, já jsem pávě zezačátku fanaticky dodržovala těch osm hodin a tvrzení, že pes má jít v 6,00 natěšeně ven. Ale otrávený xycht, pes skovaný hluboko pod postelí na povel "jdeme ven" a výraz "tak se běž vyvenčit sama, když už to nemůžeš vydžet, já chci spát" mě přiměl trošku interval prodloužit. Moje fena je v tomto směru též pohodářka, i v roce a čtvrt mě jemně upozorní, že se jí chce, pak mě upozorní důrazněji a pokud se jí nepovede mě vzbudit dostatečně rychle (někdy se holt socializace v hospůdce trochu zvrhne), tak se nežinýruje a mám kaluž. Naštěstí to je fakt vyjímka (vlastně prvně po půl roce). Ale zajímalo by mě, jaký interval je optimální, protože znám spoustu lidí, co si zakládají na tom, že jejich pes vydrží.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2011, 13:21   #18
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

No to je asi tezky,rict,kolik hodin bez vyvenceni je optimalnich. Kdyz pres den spi,verim,ze se to da vydrzet i hodne hodin a nekdy odpoledne,kdyz hodne pije,tak je mi jasny,ze treba za 3 hodiny s ni pujdu ven.Ale myslim,ze se vycuraji,kdyz maji moznost jit ven a jestli to je za 6 hodin nebo 4 uz mozna tak neresi. Ach jo,kdybych tak mela zahradu a barak,tak bych mela v lete porad otevreno a mohla by si chodit ven,kdy ji napadne.Ale ja mam obavu,ze by tam beze me stejne nechtela byt....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2011, 20:43   #19
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

No my to máme s Branem podobně jak píše Absolut a Šakalka. Může čůrat kdy chce, jedinnou podmínkou jsou plínky. Když mu ucvrnkne na koberec třeba při hraní, je to FUJ, ale žádné plácání, je na něm vidět, že to přišlo samo a řekla bych, že se pak tváří i trochu provinile. Venčím ho 3x denně, ráno když vstanu, pak když se vrátím z práce a večer před spaním (dohromady to jsou asi 3 hodiny venku a několik našlapaných kilásků, aby si někdo nemyslel, že obejdeme blok a jde se kynout k telce). Nijak ho násilím nenutím aby čůral striktně venku, samotnému se mu prodlužují intervaly a vypadá to, že si to i trochu na ven už snaží i schovávat, přeci jen, počůrat místečko kde čůral někdo jiný je nejlepší (bude mu 14 týdnů). No a plínky nám taky škube, ne vždycky, ale občas se do nich pustí když jsem v práci no a pak jsou počůrané kachličky. Co už. Nevím, jestli vydrží nečůrat celou noc, to asi ještě ne. Krmíme hlavně granulemi a pije opravdu hodně. Mám ale radost z toho, jak se snaží nedělat hromádky uvnitř. To je fuj vždycky, zato venku pochvala. Venku to umí i na povel (když se vracíme z procházky a on za celou dobu neudělal, stačí se zastavit někde u trávníku a párkrát říct nadšeně hromádka a on udělá - nicméně asi vypadáme jako pošuci, protože pokaždé když venku čůrá nebo kadí, nadšeně volám no aaano! Hromádka! Loužička! Nedbaje vykulených očí okolojdoucích lidí). Občas se stane nehoda a udělá doma. Přes noc výjimečně, přes den občas, někdy to neodhadnu po večerním jídle a udělá to těsně než vyrazíme (dělá ji tak dvě, dvě a půl hodiny po jídle).
Bohužel si ještě neříká, že chce ven. Je to pěkný pecivál, pokaždé když se chystáme jít na procházku, lehne si, i kdyby předtím kdo ví jak divočil, a kouká na mě stylem "tak běž, ahoj". Přitom se mu na procházkách líbí
ono to přijde samo.
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2011, 07:44   #20
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Me je pochvala za cokoliv,ktera je divadlo pro celou ulici hrozne protivna a myslim,ze z toho neni nadsenej ani ten pes. Podle me to poznaj,ze to clovek prehrava a kdyby mohli,tak si poklepou packou na celo. Pochvala klidne,ale tak nejak normalne. A neurcite povely nepovely jako FUJ nebo NESMIS teda taky nepouzivam,prijde mi,ze tim psovi neukazuju CO je teda spravne,kdyz to co udelal je spatne.Mam pocit,ze na tak maly stene rvat Fuj,kdyz se stane nehoda jinde nez ma,je jako by clovek dal facku pulrocnimu diteti,ze si zase nadelalo do plinek a nereklo si....Proste plnou cistotnost doma bych ocekavala tak nejdriv v pul roce a mozna klidne i pozdeji...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org